PDA

View Full Version : [DENIED] User Abuse : CnT.DoG



Sn0w_BL4cK
06-08-2010, 07:00 PM
Όνομα του κατηγορούμενου User: CnT.DoG

Game Name: NLsn0w2

Παράπτωμα του User: Πολύ απλά όπως δείχνουνε και τα SS, με απειλούσε για Demote, reason? Επειδή ακολούθησα τα Rules! Ειρωνεία σκέτη!

Περιγράψτε τι συνέβη και σε ποιο λεπτό: Απο το 25ο λεπτό έως το 27ο, με έκανε whisper με απειλές για Demote, Τα SS τα δείχνουν όλα!

Υ.Γ.: Το mute, το "έφαγε" για ειρωνεία, έπειτα απο προειδοποίηση για να το σταματήσει.

Links:
http://img13.imageshack.us/i/wc3scrnshot080610171750.jpg/
http://img710.imageshack.us/i/wc3scrnshot080610171851.jpg/
http://img188.imageshack.us/i/wc3scrnshot080610171906.jpg/
http://img821.imageshack.us/i/wc3scrnshot080610171923.jpg/






Υ.Γ.: Μην κοιτάτε τα Assist μου και τα Kills με την Naga! Για όλα υπάρχει και ένας καλός Balanar, ώστε να πατάει αυτό το σπαστικό Spell, για Kill-Steal!

omG.stoGRC
06-08-2010, 07:35 PM
Wraia kai ti thes na ginei tora kai ton kaneis abuse? Na faei ban epidi to paizei eksipnos?
/squelch /dnd apla


PS: Se volevei afto to terain sto gameplay?

Sn0w_BL4cK
06-08-2010, 08:14 PM
Wraia kai ti thes na ginei tora kai ton kaneis abuse? Na faei ban epidi to paizei eksipnos?
/squelch /dnd apla


PS: Se volevei afto to terain sto gameplay?

Λέω πως θέλω να αποκλειστεί απο τα NoL Games όσο πιο γρήγορα γίνεται επειδή παίζει τον έξυπνο και αυτό δέν επιτρέπεται να απειλείς με Demote!
Και δεν είμαι υποχρεωμένος να κάνω τον κάθε ανώριμο Ignore η επίσης να βάζω το Do not disturb!
Επίσης πιστεύω πως δεν ζήτησα την γνώμη κανενός σαλιάρη Spammer που κάθονται σαν τον BloodSeeker περιμένοντας κάποιον με Low Life, να εμφανιστεί στο map, στην προκειμένη περίπτωση ένα ζουμερό new Threat που μπορεί να ανεβάσει το lvl τους, και όχι να τους δώσει kill (OmGStoGrCSeeker παρεπιπτόντως)!

Σε κάλυψα;

Υ.Γ.: Terrain αλλάζω κάθε τρείς και λίγο, δεν είναι το πρόβλημα όμως αυτό!

omG.stoGRC
07-08-2010, 01:47 AM
Eisai ontws kathisterimenos me kalipses. Sn0w_Tard -_^

Sn0w_BL4cK
07-08-2010, 10:28 AM
Eisai ontws kathisterimenos me kalipses. Sn0w_Tard -_^

Λοιπόν, απ'ό,τι βλεπω είσαι και εσύ ένας Admin του NoL,
Και χωρίς να έχω εκπλαγεί απολύτως, είσαι απο τους κλασικούς που ΔΕΝ γνωρίζουνε τους κανονισμούς, αυτό θα πρέπει να κοιτακτεί!
Για να σε βοηθήσω να δείς πως δεν είμαι εγώ ο "καθηστεριμένος" παρά εσύ που δεν γνωρίζεις τι σου γίνεται θα ποστάρω σε Quote αυτό το παρακάτω:

Ban για whispers εκτός game

Δεν επιτρέπεται να γίνονται bans για whispers υβριστικού περιεχομένου εκτός game. Σε περίπτωση που ένας admin δεχτεί λεκτική επίθεση μέσω whisper από κάποιον user ή admin, όταν βρίσκεται σε κάποιο battle net channel, δεν έχει δικαίωμα να προβεί σε ban, αλλά να κάνει report στο αντίστοιχο section, ανάλογα φυσικά με την ιδιότητα αυτού που τον προσέβαλε.
Για το report απαραίτητη κρίνεται η προσκόμιση στοιχείων τα οποία θα πρέπει κάπως να συνδέουν την λεκτική επίθεση που δέχτηκε ο admin με κάποιο γεγονός που έλαβε χώρα είτε στο Clan NoL channel είτε στα NoL bots.

Σε κάλυψα; Σου έφυγε η απορία που σου έξηνε την πλάτη για το ποιός είναι ο καθηστεριμένος;

Υ.Γ.: Δεν νομίζω και ο DotAddicted να είναι καθηστεριμένος γιατι αυτόν συμβουλεύτηκα πρώτα για να βεβαιωθώ πως δεν είναι Admin ο accused used και να το κάνω στο σωστό Section, μάλιστα είναι ένας απο τα καλύτερα staff του Dota-Alliance.
Υ.Γ.2: Πρέπει να έχεις πολύ θράσος να αποκαλείς κάποιον που δεν γνωρίζεις καθηστεριμένο και που δεν έχεις πέξει game μαζί του! (δεν είμαι σίγουρος για το τελευταίο!) Αλλά δεν έδωσα κανένα τέτοιο δικαίωμα σε κανέναν.
Υ.Γ.3: Πάνε διάβασε κανένα rule, καλό θα σου κάνει
Για να βοηθήσω θα σου δόσω τα links.
10 Issues that NoL Admins should be aware of (http://www.mymgn.com/board/showthread.php?42213-10-Issues-that-NoL-Admins-Should-be-Aware-of)
Battle.Net® Channel “Clan NoL” & PvPGN Additional Terms. (http://www.mymgn.com/board/showthread.php?t=1440)


>>Edit<<
Κάνω Edit αυτό το πόστ, προς αποφυγή Spam.

1) πρώτον εισαι πιο μυγιαγκιχτος απο καθε γκομενιτσα που ξερω.κανεις ποστ επειδη στο επαιζε μαγκας κιου κιου

2) αντι να ριξεις την μουρη σου και να παραδεχτεις πως εκανες ενα fail abuse που θα κανει εναν moderator να χασει 5 λεπτα απο την ζωη του, μου επιτιθεσαι επειδη στο λεω οτι εκανες fail abuse.

3) Spammer?. Ναι ρε γελοιε αλλη εννοια μου απο το να ανεβω λεβελ στο φορουμ δεν εχω

4) τα rules τα ξερω μια χαρα.Παντως δεν ειμαι τοσο ευαισθητουλης σαν εσενα να κλαψομουνιαζω επειδη καποιος με απειλησε με demote.

5) αν γινοταν abuse καθε ενας που το παιζει εξυπνος στο νολ με απειλες θα το χαμε δυαλισει το μαγαζακι θα χαν μεινει 10 ατομα

6)Το αν εχουμε παιξει μαζι δεν εχει σημασια δεν σε ειπα καθυστερημενο στο gameplay αν και ειδα την ναγκα σου.Σε ειπα για αυτο που σου ειπα στο (2)

7) Τωρα ομως επειδη μας βγηκες ευαισθητουλης μπορει να κανεις ποστ και μενα

8) Να ζητας απο τους users να σου μιλουν στον πληθυντικο , οποιος λει ''ρε'' να γινεται αυτοματως ποστ.

Ελπιζω να σε καλυψα και εγω απο την μερια μου.Και επισης περνεις το τιτλο ''Emo'' του Νολ.

Πρόσεξε την γλώσσα σου, μπορεί κάποια μέρα να βρείς τον μπελά σου με αυτό που κάνεις (οχι δεν είναι καθόλου απειλή αυτό!)

Και επίσης ο User έκανε κάτι που δεν επιτρέπεται απο κανόνες, και είχα την υποχρέωσή προς το Channel και για τους υπόλοιπους Admins, να κάνω αυτό το πόστ ώστε να μήν συμβεί αυτό το πράγμα απο τον ίδιο User ξανά!
Για το 7) απο μόνος σου προκαλείς την τύχη σου, αυτά είχα να πώ, εδώ αυτό το πόστ δεν το έκανα για εσένα κατάλαβέ το επιτέλους!
Δηλαδή σας πειράζει που έκανα κάτι για το οποίο πολλοί θα ήτανε ευχαριστημένοι; Αυτό και αν δεν είναι ειρωνεία!!!

omG.stoGRC
07-08-2010, 12:22 PM
1) πρώτον εισαι πιο μυγιαγκιχτος απο καθε γκομενιτσα που ξερω.κανεις ποστ επειδη στο επαιζε μαγκας κιου κιου

2) αντι να ριξεις την μουρη σου και να παραδεχτεις πως εκανες ενα fail abuse που θα κανει εναν moderator να χασει 5 λεπτα απο την ζωη του, μου επιτιθεσαι επειδη στο λεω οτι εκανες fail abuse.

3) Spammer?. Ναι ρε γελοιε αλλη εννοια μου απο το να ανεβω λεβελ στο φορουμ δεν εχω

4) τα rules τα ξερω μια χαρα.Παντως δεν ειμαι τοσο ευαισθητουλης σαν εσενα να κλαψομουνιαζω επειδη καποιος με απειλησε με demote.

5) αν γινοταν abuse καθε ενας που το παιζει εξυπνος στο νολ με απειλες θα το χαμε δυαλισει το μαγαζακι θα χαν μεινει 10 ατομα

6)Το αν εχουμε παιξει μαζι δεν εχει σημασια δεν σε ειπα καθυστερημενο στο gameplay αν και ειδα την ναγκα σου.Σε ειπα για αυτο που σου ειπα στο (2)

7) Τωρα ομως επειδη μας βγηκες ευαισθητουλης μπορει να κανεις ποστ και μενα

8) Να ζητας απο τους users να σου μιλουν στον πληθυντικο , οποιος λει ''ρε'' να γινεται αυτοματως ποστ.

Ελπιζω να σε καλυψα και εγω απο την μερια μου.Και επισης περνεις το τιτλο ''Emo'' του Νολ.

Obs.NinJaZz
08-08-2010, 12:11 PM
To abuse σε καμία περίπτωση δεν είναι fail, αντιθέτως είναι σωστότατο. Με ποιο δικαίωμα απειλεί κάποιος τον admin πως θα γίνει demote χωρίς μάλιστα να έχει υποπέσει σε κάποιο παράπτωμα ;
Ωστόσο, δεν θα δοθεί κάποια ποινή στον CnT.DoG μιας και δεν έκανε κάτι το τόσο τρομερό, όμως θα του γίνει μία άτυπη σύσταση και θα τον έχουμε υπόψιν μας και σε περίπτωση που ξαναδημιουργήσει παρόμοιες καταστάσεις θα λάβει διαφορετική μεταχείριση.

Επίσης, omG.stoGRC καλό θα ήταν να προσέχεις λίγο τον τόνο σου και να μην γίνεσαι εριστικός με το παραμικρό. Το ίδιο ισχύει και για τον Sn0w_BL4cK.


Denied.
Topic Closed.