PDA

View Full Version : -=- Clan NoL CHRISTMAS EVENT -=- [30/12/2010]



K[a]ne
28-12-2010, 04:22 AM
Clan NoL
presents
DotA Christmas Event 2010



Πότε;
Πέμπτη 30/12/2010 - 17:00-19:00

Που;
/j nolxmas
/j nolxmas/j nolxmas
κλπ.

Ποιοι;
Όλοι οι παίκτες του eleos και του NoL αρκεί να έχουν account στο forum και να μην είναι banned στο Clan NoL.

Και τι θα γίνει;
Για 2 ώρες, θα γίνουν κάποια games από τους admins του Clan NoL στα οποία θα μπαίνουμε όλοι να παίζουμε, κάτι σαν mini πρωταθληματάκι. Υπολογίζουμε να παίξει ο καθένας από 3 games.

Τι games θα είναι αυτά; Τι mode;
Τα games θα είναι 5v5 και το mode arshomemsp
Δηλαδή:
sh = Same hero - όλοι θα έχουν τον ίδιο ήρωα.
ar = All random - ο ήρωας αυτός θα είναι τυχαίος.
om = Οnly mid - όλοι οι ήρωες θα βρίσκονται στο κεντρικό lane
em = Easy mode - ώστε να ανεβούν όλοι γρηγορότερα levels και να τελειώσει πιο γρήγορα το game ώστε να γίνει το επόμενο
sp = Shuffle players - θα ανακατεύονται οι παίκτες τυχαία

Ο admin μπορεί να βάλει και -noneutrals αν θέλει.

Ισχύουν κανονικά τα rules του NoL με τις παρακάτω 2 διαφορές:
Το killsteal δε τιμωρείται.
Μπορεί να γίνει ff οποιαδήποτε στιγμή μέσα στο παιχνίδι και ο admin το κάνει αυτόματα !end.


Κι όποιος κερδίσει;
Θα συγκεντρωθούν τα αποτελέσματα από όλα τα games και θα βαθμολογηθεί ο κάθε παίκτης ξεχωριστά με βάση τη παρακάτω βαθμολογία:
Win = 15 πόντοι
Lose = -5 πόντοι
Forfeit = -8 πόντοι
Kill = 3 πόντοι
Death = -2 πόντοι
Assist = 1 πόντος
Creep kill = -1 πόντος για κάθε 30
Neutral kill = -2 πόντοι για κάθε 4

Οι 3-5 πρώτοι (ανάλογα τις συμμετοχές) θα κερδίσουν ειδικό title στο forum σχεδιασμένο από τον SoulStalk3r για ένα μήνα.

Τι μπούρδα σύστημα είναι αυτό;
Σκοπός είναι να παίξουμε και να διασκεδάσουμε, να γίνει χαμός, να γίνουν όσο το δυνατόν περισσότερα killsteal, όσο το δυνατόν λιγότερο farm και να περάσουμε όσο καλύτερα γίνεται.

Ελπίζω να είναι εμφανές ότι δε θα κερδίσουν απαραίτητα οι καλύτεροι DotA players αλλά και οι πιο τυχεροί, οι καλύτεροι killstealers κλπ κλπ. Κοιτάχτε λοιπόν να διασκεδάσετε πάνω απ'όλα!!

Ωραία ωραία, πώς δηλώνω συμμετοχή;
Με ένα απλό post σε αυτό εδώ το thread:
http://www.mymgn.com/board/showthread.php?59082-Clan-NoL-X-MAS-Event-SIGN-UP-THREAD

Οι admins του Clan NoL που θέλουν να συμμετέχουν ως admins (δείτε παρακάτω) θα το δηλώνουν ρητά (πχ !sign K[a]ne admin). Δεν είναι υποχρεωτικό να δηλώσετε ότι είστε admin.

Πώς ακριβώς θα γίνει το πράγμα; Τι θα κάνουν οι admins;
Θα μαζευτούμε όλοι στο κάναλι Nolxmas.
Θα γίνονται games από τους admins με name nolxmasXX όπου ΧΧ ένας αριθμός στο DA-HB-09 (αν υπάρχει άλλο game που δεν είναι του event θα γίνεται unhost).
O admin θα βάζει το mode που είπαμε (arshomemsp) και θα παίζεται το game.
Όταν τελειώνει κι εφόσον θέλετε να παίξετε κι άλλο θα ξαναμπαίνετε στο κανάλι. Ο admin θα είναι υποχρεωμένος να ανεβάσει το replay στο κατάλληλο thread που θα ανοίξω για αυτό το σκοπό.
Σκοπός είναι ο κάθε player να παίξει 3 παιχνίδια.




PLAYERS ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΥΤΟ!
Έχουν δηλώσει περίπου 60 άτομα συμμετοχή.
Είστε πάρα πολλοί και η οργάνωση θα είναι εξαιρετικά δύσκολη.
Σας παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία σας για να περάσουμε όλοι καλά και να πέσει γέλιο:

Μπαίνετε στα games που spamάρονται asap και πατήστε /w DA-ΗΒ-09 sc με το που μπείτε μέσα! Mη καθυστερείτε!
Μη κάθεστε idle στα κανάλια! Καθήστε idle στο lobby μέχρι να ξεκινήσει το game.
Μην παίξετε πάνω από 3 games. Όποιος παίξει πάνω από 3 games θα γίνεται disqualify από το διαγωνισμό.
Αν τελειώσατε με τα 3 games σας βγείτε από τα κανάλια του event ώστε να μπουν να παίξουν και οι υπόλοιποι.



ADMINS ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΥΤΟ!
Η βοήθεια σας είναι απολύτως απαραίτητη για την ομαλή διεξαγωγή του event.

Αν κάποιος βρίσκεται στη λίστα των admins (http://www.mymgn.com/board/showthread.php?59082) και πιστεύει ότι δε μπορεί να ανταπεξέλθει σε αυτά που ζητάω, ας μου πει να τον βγάλω.
Αν κάποιος ΔΕΝ βρίσκεται στη λίστα των admins (http://www.mymgn.com/board/showthread.php?59082) αλλά είναι admin και θέλει να βοηθήσει μπορεί ελεύθερα να κάνει games αρκεί να ακολουθήσει τις παρακάτω οδηγίες.



Hostάρετε games στο DA-HB-09 με name nlxmasXX όπου ΧΧ ένας αριθμός ή τέλος πάντων κάτι ξεχωριστό για κάθε game. Αν υπάρχει game που δεν είναι του event θα το κάνω unhost εγώ.
Βάζετε ΠΑΝΤΑ !hcl arshomemsp και ΑΝ θέλετε εσείς -noneutrals
Υπάρχει περίπτωση να μπουν άσχετοι παίχτες που δε ξέρουν για το event γι'αυτό μόλις γεμίσει πριν δώσετε !start πείτε τους ότι είναι event game και ποιο είναι το mode.
Δώστε !start όσο γίνεται πιο γρήγορα.
Τα rules του NoL ισχύουν κανονικά εκτός από το killsteal που επιτρέπεται και το ff που μπορεί να γίνει οποιαδήποτε στιγμή (ακόμα και στο 1' αλλά από την πλειοψηφία όπως λέει το rule) και πρέπει να δώσετε !end.
Κρατήστε replay και postάρετέ το το συντομότερο δυνατόν ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ THREAD (http://www.mymgn.com/board/showthread.php?59333-).
Μην hostάρετε πάνω από 3 games. Όποιος hostάρει πάνω από 3 games θα γίνεται disqualify από το διαγωνισμό.
Μπορείτε να μπείτε σε game άλλου admin αρκεί να μη ξεπεράσετε συνολικά τα 3 games.


Θα προσπαθήσω να βρίσκομαι από τις 16:30 στο κανάλι ώστε όποιος θέλει (ιδίως οι admins) να ρωτήσει ό,τι θέλει.

Αν γεμίσει το Nolxmas μπείτε στο /j nolxmas/j nolxmas μέχρι να αδειάσει.

Good luck, have fun and Merry Christmas!!...



Edit: To ff τώρα κοστίζει -8 πόντους. Αν κάποιος δεν πει ff αλλά η ομάδα του αποφασίσει για ff τότε χάνει και αυτός 8 πόντους (εννοείται) όπως όλη η ομάδα.

ActiveTourman
28-12-2010, 04:32 AM
haha count me in goustarw tha xarw na eimai admin s kapoia apo auta ta games:)mporw na kanw sign apo twra?:PP

K[a]ne
28-12-2010, 05:03 AM
mporw na kanw sign apo twra?:PP

Ναι άνοιξα το thread γιατί δεν υπάρχει σειρά προτεραιότητας όπως είχα σκεφτεί αρχικά.
http://www.mymgn.com/board/showthread.php?59082-Clan-NoL-X-MAS-Event-SIGN-UP-THREAD

Prodotaexe
28-12-2010, 09:47 AM
Haha Fasi tha exei..
Krima pou den tha mporw ekeini tin imera :(

dn_eimai_banned
28-12-2010, 09:56 AM
ego 8a i8ela na kano mia erotisi.otan epanekinisan ta weekend battles,prin liges evdomades diladi,eixe eipo8ei oti 8a ginontai se diafores ores.omos mexri tora,ola ginontai stis 5 to apogeuma.skopeuete na to diatirisete etsi i 8a iparxoun aftes oi allages?gt iparxoun kapioi(opos ego)pou den tous voleuei afti i ora.

Zoulou[nolag]
28-12-2010, 11:08 AM
Εγώ γιατί είμαι και λίγο χαζούλης. K[a]ne πάνω γράφεις Πέμπτη 30/12/2010 - 17:00-19:00.Δηλαδή θα αρχίσουνε στης 5 και θα τελειώσουμε στης 7?

SaRDaNaPaLoS_QQ
28-12-2010, 11:08 AM
Απορια,

Λες αρκει να εχει account στο forum

Εγω που εχω διαφορετικο account forum / b.net Μπορω ή δεν μπορω να μπω? :/

Be_Strong
28-12-2010, 12:10 PM
Sign me in.Get Ready for Beyond Stealike :D.

K[a]ne
28-12-2010, 03:24 PM
ego 8a i8ela na kano mia erotisi.otan epanekinisan ta weekend battles,prin liges evdomades diladi,eixe eipo8ei oti 8a ginontai se diafores ores.omos mexri tora,ola ginontai stis 5 to apogeuma.skopeuete na to diatirisete etsi i 8a iparxoun aftes oi allages?gt iparxoun kapioi(opos ego)pou den tous voleuei afti i ora.

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό αλλά ειλικρινά λόγω των εορτών δε μπορώ να το βάλω άλλη ώρα το συγκεκριμένο. Υπόσχομαι τα επόμενα WB να είναι πιο αργά (μάλλον 9/1/2011 στις 21:00).


Εγώ γιατί είμαι και λίγο χαζούλης. K[a]ne πάνω γράφεις Πέμπτη 30/12/2010 - 17:00-19:00.Δηλαδή θα αρχίσουνε στης 5 και θα τελειώσουμε στης 7?

Με ένα χοντρικό υπολογισμό, ναι!


Απορια,

Λες αρκει να εχει account στο forum

Εγω που εχω διαφορετικο account forum / b.net Μπορω ή δεν μπορω να μπω? :/

Μπορείς! Εννοώ ότι αρκεί να έχεις forum account για να μπορείς να κάνεις sign up.
Καλό είναι βέβαια όταν κάνεις sign να γράψεις ποιο είναι το account σου.

qq.sas
28-12-2010, 04:19 PM
poli kalo akougetai k diaskedastiko!!!alla krima pou i mera einai diskoli....makari na mporousa na mpo na paixw!! :(

eZiO)
28-12-2010, 04:36 PM
se periptwsh pou kapoios xasei tin sundesh gintetai kapio rmk h kremaei to team tou??




edit: kai enan akomh.an to sigoura htimeno team dn pei ff tote to alo team tha borei na kathete sto fountain k na pernei kills?

Dave]
28-12-2010, 04:52 PM
Egw thelw na tuxoume meepo h naga

RaMoNikOs.
28-12-2010, 07:04 PM
edit: kai enan akomh.an to sigoura htimeno team dn pei ff tote to alo team tha borei na kathete sto fountain k na pernei kills?

Δεν νομίζω να είναι τόσο χαζοί ώστε να χαλάσουν την βαθμολογία τους με deaths...

omG.stoGRC
28-12-2010, 07:12 PM
Egw tha proteina Kane stus kanones mias k exo peksi apeira sh na mpun ta eksis.

Na apagorevete to BKB . Einai ena agrafo rule pu apla kanei to game pio endiaferon se periptosi spellcasters

Be_Strong
28-12-2010, 07:17 PM
Egw 8elw tech na tuxoume.8a pesei klamma :D

Greekgod
28-12-2010, 08:29 PM
Egw 8elw tech na tuxoume.8a pesei klamma :D

Μπα δεν μου αρέσει...Εγώ θέλω να τύχει pudge χαχαχα.Ούτε ένα hook δεν παίζει να πιάσουμε :D

SaRDaNaPaLoS_QQ
29-12-2010, 09:14 AM
Μπα δεν μου αρέσει...Εγώ θέλω να τύχει pudge χαχαχα.Ούτε ένα hook δεν παίζει να πιάσουμε :D

Pudge wars? Oo

Παντως απο εμπειρια το πιο γαματο Pick που εχω τυχει σε -sh ειναι SNIPER

στα 6 level, καμπερωνετε με wards περναει ενας κακομοιρης και τρωει 4-5 assasinate....>.>

Oh.Really
29-12-2010, 11:59 AM
;403452']Egw thelw na tuxoume meepo h naga



Παντως απο εμπειρια το πιο γαματο Pick που εχω τυχει σε -sh ειναι SNIPER

στα 6 level, καμπερωνετε με wards περναει ενας κακομοιρης και τρωει 4-5 assasinate....>.>

To kalytero -shom p exw pai3ei itan ena lanaki pou mlkizomastan kai to pick htan dark seer,prwta apo ola eblepes shield se creep k fobosoun na plisiaseis gt dn i3eres an htan apo sympaikth h antipalo!!
Kai episis otan arxize i antipali omada ta vacuum mporouses na pas apo to ena tower sto allo mesa se 1-2 sec!!!!
Episis poli kalo pick k h pugna me dagon oloi!O atyxos p tha trwei ethereal tha klaiei apo ta dagon!!!
Epishs mia fora me pudge hmoun panw apo to potami mprosta sto tower k enas filos itan apo katw k kanoume taytoxrona hook me apotelesma na alla3oume theseis k na psofisei apo to tower!!!
Telos na proteinw na einai -np,dld no powerups gia na mn exei oute runes,gia na mn 3ekollaei kaneis apo to mid!!!

wowkamenopoulos
29-12-2010, 02:23 PM
egw 8elw 10x zeus! na pan lvl 6...

8a dw an 8a mporesw na eimai ekei :) elpizw na ta kataferw

MissaNthropiC-
29-12-2010, 04:34 PM
Lan event pls! :D

sHaDoW)KiLLeR
30-12-2010, 01:55 AM
Μπορουμε να μπουμε ολοι?
Ακομα και απλα ατομα....?

Anwnimos
30-12-2010, 02:37 AM
Μπορουμε να μπουμε ολοι?
Ακομα και απλα ατομα....?

Aυτο ειναι απο το αρχικο ποστ : Ποιοι;
Όλοι οι παίκτες του eleos και του NoL αρκεί να έχουν account στο forum και να μην είναι banned στο Clan NoL.

Ελπιζω να σε καλυψα, καλη συνεχεια.

K[a]ne
30-12-2010, 02:43 AM
Ανανεώθηκε το πρώτο post με οδηγίες προς ΟΛΟΥΣ!
Σας παρακαλώ διαβάστε το προσεκτικά και βοηθείστε κι εσείς στην οργάνωση του event!

ActiveTourman
30-12-2010, 03:31 AM
exei ginei ena mikro lathaki kai me exeis balei signed san user me name active.bale me ws ActiveTourman kai admin opws eipa kai sto sign up.kai mia erotisi to pios tha arxisei na hostarei kai ta game name tou kathe game tha legontai s whisper apo esena?

sHaDoW)KiLLeR
30-12-2010, 12:03 PM
Aυτο ειναι απο το αρχικο ποστ : Ποιοι;
Όλοι οι παίκτες του eleos και του NoL αρκεί να έχουν account στο forum και να μην είναι banned στο Clan NoL.

Ελπιζω να σε καλυψα, καλη συνεχεια.

Σε ευχαριστω φιλε μου, δικιο εχεις, δεν το ειδα το ποστ.... :D

Anwnimos
30-12-2010, 01:59 PM
exei ginei ena mikro lathaki kai me exeis balei signed san user me name active.bale me ws ActiveTourman kai admin opws eipa kai sto sign up.kai mia erotisi to pios tha arxisei na hostarei kai ta game name tou kathe game tha legontai s whisper apo esena?

και αυτο γιατι δεν εκανες sign up σαν admin.
Δηλάδη εκανες μονο sign.Δεν ειπες sign Activetourman Admin.
Ετσι μπηκα και εγω σαν user.
Ελπιζω να σε βοηθησα.Καλη συνεχεια.

K[a]ne
30-12-2010, 02:27 PM
και αυτο γιατι δεν εκανες sign up σαν admin.
Δηλάδη εκανες μονο sign.Δεν ειπες sign Activetourman Admin.
Ετσι μπηκα και εγω σαν user.
Ελπιζω να σε βοηθησα.Καλη συνεχεια.

Βασικά έκανε sign χωρίς να βάλει battlenet name γι'αυτό.

Fixed.

ActiveTourman
30-12-2010, 02:34 PM
ne;405213']Βασικά έκανε sign χωρίς να βάλει battlenet name γι'αυτό.
Fixed.

Thx.tha eimai sto channel apo arketa nwris an xreiastei kati

K[a]ne
30-12-2010, 02:35 PM
to pios tha arxisei na hostarei kai ta game name tou kathe game tha legontai s whisper apo esena?
Θα hostάρετε με τη σειρά όποιος προλάβει (ένα bot είναι εξάλλου).
Το name είναι ό,τι θέλετε αρκεί να αρχίζει με nlxmas*
Κατά προτίμηση βάλτε απλώς έναν αριθμό δίπλα πχ nlxmas56

(Το αρχικό που είχα γράψει να σας λέω εγώ τα names δεν είναι εφικτό με τόσα άτομα, οπότε άκυρο.)

JimLuster
30-12-2010, 02:45 PM
Wreos K[a]ne Anipomonw gia to event :P se 2 wres!!! 8a pesei para poli killsteal k trelo geleio!

sHaDoW)KiLLeR
30-12-2010, 03:01 PM
Θα ειναι games που θα χαρησουν αφθονο γελιο.... και καθολου νευρα!! :D

ΘΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΟΥΜΕ :)

K[a]ne
30-12-2010, 08:41 PM
Ελπίζω να το ευχαριστηθήκατε!

Υπήρξαν μερικά απρόοπτα (όπως η πτώση του bot στην αρχή) και ορισμένους τους άφησα να παίξουν πάνω από 3 games. Ο λόγος που είχα βάλει το rule ήταν γιατί φοβόμουν μην είναι γεμάτο το channel και παίζουν μερικοί 4ο game ενώ άλλοι δεν έχουν παίξει ούτε 1. Φυσικά μόνο 3 games θα μετρήσουν για τον κάθε παίκτη.

Νομίζω ότι υπάρχουν ακόμα replays που δεν έχουν ανεβεί.
Όποιος έπαιξε game και δε βλέπει το replay του στο thread με τα replays εδώ (http://www.mymgn.com/board/showthread.php?59333) να ενημερώσει για να βρούμε το replay.

Ελπίζω μέχρι αύριο να συγκεντρωθούν όλα τα replay και να μπορέσω να βγάλω αποτελέσματα.
Υπάρχει ένα πρόβλημα με τα replays που έγιναν end και δε φαίνονται τα CS αλλά θα βρεθεί λύση και γι'αυτά.

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

InHumanity
30-12-2010, 11:16 PM
ne;405560']Ελπίζω να το ευχαριστηθήκατε!

Υπήρξαν μερικά απρόοπτα (όπως η πτώση του bot στην αρχή) και ορισμένους τους άφησα να παίξουν πάνω από 3 games. Ο λόγος που είχα βάλει το rule ήταν γιατί φοβόμουν μην είναι γεμάτο το channel και παίζουν μερικοί 4ο game ενώ άλλοι δεν έχουν παίξει ούτε 1. Φυσικά μόνο 3 games θα μετρήσουν για τον κάθε παίκτη.

Νομίζω ότι υπάρχουν ακόμα replays που δεν έχουν ανεβεί.
Όποιος έπαιξε game και δε βλέπει το replay του στο thread με τα replays εδώ (http://www.mymgn.com/board/showthread.php?59333) να ενημερώσει για να βρούμε το replay.

Ελπίζω μέχρι αύριο να συγκεντρωθούν όλα τα replay και να μπορέσω να βγάλω αποτελέσματα.
Υπάρχει ένα πρόβλημα με τα replays που έγιναν end και δε φαίνονται τα CS αλλά θα βρεθεί λύση και γι'αυτά.

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

Ναι εντάξει.. Τέλος καλό, όλα καλά :p

sHaDoW)KiLLeR
30-12-2010, 11:48 PM
ne;405560']Ελπίζω να το ευχαριστηθήκατε!

Υπήρξαν μερικά απρόοπτα (όπως η πτώση του bot στην αρχή) και ορισμένους τους άφησα να παίξουν πάνω από 3 games. Ο λόγος που είχα βάλει το rule ήταν γιατί φοβόμουν μην είναι γεμάτο το channel και παίζουν μερικοί 4ο game ενώ άλλοι δεν έχουν παίξει ούτε 1. Φυσικά μόνο 3 games θα μετρήσουν για τον κάθε παίκτη.

Νομίζω ότι υπάρχουν ακόμα replays που δεν έχουν ανεβεί.
Όποιος έπαιξε game και δε βλέπει το replay του στο thread με τα replays εδώ (http://www.mymgn.com/board/showthread.php?59333) να ενημερώσει για να βρούμε το replay.

Ελπίζω μέχρι αύριο να συγκεντρωθούν όλα τα replay και να μπορέσω να βγάλω αποτελέσματα.
Υπάρχει ένα πρόβλημα με τα replays που έγιναν end και δε φαίνονται τα CS αλλά θα βρεθεί λύση και γι'αυτά.

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!


Φιλε μου Κ[a]ne... ηταν τελειο!!!
Ελπιζω να το ξανακανουμε καποια φωρα, γιατι ηταν 2 ωρες ευχαριστησης!

Καλη χρονια!! :D

FrOzen_GhOst
31-12-2010, 01:33 PM
Μπράβο ωραία ήταν καλά περάσαμε αλλά με ένα fail pick(magina)
Αλλά έχω και μια πρόταση: +1 point σε όποιους δεν έβγαλαν dagon...