PDA

View Full Version : [DENIED] Admin Abuse : no_spam



AntonyPlaitis
30-08-2010, 12:55 AM
* Όνομα του κατηγορούμενου admin: No_spam

* Game Name:ap19374

* Παράπτωμα του Admin: lobby kick.

* Περιγράψτε τι συνέβη και σε ποιο λεπτό:


Απλα το θεμα με τα kick στο lobby με εχουν εκνευρισει πολυ... δεν γινετε καθε φορα που μπαινει καποιος admin με παρεα πρεπει να ψαχνουμε new game. Και εγω admin ειμαι αλλα οταν εχω παρεα μπαινω στο επομενο αδειο, δεν πεταω ατομα εξω επειδη βαριεμαι..

Και ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι δικαιωμα του admin να πεταει ατομα εξω για την παρεα του.


p.s. Αν θελετε δειτε ποσα commands !kick !a !swap etc εγιναν στο game πριν αρχισει.

AmG-
30-08-2010, 01:39 AM
da3 koblexike iremise dn se eklepsan to [pagoto] anidee kai des pos sou milaei sto ss ti mou anevazhs ena FAIL ss ; an einai dunaton me auta ta paidia more ...

InT.vOrTeX
30-08-2010, 02:00 AM
ee.. file dn mporw na dw to ss.. 8a m vgoun ta matia .. exw kai laptop. pff.. anevase apo imageshack.com poli kalitero.. :) oso gia to abuse psilofaiL... ena kick se ekane ... pane esi sto epomeno... siga gia 1 min .. ante to poli 2.. pff.. problimata pou exei o kosmos... :)

AntonyPlaitis
30-08-2010, 02:00 AM
Το να εισαι admin ειναι προνομιο και οχι δικαιωμα.
Και αν το "σορρυ δεν χωρουσες" μετα το kick ειναι δικαιολογια τοτε εγω ειμαι βλακας.
γιατι το να ειμαι πρωτος στο game και να τρωω kick μετα απο 6 λεπτα το θεωρω μεγαλη μαλα**α...

Και εφοσον το θετεις ετσι , ναι ειμαι κομπεξικος και ανιδεος...

Οσο για εσενα AmG- οταν σε ρωτησα ποιος εκανε kick κλπ μου ελεγες "δεν βλεπω απο το spam και οτι δεν ξερω ποιος kickare" και τωρα πρωτος στο support na προστατεψεις τον φιλο....
Αλλα ξεχασα, ησουν μονος οπως ελεγες...

Valenson O_o
30-08-2010, 02:20 AM
Kai emena den mou aresei auti i katastasi, enow oti pezoume me tin parea merikwn admins kanoun opoion 8eloun kick kai switch horis na tous endiaferi, dld ok den mou fenetai kai toso dikaiw na pezw me tihaious stin omada mou egw enw o admin na pezi me tin parea tou.Polles fores mou ehi tihi na hasw epeidi den ehw toso empirous pehtes stin omada kai bebaia den tous katigorw oloi xekinisame apo kapou kai beltionomaste i ehoume ashimes meres alla otan eisai me parea xereis kai sintonizese me autin kai sigoura o admin i i parea tou den einai kai htesini.;););)

Peace admins apla eipa tin gnwmi mou :D

AmG-
30-08-2010, 04:22 AM
Το να εισαι admin ειναι προνομιο και οχι δικαιωμα.
Και αν το "σορρυ δεν χωρουσες" μετα το kick ειναι δικαιολογια τοτε εγω ειμαι βλακας.
γιατι το να ειμαι πρωτος στο game και να τρωω kick μετα απο 6 λεπτα το θεωρω μεγαλη μαλα**α...

Και εφοσον το θετεις ετσι , ναι ειμαι κομπεξικος και ανιδεος...

Οσο για εσενα AmG- οταν σε ρωτησα ποιος εκανε kick κλπ μου ελεγες "δεν βλεπω απο το spam και οτι δεν ξερω ποιος kickare" και τωρα πρωτος στο support na προστατεψεις τον φιλο....
Αλλα ξεχασα, ησουν μονος οπως ελεγες...

proton PAIDAKI me to pou efages !kick kai ilikrina dn 3erw apo pion efages, epidi itan 4s admin mesa sto game me sena 5 ... apo tin wra pou efages kick 8umosoun to pio eukolo name [AmG-] kai apilouses emena gia report katse kala file prota na veveosou kai meta na milas egine ; dn se 3erw dn me 3eris ... oso gia to kick trava kane kane 3 admin abuse gt eisai koble3ikos sto max ... adelfe ta rules lene epitreponte ta !open to paidi kratise ena slot ti se pira3e dld :S ??? exases to aeroplano ? ... anyway dn 8a katso na faw ton xrono mu me sena gt fenete oti dn boris na katsis na to sizitisis san sovaros an8rwpos to Report 8a se swsi... lipon GL

no_Spam
30-08-2010, 04:33 AM
bsk me to pou ksekinise to game mpikame sto game 4 apo tous 5 p eimastan (5ada) apo rmk !!to game gemise kai den prolabe na mpei o 5os kai anoiksa slot ,

Το kick απ'το lobby των eleos Hostbots επιτρέπεται, αλλά τα kicks πρέπει να γίνονται με ευγενικό τρόπο από μέρους του admin.
Η συνολική χρονική διάρκεια που μπορεί ένα eleos game να παραμείνει στο lobby έχοντας τουλάχιστον 1 closed slot δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 3 λεπτά. Αν αυτός ο χρόνος ξεπεραστεί, επιβάλλονται κυρώσεις στον admin.

dax den sto zitisa alla ayto egine sta prota 10 secs oute perimenes oute tpt na bgoume dld 4 atoma
gia na meineis esi kai apo rmk?an isoun monos kai malista admin gt den mpikes sto epomeno 1-2 mins douleia einai to poli mallon straboses xoris logo -1 gt einai fail to thread kai -1 gt pisteyeis oti eisai o aytokratoras tou eleous pou ekthronisa :P get a life file

filika
no_spam

AntonyPlaitis
30-08-2010, 08:16 AM
Εκεινη την ωρα ηθελα να παιξω AP game. Προσπαθουσα λοιπον να μπω στο game ap19373 και ap27356 για πανω απο 5-10μιν και για καποιο λογο δεν ξεκινουσαν. οταν λοιπον αρχισε το 19374 και περιμενα σχεδον 10μιν για να αρχισει το game και ξαφνικα ενω μπηκα πρωτος με πεταξαν , το θεωρησα και θεωρω μλκια...

No_spam: Τα rules λενε οτι μπορεις να κλεισεις σλοτ οπως λες οταν υπαρχει open οχι να kickareis ατομα.
AmG- : o λογος που σε σπαμαρα οπως λες δεν ειναι το ευκολο nick σου αλλα το οτι ζητουσες σλοτ, ειπες χαρακτηριστικα "παιδια θα χρειαστω ενα σλοτ", και εφοσον δεν εφυγε κανεις, βγηκες καο χαναμπηκες.

Οσο για το αν ειμαι ανθρωπος που μιλαει σωστα, η δεν ξερει να συζηταει, δεν ειμαι εγω αυτος που χρησιμοποιει χαρακτηρισμους.

The_ButterFly
30-08-2010, 08:23 AM
Εκεινη την ωρα ηθελα να παιξω AP game. Προσπαθουσα λοιπον να μπω στο game ap19373 και ap27356 για πανω απο 5-10μιν και για καποιο λογο δεν ξεκινουσαν. οταν λοιπον αρχισε το 19374 και περιμενα σχεδον 10μιν για να αρχισει το game και ξαφνικα ενω μπηκα πρωτος με πεταξαν , το θεωρησα και θεωρω μλκια...

No_spam: Τα rules λενε οτι μπορεις να κλεισεις σλοτ οπως λες οταν υπαρχει open οχι να kickareis ατομα.
AmG- : o λογος που σε σπαμαρα οπως λες δεν ειναι το ευκολο nick σου αλλα το οτι ζητουσες σλοτ, ειπες χαρακτηριστικα "παιδια θα χρειαστω ενα σλοτ", και εφοσον δεν εφυγε κανεις, βγηκες καο χαναμπηκες.

Οσο για το αν ειμαι ανθρωπος που μιλαει σωστα, η δεν ξερει να συζηταει, δεν ειμαι εγω αυτος που χρησιμοποιει χαρακτηρισμους.

Μπορούσε απλά να στο ζητήσει ευγενικά.Να βγεις μόνος σου ξέρω γω και να περιμένεις το επόμενο.Δεν είναι ανάγκη να κάνεις θέμα :S

Gianis_o_tsIMBA
30-08-2010, 10:45 AM
Αδερφέ εκνευρίστικες και το καταλαβαίνω, έχεις ένα μικρό δίκιο (έχουν και οι άλλοι βέβαια αλλά τι να γίνει) αλλά το abuse είναι fail. Ένα kick από lobby έκανε, δε σκότωσε άνθρωπο. Είπες και συμφωνώ ότι είναι σπαστικό, αλλά περίμενες 10 λεπτά για ένα game, άλλα 2 δεν είναι και τίποτα.

Cassiopeia
30-08-2010, 12:58 PM
da3 koblexike iremise dn se eklepsan to [pagoto] anidee kai des pos sou milaei sto ss ti mou anevazhs ena FAIL ss ; an einai dunaton me auta ta paidia more ...

Απλως απαραδεκτα manners.

(οn topic)

-1 στο abuse γιατι:

"Το kick απ'το lobby των eleos Hostbots επιτρέπεται, αλλά τα kicks πρέπει να γίνονται με ευγενικό τρόπο από μέρους του admin."


Νο 4 στο http://www.mymgn.com/board/showthread.php?42749-10-Issues-that-Eleos-Admins-Should-be-Aware-of

AmG-
30-08-2010, 01:02 PM
Εκεινη την ωρα ηθελα να παιξω AP game. Προσπαθουσα λοιπον να μπω στο game ap19373 και ap27356 για πανω απο 5-10μιν και για καποιο λογο δεν ξεκινουσαν. οταν λοιπον αρχισε το 19374 και περιμενα σχεδον 10μιν για να αρχισει το game και ξαφνικα ενω μπηκα πρωτος με πεταξαν , το θεωρησα και θεωρω μλκια...

No_spam: Τα rules λενε οτι μπορεις να κλεισεις σλοτ οπως λες οταν υπαρχει open οχι να kickareis ατομα.
AmG- : o λογος που σε σπαμαρα οπως λες δεν ειναι το ευκολο nick σου αλλα το οτι ζητουσες σλοτ, ειπες χαρακτηριστικα "παιδια θα χρειαστω ενα σλοτ", και εφοσον δεν εφυγε κανεις, βγηκες καο χαναμπηκες.

Οσο για το αν ειμαι ανθρωπος που μιλαει σωστα, η δεν ξερει να συζηταει, δεν ειμαι εγω αυτος που χρησιμοποιει χαρακτηρισμους.

opos to les kai esu (BRO) sto zitisa evgenika ti alo 8es dld ://// na se po? dld na se peta3i to palikari xwris na proidopieisoume kanenan apla c00lare, borouses na mas pis ani3e slot gia na bo kai egw na pe3w 8a to ekana egw autoprosopos oxi na me kaneis wisp kai na me pis efiges REPORT les kai egw 8a fovi8o na faw REPORT giautin tin xazomara dn exw faei oute ena abuse oute egw oute o no_spam an trome tetia abuse to >FF< benoume paizoume games ka8imerina kai dn exei ipar3i oute ena problima mazh mas tora an esena dn se pige kala i mera aptin arxh dn fteme emeis <3 flkia Made By AmG-

AntonyPlaitis
30-08-2010, 03:52 PM
Εσυ AmG- δεν μου ζητησες τιποτα...anyway Δεν πιστευω οτι αξιζει να ασχοληθω αλλο με αυτο εδω το topic.

Ουτως ή αλλως δεν το εκανα για να απαιτησω καποιο demote ή κατι τετοιο.
Μπορει να ειμαι κομπλεξικος οπως λες, αλλα σιγουρα δεν ειμαι φαντασιοπληκτος.

Απλα πιστευω οτι μια παρατηρηση στο θεμα του οτι admin δεν ειμασταν και χθες, και οτι και εμεις ειμασταν users και στην προκειμενη θα ηθελα/θελαμε να μου/μας φερονται καλυτερα.
Ατακες εκτος ΝοL inhouse, "δεν χωρας.." κατα την γνωμη μου δεν "χωρανε" στο channel....

Αλλωστε ,μην ξεχναμε, το channel εκτος απο πολλα αλλα την θεση που εχει την οφειλει και στους απλους users,χωρις να εχουν 5αδα ή να τους νοιαζουν τα stats...

Anyway....

InHumanity
30-08-2010, 04:27 PM
Amg μη βάλεις και τα κλάμματα ρε..
Λοιπόν αν ψάξεις λίγο καλά στο φόρουμ (γιατί ο ανίδεος της παρέας είσαι εσύ) θα δεις πως απαγορεύετε να κάνεις kick στο lobby χωρίς προειδοπίοιση...Λίγη ευγένια δεν βλάπτει! Admin δεν είσαι για να φέρνεις τα φιλαράκια σου να μπένετε 5άδες και να κικάρετε όποιον σας γουστάρει..Admin είσαι για να βοηθάς στην ομαλή διεξαγωγή του game..και για να είμαι και πιο συγκεκριμένος Δεν έχεις κανένα δικαίωμα να κικάρεις όποιον σου καπνίσει

Btw +1 για 1lvl warn στον admin που έκανε το kick

PS.: Εσύ έχεις την εντολή !getgames άλλα κάποιος άλλος απλός user σπάει το κεφάλι του μισή ώρα να μπει στο έλεος να βρει game οπότε ο ανίδεος είσαι εσυ, που έγινες admin και νομίζεις πως έγινες πρύτανης.. (Αυτοί είναι οι "μάγγες admin" που χαλάνε την γενική άποψη των users προς τους admins)

DotAddicteD
30-08-2010, 04:57 PM
Πράγματι το kick απ'το lobby των eleos games επιτρέπεται. Συνεπώς εφόσον δεν ήταν αγενής ο admin no_spam με τον AntonyPlaitis δεν τίθεται θέμα abuse.

Όμως δεν είναι επιθυμητό να φτιάχνονται και να παίζουν 5αδες στο eleos. Αν είστε team και θέλετε να μπείτε game, κάντε spam στο eleos ψάχνοντας μια αντίπαλη 5αδα, διαφορετικά πηγαίνετε στην Clan NoL και μπείτε σε game, όπου εκεί τα πράγματα είναι πιο ευέλικτα και εύκολα για τα teams. Την επόμενη φορά που θα συμβεί κάτι τέτοιο, θα δεχτείς κυρώσεις.


AmG- δεν αργεί το δεύτερο infraction σου. AntonyPlaitis, την επόμενη φορά που θα μας δώσεις screenshots θα σε παρακαλούσα να είναι ολόκληρα. Αν για δικούς σου λόγους δεν θες να είναι ολόκληρα (γιατί δείχνουν προσωπικά πράγματα κτλπ), στείλε το ολόκληρο screenshot σε pm. Δεν μ'αρέσουν τα "κομμένα" screenshots.


Admin abuse denied.





Topic Closed