PDA

View Full Version : [SOLVED] Admin Abuse: ImaginatoR



ShaDoW.pReZ
10-09-2010, 10:34 AM
* Όνομα του κατηγορούμενου admin:ImaginatoR

* Game Name:ar######

* Παράπτωμα του Admin:δεν εκανε ban σε user(maybe friend ) που βγηκε απ το gαme

* Περιγράψτε τι συνέβη και σε ποιο λεπτό:

o user malezyanni βγηκε απ το game στο 35:14 (has left the game voluntary).Ρωταω εγω τον admin αν θα κανει ban και μου λεει οτι δεν χρειαζεται γτ εχει καλο stay rate (εγω που εχω καλυτερο stay rate και More games αν εβγαινα δεν θα ετρωγα ban ετσι?) και οτι τα βρηκαν μεταξυ τους στο allies chat και αφου τα συμφωνησαν oi mates του εμας δεν μας πεφτει λογος λες και παιζουμε σε αλλο game και αλλο game χαλασε οΟ.αλλα επειδη ειμαι καχυποπτος checkara στο replay manager τα chat και δεν ειδα να τους λεει τπτ ο εν λογω user.και μιας και οταν ειμασταν lobby o admin εκανα swaps υποθετω οτι ειναι friend του.

Rikis_O_Burizas
10-09-2010, 10:51 AM
αλλα επειδη ειμαι καχυποπτος checkara στο replay manager τα chat και δεν ειδα να τους λεει τπτ ο εν λογω user.

οΟ εχεις βρει κανα ΚΟΛΠΕΤΟ να βλεπεις το ally chat? Για πες γιατι με ενδιαφερει αμεσα.

ShaDoW.pReZ
10-09-2010, 10:55 AM
δεν καταλαβα αν το λες ειρωνικα η πραγματικα.παντως για να σου φυγει η περιεργεια check το dota replay manager . περα απο τα -1 mid,-0,-1 κτλ δεν ειπε τπτ αλλο στο allies chat

Rikis_O_Burizas
10-09-2010, 11:00 AM
δεν καταλαβα αν το λες ειρωνικα η πραγματικα.παντως για να σου φυγει η περιεργεια check το dota replay manager . περα απο τα -1 mid,-0,-1 κτλ δεν ειπε τπτ αλλο στο allies chat

Τα -1, -0 κλπ τα θεωρει game commands, γι αυτο και τα βλεπεις. Το υπολοιπο chat ομως δεν μπορεις να το δεις (και ειναι κριμα), εκτος αμα οι αλλοι εχουν βιτσιο και βαζουν πριν απο καθε φραση την παυλιτσα (-).

ShaDoW.pReZ
10-09-2010, 11:04 AM
δεν το ξερα αυτο thanks.το abuse μενει οπως εχει δεν θα πειραξω κατι ας το δουν οι αρμοδιοι.

Zouzoulinospuck
10-09-2010, 12:06 PM
Thewrw apla oti eprepe na enimerwsh sto all gia ton logo tou leave tou outws wste na min ftaname se ayto to simeio.Episis afou o user enimerwse ton admin opos leei(an ton enimerose) ofeile pisteyo o admin na enimerwsei tous allous users.An kai san enoxlitikoi pou itan arxisan ta kane ban min se kanw report ... -.- .. Afta dn iparxi abuse pisteyo :)

mermigas
10-09-2010, 01:54 PM
kala re sis.......pate kala??????
LEAVE=BAN (to grafo me caps gt meriki admins malon den kseroun ta rules.....)
plug=krisi tou admin.
tespa min to kourazoume ban ton leaver ke +2 warn ston admin.
zouzoulinospuck go read rules man plz......an ise admin tote ti na po demote esena.
riki go spam alou man.

The_BloodSeeKer
10-09-2010, 02:12 PM
Simfwnw par' afta me ton zouzoulinopuck.... ama o admin eixe enimero8ei... dn exei sxesi... Kai sto palikari p eipe Leave=Ban... Ama s tyxei kati re filos... enimerwneis ton admin... ama s dwsei to Ok.... Mporeis na Fygeis....

---------- Post added at 12:12 PM ---------- Previous post was at 12:10 PM ----------


kala re sis.......pate kala??????
LEAVE=BAN (to grafo me caps gt meriki admins malon den kseroun ta rules.....)
plug=krisi tou admin.
tespa min to kourazoume ban ton leaver ke +2 warn ston admin.
zouzoulinospuck go read rules man plz......an ise admin tote ti na po demote esena.
riki go spam alou man.



Twra eida to Demote amesa... Ti les re Filos.... Pios eisai esy Na ta Krineis Auta?~

Rikis_O_Burizas
10-09-2010, 02:35 PM
kala re sis.......pate kala??????
LEAVE=BAN (to grafo me caps gt meriki admins malon den kseroun ta rules.....)
plug=krisi tou admin.
tespa min to kourazoume ban ton leaver ke +2 warn ston admin.
zouzoulinospuck go read rules man plz......an ise admin tote ti na po demote esena.
riki go spam alou man.

Εισαι πιο χαζος και απ τη μπανανα. Αμα του τυχε κατι και εχει πολλα games + καλο stay δε χρειαζεται το ban. Τα κομπλεξ σου αλλου.

alexic
10-09-2010, 02:42 PM
ontopic:
an mporei kapoios apo to team t admin as postarei to chat log na doume ti egine gia na mporoun oi moderators na exoun pliri eikona.

offtopic:

kala re sis.......pate kala??????
LEAVE=BAN (to grafo me caps gt meriki admins malon den kseroun ta rules.....)
plug=krisi tou admin.
tespa min to kourazoume ban ton leaver ke +2 warn ston admin.
zouzoulinospuck go read rules man plz......an ise admin tote ti na po demote esena.
riki go spam alou man.

ne re twra irtha twra tha sas mathw olous!
ante kane ena application, kai sta genika sxolia grapse: dota is life, life is dota, if some1 says anything different I will ban him from life and from dota...

marese kai to 'riki go spam allou'
xairomai pou kaneis friends sta prwta s vimata sto forum.
gl hf

(edit kapoia lathakia orthografika sta greenglish m)

mermigas
10-09-2010, 03:05 PM
Εισαι πιο χαζος και απ τη μπανανα. Αμα του τυχε κατι και εχει πολλα games + καλο stay δε χρειαζεται το ban. Τα κομπλεξ σου αλλου. ipografi o riki gia afto to rule.............lol..........lol........lol...... ...

Staff to pedi den kseri ta vasika rules.......kade ton demote.
1.7 Έξοδος από game

Η εθελοντική έξοδος πριν το τέλος του game ή πριν καταστραφούν ολοσχερώς και οι 3 πλευρές (Μega creeps) θα τιμωρείται.

Gia pes mou re riki pedaki ti enoi timorite??????den 8a tou dosi i mamaka tou galataki gia simera to vradi......ise lol anarotieme gt ise akoma admin?????

Oso gia sena alexic den 8elo pedaki na kano friends mesa edo.....apla den 8elo kapia signomi gia tin ekfrasi kolopedia na aliloipostirizode ke na kanoun klikes mesa sto forum.
Ta rules pedaki to lene kseka8ara diavaseta.......go spam ke c alou............

Zouzoulinospuck
10-09-2010, 03:12 PM
Giati diladi afou kseroume oti iparxi logos na ton kanoume ban kai na kanei unban reQuest na min mpori na peksi mia bdomada stin kaliteri apla gia na grafoume meta sto unban ReQuest a exei polla games a exei kalo stay rate +1 sto UnBan ktl.. ?
Kai mermigas nai eimai admin kai nai kserw ta rules alla episis kserw na krinw antikeimenika pote xriazete to ban kai dn to kanw gia na leo sta filarakia mou ooo ton ekana kai afto ban gamaw..Mallon afto tha to kanes esi an ginosoun pote admin(pou elpizo na min gineis me afta pou les ) ..

Mipws ta rules ta exeis kanei vivliaraki kai proseuxese ta vradia kai to vazis kato apo to maksilari sou?Nohmon onta eimaste (oi perisoteroi toulaxiston) as min vazoume pextes pou aksizoun se teties diadikasies opos unban ReQuest..

Pedaki kai pedaki kai pedaki mas eprikses!Kai ama thes na matheis opoios to leei einai ! Tapidiiiiiiiiiii -.-

xaxaxaaxaxaxaxaxaxaxa ti vlakes iparxoun xD

alexic
10-09-2010, 08:48 PM
Ρε man μην ασχολήσε ο τύπος δεν υπάρχει . . .

Είναι για να πάει σε κανα panel like this (http://www.youtube.com/watch?v=r0EXO-yf-_c) για νε γελάει ο κόσμος . . .

plaka kaneis etc?
dikio eixe p ton eironeutike den vlepeis ti leei? pws einai dinaton na iperaspizeste afton ton tipo?
eipame iper tou adinatou klp alla mi mas anevei kai sto krevati! o allos zwa mas anevokateuazei kai esi tin les ston riki?
exeis xazepsei teleiws?
e sovara me sokareis!

ShaDoW.pReZ
12-09-2010, 02:21 AM
twra eida thn pic tou topic starter ShaDoW.pReZ.kala pws tolmhses?den fovh8hkes mhn se madhsoun?an kai poly erhmo ton vlepw ton dromo ara mpa...prepei na eisai poly magas omws gia na to kaneis auto...(ti mono eseis 8a malwnete gia akurous logous edw mesa?)

spam:

bro δεν κατσαμε να μετρησουμε ποσα αυτοκινητα και πεζοι θα περναν εκεινη τη στιγμη για να μας δουν ελπιζω να καταλαβενεις :) παντως μας ειδε αρκετουτσικος κοσμος και ομως δεν ειπε κανεις τπτ.

on topic: εμενα δεν μ ειπε κανεις soz guys πρεπει να φυγω προεκυψε.αν μου το ελεγε οκ np αλλα ετσι οπως βγηκε ποιος μ λεει εμενα οτι δεν ειναι rageleave?και στο κατω κατω to rule ειναι rule αν κ δεν με νοιαζει ποια θα ειναι η αποφαση δεν εχω τπτ με τον admin ουτε τον user.

prot0n0s
12-09-2010, 09:43 AM
hmmm kala katarxas na pw kati asxeto me to post.....

Arxika 8a pw gia thn logomaxia tou riki kai AmG-.....

AmG- kinigas me a3ioseis to 2 ban apo tp furom ,sxedon se ka8e post to mono pou blepw eiani spam kai tsakomoi........

Riki einai ena empiro atomo opws mas exei apodi3ei sto 8ema ton abuse kai to 8ema 8eorite li3an....
Kalo 8a htan kai oi 2 na hremisete

On Topic: Den xreiazete na pw kati to olo 8ema "bgazei matia"

komborimon
12-09-2010, 11:55 AM
Αμα καποιος user εχει καλο stay και πολλα games και ban να τον εκανε θα γινοταν unban σιγουρα ποσο μαλλον αν εχει και σοβαρο λογο . Οι admins δεν πρεπει να ειναι μπαμπουλες αλλα ατομα που να εμπνεουν τους users ασχετα που στο καναλι του ελεος πολλοιι users εχουν ο,τι να ναι συπεριφορα. Οι admins πρεπει να κατανοουν καποιες φορεσ τους users σε θεματα ban-leave και καποιες φορες με το να μη ban διευκολυνουν και τους users και το staff απο unban requests που θα γινουν ετσι και αλλιως accepted,χωρια που παιρνει ποσο καιρο να γινεις unban .

Ομως υπαρχουν και κομπλεξικα ατομα που ειτε εχουν φαει απειρα ban ειτε εχουν προβλημα και δυσχαιρενουν την δουλεια των admins και ριχνουν το επιπεδο του ελεος.

lmaginatoR
12-09-2010, 10:58 PM
Το παιδί ζήτησε στο allies να φύγει γιατί του προέκυψε δουλειά, μάλιστα είπε ή θα περιμένουμε να βγει dc ή θα κάνει leave close to game. Εγώ έπαιζα μόνος όπως και ο leaver καθώς και μια τριάδα, του είπαμε βγες χωρίς πολλά πολλά αφου είναι ανάγκη, τον τσέκαρα και !stats μήπως απλά μας δουλεύει και θέλει να γλιτώσει το ban όπως τσέκαρα και αν είναι online αργότερα και ήθελε να αποφύγει το game αν και είχαμε πλήρη συνεργασία στο παιχνίδι, τα παιδιά από το αντίπαλο team ζητούσαν ban και με κατηγορούσαν ότι είμαι friend του και δεν του δωσα, δεν ξέρω τι κόλλημα τραβάν αλλά spamaran με wisps και με όπως φαίνεται και στο chat ότι θα κάνουν post και ιστορίες. Η διάθεση τους είναι προφανής, Λυπάμαι που προκύπτουν τέτοια posts έπειτα μάλιστα από διευκρινίσεις online. To leave εγινε στα 36' το game έληξε χωρίς πολλά πολλά στο 46', χέρομαι που παραθέτουν το δικό τους chat και δεν χρειάζεται να μπω στην διαδικασία να αναλύσω την όλη τους ειρωνική διάθεση, παρτε και το ally chat του team.

ShaDoW.pReZ
12-09-2010, 11:31 PM
Το παιδί ζήτησε στο allies να φύγει γιατί του προέκυψε δουλειά, μάλιστα είπε ή θα περιμένουμε να βγει dc ή θα κάνει leave close to game. Εγώ έπαιζα μόνος όπως και ο leaver καθώς και μια τριάδα, του είπαμε βγες χωρίς πολλά πολλά αφου είναι ανάγκη, τον τσέκαρα και !stats μήπως απλά μας δουλεύει και θέλει να γλιτώσει το ban όπως τσέκαρα και αν είναι online αργότερα και ήθελε να αποφύγει το game αν και είχαμε πλήρη συνεργασία στο παιχνίδι, τα παιδιά από το αντίπαλο team ζητούσαν ban και με κατηγορούσαν ότι είμαι friend του και δεν του δωσα, δεν ξέρω τι κόλλημα τραβάν αλλά spamaran με wisps και με όπως φαίνεται και στο chat ότι θα κάνουν post και ιστορίες. Η διάθεση τους είναι προφανής, Λυπάμαι που προκύπτουν τέτοια posts έπειτα μάλιστα από διευκρινίσεις online. To leave εγινε στα 36' το game έληξε χωρίς πολλά πολλά στο 46', χέρομαι που παραθέτουν το δικό τους chat και δεν χρειάζεται να μπω στην διαδικασία να αναλύσω την όλη τους ειρωνική διάθεση, παρτε και το ally chat του team.


καλως τον :) δεν υπηρξε ειρωνικη διαθεση wtf.εμεις δεν σου ειπαμε τπτ διαφορετικο απο αυτα που λενε τα rules( το voluntary leave τιμωρειται με ban) γτ πολυ απλα δεν ειδαμε τπτ στο all να μας λεει αυτος (o user).εμας δεν μας και πεφτει λογος μιας και δεν παιζουμε στο ιδιο παιχνιδι οκ...αν μας το ελεγε στο all και το βλεπαμε και μεις πιστεψε με δεν θα εκανα ποστ.ελα τωρα τι wisps μ λες lan ειμασταν 4 ατομα οτι ειπαμε τα ειπαμε ingame.αλλα επιμενω οτι αφου ηξερε οτι του τελειωνε η ωρα ας μην εμπαινε σε game να το χαλασει στο 36 οσο ηταν ακομα balanced.τεσπα αυτα απο μενα προς απαντηση του admin.

lmaginatoR
13-09-2010, 12:13 AM
καλως τον :) δεν υπηρξε ειρωνικη διαθεση wtf.εμεις δεν σου ειπαμε τπτ διαφορετικο απο αυτα που λενε τα rules( το voluntary leave τιμωρειται με ban) γτ πολυ απλα δεν ειδαμε τπτ στο all να μας λεει αυτος (o user).εμας δεν μας και πεφτει λογος μιας και δεν παιζουμε στο ιδιο παιχνιδι οκ...αν μας το ελεγε στο all και το βλεπαμε και μεις πιστεψε με δεν θα εκανα ποστ.ελα τωρα τι wisps μ λες lan ειμασταν 4 ατομα οτι ειπαμε τα ειπαμε ingame.αλλα επιμενω οτι αφου ηξερε οτι του τελειωνε η ωρα ας μην εμπαινε σε game να το χαλασει στο 36 οσο ηταν ακομα balanced.τεσπα αυτα απο μενα προς απαντηση του admin.
Εγώ σαν admin chekara τον leaver, και όταν λέω είσαι σε άλλο game εννοω προσπαθείς να βγάλεις το κομμάτι σου την είδησή σου ότι είναι friend και δεν τον κάνω ban παρακούοντας κανόνες κάνοντας του κεφαλιού μου χαλώντας το game όλων.Αφού μου εξηγεί και σου εξηγώ και στο all .Το game πάλι 5 vs 4 θα γινόταν και γιατί να φάει ban αν έχει stay 96% σε 200++ παιχνιδια και να μην πιστέψω ότι όντως έτυχε κάτι τόσο απλό όσο είπε.
Τέσπα είτε προσπάθησες να βγάλεις είδηση ή όχι, είτε σε ενόχλησε που δεν έριξα ban ή θα ήθελες να ρίξεις ban, οι υπεύθυνοι admins μπορούνε να κρίνουν και μένα και τον leaver και να δώσουν λύση στο όλου σου ζήτημα.
Ειρωνία ?
(42:24) By_ParAnormaL_7: PEZEIS KAI TON LEAVER?
(42:34) ImaginatoR: def kanei kala kanei
(43:30) By_ParAnormaL_7: mlk kosta ti xamena kormia einai auta
(43:32) By_ParAnormaL_7: axax
(43:34) ShaDoW.pReZ: xaxa
(43:39) ShaDoW.pReZ: 8a aknw post pantws
(43:46) By_ParAnormaL_7: y 8a s kanw support
(45:04) ShaDoW.pReZ: xaxa
Εγώ διακρίνω ειρωνική διάθεση,διαβάζοντας και τα παραπάνω posts , και στα ingame wisps ένας από το team μου ζητούσε περαιτέρω εξηγήσεις δεν κράτησα ccs οπότε έχω μόνο τον λόγο μου γιαυτό γιαυτό κράτησα και το replay, και εξάλου είναι ένα παιχνίδι που δεν χάλασε το balance στο 36 o leaver ήταν και λίγο αδύναμος αλλά ok σε όλους συμβαίνει.Αν κατάλαβα λάθος τότε να ζητήσω συγνώμη,αλλά εσείς με κατηγορήσατε ότι δεν έπραξα σωστά.

Zouzoulinospuck
13-09-2010, 12:24 AM
Tsampa sizitame pio abuse kai kourafeksala mwre bgazi matia ... -112 sto abuse ..afou eixe provlima gt na perimenei 2 vdomades + na tou ginei unban afou ta stats tou itan kala..ola ta alla einai epiikos malakies peri rules ..Oute tis 10 entoles dn kanete tetio ntoro na tis akolouthisete..pou leei o logos :)

yoko
13-09-2010, 12:26 AM
tha prosexete pos milate kai ti postarete edo mesa.teleytaia proeidopoiisi gia pollous.

nauagio
16-09-2010, 08:15 AM
Δεν υπάρχει θέμα abuse.Αφού ο admin του game αποφάσισε ότι ο user είχε καλή δικαιολογία για να βγεί από το game δεν υπάρχει λόγος να το κουβεντίαζουμε άλλο.Σε όλους μας μπορεί να τύχει κάτι και αφού το team του δεν είχε πρόβλημα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είχαν οι αντίπαλοι.

Οι admin δεν είναι διακοσμητικά στοιχεία..είναι για να λαμβάνουν αποφάσεις.Σωστές και ορισμένες φορές λάθος.Ο admin lmaginatoR έπραξε σωστά.

Admin Abuse Denied

Case Solved

Topic Closed