PDA

View Full Version : [SOLVED] Admin Abuse : KoNaMi(Gr)



cyclo
02-09-2010, 03:34 AM
Όνομα του κατηγορούμενου admin: KoNaMi(Gr)

Game Name: Apxxxxxx

Παράπτωμα του Admin: Λανθασμένο Ban.

Περιγράψτε τι συνέβη και σε ποιο λεπτό:

φεύγει ο πρώτος, πατάει ban
φεύγει ο δεύτερος αργότερα, πατάει ban
φεύγει ο τρίτος αργότερα ... πατάει πάλι ban


Υ.Γ : τα leave έγιναν σε διακριτές χρονικές στιγμές και το ban έγινε με την δικαιολογία οτι: ήταν lan

παραθέτω τον αντίστοιχο κανόνα και το replay

http://www.mediafire.com/?tfc3ord640udyai


1.7 Leaving the game

Voluntary leave before the actual end of a game or before all 3 of the lanes have been completely destroyed (aka. Mega Creeps) will be punished, subject to all the following rules in this section.

Any suspicious disconnect (“plugging”) might be punished by an Admin on his own judgment, regarding the facts prior of the disconnection (eg. disconnection right after a death that makes it obvious the player disconnected on purpose).

Leaving a game will be punished only on the following game combinations: 5v5 - 5v4 - 4v4 - 4v3 – 3v3.

In cases of 5v3 or 4v2 leaving for a player of the team with the numerical disadvantage is not punishable. Leaving for a player of the team with the numerical advantage must be accompanied by the concurrence of the majority of the team; otherwise it will be punished. If the majority of the team concurs, leaving is allowed (for balance).

cyclo
02-09-2010, 03:35 AM
(20:43) IseeYourMama: Player [giox)] was banned by player [KoNaMi(Gr)] on server [europe.battle.net].

(30:41) IseeYourMama: Player [WangBangBang] was banned by player [KoNaMi(Gr)] on server

(31:10) kostaskostas: Player [IseeYourMama] was banned by player [KoNaMi(Gr)] on server [europe.battle.net].

KoNaMiGr
02-09-2010, 03:45 AM
Λαν ηταν και Leavaran επιτηδες.
Δεν θα καθησω να απολογηθω για αυτους.

cyclo
02-09-2010, 03:50 AM
Λαν ηταν και Leavaran επιτηδες.
Δεν θα καθησω να απολογηθω για αυτους.

βλ. #1 post όσον αφορά τα leave που ειναι bannable.

και στην τελική και lan να ήταν... γιατί να μην εκμεταλλευτεί το δικαίωμα του περι της αποχώρησης απο το παιχνίδι σε 5vs3 το οποίο δεν είναι τιμωρητέο;

KoNaMiGr
02-09-2010, 03:52 AM
Καλη φαση να μπενω και εγω με το λαν μου να Leavaroun αυτοι και εγω να εκμεταλευομαι αυτο και να την βγαζω καθαρη?Γιατι το κουραζεις το θεμα?
Και ο Player ΙSeeYourMama εχει 2 Games με 92 Percent stay.Πες μου οτι θα ρθει να ζητησει και Unban ReQuest...Πωω πρωινιατικα θεε μου.

cyclo
02-09-2010, 03:55 AM
Καλη φαση να μπενω και εγω με το λαν μου να Leavaroun αυτοι και εγω να εκμεταλευομαι αυτο και να την βγαζω καθαρη?Γιατι το κουραζεις το θεμα?

για δύο λόγους.

α) ναι μπορείς να κάνεις αυτό που λες (το δικό σου %stay χαλάς)

και

β) γιατί εαν οι admin δεν γνωρίζουν τα rules πως περιμένεις οι χρήστες να τους εφαρμόζουν...

KoNaMiGr
02-09-2010, 03:57 AM
για δύο λόγους.

α) ναι μπορείς να κάνεις αυτό που λες (το δικό σου %stay χαλάς)

και

β) γιατί εαν οι admin δεν γνωρίζουν τα rules πως περιμένεις οι χρήστες να τους εφαρμόζουν...

E τραβα Suicide.Ειμαι Για να μην πω ο πρωτος στους 50 πρωτους που γινανε Admin εδω περα που θα μου πεις εσυ για τα Rules.

AmG-
02-09-2010, 03:59 AM
Καλη φαση να μπενω και εγω με το λαν μου να Leavaroun αυτοι και εγω να εκμεταλευομαι αυτο και να την βγαζω καθαρη?Γιατι το κουραζεις το θεμα?
Και ο Player ΙSeeYourMama εχει 2 Games με 92 Percent stay.Πες μου οτι θα ρθει να ζητησει και Unban ReQuest...Πωω πρωινιατικα θεε μου.

8a sumfoniso me ton konami apo tin wra pou itan lan i aloi .. kai exei tetio xalia [perc] se 2 games tote ... !banned ...

cyclo
02-09-2010, 04:01 AM
δεν με ενδιαφέρει εαν είσαι ο πρώτος στους πενήντα ή αν τα rules τα έγραψες μόνος σου.

ως εδώ και μη παρέκει με την συμπεριφορά σου. αρκετά σου μιλάω όμορφα και ήρεμα για να μου λες "τράβα suicide".

άντε γιατί μερικοί την έχουνε δει νταβατζήδες του χωριού εδώ πέρα.

KoNaMiGr
02-09-2010, 04:05 AM
δεν με ενδιαφέρει εαν είσαι ο πρώτος στους πενήντα ή αν τα rules τα έγραψες μόνος σου.

ως εδώ και μη παρέκει με την συμπεριφορά σου. αρκετά σου μιλάω όμορφα και ήρεμα για να μου λες "τράβα suicide".

άντε γιατί μερικοί την έχουνε δει νταβατζήδες του χωριού εδώ πέρα.

Ναι σε εθιξα.Α παρατα μας ρε φιλε την ορεξη σου εχω πρωινιατικα.Ας το δουνε να τελειωνουμε μην μου βγαζεις καρκινο πρωι πρωι.

AmG-
02-09-2010, 04:05 AM
δεν με ενδιαφέρει εαν είσαι ο πρώτος στους πενήντα ή αν τα rules τα έγραψες μόνος σου.

ως εδώ και μη παρέκει με την συμπεριφορά σου. αρκετά σου μιλάω όμορφα και ήρεμα για να μου λες "τράβα suicide".

άντε γιατί μερικοί την έχουνε δει νταβατζήδες του χωριού εδώ πέρα.

se e8i3e me to trava suicide?? pou na se elege tpt alo ...tespa... Closed asap mexri an to di enas armodios

cyclo
02-09-2010, 04:06 AM
8a sumfoniso me ton konami apo tin wra pou itan lan i aloi .. kai exei tetio xalia [perc] se 2 games tote ... !banned ...

προφανώς και ορισμένοι παίχτες έχουν 2 games με 15% stay.

προφανώς και κάποιοι φτιάχνουν καινούριο account κάθε φορά που κάνουν login γιατί έχουν φάει ban.

αλλα ξέρεις κάτι; κάποιοι απο αυτούς έχουν αδικηθεί στην πορεία και με το δίκιο τους κάνουν ότι κάνουν.

καμια φορά οι admins ειναι υπερβολικοί και η καλύτερη λύση ειναι η τυπική αντιμετώπιση.

5vs3 is not bannable. over & out.

BillyTheKid
02-09-2010, 04:12 AM
konami akoma kai oi thaumastes sou tha sou poun oti exeis adiko!opws egrapse kai o cyclo ban se 5v3 gia leave apo thn omada me tous 3 den epitrepetai!aprosextos!

KoNaMiGr
02-09-2010, 04:14 AM
Bρε κλαψα τι Θελεις να πεις οτι ΕΙΜΑΙ Η ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΚΑΝΑΝΕ LEAVE.? Bρε Κομπλεξ.ΤζιΑρ
Ακουσε με. Το μονο που καταφερα με το ban ηταν να τον κανω να βαρεθει να αλαξει account Να κλεισει το pc και να πεσει για υπνο και δεν θα χαλασει αλλα Games.

cyclo
02-09-2010, 04:22 AM
Bρε κλαψα τι Θελεις να πεις οτι ΕΙΜΑΙ Η ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΚΑΝΑΝΕ LEAVE.? Bρε Κομπλεξ.

(32:26) KoNaMi(Gr): an einai o kalos tou lan
(32:30) KoNaMi(Gr): as kanei unban reQuest

(34:19) KoNaMi(Gr): ante re sobarepsou

(Post #koNaMi) E τραβα Suicide
(Post #koNaMi) Bρε κλαψα


λοιπόν...

α) αναγνωρίζεις οτι έκανες λάθος λέγοντας να κάνει unban request...

β) το ύφος σου εξακολουθεί να μην μου αρέσει..

γ) αν απο τα λεγόμενά μου αντιλαμβάνεσαι οτι σε κατηγορώ οτι είσαι η αιτία του συγκεκριμένου χάσματος στο οποίο αναφέρομαι καλό βράδυ.

και τέλος... έλεος ρε αδερφέ. μέχρι εδώ έπρεπε να φτάσουμε;

KoNaMiGr
02-09-2010, 04:55 AM
(32:26) KoNaMi(Gr): an einai o kalos tou lan
(32:30) KoNaMi(Gr): as kanei unban reQuest

(34:19) KoNaMi(Gr): ante re sobarepsou

(Post #koNaMi) E τραβα Suicide
(Post #koNaMi) Bρε κλαψα


λοιπόν...

α) αναγνωρίζεις οτι έκανες λάθος λέγοντας να κάνει unban request...

β) το ύφος σου εξακολουθεί να μην μου αρέσει..

γ) αν απο τα λεγόμενά μου αντιλαμβάνεσαι οτι σε κατηγορώ οτι είσαι η αιτία του συγκεκριμένου χάσματος στο οποίο αναφέρομαι καλό βράδυ.

και τέλος... έλεος ρε αδερφέ. μέχρι εδώ έπρεπε να φτάσουμε;
Σε ποια φαση δεν καταλαβες την ειρωνεια μου?

ROFLA_Ninja
02-09-2010, 05:38 AM
Έχω πετύχει 2 άτομα lan ,να κάνει qq ένας αλλά ο φίλος του,το lan του να μένει.Δεν μπορείς να κάνεις ban σε 5vs3,είναι κομπλεξικό ban.Και εγώ ξέρω ότι οι μισοί από το νετ που παίζεις έχουν maphack,μήπως να σου κολλήσουμε ταμπέλα maphack και σένα;Τι πάει να πει lan,ο καθένας παίζει μόνος του και 5vs3 = no ban,εσύ δηλαδή ο τρίτος τί ήθελες,να μείνει σε 5vs3;Ή την πλήρωσε επειδή έκαναν leave οι δικοί του;Ξαναλέω έχω πετύχει άτομο να μένει σε game παρόλο που το λαν του έκανε leave και έφαγε ban.Και αυτός μπορεί να έμενε άμα ήταν 5vs4,αλλά 5vs3 δεν είχε λόγο.Άντε μάθε rules άσχετε.

ntopas
02-09-2010, 05:39 AM
den mporw na katalabw efoson ekanes ena lathos (polli mikro vevaia),gt kathese kai iperazpizeis to adiko pou exeis?
ban se 5vs3 (stous 3) den kaneis?gt polli apla den les :"nai ekana lathos,as kanei unban to paidi kai tha ton support" kai kathese kai les oti exeis kai dikio?

Zouzoulinospuck
02-09-2010, 10:52 AM
Siga to adiko re tha ton fate oloi ekane ban enan user me 2games pou sigoura eixe toulaxiston 5 accounts prin kai leavare kai afti tin stigmi pou milame ekane alla 3 accounts kai leavare..Afou den mporoume na to diafilaksoume afto toulaxiston as min dinoume dikio se kathe kako user (giati gia mena aftos einai enas kakos user) akolouthontas pista ta rulez alla na vazoume mia prosopiki pinelia dinontas megalitero dikaio se swstous/kalous user mpas kai kapia mera aksiothoun na paradigmatistoun merikoi kai to eleos ginei kalitero meros gia games...Katheste tora kai pedeyete ton allon gia to acc me ta 2 games played..

dn_eimai_banned
02-09-2010, 11:23 AM
den nomizo oti exei simasia an oi paiktes itan lan i oxi.ta rules iparxoun gia na efarmozontai,oxi gia na kanei o ka8enas oti 8elei.

nikos47
02-09-2010, 11:38 AM
edo osoi upostirizete tin profanos lanthasmeni kinisi tou filou na kanei ban exete polu gelio. oti na nai lete eilikrina. ta pragmata einai para ma para polu apla k eseis ta kanete suntheta: dn ufistatai ban se 5vs3 gia kanena apolutos logo k peite oti thelete , to mono p katafernete einai n geloiopoieiste k na ektitheste parousiazontas os dikaiologia oti mparoufa sas erhei sto mualo. ta rules einai safestata k kapoia stigmi prepei n to katalavete epitelous. ego tha sumfoniso oti leavarane parea olo to lan gt eginan s polu kontino xrono alla auto d simainei oti einai k bannable omos. k esu file p kanes t ban dn egine k kati an to paradexteis oti ekanes lathos, sunexizeis k epimeneis kserontas oti exeis adiko. 1 lvl warn nomizo einai arketo k an einai austiroi mazi sou 2

KoNaMiGr
02-09-2010, 11:51 AM
Έχω πετύχει 2 άτομα lan ,να κάνει qq ένας αλλά ο φίλος του,το lan του να μένει.Δεν μπορείς να κάνεις ban σε 5vs3,είναι κομπλεξικό ban.Και εγώ ξέρω ότι οι μισοί από το νετ που παίζεις έχουν maphack,μήπως να σου κολλήσουμε ταμπέλα maphack και σένα;Τι πάει να πει lan,ο καθένας παίζει μόνος του και 5vs3 = no ban,εσύ δηλαδή ο τρίτος τί ήθελες,να μείνει σε 5vs3;Ή την πλήρωσε επειδή έκαναν leave οι δικοί του;Ξαναλέω έχω πετύχει άτομο να μένει σε game παρόλο που το λαν του έκανε leave και έφαγε ban.Και αυτός μπορεί να έμενε άμα ήταν 5vs4,αλλά 5vs3 δεν είχε λόγο.Άντε μάθε rules άσχετε.

Εσυ ειπες παρα πολλα.Και να ξερεις δεν θα σου βγουνε σε καλο.Kαι μιλα μια ακομα φορα για το λαν μου και μετα ψαξε για γραφειο... Ξερεις τι γραφειο.

Kαι Cyclo.Το Double Αccount στο NoL Δεν επιτρεπεται εσυ γιατι επεζες με αλλο?
:X Hi.

Tr3l0s)
02-09-2010, 12:07 PM
Καλη φαση να μπενω και εγω με το λαν μου να Leavaroun αυτοι και εγω να εκμεταλευομαι αυτο και να την βγαζω καθαρη?Γιατι το κουραζεις το θεμα?
Και ο Player ΙSeeYourMama εχει 2 Games με 92 Percent stay.Πες μου οτι θα ρθει να ζητησει και Unban ReQuest...Πωω πρωινιατικα θεε μου.

Εχω φαει lvl2warn γιαυτον τον λογο οποτε ειναι αδικο να σε αφησουν ετσι...και αλλωστε ποιος νομιζεις οτι εισαι?οποτε μην μιλας και παραδεκσου το λαθος σου,μην πας εναντια στα rules!!

S.L.I.C.E
02-09-2010, 01:02 PM
Εσυ ειπες παρα πολλα.Και να ξερεις δεν θα σου βγουνε σε καλο.Kαι μιλα μια ακομα φορα για το λαν μου και μετα ψαξε για γραφειο... Ξερεις τι γραφειο.
Hi.
:O Oreoi tropoi. Em exeis adiko em epitithese se osous eine adithetoi me sena. GG
+1 sto abuse
Bye.

Pipa_Herb
02-09-2010, 01:07 PM
Εσυ ειπες παρα πολλα.Και να ξερεις δεν θα σου βγουνε σε καλο.Kαι μιλα μια ακομα φορα για το λαν μου και μετα ψαξε για γραφειο... Ξερεις τι γραφειο.

Kαι Cyclo.Το Double Αccount στο NoL Δεν επιτρεπεται εσυ γιατι επεζες με αλλο?
:X Hi.

AAAAXAXAXAXA GEMISAME MAFIOZOUS EDW MESA RE AMAN EXEI VGEI KAI TO MAFIA 2 KONAMI GO TERMATISE TO NA PAREIS KAMIA IDEA POS THA TOU VREIS GRAFEIO!

Zouzoulinospuck
02-09-2010, 01:10 PM
Pragmatika ego to vrisko APOGOITEYTIKO na timwrithi ena atomo me 1000+ games gia ena atomo me 2 games pou FWNAZEI oti einai leaver...les kai an itan 4v3 dn tha efeuge..gelieste oiktra..Failaran kai bgika klasiko paradigma leaver balte to mialo na doulepsi kamia fora min kolate to xartaki me ta rules panw stin othoni tou ipologisti giati dn tha vlepete tipota..
P.S dn ton kserw ton konami oute pios einai oute posa games exei alla e protimo na pezo me afton dota sto eleos para me ton kathe leaver me 2 5 15 games ..

PSINAKIS_HLIAS
02-09-2010, 01:22 PM
Εσυ ειπες παρα πολλα.Και να ξερεις δεν θα σου βγουνε σε καλο.Kαι μιλα μια ακομα φορα για το λαν μου και μετα ψαξε για γραφειο... Ξερεις τι γραφειο.

Kαι Cyclo.Το Double Αccount στο NoL Δεν επιτρεπεται εσυ γιατι επεζες με αλλο?
:X Hi.

+1 στο abuse για τον νταβά admin.

Cassiopeia
02-09-2010, 01:22 PM
Αν δηλαδη εγω τυχει παιξω lan με 2 χαζους leaver, και βγουν, ειμαι αναγκασμενος να περιμενω να μπειτε να σπασετε? τα rules μου δινουν καθε δικαιωμα να βγω. Τωρα αν χρεωνομαι εγω για το leave των lan μου, ισως πρεπει να αλλαξουμε και τα πραγματα. Οταν βριζει καποιος, ban για manners και αυτον και ολο το team, ετσι, γιατι δεν τον σταματησανε.

Anwnimos
02-09-2010, 01:49 PM
Καλημερα.
Closed

DotAddicteD
02-09-2010, 04:07 PM
Ο χρήστης KoNaMi(Gr) είχε γίνει re-promote, με την υπόσχεση ότι με το παραμικρό abuse θα γινόταν demote.

Στο συγκεκριμένο game έκανε λανθασμένα ban για leave σε 5v3. Το ότι μπορεί να ήταν lan μας είναι αδιάφορο, τα rules είναι για να τηρούνται.



Ο user IseeYourMama γίνεται unban.


Ο KoNaMi(Gr) γίνεται demote.





Case Solved