PDA

View Full Version : [SOLVED] Admin Abuse : prot0n0s



Argorian
16-08-2010, 06:22 PM
* Το Battle.net account σας :Argorian
* GameName :AP?????
* Hostbot :Eleos Hostbots
* Admin Name : prot0n0s(?)
* Reason :feeding(?)
* Σε ποιο λεπτό έγινε το γεγονός : -

Συμπληρωματικές πληροφορίες:
Ημέρομηνία:08.08.2010

Το πρωί εκείνης της μέρας μπήκα κανονικά σε 2 game.To μεσημέρι πήγα να ξαναμπώ και με πετούσε έξω στο channel οπότε υπέθεσα ότι θα είχα φάει ban.Δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί έφαγα ban καθώς(κατά την άποψω μου) δεν είχα κάνει κάτι αξιόποινο(leave,badmanners,flaming).
Στο δεύτερο game που έπαιξα το πρωί ήμουν με τον συγκεκριμένο admin και έπαιξα χάλια(0/8/5 skor).Γενικά το κλίμα στο team μας δεν ήταν και το καλύτερο(εξάλλου χάναμε)καθώς 2-3 στο team τσακώνονταν για την τακτική που έπρεπε να ακολουθήσουμε(εγώ δεν συμμετείχα και λόγω της αποδοσής μου στο game,καθώς και γιατί θεωρώ την DotA ένα παιχνίδι και μόνο και πιστεύω ότι δεν αξίζει να χαλιέμαι για αυτό).
Υπέθεσα ότι θα είχα φάει ban για noubplaying ή feeding.Πiστεύω ότι το ban ήταν άδικο.Έχω δει εκατοντάδες παίκτες με τέτοιο skor ή και χειρότερο και δεν έπαθαν κάτι.Νομίζω ότι είναι άδικο να τηρώ όλους τους κανόνες και επειδή δεν τα πήγα καλά σε ένα game(στο προηγούμενο game είχα 14/6/10 scor)να μην μπορώ να ξαναπαίξω.Ξέρω ότι σε σύγκριση π.χ. με τον admin που μου έδωσε το ban είμαι meganoub και για αυτό παίζω στο eleos και όχι στο Nol.Άποψη μου είναι ότι θα έπρεπε και οι admin να είναι πιο επιεικής με τέτοιες περιπτώσεις(και αυτοί κάποτε έπαιζαν έτσι)εφόσον και οι user έχουν καλοί διάθεση.
Unban request δεν έκανα νωρίτερα καθώς το site νομίζω ότι ήταν κλειστό ως τη περασμένη Δευτέρα και μετά έλειπα(διακοπές).

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!(σας έφαγα και αρκετό,ολόκληρη έκθεση έγραψα:p)

8eo(rat)os
16-08-2010, 06:37 PM
ban gia feeding ginetai mono se upermetro noobplaying kai fusika se skopimo feeding(xwsimo se tower gia death)
an uparxei kapoio replay kalo tha htan na ginei posted kai na erthei kai o admin na pei th gnwmh tou..

Chatrix
16-08-2010, 06:39 PM
file sto eleos dn ginete na se kanei kaneis admin ban gia noobplaying-feeding.dn iparxei tetio rule(wstoso iparxei to gameruin kati to opoio borei n mn egne skopimws apo esena alla na ekrine o admin oti kaneis gameruin) !wstoso o prot0n0s dn nmzw n se kane g 0-8(score)ban.kalo th itan na ton peis n rthei n dei to unban req s:)

P.S oi admin dn epilegontai me to skill ts alla me tin krisi ts k to stay precent ts

Argorian
16-08-2010, 07:10 PM
Φυσικά και δεν έκανα σκόπιμο feeding ή gameruin,όταν παίζω DotA μπαίνω για να διασκεδάσω και όχι για να βγάλω τα αποθημένα μου.Αυτός είναι και ένας από τους λόγους που δεν κρατάω ποτέ replay,καθώς πιστεύω ότι δεν μου χρειάζεται(δεν περίμενα να φάω ban καθώς τηρώ όλους τους κανόνες).
Βρήκα τον prot0n0s στο Bnet,πιστεύω θα πει σύντομα την άποψη του.

Anwteros
16-08-2010, 11:31 PM
Ama dwsei thetiki psifo o admin eisai mia xara.. +1 k apo mena efoson les oti den to ekanes skopima..

C3r0_
16-08-2010, 11:35 PM
exei tyxei na paizw me ton argorian an kai dn t 8umatai logika......oloi exoume tis anapodies mas sta game,opote +1 kai apo mena sto unban request.....
P.S.:o argorian ap oso eida dn exei oute bad manners oute einai leaver.... :)

prot0n0s
17-08-2010, 10:46 PM
na me k egw :).loipon paizame ena game sto opio eixa pudge piga solo mid...poli kala 7-1 imoun k eixame ton en logo kurio sto panw lane me luca 0-4...arxika tou zitisa na paei farm me egrapse 1-2-3 fores ....k kl ekana...meta omws katalabe pws auto pou tou elega eixe bash.pige poli wra farm ....me -1 pexti paizame dld...k egw me pudge na krataw to late game....eftase 1-10 se kapia stigmi an 8umamai kl.....epeita afou eixa apodextei tn katastasi k eipa apla 8a xasoume...ekana ena pragmatika nc hook k efige steal apo tn luca......auto 3anagine alli mia fora...k apo ekei pou pire 2 kill 3a8arepse nmz pws einai o "leader" tou team ktl ktl...se ekeino to seimio ekana mia mirki "koilia" egw k meta me ligo tono eipe:XONTRE 8A PAI3EIS ...(an einai dinaton pou krataga to game tosi wra etsi).k BTW mn makrigorw eipame oloi apme mesa sto TW k autos die monos tou sto farm....dn erxotan mazi mas sxedon pote....k telos mou leei ena game....70 min game..BTW pare to +1 k apo emena alla alli fora na prosexeis tn genikoteri sumperifora s sto pexnidi

Argorian
18-08-2010, 11:04 AM
Από τα πραπάνω νομίζω ότι το μόνο που μπορεί να έγινε είναι τα παραπάνω death(από ένα σημείο και μετά δεν μετράω:p).Νομίζω ότι τελίωσα το game με 0 kill,οπότε πώς να έκανα και steal;Farm πήγα αμέσως μόλις μου είπες.Για το leader του team μάλλον θα εννοείς ότι αφού μας είχαν σπάσει mid κυνήγησα με ulti δυο φορές αντιπάλους με low hp(και τις δυο φορές πέθανα πριν πάρω kill:p).Έχω την εντύπωση ότι το game τελείωσε πριν καν το 40,πάντως σίγουρα όχι στο 70.Για το συμβάν που αναφέρεις με το farm πήγαμε δύο άτομα μαζί,μας βρήκαν στο άκυρο και αφού μας σκότωσαν τότε ήρθαν στο tower.Είμαι απολύτως σίγουρος ότι δεν είπα εγώ 'XONTRE 8A PAI3EIS'(ειδικά με το ύφος που αναφέρεις,στο κάτω κάτω δεν συνιθίζω να δίνω στους players χαρακτηριστικά του hero που έκαναν pick.)
Αυτό που είπα είναι 'ena game einai' όταν πλέον είχαμε χάσει και τσακώνόσασταν όλοι στο team και το είπα μπας και ηρεμήσουν λίγο.
Όπως και να 'χει,πάει μια εβδομάδα και κάτι από το game,οπότε είναι λογικό και οι δυο μας να μην το θυμόμαστε και πολύ καλά.Αν βάλεις και το replay,που όπως μου είπες το έχεις,πιστεύω ότι θα ξεκαθαρίσει το πράγμα.

Τέλος πάντων,ακόμα και αν όλα αυτά που περιγράφεις ισχύουν(που δεν νομίζω),κανένα από αυτά δεν αποτελεί reason για ban.Οπότε πιστεύω πως το θέμα με το ban πρέπει να θεωρείτε λήξαν.Σας ευχαριστώ για τα support και ελπίζω να είμαι καλύτερος αν μπω game με κανέναν σας.:D

prot0n0s
18-08-2010, 12:11 PM
opws s eipa....to replay to exw sto pc tou spitiou mou (eimai allou)so.... dn ta bgazw apo to maulo m ola auta...ola osa eipa isxuoun k me to parapano...3-4 fores eida to replay......GIa auto otan les kati "bouta tn glwssa ligo sto mualo s" .....gia na ta lew dn nmz na eimai trelos pare...to +1 k to 8ema 8eorite li3an.as er8ei kapios na to check na telisoume

r3l4x3r
19-08-2010, 07:48 PM
ahhaahaah gelaw me to score sou ime admin k simera mou katse ena game 1-10 ahahhaaha ekana game ruin? ahhahahaha k sto epomeno ekana 14-1..aahhahahaha re paidia simbenoun auta :/

lord_fe4n0r
19-08-2010, 07:55 PM
ahhaahaah gelaw me to score sou ime admin k simera mou katse ena game 1-10 ahahhaaha ekana game ruin? ahhahahaha k sto epomeno ekana 14-1..aahhahahaha re paidia simbenoun auta :/
1-10 kai "1"-14-1 mipws?:PPP
<3

re paidia xwris replay de ginetai tpt...

AmG-
19-08-2010, 08:02 PM
1-14 popopo akou scor ... AOE ... anyway ... pote dn eixe kaneis problimata me ton S0tiri tora ti egine enas 8eos 3eri ... anyway apauta pou akousa .. ena Unban arki ... kai tpt alo ... +1 kai apo mena > aaaa kai s0tiri erxome apo diakopes ... na ftia3is STATS xaxaxaxa <3 :P http://endemicskatestore.com/store/images/death-brand-logo.jpg < < < < < 14 ; ; ; LOL!!!

r3l4x3r
20-08-2010, 10:21 AM
oxi re sto ena ixa 1-10 (kill death ) kai sto allo 14-1 (kill death) +1 sto unban

Argorian
26-08-2010, 12:12 PM
Καλησπέρα,πάει μια εβδομάδα και κάτι από τότε που έγινε το unban request και ακόμα δεν το έχει δει κανείς υπεύθυνος...
Νομίζω ότι είναι υπεραρκετός χρόνος αναμονής για μια παρεξήγηση στην ουσία.Και βλέπω ότι έχουν προωθηθεί και ελεγχθεί υποθέσεις ατόμων με βεβαιωμένες παραβάσεις που έκαναν unban request πιο πρόσφατα από το δικό μου.Δηλαδή χρειάζεται να κάνω και δεύτερο thread για να το δει κάποιος;

small_H0uz0uris
28-08-2010, 06:17 AM
User [Argorian] was banned on server [europe.battle.net] on 2010-08-08 by [prot0n0s] because [ena game einai].

Pr0tonos όσα λες χωρίς replay δεν στέκουν...αερολογίες είναι και τίποτα το ξεκάθαρο και btw τι reason είναι αυτό ??
Είσαι σοβαρός τώρα ??

Να μεταφερθεί στα admin abuses παρακαλώ ! ! !

Closed

Anwnimos
28-08-2010, 03:36 PM
Moved and Re-opened

Greekgod
28-08-2010, 06:40 PM
Fisika kai mena mou exei tixei na min paiksw kala se kapoia games kai na feedarw...Auto den simainei omws oti prepei na ton kanoume ban gia gameruin...Btw +1 kai apo mena sto unban...

prot0n0s
28-08-2010, 10:59 PM
το θέμα έχει πάρει τραγικές διαστάσεις για το τίποτα........Ας θυμιθούμε λοιπόν όλοι μαζί τα λόγια ενός projected leader,ο οποίος είναι ένας αξιόλογος άνθρωπος.Ακούει στο όνομα ksaplostras


Στη NoL υιοθετούμε τη δεύτερη άποψη και κατακρίνουμε τους users που έχουν αυτή τη συμπεριφορά στα παιχνίδια που συμμετέχουν. Αυτό δε σημαίνει ότι αν κάποιος δεν έρθει σε ένα def ή κλέψει 1-2 kills θα πρέπει να γίνεται kick/ban. Θα πρέπει να υπάρχει ώριμη εκτίμηση της κατάστασης και αν κάποιος χρήστης προβεί για εκτεταμένο χρονικό διάστημα σε αυτή τη συμπεριφορά (και αφού έχει προειδοποιηθεί σε ήρεμο τόνο - ) τότε να τιμωρείται. Στόχος είναι η προώθηση του ομαδικού πνεύματος παιχνιδιού και η βελτίωση του επιπέδου των παιχνιδιών.

Λοιπόν έχω παραλείψει ένα μέρος του post που είχε κάνει ο ksaplostras για ευνόητους λόγους....

Δεν θέλω να "αρπαχτώ" απο τα λόγια αυτά ,αλλά όπως ο ίδιος είπε να υπάρχει απόλυτη διαφάνια.
Ας αναλογιστούμε κάτι όλοι μαζί ,μια κοινή λογική.
Αφου γνώριζα πως ο θα έκανε unban,λέτε να τον έκανα μη δίκαια ban? Ή μήπως θέλετε να κρατάω καθε replay από κάθε ban που κάνω(αν θέλετε να μου το πείτε να το κάνω)

Το είπα αρκετές φορές για να γίνει αντιλειπτο....σε πολύ ήρεμο τόνο.......
Ε εντάξει μέτα άνθρωπος είμαι και εγώ και όλο το team που ζήταγε το kick/ban tou


το ΝΟΛ έχει διαφάνεια όσο δεν πάει για μένα,άλλα να έχουμε 1 μέτρο και ενα σταθμό.....το 99% τον περιπτώσεων εντάσωνται σε αυτό το ποσοστό(χωρίς να θέλω να πω πως ανήκω στο άλλο 1%)

Τέλος κλείνω λέγοντας πως το reason,είναι απο τα λόγια του......Αν λέει χαζομάρες ,με χαζομάρες θα τον τημωρίσω.......το reason=gameruin για όσους δεν κατάλαβαν

dotaddicted,l3stat,aoua

είμαι δικό σας :)

komborimon
29-08-2010, 12:58 AM
replay kaneis??

outcast
29-08-2010, 11:17 AM
auta p leei o ksaplostras ekana k egw kai exw kai demote kai arnitika user abuse me venge p edwse to game prot0n0s...Edw mesa akrh den vriskeis...Tous paraxaideuoun toso poly tous users p poulane k pneuma sthn telikh.

Kai mono p lycan sto eleos paei lane gia mena 8elei ban :P Plaka kanw ok .

Otan exei kanei tosa pragmata mesa sto game o lycan...Einai anyparktos kai sou zitaei meta kai ta resta e einai ligo kapws...Sorry kiolas p einai an8rwpos o admin kai den antexe thn eirwnia tou xontre paizeis kai ena game einai. Ena game einai file troba lycan alla thn xolh sou thn evgales...

Genika exw vare8ei na exoume komparsous sto game pou vgainoun sto 60, feedaroun kai griniazoun gia to support les kai einai o lgty h' o yaphets p vgikan na paroun to game. RE OUST

-1 sto abuse

Allaxe nick kai stolise me thn axristia sou kapoio allo ap.

Gianis_o_tsIMBA
29-08-2010, 11:43 AM
ΟΚ το reason είναι λίγο άκυρο. Για το παιχνίδι καταλαβαίνω πώς μπορεί να νιώθει κάποιος με ένα lycan που παίζει έτσι, πόσο μάλλον όταν το νιώθει όλο το team. Αφού δεν έχει replay κανείς δεν μπορεί να ξέρει σε τί συνθήκες έγινε το ban και αν υπάρχει abuse. Άλλωστε έχω την εντύπωση ότι αν δεν υπάρχει απόδειξη δεν μπορεί να δωθεί κάποια ποινή (μερικές φορές με replay και δε δίνεται).

Οπότε -1 sto abuse απλά και μόνο επειδή δεν υπάρχει replay και είναι ο λόγος του ενός απέναντι στον άλλον, έστω και αν ο λόγος του ban είναι λίγο άκυρος.

lord_fe4n0r
29-08-2010, 03:55 PM
egw pisteuw eprepe na paiksete kai allo game mazi kai an feedare pali na ekanes ban me reason [2 games itan] :P
anyway tha simfwnisw me ton giani apo panw,xwris replay einai o logos tou enos pros ton logo tou allou,dld xestikame kai h varka egire :P

Argorian
29-08-2010, 03:58 PM
Ή μήπως θέλετε να κρατάω καθε replay από κάθε ban που κάνω(αν θέλετε να μου το πείτε να το κάνω)

Για τέτοιο reason θα έπρεπε να κρατήσεις replay.Άντε τώρα να αποδείξουμε και οι δυο μας ότι είμαστε ελέφαντες.




Το είπα αρκετές φορές για να γίνει αντιλειπτο....σε πολύ ήρεμο τόνο.......
Ε εντάξει μέτα άνθρωπος είμαι και εγώ και όλο το team που ζήταγε το kick/ban tou

το ΝΟΛ έχει διαφάνεια όσο δεν πάει για μένα,άλλα να έχουμε 1 μέτρο και ενα σταθμό.....το 99% τον περιπτώσεων εντάσωνται σε αυτό το ποσοστό(χωρίς να θέλω να πω πως ανήκω στο άλλο 1%)

Τέλος κλείνω λέγοντας πως το reason,είναι απο τα λόγια του......Αν λέει χαζομάρες ,με χαζομάρες θα τον τημωρίσω.......το reason=gameruin για όσους δεν κατάλαβαν



Ακουγοντάς σε έχω την εντύπωση ότι μιλας για άλλο game...
Είπα να κρατηθώ,να κρατηθώ αλλά βαρέθηκα να σε ακούω...
ΚΑΝΕΙΣ από το team δεν ζήτησε το kick ή ban μου.Το replay στα pm που ανταλάξαμε μου είπες ότι το έχεις και όταν σου έλεγα να το στείλεις μου έλεγες ότι δεν είσαι σπίτι σου και δεν το έχεις και άλλα παρόμοια.Στην αρχή που σε βρήκα στο Bnet και σε έκανα whisper ΔΕΝ ΘΥΜΟΣΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΟΝ HERO ΠΟΥ ΕΙΧΑ.Πώς ξαφνικά θυμήθηκες τόσες λεπτομέρειες;Κάθομουν σαν το βλάκα και σε ακούγα και σέβομουν τον κόπο σου και το χρόνο σου για να γίνεις admin.Για αυτό και έκανα unban request και όχι admin abuse.
Αλλά επείδη πάλι θα βγεις και θα αρχίσεις να με διαψεύδεις και να λες ότι σου κατέβει έχω κρατήσει και τα pm που ανταλάξαμε και όλη μας την συζήτηση στο Bnet.Θα τα ποστάρω εδώ και ας κρίνουν οι υπεύθυνοι.

http://img64.imageshack.us/i/bnetdisscusion1.jpg/
http://img64.imageshack.us/i/bnetdisscusion2.jpg/
http://img839.imageshack.us/i/bnetdisscusion3.jpg/
http://img820.imageshack.us/i/bnetdisscusion4.jpg/
http://img833.imageshack.us/i/bnetdisscusion5.jpg/
http://img839.imageshack.us/i/bnetdisscusion6.jpg/





Otan exei kanei tosa pragmata mesa sto game o lycan...Einai anyparktos kai sou zitaei meta kai ta resta e einai ligo kapws...Sorry kiolas p einai an8rwpos o admin kai den antexe thn eirwnia tou xontre paizeis kai ena game einai. Ena game einai file troba lycan alla thn xolh sou thn evgales...



Εγώ δεν ζήτησα τα ρέστα,ένα unban request έκανα και μάλιστα δεν είπα ούτε καν το γελοίο reason με το όποιο έφαγα ban για να μην φτάσουμε εδώ και να γίνει το abuse!
Όσο για την ειρωνία,να επαναλάβω ότι αυτό για τον χοντρο-pudge ο είπε ένας teammate και όχι εγώ.
Εγώ είπα 'ena game einai' και δεν το είπα ειρωνικά,το είπα γιατί στο ally chat γινόταν ο χαμός και φώναζαν από όλο το team o ένας στον άλλο.Αν εσύ ή κάποιος άλλος νιώσατε έτσι να ζητήσω προκαταβολικά συγγνώμη.



Genika exw vare8ei na exoume komparsous sto game pou vgainoun sto 60, feedaroun kai griniazoun gia to support les kai einai o lgty h' o yaphets p vgikan na paroun to game. RE OUST

Allaxe nick kai stolise me thn axristia sou kapoio allo ap.

Δεν γκρίνιαξα για κανέναν,δεν συνηθίζω να ρίχνω στους teammates μου δικά μου λάθη.
Όσο για την αχρηστία,επειδή βαρέθηκα να περιμένω να φύγει το unban παίζω inhouse και ακόμα και αν έχω άθλιο score,δεν έχω φάει ακόμα ban...

SiC)Sp3
29-08-2010, 04:04 PM
Dwstou re DotAddicteD 2lvl p to xw kai gw axti ante gt polla mas ta exei kanei

AmG-
29-08-2010, 04:07 PM
Dwstou re DotAddicteD 2lvl p to xw kai gw axti ante gt polla mas ta exei kanei

se pion na dosi 2lvl; kai ti 2lvl; ASXHME ... kai tzaba spam omfg dld o idios o admin eipe to 8ema li3an ti dn ktlvate ;/ ffs

lord_fe4n0r
29-08-2010, 04:16 PM
se pion na dosi 2lvl; kai ti 2lvl; ASXHME ... kai tzaba spam omfg dld o idios o admin eipe to 8ema li3an ti dn ktlvate ;/ ffs

ase to paidi na ekfrastei mi to apoperneis
e daksi evgale ligo misos kai komplex apo mesa tou apo oti fenetai de peirazei....

outcast
29-08-2010, 04:16 PM
Argorian kaneis ena la8os....esy prepei na apodeixeis oti exeis dikio...Egw ton admin pisteuw...Den se xerw k apo x8es :)

Tespa opws k na xei kante oti 8elete -1 sto admin abuse xanalew :P

Argorian
29-08-2010, 04:21 PM
Ιδού και το edit με τα screenshots από την συζήτηση μας στο Bnet,μια που πιστεύεις τον admin.

*edit*
Αυτό είναι και ένα μήνυμα που μου έστειλε:

prot0n0s

to replay to exw home...(dn eimai tr...) alla to eida 3 fores....


Και αν πάλι δεν πιστεύεις να κάνω screenshot το pm ή να το κάνω αναφορά ή προώθηση ή οτιδήποτε άλλο για να το δουν οι υπεύθυνοι...

prot0n0s
29-08-2010, 11:42 PM
προσπαθώ όσο μπορώ απο την θέση μου....να τελιώνω τα εκ γεννετής noob(σε 2 game σε συνάντησα εκείνη την μέρα)

2 φορές σύμτωση.....έτσι είναι σε βοήθησα σε όλα wisp/message στο furom ...

2 φορές το team(διαφορετικό) ζητάει το kick/ban

και το replay το κράτησα σου είπα στο net,εκεί με wisp και έτσι είδα το replay 1-2 φορές.to ban ήταν δίκαιο ......δεν μιλάμε για noobplay μιλάμε για καθαρό gameruin.def εμείς wood αυτός 4-5 φορές steal on.


Οκ αν για αυτό είναι λάθος μάλλον είμαι χαμηλής νοημοσίνης άνθρωπος και δεν κατάλαβα τα rules

Όσο αναφορά το reason εδώ πρέπει να πω συγνώμη ....΄Οταν είσαι eleos admin ,πρέπει να είσαι σκληραγωγημένος......γιατί σε διαολίζουν στηρίχτηκα από τα λόγια του.......Έπρεπε να πω gameruin.....εδώ οφείλω συγνώμη ........ήμουν λείαν επειηκός με το +1 στο unban.......αλλά δώσε θάρρος στο χωριάτη να σου ανέβει στο κρεβάτι΄΄......Τέσπα last post από εμένα μην συνχίζομαι άλλο

Gianis_o_tsIMBA
30-08-2010, 01:07 AM
Με λίγα λόγια, ζητάμε να δώσουμε warn σε admin επειδή δε θυμόταν σε ποιό pc είχε το replay; Επίσης λέω να κάνουμε demote και όποιον δεν θυμάται τί έφαγε πριν 4 μέρες. Ακόμα να κάνουμε ban όποιον δε θυμάται τι χαρακτήρα είχε στο 100ό, 200ό και 300ό game του στη NOL όπως επίσης και το πόσα παιχνίδια λήγουν σε μονό αριθμό έχασε. Είμαστε σοβαροί τώρα;

Κύριοι no replay no party. Απλό. Τώρα να γίνει warn σε κάποιον για άκυρο reason σε ban, ε είναι λίγο ακραίο δεν είναι; Οκ να μην ξαναγίνει αλλά αν ξαναγίνει τότε βλέπουμε. Το ότι παρασύρθηκε (και παρασύρθηκε στο να γράψει άκυρο reason και όχι να κάνει κάποιο ουσιαστικό abuse) δεν είναι κάτι που πρέπει να του πάρουμε και το κεφάλι.

Argorian
30-08-2010, 01:10 PM
προσπαθώ όσο μπορώ απο την θέση μου....να τελιώνω τα εκ γεννετής noob(σε 2 game σε συνάντησα εκείνη την μέρα)

2 φορές σύμτωση.....έτσι είναι σε βοήθησα σε όλα wisp/message στο furom ...

2 φορές το team(διαφορετικό) ζητάει το kick/ban

και το replay το κράτησα σου είπα στο net,εκεί με wisp και έτσι είδα το replay 1-2 φορές.to ban ήταν δίκαιο ......δεν μιλάμε για noobplay μιλάμε για καθαρό gameruin.def εμείς wood αυτός 4-5 φορές steal on.


Ναι ναι κατάλαβα,ο λόγος σου ενάντια στο δικό μου,στο τέλος θα με κάνεις να τα πιστέψω κιόλας.Τι παραμύθια είναι αυτά ρε;1 game παίξαμε μαζί,ξαφνικά μαθαίνω ότι έπαιξα και δεύτερο game μαζί σου...Το θυμήθηκες πολύ νωρίς ότι υπάρχει και 2ο game,τόσο καιρό άλλα έλεγες...Ξαφνικά τα δύο steal γίνονται 4-5...Ιδού και η πιο πρόσφατη σου ανακάλυψη,τα team που ζητάνε το ban...

Έχεις δίκιο πολύ ασχολήθηκες,αν ασχοληθείς και άλλο μπορεί να μου πεις ότι έκανα και leave και σε έβρισα κιόλας.

Οποιοσδήποτε νοήμων άνθρωπος θα καταλάβαινε ποιος από τους δύο ψεύδεται τώρα.Απλά πες ότι είχες τα νεύρα σου εκείνη τη μέρα να τελειώσει το θέμα...

@Gianis_o_tsIMBA
Εγώ δεν ζήτησα warn,unban request έκανα,ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πήρε τέτοια διάστση το θέμα.Και εγώ θα είμουν -1 στο warn αν δεν συνέχιζε να παριστάνει ότι είμαι χαζός και εγώ και οι υπεύθυνοι.Και όταν κάνεις ban για τέτοια reason(gameruin),θεωρώ ότι πρέπει να κρατάς replay.Με την ίδια λογική μπορεί οποιοσδήποτε admin να κάνει oποιονδήποτε user ban.Αν ο user δεν περιμένει ban,γιατί να κρατήσει replay;Και μετά είναι ο λόγος του admin προς τον λόγο του user και σύμφωνα με τις απόψεις σας υπερισχύει ο δεύτερος.

prot0n0s
30-08-2010, 01:35 PM
μάθε να διαβάζεις λίγο τι λέω.........

4-5 φορές ήσουν wood ενώ εμείς def....steal on.....
Αυτό είπα .....για θυμίσου καλά πόσες φορές σε συνάντησα...1-2 ?


Είπα λάθος reason soz....
Αλλά μην αλλειόνεις το γεγονός

Argorian
30-08-2010, 01:46 PM
Αλλά μην αλλειόνεις το γεγονός

Αν εγώ αλλοιώνω το γεγονός αναρωτιέμαι τι κάνεις εσύ.Ξαναλέω πρώτη φορά σε είδα σε εκείνο το game.Woods πήγα αμέσως μόλις μου είπες εσύ και φυσικά όχι την ώρα που κάνετε def.Εκτός και αν η ώρα που είμαι dead μετράει σαν farm στα woods...

The_ButterFly
30-08-2010, 02:16 PM
Δεν υπάρχει ban για noobplaying μόνο αν feedarei εσκεμμένα κάποιος,τότε ναι.

Gianis_o_tsIMBA
31-08-2010, 01:13 AM
Κοίτα αδερφέ είναι απλό το θέμα. Ο admin λέει ότι δε θυμάται που έχει το replay και είναι και λογικό, έχει περάσει καιρός λογικό είναι να κάνει λάθη σε μερικές λεπτομέρειες (εσύ έχεις ένα game να θυμάσαι, αυτόν τον ρωτάς πόσα ban έχει κάνει από τότε;). Απο εκεί και πέρα, το τι λές και τι λέει είναι αερολογίες απλά και μόνο γιατί κανένας δε μπορεί να αποδείξει τίποτα.

Σου έγινε ένα ban, δίκαια ή άδικα δε ξέρω και να σου πώ την αλήθεια δε με νοιάζει. Μπορεί και να έκανε λάθος μπορεί και όχι. Αυτό που λέω είναι ότι δεν υπάρχει τρόπος να βρούμε την αλήθεια και δεν μπορούμε να τιμωρήσουμε κανένα. Unban και -1 στο abuse και τέλος απλά και μόνο γιατί δεν υπάρχουν αποδείξεις για καμία από τις 2 πλευρές.

Παρατήρηση. Τον prot0n0s τον ξέρω μέσω bnet και έχουμε παίξει και μερικά παιχνίδια μαζί. Δεν τον έχω να κάνει λάθος ban ή έστω τόσο μεγάλο λάθος σε ban. Τώρα ένα λάθος είναι ανθρώπινο αλλά και πάλι απλά και μόνο επειδή τον ξέρω και επειδή δεν υπάρχει καμία απολύτως απόδειξη για το ενάντιο εγώ τείνω στο να πιστεύω αυτόν. Απλό είναι δεν είναι πυρηνική φυσική.

FuSiS_
31-08-2010, 07:38 PM
-1 για το unban είναι friend μου

και πιστεύω πως λέει την αλήθεια

....

DotAddicteD
02-09-2010, 03:51 PM
Καταρχήν δεν υπάρχει ban για noobplaying. Τώρα αν με τις ενέργειες του ο Lycan ουσιαστικά κατέστρεφε το game των teammates του, τότε αυτό μπορεί να θεωρηθεί να κάνει gameruin.

Επιπλέον, επειδή δεν υπάρχει replay απ'το game δεν είμαι σε θέση να διαμορφώσω άποψη και ως εκ τούτου θα είμαι ελαστικός και με τις 2 πλευρές.


Συνεπώς ο user Argorian γίνεται unban.


Ο admin prot0n0s δέχεται 1 lvl warn για λανθασμένο ban.

ΥΓ. Μην ξαναδώ τέτοιο reason σε ban. Βάζε τον λόγο που έγινε το ban και όχι ότι σου κατέβει.





Case Solved