PDA

View Full Version : [DENIED] Admin Abuse : g0l.D.r0g3r



A_No0b_Arak
24-08-2010, 08:16 PM
Όνομα του κατηγορούμενου admin: g0l.D.r0g3r

Game Name: AP*****

Παράπτωμα του Admin: Maphack

Περιγράψτε τι συνέβη και σε ποιο λεπτό:

Ο user Poutanaras που έπαιζε στο game και είναι real life friend μου ζήτησε να εξετάσω αν ο admin g0l.D.r0g3r έχει mh στο game... Αφού εξέτασα προσεκτικά το replay από το θέμα των clicks στο fog και των κινήσεών του, φαίνεται καθαρός. Όμως αυτό που με προβλημάτισε είναι κάτι που είδα στο replay manager:

21:54 <g0l.D.r0g3r> 0x19: Select Subgroup: [Ghoul] 0x0000C3D20010B78A

Σαν μια πρώτη άποψη φαίνεται σαν ένα αθώο miss click όμως...
http://img836.imageshack.us/img836/30/g0ldr0g3rabuse.jpg
Φαίνεται ότι δεν υπάρχει κανένα click σε creep. Δοκίμασα να spamaro το Ctrl+c με replay speed 1/2 και για όλη τη διάρκεια του δευτερολέπτου όμως το μόνο που φαίνεται είναι ο admin να έχει διαρκώς clickarismeno τον hero του (ο κύκλος χωρίς τις διακεκομμένες γραμμές).

Το αμέσως επόμενο click του ήταν:

21:54 <g0l.D.r0g3r> 0x19: Select Subgroup: [Stealth Assassin] 0x000070F80001004E

Που ο riki είναι κανονικά εκτός stealth γιατί farmarei:
http://img834.imageshack.us/img834/4951/g0ldr0g3rabuse2.jpg
Άρα υπέθεσα πως το creep που φαίνεται να clickare είναι ίσως ένα από τα διπλανά που farmare ο riki. Παρόλα αυτά το click του εξακολουθεί να μη φαίνεται όταν ξαναείδα το replay στο συγκεκριμένο δευτερόλεπτο εστιάζοντας αυτή τη φορά χειροκίνητα στα creep. Έλενξα επίσης όλα τα υπάρχοντα ghoul στο map αλλά πουθενά το click.

Τα πιθανά κατ' εμε συμπεράσματα είναι δύο:
1) Ο admin g0l.D.r0g3r έχει maphack αλλά είναι τόσο καλό που καλύπτει και τα click του μη αφήνοντας τον κίκλο του να μετακινηθεί από το προηγούμενο non-fog target του...
ή
2) Υπάρχει κάποιο bug στο replay manager και ο admin g0l.D.r0g3r είναι αθώος.

P.S: Να συμπληρώσω πως δεν έχω μεγάλη εμπειρία στην εξέταση του mh και ότι ξέρω το ξέρω από διάφορα mh abuses που έχω δει εδώ. Για αυτό μια επανεξέταση από κάποιον πιο έμπειρο δεν θα έβλαπτε.

L3stat
24-08-2010, 08:54 PM
Δεν υπάρχει χρήση maphack από τον admin g0l.D.r0g3r .


Denied.