PDA

View Full Version : [REJECTED] Unban Request : Venge.ManiaC]



Venge.ManiaC]
05-08-2010, 04:24 AM
Λεπτομέρειες :

* Το Battle.net account σας : Venge.ManiaC]
* GameName : AP1196 +-2 νομίζω δεν είμαι σίγουρος
* Hostbot : Eleos (αν κατάλαβα καλά τι ζητείται)
* Admin Name : Na_Me_Thimase
* Reason : claims to be spam resuming.
* Σε ποιο λεπτό έγινε το γεγονός : 33


Έκανε ένας παίχτης pause , έγραψα στο all " ? " δεν πήρα απάντηση και το συνέχισα. Ξανακάνει pause και αφού δεν είδα ξαναείδα απάντηση όπως και την πρώτη φορά το συνέχησα. Αυτό έγινε πολλές φορές μέχρι που μ'έκανε ban/kick χωρίς να μου πει ότι αυτό που κάνω επισύρει ban. Αφού βγήκα απο το game του έστειλα whisper και τον ρώτησα γιατί μ'έκανε ban και μου είπε spam-resume.

Στη συνέχεια αφού μου λέει το reason τον ρωτάω γιατί δεν μου έγινε κάποια προειδοποίηση και μου απάντησε ότι spamara resume και όπως είπα και στον ίδιο έχω δει παλιότερα admin να κάνει kick από game επειδή δεν είχε γίνει warn για pause (μη μου ζητήσετε gn-admin nick δεν θυμάμαι) γι'αυτό το συνέχιζα και μου λέει είχα κάνει mute all. Του εξήγησα πως δεν το είχα προσέξει.
Του κάνω μια εύλογη ερώτηση γιατί δεν με προειδοποίησε ενώ ήταν paused το game εφ'όσον μπορείς να γράψεις στο chat και μου είπε πήγαινε στο forum για τις απορίες σου.

Πιστεύω πως έπρεπε να μου γίνει μια προειδοποίηση. Στην χειρότερη το kick που έφαγα και σε καμία περίπτωση έτσι απλά ban.
Παραθέτω σύνδεσμο από rapidshare που έκανα upload to replay

http://rapidshare.com/files/411105846/LastReplay.w3g.html
Παραθέτω και την συνομιλία με τα προσωπικά μηνύματα προς και απο Na_Me_Thimase
http://i36.tinypic.com/11tamq0.jpg
http://i38.tinypic.com/1zqyhcx.jpg

Na_Me_Thimase
07-08-2010, 05:57 AM
na apantisw???
xwris na deite kan to game kai me to chat mono tha mporesete na katavete tou ekane.
egw sta wisp to mono pou tou eksigisa itan oti resume ektos apo auton pou ekane to pause mono o admin mporei na kanei kai kanenas allos!
patouse epi posi wra spam resume
einai perito akoma kai to post pou exei kanei!

Venge.ManiaC]
08-08-2010, 01:14 AM
Εάν δεν έχεις καταλάβει καλά ζητάω unban επειδή πιστεύω πως δε μου άξιζε το ban.
Ένα kick θα ήταν αρκετό, ένα warning ακόμα καλύτερο και όχι ένα ξερό ban επειδή σε τσάντισε αυτό που έκανα. Έχω άδικο; Μήπως το βλέπω εγώ μόνο υπερβολικό;


Edit:
Και αυτό που εμένα μου φαινόταν τόσο λογικό είναι γραμμένο και στους κανόνες του παιχνιδιού.
http://www.mymgn.com/board/showthread.php?t=1440


1.6 Εντολή Pause

Η αλόγιστη χρήση της εντολής Pause δεν επιτρέπεται. Πρέπει να ειδοποιήσετε την αντίπαλη ομάδα πριν κάνετε Pause και Unpause το παιχνίδι.

Επιπλέον, ο κάθε παίκτης δικαιούται το μέγιστο 2 λεπτά pause σε κάθε παιχνίδι.

Επίσης, απαγορεύεται να γίνει resume το παιχνίδι από άλλο παίκτη εκτός από αυτόν που έκανε το pause (ή τον admin σε περίπτωση που περάσουν τα 2 λεπτά). Σε τέτοια περίπτωση κατάχρησης του resume θα υπάρχει προειδοποίηση και στη 2η φορά θα επιβάλλεται kick και ban.Βάσει αυτού του κανόνα νομίζω πρέπει να γίνω unban επειδή δεν μου έγινε warn και lvl1 warning στο admin Na_Me_Thimase για παρέλειψη κανόνα.

Tom_Hanks_
08-08-2010, 04:53 AM
-1 αυστηρα....


ειστε σοβαροι??? ζηταει pause ενας ανθρωπος ... αντε στιν μια φορα δεν καταλαβες οτι ειταν muteall οταν βλεπεις να ξανακανουν pause εσυ συνεχιζεις το spam στα resume και ερχεσε να ζητησεις τειμωρια του admin?? δλδ εισαι λογικο εσυ και ειναι λαθος ο admin που σε banari ..... καλα σε εκανε για να μαθετε οτι το pause οταν το ζητανε το χρειαζοντε και να σταματισετε επιτελους ... εφοσον σπαμαρες resume τι προειδοποιηση ψαχνεις???? ζητα το unban σου... και σοβαρεψου.... spamarete resume λες και αυτος που το κανει το εκανε για πλακα.. ελεος φιλε ....

Venge.ManiaC]
08-08-2010, 11:32 PM
-1 αυστηρα....


ειστε σοβαροι??? ζηταει pause ενας ανθρωπος ... αντε στιν μια φορα δεν καταλαβες οτι ειταν muteall οταν βλεπεις να ξανακανουν pause εσυ συνεχιζεις το spam στα resume και ερχεσε να ζητησεις τειμωρια του admin?? δλδ εισαι λογικο εσυ και ειναι λαθος ο admin που σε banari ..... καλα σε εκανε για να μαθετε οτι το pause οταν το ζητανε το χρειαζοντε και να σταματισετε επιτελους ... εφοσον σπαμαρες resume τι προειδοποιηση ψαχνεις???? ζητα το unban σου... και σοβαρεψου... spamarete resume λες και αυτος που το κανει το εκανε για πλακα.. ελεος φιλε ....

Πρότων δε σου ζήτησε κάνεις τη γνώμη και δεύτερων αν δεις του κανόνες, κάτι που αμφιβάλλω να έχεις κάνει, τσέκαρε Rule 1.6 το'χω κάνει με κόκκινα γράμματα αν δεν το πρόσεξες. Και δεν πιστεύω πως έχω λάθος βάσει κανονισμών. Άρα αυτό σε κάνει off topic μια και είναι άσχετα αυτά που λες γιατί:


1.
spamarete resume λες και αυτος που το κανει το εκανε για πλακα.. ελεος φιλε .... Ο κανόνας λέει Σε τέτοια περίπτωση κατάχρησης του resume θα υπάρχει προειδοποίηση και στη 2η φορά θα επιβάλλεται kick και ban.
Κάτι το οποίο έρχεται στην αρχική μου γνώμη περί προειδοποίσης που ΔΕΝ μου έγινε ποτέ.

2.
αντε στιν μια φορα δεν καταλαβες οτι ειταν muteall οταν βλεπεις να ξανακανουν pause εσυ συνεχιζεις το spam στα resume
Όταν δεν έχω καταλάβει την πρώτη φορά ότι είναι Muteall πως μπορεί, θεωρητικά έστω, να το'χω καταλάβει την δεύτερη,τρίτη κ.ο.κ;

3.
και ερχεσε να ζητησεις τειμωρια του admin??
α) Από τη στιγμή που παρέλειψε κανόνα πρέπει να του επιβληθούν οι κατάληλες κυρώσεις αλλοιώς γιατί υπάρχουν οι κανονισμοί; Για εκφοβισμό των παιχτών ώστε να μην παρατυπήσουν;
β) Εάν το lvl1 warning εσένα σου φαίνεται σαν τιμωρία τότε ναι, ζητώ την τιμωρία του. Απ'όσο ξέρω μια επίπλειξη είναι η οποία εαν σε περίοδο 30ημερών δεν δεχθεί άλλο warning απλά είναι σαν να μη συναίβει ποτέ.

4.
καλα σε εκανε για να μαθετε οτι το pause οταν το ζητανε το χρειαζοντε


1.6 Εντολή Pause
Πρέπει να ειδοποιήσετε την αντίπαλη ομάδα πριν κάνετε PauseΚάτι το οποίο δεν έγινε στην συγκεκρημένη υπόθεση.



Good Luck on your failed/off topic threads. :cool:



Και τέλος πάντων δεν μπορεί ένας από τους admin που το έχουνε δει να πάρουνε μια απόφαση;
Νομίζω δεν λέω παράλογα πράγματα βάσει των κανονισμών που εσείς έχετε θέσει.

Barret50Cal
09-08-2010, 12:09 AM
+1 apo emena mias ke imun sto sigkekrimeno game (zeus an 8imamai kala). an ine etc ta rulez opos leei prpei na ton kanete unban. mou kostise ena death auto to 10sec spam alla den itan kai gia ban.

twr4_me_thimase
09-08-2010, 04:21 AM
1.6 Εντολή Pause

Η αλόγιστη χρήση της εντολής Pause δεν επιτρέπεται. Πρέπει να ειδοποιήσετε την αντίπαλη ομάδα πριν κάνετε Pause και Unpause το παιχνίδι.

Επιπλέον, ο κάθε παίκτης δικαιούται το μέγιστο 2 λεπτά pause σε κάθε παιχνίδι.

Επίσης, απαγορεύεται να γίνει resume το παιχνίδι από άλλο παίκτη εκτός από αυτόν που έκανε το pause (ή τον admin σε περίπτωση που περάσουν τα 2 λεπτά). Σε τέτοια περίπτωση κατάχρησης του resume θα υπάρχει προειδοποίηση και στη 2η φορά θα επιβάλλεται kick και ban.

βλεπω οτι τους διαβασες τους κανονες... για πες μας φιλε πανω απο αυτο που κοκκινησες τι λεει??
Aν ξερω να διαβαζω λεει :Επίσης, απαγορεύεται να γίνει resume το παιχνίδι από άλλο παίκτη εκτός από αυτόν που έκανε το pause (ή τον admin σε περίπτωση που περάσουν τα 2 λεπτά).

τωρα για πες μας??? εισαι admin και εκανες resume στο pause?? και γιατι muteall ??? το muteall δεν ειναι παρατιριση??? αρα και τιν παρατιριση την εκανε ο admin αρα αφου spamares resume λογικα εφαγες το ban.

prot0n0s
09-08-2010, 08:38 AM
ela to olo 8ema exei kantintisei fail an einai dinaton na exeis muteall na tn kanei unpause k esu na mn proidopiseis k na pezete pause unpause k kala o user o admin ti kanei dn kanei !unmuteall k leei opios 3ana unpause kick/ban eleos dld.+1 sto unban an o user exei ena sebasto ari8mo game k stay

lord_fe4n0r
09-08-2010, 09:20 AM
de sas katalavainw
oreksi gia ban o enas
oreksi gia flame o allos
itan TOSO duskolo na kaneis !unmuteall kai na peis na mi ksanaginei resume?
kai itan eksisou duskolo na perimeneis 2 gamwlepta?gastrwmenos eisai kai de borouses na perimeneis?
vasi rules o admin einai kalumenos kai o user vrisketai lathos,alla gt to muteall?an upirxe polu spam sto all chat kalws kai upirxe to muteall,alla an oxi to mute all lathos kata tin apopsi m
-1 gia to olo thread....ligo eleos re paidia,ligo katanoish oso apo admin meria oso kai apo user...

RockGuitarist
09-08-2010, 09:46 AM
i alitheia einai file oti oute tous kanones ksereis.san gnisio eleopaido vlepeis pause kai koitas pws kai pws na kaneis resume.ksanakanei kai to patas kai sinexeia.diladi ti perimenes?
parolauta pisteuw pws eprepe na dothei proidopoiisi apo ton admin.alwste skopos mas einai i kaliteri dieksagwgi paixnidou kai i apofigi tetoiwn energeiwn.

se_lew_p4s_mid_
09-08-2010, 09:59 AM
o na_me_thimase einai admin kai sto eleos kai stin clan nol... otan leei oti ekanes 15 fores resume ...
ti proidopoihsei itheles na pareis??? kai to muteall einai proidopoihsei gia olous tous spamer...
kai to chat me ton admin to dixnis ... to game giati den to anevases na doume kai an dextikes paratirisi kai ti akrivos egine??? gia na min dixnis to game simenei exeis adiko.. alios tha ekanes admin abuse...
-1 sto thread kai apo emena

Na_Me_Thimase
09-08-2010, 10:10 PM
sigoura osoi spamarete gia to unban tou i eiste filarakia tou e de mpikate ston kopo na deite kan to game

mesa se 10 sec exoun ginei 15 pause kai ta exei kanei resume apanwta o siggekrimenos tipakos...
pote na prolavw na ton proidopoihsw kai pws na to dei...

EPIPLEON TOU EKSIGISA META OTI DEN EIXE KANENA LOGO NA KANEI RESUME AN ITAN KAPIOS NA TO KANEI AUTOS IMOUNA EGW I KAPIOS ALLOS ADMIN!

auta apo emena!
oi upoloipoi pou tha spamarete kante ton kopo na deite to replay...

Venge.ManiaC]
10-08-2010, 09:39 AM
τωρα για πες μας??? εισαι admin και εκανες resume στο pause?? και γιατι muteall ??? το muteall δεν ειναι παρατιριση??? αρα και τιν παρατιριση την εκανε ο admin αρα αφου spamares resume λογικα εφαγες το ban.

Όχι δεν είμαι admin. Το muteall αν δεν έχεις καταλάβει καλά δεν το έκανε για'μένα ή στο spam resume. Το είχε κάνει ποιό πριν.


parolauta pisteuw pws eprepe na dothei proidopoiisi apo ton admin.alwste skopos mas einai i kaliteri dieksagwgi paixnidou kai i apofigi tetoiwn energeiwn.

Αυτό λέω από την αρχή.


o na_me_thimase einai admin kai sto eleos kai stin clan nol... otan leei oti ekanes 15 fores resume ...
ti proidopoihsei itheles na pareis??? kai to muteall einai proidopoihsei gia olous tous spamer...
kai to chat me ton admin to dixnis ... to game giati den to anevases na doume kai an dextikes paratirisi kai ti akrivos egine??? gia na min dixnis to game simenei exeis adiko.. alios tha ekanes admin abuse...
-1 sto thread kai apo emena

Θες να βρεθούμε να σου πάρω ένα ζευγάρι γυαλιά και μετά να ξαναδιαβάσεις το thread απ'την αρχή;


;294552']
Παραθέτω σύνδεσμο από rapidshare που έκανα upload to replay

http://rapidshare.com/files/411105846/LastReplay.w3g.html
Εντάξει τώρα;


itan TOSO duskolo na kaneis !unmuteall kai na peis na mi ksanaginei resume?
kai itan eksisou duskolo na perimeneis 2 gamwlepta?gastrwmenos eisai kai de borouses na perimeneis?

Αυτό θα πρέπει να το απαντήσει ο ίδιος. Δεν λέω ότι δεν έκανα μαλ***α, το μόνο που ζητάω είναι κατανόηση επειδή δεν νομίζω να ήταν κάτι τόσο σημαντικό που να επιφέρει ban. Όπως λέω από την πρώτη στιγμή μία προειδοποίηση την άξιζα, κάτι που αναφέρεται και στους κανόνες.


mesa se 10 sec exoun ginei 15 pause kai ta exei kanei resume apanwta o siggekrimenos tipakos...

Λίγο μυαλό δεν έχεις κα'συ μωρέ; 5 παίχτες * 3 pause ο καθ'ένας = 15 pause που τα σπάμαρα. Δεν τους μείνανε άλλα. Στο τελευταίο resume μ'έκανες και'΄συ ban;
πλάκα κάνω εννοείται :D:D απλά το μόνο που θέλω είναι μία απάντηση από το stuff.


sigoura osoi spamarete gia to unban tou i eiste filarakia tou e de mpikate ston kopo na deite kan to game

Ο ένας και μοναδικός ο οποίος με στηρίζει ήταν μέσα στο game.





Και βέβαια το καλύτερο για το τέλος.


san gnisio eleopaido
Ναι ελεόπαιδο γιατί όποτε προσπαθώ να παίξω Clan NoL με kickάρουν από το lobby επειδή δεν έχω games.Πως θα μαζέψω games αφού δεν αφήνετε νέους παίκτες να μπουν στα παιχνίδια; Όλοι όσοι παίζετε όμως από κάπου ξεκινήσατε. Μην το ξεχνάτε πως Όλοι Μηδενικά ήσασταν σαν νέοι παίχτες. Προς τι ο αποκλεισμός των νέων παιχτών από το Clan NoL; Κόμπλεξ ανωτερότητας;

RockGuitarist
10-08-2010, 06:51 PM
''''Ο ένας και μοναδικός ο οποίος με στηρίζει ήταν μέσα στο game.'''
1:to oti grafoume tin gnwmi mas den simainei oti eimaste filoi tou.
2:an prosekses simfwnw sto na dothei 2i eukairia.



'''Ναι ελεόπαιδο γιατί όποτε προσπαθώ να παίξω Clan NoL με kickάρουν από το lobby επειδή δεν έχω games.Πως θα μαζέψω games αφού δεν αφήνετε νέους παίκτες να μπουν στα παιχνίδια; Όλοι όσοι παίζετε όμως από κάπου ξεκινήσατε. Μην το ξεχνάτε πως Όλοι Μηδενικά ήσασταν σαν νέοι παίχτες. Προς τι ο αποκλεισμός των νέων παιχτών από το Clan NoL; Κόμπλεξ ανωτερότητας;''''


kai egw eleopaido eimai kai oloi osoi paizoume ekei.to thema einai oti kapoioi mathainoun kai kapoioi paramenoun stasimoi.elpizw na s ginei mathima olo auto kai na katalaves to lathos sou.
eleopaido :p

Venge.ManiaC]
11-08-2010, 10:57 PM
''''Ο ένας και μοναδικός ο οποίος με στηρίζει ήταν μέσα στο game.'''
1:to oti grafoume tin gnwmi mas den simainei oti eimaste filoi tou.
2:an prosekses simfwnw sto na dothei 2i eukairia.



'''Ναι ελεόπαιδο γιατί όποτε προσπαθώ να παίξω Clan NoL με kickάρουν από το lobby επειδή δεν έχω games.Πως θα μαζέψω games αφού δεν αφήνετε νέους παίκτες να μπουν στα παιχνίδια; Όλοι όσοι παίζετε όμως από κάπου ξεκινήσατε. Μην το ξεχνάτε πως Όλοι Μηδενικά ήσασταν σαν νέοι παίχτες. Προς τι ο αποκλεισμός των νέων παιχτών από το Clan NoL; Κόμπλεξ ανωτερότητας;''''


kai egw eleopaido eimai kai oloi osoi paizoume ekei.to thema einai oti kapoioi mathainoun kai kapoioi paramenoun stasimoi.elpizw na s ginei mathima olo auto kai na katalaves to lathos sou.
eleopaido :p
Nice thread. I'm done with this already. Waiting for a final ANSWER from the stuff.
regards,
Venge.ManiaC]

Na_Me_Thimase
12-08-2010, 07:35 AM
egw pali elpizw na min einai elastiko mazi sou to staff
na parimenei to ban. giati de mpikes ston kopo kan na peis ena sygnwmi kai tote tha ekana support ki egw
alla apla mpaineis edw na mas tin peis kai kala!
mathe agoraki mou na koitas to game
de sou zitise kanenas na patiseis ola ekeina ta apanwta resume
stous kanones pou anaferthikes gia tin proidopoihsi leei kiolas oti resume kanei mono autos pou ekane to pause i o admin!
opote de sou epefte logos ki egw pou ekana pause gia na milisw kai na dw ti sumvainei ta ekanes ola resume

dikaio kai to kick kai to ban sou me tin aksia sou!

SoD.KiLleR
12-08-2010, 09:36 PM
kleinei mexri na bgei apofash logo spam.

small_H0uz0uris
18-08-2010, 03:31 AM
Συγνώμη αγαπητέ τι περίμενες δηλαδή ?? να σου κάνει /w ότι το all chat ήταν muted ??
Έπρεπε να το ήξερες από μόνος σου ή τουλάχιστον να το καταλάβαινες απο τα συνεχή pause που κάναν
ύστερα από τα resume που έκανες ! ! !

Επειδή το thread έιναι σχετικά παλιό θα σου δώσω 1 εβδομάδα ποινή για το επανελημένο resume
Ξαναπροσπάθησε στις 25 Αυγούστου ! ! !

Rejected
Topic Closed