PDA

View Full Version : Ερωτησεις για Admin Abuse



Christos
16-06-2010, 04:03 PM
Γεια σας

Αυτο ειναι το πρωτο μου ποστ (γενικα ειμαι νεος στην κοινοτητα) και γραφτηκα στο forum μονο και μονο γιατι θα ηθελα να κανω report εναν admin.

Ειδα την αντιστοιχη κατηγορια αλλα παρολα αυτα θα ηθελα να κανω 2-3 ερωτησεις για να μην σας απασχολω χωρις λογο.

1. Υπαρχουν καπου σαφες οδηγειες που πρεπει να ακολουθουν οι admins. (πχ περα απο το leave αν δεν εχουν τροπους ειναι αξιο προσοχης; )
2. Διαβασα αλλες αναφορες και το 100% ηταν fail με αρκετα ποστ απο κατω να λενε "τον ξερω τον ΧΧΧ δεν θα το εκανε ποτε αυτο". Μαλιστα επρεπε να πεσω στο post που αναγραφει ολους τους demoted admin για να πιστεψω οτι οντος δουλευει το report. Υπαρχει ουσια να ποσταρω ενα "κατα την γνωμη μου" abuse ή θα φαω εγω ban γιατι σας σπαω τα νευρα.
3. Καποια στοιχεια της φορμας δεν τα ξερω (το name πχ αφου ηταν random απο eleos)

Ευχαριστω για την οποια βοηθεια

Korakius
16-06-2010, 04:12 PM
Γεια σας

Αυτο ειναι το πρωτο μου ποστ (γενικα ειμαι νεος στην κοινοτητα) και γραφτηκα στο forum μονο και μονο γιατι θα ηθελα να κανω report εναν admin.

Ειδα την αντιστοιχη κατηγορια αλλα παρολα αυτα θα ηθελα να κανω 2-3 ερωτησεις για να μην σας απασχολω χωρις λογο.

1. Υπαρχουν καπου σαφες οδηγειες που πρεπει να ακολουθουν οι admins. (πχ περα απο το leave αν δεν εχουν τροπους ειναι αξιο προσοχης; )
2. Διαβασα αλλες αναφορες και το 100% ηταν fail με αρκετα ποστ απο κατω να λενε "τον ξερω τον ΧΧΧ δεν θα το εκανε ποτε αυτο". Μαλιστα επρεπε να πεσω στο post που αναγραφει ολους τους demoted admin για να πιστεψω οτι οντος δουλευει το report. Υπαρχει ουσια να ποσταρω ενα "κατα την γνωμη μου" abuse ή θα φαω εγω ban γιατι σας σπαω τα νευρα.
3. Καποια στοιχεια της φορμας δεν τα ξερω (το name πχ αφου ηταν random απο eleos)

Ευχαριστω για την οποια βοηθεια

1.mpes edw:http://mymgn.com/board/showthread.php?1440-Battle.Net%AE-Channel-%93Clan-NoL%94-amp-PvPGN-Additional-Terms.
afta einai ta rules(gia olous isxuoun)
2.demote admin ginontai arketoi...min anisixeis an to aksizoun tha ginoun:)
3.den uparxei prob an den thimasai to name apo to game...arkei p thimasai oti itan eleos
kai exeis kai to replay kai eisai gg!

Christos
16-06-2010, 04:27 PM
Ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Παρολα αυτα δεν βλεπω να εχει κανει καποιο καταγεγραμμενο παραπτωμα περα απο το muting (που και αυτο δεν ηταν χωρις λογο)

Θα τον κανω report ωστοσο μονο και μονο για την ασχημη συμπεριφορα του προς το team και βλεπουμε

Σημειωση: Ειναι σχεδον αστειο ποσοι πολλοι απο τους κανονες δεν δεν ικανοποιουνται στα games πχ 1.13 Εσκεμμένη παράταση του παιχνιδιού, 1.10 Xρησιμοποίηση της εντολής !end,
1.6 Εντολή Pause

Σημειωση 2: Και επιτελους τωρα ξερω που θα στελνω ολους τους ανεγκεφαλους που μου λενε οτι η καταστροφη deniable tower ειναι backdoor

SmD_TaZ
16-06-2010, 05:28 PM
kalhspera kai apo emena.

Gia arxh kalos irthes sto forum kai stin trelo parea pou exoume ftiaksi edw pera

maresei parapoli oti mpikes sto forum kai to proto pragma pou ekanes htan na diavasis kanones kai odeigies gia to forum kati pou den kanei kanenas

To systima abuse demote klp klp doulevei kai tirite kata grama sto forum
yparxoun periptosis pou kapios admin mpori na gini automatos demote

P.x an enas admin kanei ena xazo ban den ginete demote tou dinete mia efkeria alla exei 1 lvl warn ( ekei eimai kai egw )
An yparxi kapios se ena game pou kanei paraptomata gia ban kai admin den praksi sosta tote an gini report exei warn
sta 3 kaigese.... :o)
An omos kapios admin Vrizi kanei maggies klp klp kai tin exei dei istorias an einai news admin 100% ginete demote mporei kai banned. an einai palio admin kanei ta idia paraptomata den exei dosi paleotera dikeomata eksetazete i periptosi tou alla kai pali klini pros to demote.

Admin pou den gnorizi ta rules = demote

opote kala tha kaneis na postaris alla prin postaris na deis ta rules kai na proseksis an ontos exei kanei admin abuse giati ena admin abuse me ena replay 40-60 lepta game = ena 25 lepto eksetasis apo to staff xoris logo den einai ypoxreomena ta staff member na trone olo ton xrono tous gia anousia post kai report.

Christos
16-06-2010, 05:40 PM
Ειμαι μεγαλος σε ηλικια και πολλα χρονια στο διαδικτυο και για αυτο εχω κανει την αναγνωση των rules default action πριν γινω μελος οπουδηποτε.

Περα απο αυτο δυστυχως ο συγκριμενος admin (που τελικα τον εκανα report) ειχε περισσοτερο ασχημη συμπεριφορα παρα συγκεκριμενο παραπτωμα.

Παρολα αυτα επειδη το τι θεωρειται ασχημη συμπεριφορα ειναι μερικες φορες υποκειμενικο διατηρω τις επιφυλαξεις μου.