PDA

View Full Version : Invoker tools!!



Darf
09-02-2011, 02:09 PM
Καλημέρα,ήθελα να δημιουργήσω αυτό το thread εδώ και καιρό αλλά όλο το αμελούσα :D!!!Έμαθα πως υπάρχει ένα πρόγραμμα που σε βοηθάει όταν παίζεις invo ώστε να μην χρειάζεται να πατάς τα γνωστά qqwr,eewr,qwer ktlp αλλάνα αλλάζεις skills μόνο με ένα κουμπί...Και ερωτώ...ΠΡΟΣ STUFF vsk θεωρείται Hack???Αν όχι μπορεί κάπιος να το βάλει στο downloads και να εξηγήσει τι παίζει??

Obs.NinJaZz
09-02-2011, 02:22 PM
Νομίζω πως ένας φορουμίτης εν ονόματι HrBill32 έχει φτιάξει ένα τέτοιο tool, το οποίο μπορείς να βρεις εδώ (http://hrbill32.blogspot.com/).
Έχω την εντύπωση πως το tool δεν αλλάζει τον κώδικα του game, άρα, πρακτικά, δεν θεωρείται hack.
Εδώ στο community δεν θεωρούνται hack τα mana bars, τα οποία, μάλιστα, αλλάζουν τον κώδικα του game και αν μπεις στο ladder με αυτά σου κλείνει το account η blizzard θεωρώντας τα hack. :rolleyes:

Darf
09-02-2011, 02:37 PM
Ty Ninjazz!!!Ας ελπίσουμε δεν είναι hack!!!:D!!!ty ty!!!

Obs.NinJaZz
09-02-2011, 02:44 PM
Ty Ninjazz!!!Ας ελπίσουμε δεν είναι hack!!!:D!!!ty ty!!!

Δεν το έχω δει το αρχείο, αλλά, απ' ότι έχω ακούσει, δεν χρειάζεται να βάλεις κάτι μέσα στον φάκελο του WC3, άρα δεν υπάρχει κανένας απολύτως κίνδυνος αν είσαι μέσα στο b.net.

Cassiopeia
09-02-2011, 07:29 PM
Ηαck ειναι.... Ουτε το dreamdota αλλαζει το wc3 αλλα απλως κανει αυτοματα lasthit και αποφευγει αυτοματα arrows/hooks κτλπ. Δεν κανει κατι που δεν μπορει να κανει καποιος κανονικα ε????? αρα δεν ειναι hack εεε?????? Μπα εεεε????? Αν θες να παιξεις καλα invo, μαθε τον, και μην χρησιμοποιεις hacks φιλε.

Obs.NinJaZz
09-02-2011, 07:35 PM
Ηαck ειναι.... Ουτε το dreamdota αλλαζει το wc3 αλλα απλως κανει αυτοματα lasthit και αποφευγει αυτοματα arrows/hooks κτλπ. Δεν κανει κατι που δεν μπορει να κανει καποιος κανονικα ε????? αρα δεν ειναι hack εεε?????? Μπα εεεε????? Αν θες να παιξεις καλα invo, μαθε τον, και μην χρησιμοποιεις hacks φιλε.

Συμφωνώ στο σκέλος του ότι είναι χιλιάδες φορές προτιμότερο να κάτσεις να μάθεις Invoker, παρά να usάρεις το tool.
Το dreamdota, όμως, αν δε κάνω λάθος, απαιτεί την προσθήκη αρχείων μέσα στο φάκελο του WC3, άρα αλλάζει τον κώδικα του game, ενώ το συγκεκριμένο tool είναι κάτι που το ανοίγεις παράλληλα, σαν το lescos.

Darf
09-02-2011, 08:00 PM
ΜΑ παίζω ονειρεμένο Invo πραγματικά!!!!Και σοβαρολογώ...Aπλά όταν αγχώνομαι αντί να πατάω qqwr(Ghostwalk) από το άγχος βγάζω τα μπιρπιδέλια!!αυτό ειναι καθαρά το προβλημα μου και + ότι δεν μ έρχονται τα Keys από το wall kai τα μινι-stuns :/...καθαρά για αυτούς τους λόγους ρωτάω..ΚΑι γι'αυτο ρωτάω αν θεωρείται Hack..Έleos μην βγουμε και Hackers....

Obs.NinJaZz
09-02-2011, 08:05 PM
ΜΑ παίζω ονειρεμένο Invo πραγματικά!!!!Και σοβαρολογώ...Aπλά όταν αγχώνομαι αντί να πατάω qqwr(Ghostwalk) από το άγχος βγάζω τα μπιρπιδέλια!!αυτό ειναι καθαρά το προβλημα μου και + ότι δεν μ έρχονται τα Keys από το wall kai τα μινι-stuns :/...καθαρά για αυτούς τους λόγους ρωτάω..ΚΑι γι'αυτο ρωτάω αν θεωρείται Hack..Έleos μην βγουμε και Hackers....

Hack δεν είναι, αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο. Εγώ λέω να ζητήσεις ιδιαίτερα μαθήματα από τον Nark0s, άμα θες να μάθεις και άσε τα tools και τις πίπες !
Και στη τελική, ακόμα και hack να ήταν, κανείς δεν μπορεί ΠΟΤΕ ούτε να καταλάβει, ούτε να αποδείξει ότι το χρησιμοποιείς, ούτε θα έχεις ποτέ κάποια επίπτωση από τη χρήση του, πέρα του ότι θα μείνεις μια ζωή noob. :p

Bugatti-Veyron
09-02-2011, 08:10 PM
ΜΑ παίζω ονειρεμένο Invo πραγματικά!!!!Και σοβαρολογώ...Aπλά όταν αγχώνομαι αντί να πατάω qqwr(Ghostwalk) από το άγχος βγάζω τα μπιρπιδέλια!!αυτό ειναι καθαρά το προβλημα μου και + ότι δεν μ έρχονται τα Keys από το wall kai τα μινι-stuns :/...καθαρά για αυτούς τους λόγους ρωτάω..ΚΑι γι'αυτο ρωτάω αν θεωρείται Hack..Έleos μην βγουμε και Hackers....

ΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑ epic !

Θεούλης απλά!

FrOzen_GhOst
09-02-2011, 08:17 PM
Αγαπάμε invoker για χρειάζεται να κανείς αυτό που εσύ θέλεις να "αυτοματοποιήσεις"
Δεν θα έχεις πλέον την χαρά του spell που έκανες μέσα σε 1sec και το αίσθημα τις απελπισίας άμα σε πρόδωσε το ewqeqwqwewqeqw R

Γενικά αγαπάμε invo όπως και να 'χει.
ειδικά τα sun strikes στον cassiopeia

Cassiopeia
09-02-2011, 08:44 PM
Συμφωνώ στο σκέλος του ότι είναι χιλιάδες φορές προτιμότερο να κάτσεις να μάθεις Invoker, παρά να usάρεις το tool.
Το dreamdota, όμως, αν δε κάνω λάθος, απαιτεί την προσθήκη αρχείων μέσα στο φάκελο του WC3, άρα αλλάζει τον κώδικα του game, ενώ το συγκεκριμένο tool είναι κάτι που το ανοίγεις παράλληλα, σαν το lescos.

To maphack και το namespoofer δεν ειναι hacks? γιατι ουτε σε αυτα χρειαζεται αρχεια στον φακελο του wc3, απλως τα ανοιγεις παραλληλα, σαν το lescos.

Apsogos
09-02-2011, 08:48 PM
Aπλά σε κάνει πιο γρήγορο..τι hacks και κουραφέξαλα. Και το lescos το ιδιο κάνει αλλά δεν το λέει κανείς hack.

Obs.NinJaZz
09-02-2011, 08:58 PM
To maphack και το namespoofer δεν ειναι hacks? γιατι ουτε σε αυτα χρειαζεται αρχεια στον φακελο του wc3, απλως τα ανοιγεις παραλληλα, σαν το lescos.

Αν το δούμε εντελώς θεωρητικά, ότι βοηθητικό tool/programm χρησιμοποιείς, πέρα του WC3 θεωρείται hack, καθώς σου δίνει πλεονέκτημα έναντι των υπολοίπων, σωστά;

Αλλά εγώ μιλώντας πρακτικά για κάτι που θεωρείται hack εννοώ το πως το αντιμετωπίζει η blizzard, δηλαδή το ότι αν μπεις στο ladder έχοντας ενεργοποιημένο το εκάστοτε programm/tool, σε banάρει και αυτό ανιχνεύεται από τον κώδικα του game σου. Μέχρι στιγμής δεν έχω ακούσει για maphack που να μην σε banάρει η blizzard αν το χρησιμοποιήσεις στο ladder. :rolleyes:

Και στην τελική, ας ξεφύγουμε από το αν αλλάζουν τον κώδικα του game γιατί αυτό μπορεί το επιχείρημα μπορεί και να καταρρίπτεται σε ορισμένες περιπτώσεις και κακώς που το χρησιμοποίησα γιατί μπέρδεψα ακόμα περισσότερο τα πράγματα και ας συγκρίνουμε τα παραδείγματα που έφερες με τα διάφορα tools του τύπου lescos, warkeys, dotakeys, invoker-tool κτλ.
Το maphack και το namespoofer επιφέρουν σημαντικές αλλαγές με οδυνηρά αποτελέσματα, ενώ το invoker-tool σου δίνει το πλεονέκτημα του ενός δευτερολέπτου, σχεδόν όσο σου δίνει και το lescos.

Αντικειμενικά και βάση λογικής, όσο hack είναι το invoker-tool, το ίδιο είναι και το lescos.

Cassiopeia
09-02-2011, 09:10 PM
Αν το δούμε εντελώς θεωρητικά, ότι βοηθητικό tool/programm χρησιμοποιείς, πέρα του WC3 θεωρείται hack, καθώς σου δίνει πλεονέκτημα έναντι των υπολοίπων, σωστά;

Αλλά εγώ μιλώντας πρακτικά για κάτι που θεωρείται hack εννοώ το πως το αντιμετωπίζει η blizzard, δηλαδή το ότι αν μπεις στο ladder έχοντας ενεργοποιημένο το εκάστοτε programm/tool, σε banάρει και αυτό ανιχνεύεται από τον κώδικα του game σου. Μέχρι στιγμής δεν έχω ακούσει για maphack που να μην σε banάρει η blizzard αν το χρησιμοποιήσεις στο ladder. :rolleyes:

Και στην τελική, ας ξεφύγουμε από το αν αλλάζουν τον κώδικα του game γιατί αυτό μπορεί το επιχείρημα μπορεί και να καταρρίπτεται σε ορισμένες περιπτώσεις και κακώς που το χρησιμοποίησα γιατί μπέρδεψα ακόμα περισσότερο τα πράγματα και ας συγκρίνουμε τα παραδείγματα που έφερες με τα διάφορα tools του τύπου lescos, warkeys, dotakeys, invoker-tool κτλ.
Το maphack και το namespoofer επιφέρουν σημαντικές αλλαγές με οδυνηρά αποτελέσματα, ενώ το invoker-tool σου δίνει το πλεονέκτημα του ενός δευτερολέπτου, σχεδόν όσο σου δίνει και το lescos.

Αντικειμενικά και βάση λογικής, όσο hack είναι το invoker-tool, το ίδιο είναι και το lescos.

Toτε γιατι στα αλλα μεγαλα leagues και σε παγκοσμια τουρνουα, επιτρεπονται τα keys αλλα οχι manabars/invo κτλπ κτλπ?

---------- Post added at 09:10 PM ---------- Previous post was at 09:05 PM ----------

Ααααα και κατι αλλο που τωρα το θυμήθηκα!!! Οτι κανει το warkeys/lescos κτλπ κτλπ μπορεις να το κανεις μεσα απο το ιδιο το warcraft3 με ενα αρχειο customkeys.txt, το οποιο υπαρχει για αυτον ακριβως τον λογο, να κανεις customise τα hotkeys σου. Απλως το να το κανεις με lescos ειναι πιο ευκολο και παιρνει λιγοτερο χρονο να το στησεις. Γι αυτο δεν ειναι hack, γιατι κανει κατι το οποιο γινεται και κανονικα μεσα απο το warcraft. Αντιθετα, τα υπολοιπα σου δινουν πραγματα τα οποια δεν μπορεις/πρεπει κανονικα να τα εχεις.

Obs.NinJaZz
09-02-2011, 09:27 PM
Toτε γιατι στα αλλα μεγαλα leagues και σε παγκοσμια τουρνουα, επιτρεπονται τα keys αλλα οχι manabars/invo κτλπ κτλπ?

Πέρα από ειδικές περιπτώσεις όπως lan tournaments, δεν μπορεί κανείς να ελέγξει αν έχεις το invoker-tool, αν και δεν έχω παρατηρήσει κάποιον τέτοιο περιορισμό στην πλειονότητα των μεγάλων leagues. Έχεις κάποιο συγκεκριμένο παράδειγμα να δώσεις;

Επίσης, να ξέρεις πως παίζονται και άλλα "παιχνίδια" που εμπεριέχουν συμφέροντα και προμοτάρισμα όσον αφορά τη χρήση ορισμένων tools. Ας πούμε, ένα league μπορεί να σου απαγορεύσει τη χρήση lescos(αυτό μπορεί να το εντοπίσει από τη γραφή σου in-game), επειδή θέλει λ.χ. να κάνει μποϊκοτάζ και να υποστηρίξει τα warkeys, αναγκάζοντας τους users να τα χρησιμοποιήσουν μέσω αυτής της απαγόρευσης.

Επιπλέον, επειδή κάνεις λόγο για τα customkeys του WC3 και εγώ σου λέω πως τα skills του invoker μπορείς να τα στήσεις μέσω των customkeys έτσι ώστε να γίνονται με τον τρόπο που τα κάνεις μέσω του tool.
Επομένως, καταλήγουμε στα ίδια. :p

Edit: Για να δεχθείς το Invoker-tool ως hack, θα πρέπει, αυτομάτως, να δεχθείς και το lescos ως hack.

komborimon
09-02-2011, 10:12 PM
Εγω εχω ακουσει οτι υπαρχει ενα προγραμματακι και για τον meepo.
Εμενα η γνωμη μου ειναι να μην παιζετε με τετοια προγραμματα ουτε με manabars γιατι ειναι cheat .
Εγω το μονο που εχω ειναι warkeys και απο αυτα χρησιμοποιω μονο την πρωτη θεση του inventory που το εχω βαλει στο space. Μονο αυτα θεωρω εγω νομιμα.
Αμα παιζετε με τετοια προγραμματα mana bars/meepo/invoker προγραμματα για μενα ειστε n00bs γιατι στην ουσια δεν διαφερετε με εναν που χρησιμοποιει dreamdota/maphack/tradehack/drophack (δεν ξερω αμα υπαρχει ακομα).
Εμενα προσωπικα στα @@ μου αν επιτρεπει η nol το mana bars εγω το θεωρω μαλακια να επιτρεπει τετοια hacks που ακομα και η blizzard τα bannarei.
Βλεποντας πλεον πως εχει καταντησει η κατασταση στο nol eleos με τα hacks εγω προσωπικα δεν κανω πια posts για maphack . Η μονη τιμωρια ας το πω ετσι ειναι να τους γλεντησω στο game ωστε να ξενερωσουν τη ζωη τους και μετα να τους σπαμμαρω στο all και να τους κοροιδευω...
Πιστευω πως τελικα αυτο ειναι το καλυτερο μαθημα για εναν maphacker ;)

SaRDaNaPaLoS_QQ
09-02-2011, 10:50 PM
Autohotkey


;;Got these start cmds from Valarauka
#NoEnv
SetWorkingDir %A_ScriptDir%
#InstallKeybdHook
SendMode Play
Suspend On
#IfWinActive, Warcraft III
#UseHook On



*F3::
Suspend
InitialSetup()
return

InitialSetup()
{
;; Stores the currently selected power ball
global CurrentBallVar = 0

;;Also got these sounds from a script by Valarauka
if (A_IsSuspended)
SoundPlay *64
else
SoundPlay *48
}

;; You can remap these prep spells to whatever keys you want
*1:: PrepBlast()
*2:: PrepMeteor()
*3:: PrepIceWall()
*4:: PrepEmp()
*5:: PrepForge()
*6:: PrepGhost()
*7:: PrepSunStrike()
*8:: PrepTornado()
*9:: PrepAlacrity()
*0:: PrepColdSnap()

;; Rotates to the next power ball
*=:: NextBall()

;; Used for casting the left and right spell location (regardless of the spell)
*F9:: ClickLeftSpell()
*F10:: ClickRightSpell()

ClickLeftSpell()
{
ClickSpot(1355, 1050)
}

ClickRightSpell()
{
ClickSpot(1440, 1050)
}

ClickSpot(x, y)
{
SetMouseDelay, 1, Play
MouseGetPos, xpos, ypos
Send {Click %x%, %y%, L}
MouseMove, %xpos%, %ypos%
SetMouseDelay, -1, Play
}

PrepGhost()
{
SendPlay {Q 2}
SendPlay W
SendPlay R
; Go to 3 Wex balls for move speed.
SendPlay {W 3}
}

PrepForge()
{
SendPlay {E 2}
SendPlay Q
SendPlay R
CurrentBall()
}

PrepBlast()
{
SendPlay Q
SendPlay W
SendPlay E
SendPlay R
CurrentBall()

}

PrepMeteor()
{
SendPlay {E 2}
SendPlay W
SendPlay R
CurrentBall()
}

PrepIceWall()
{
SendPlay {Q 2}
SendPlay E
SendPlay R
CurrentBall()
}

PrepEmp()
{
SendPlay {W 3}
SendPlay R
CurrentBall()
}

PrepSunStrike()
{
SendPlay {E 3}
SendPlay R
CurrentBall()
}

PrepColdSnap()
{
SendPlay {Q 3}
SendPlay R
CurrentBall()
}

PrepAlacrity()
{
SendPlay {W 2}
SendPlay E
SendPlay R
CurrentBall()
}

PrepTornado()
{
SendPlay {W 2}
SendPlay Q
SendPlay R
CurrentBall()
}

CurrentBall()
{
global
if (CurrentBallVar = 0)
{
;Was SendInput
SendPlay {Q 3}
}
else if (CurrentBallVar = 1)
{
SendPlay {W 3}
}
else if (CurrentBallVar = 2)
{
SendPlay {E 3}
}
}

NextBall()
{
global
if (CurrentBallVar = 0)
{
CurrentBallVar = 1
}
else if (CurrentBallVar = 1)
{
CurrentBallVar = 2
}
else if (CurrentBallVar = 2)
{
CurrentBallVar = 0
}
CurrentBall()
}

και εισαι gg

gosu.pain
10-02-2011, 01:46 PM
Axaxaxaxa niko afou eisai to x3irotero invo I to these xaxax

ATI_CrossfireX
10-02-2011, 02:13 PM
dn ksero an yparxei tetio tool pantos to thelo oposdipote :P gt dn tin paleuo na paizi etsi invoker...

shade_
10-02-2011, 02:23 PM
pedia as min koroideuomaste...ola ta tools pou sou dinoun pleonekthma enanti twn allwn einai hack....an kai pisteuw oloi mas xrisimopoioume kapoio eidos!!!!! egw p.x usarw ta warkeys pragma pou einai adiko gia ton alon pou prepei na pataei ta spell kanonika!!!! to kalutero tha itan na min ipirxan tetoia tools etsi oste na ksereis pos o alos den se ''klevei'' ...mono tote tha ginontousan kala games!

den_tin_pataw
23-02-2011, 06:05 PM
ela re sis siga to hack...eipame!!!

HrBill32
31-07-2011, 05:25 PM
Na milisw k egw p exw ftiaksei to Dota Tool (http://hrbill32.blogspot.com/).
Opos sosta eipe o NinJaZz to programma auto den allazei ton kwdika tou war3, alla oute epireazei ta dedomena tis ram pou einai desmeumena gia to war3 opos grafw kai sto about.
Se merika leagues nomizw oti nai apagoreuete alla sto nol den iparxei kanena problima kai oute pote prokeite na fas dc apo bnet gia to programma auto giati den exei kamia apolitos sxesi me to war3 alla mono me ta windows.
Tora gia to an einai kalo na to xrisimopoiei kapoios i oxi...entaksi o invo exei 10 skills idi einai polla, einai diskolo na thimase kai ta macros...idika an dn lioneis oli tin mera paizontas invo.

P.S.: Ksero oti to thread einai palio aplos exw poli kairo na mpw.

SchiFFeR)
31-07-2011, 05:41 PM
Τι είναι τα manabars???Μόνο εγώ δεν ξέρω??

Anwrimos
31-07-2011, 05:43 PM
Ειναι κατι μπαρες που εχουν μανα.;p

HrBill32
31-07-2011, 05:47 PM
Τι είναι τα manabars???Μόνο εγώ δεν ξέρω??

Blepeis to mp pou exei o kathenas (fenete apo panw apo ton hero opos ta health bars).



To maphack και το namespoofer δεν ειναι hacks? γιατι ουτε σε αυτα χρειαζεται αρχεια στον φακελο του wc3, απλως τα ανοιγεις παραλληλα, σαν το lescos.
Mono pou to maphack kai to namespoofer epireazoun ta dedomena tis ram pou einai desmeumena gia to war3 (idia simperifora dld me to cheatengine).
An to league to apagoreuei einai hack an oxi den einai hack.
Diladi enas ama agorasi ena eidiko pliktrologio pou na ton boithaei se tetoies periptoseis einai pio magkas?...

DaRkShInEsS
31-07-2011, 05:47 PM
Τι είναι τα manabars???Μόνο εγώ δεν ξέρω??

Οπως βλεπεις το hp bar , ετσι απο κατω βλεπεις mana bars .

http://img820.imageshack.us/img820/5033/warcraft3manabars.png (http://imageshack.us/photo/my-images/820/warcraft3manabars.png/)

FIFO.
31-07-2011, 05:49 PM
Oloi oi heroes sto DotA pera apo ta active items exoun to poli 4 active skills . Sinepws otan pairneis invoker kai exeis kamia 10aria active skills, apoktas automatws pleonekthma gia na antimetwpiseis diafores katastaseis ingame ,enanti allwn heroes pou den mporoun. Gia na exisorropithei i katastash,loipon, exeis ena handicap : Ti diskolia na epilexeis ta skills tou invoker (diladh thn apomnhmoneush twn hotkeys gia na epilexeis to katallhlo spell kai ton xrono pou apaiteitai gia na ta pathseis)Me to programma auto katarriptetai auto to "handicap" kai apoktas adiko pleonekthma enanti twn antipalwn sou . Einai diladh san o hrwas sou na exei apla 10 SKILL ta opoia mporeis na ta xrhsimopoihseis AMESA, enanti twn allwn pou exoun to poli 4.Ara nai, nomizw oti einai hack.

Twra, oson afora to lescos safws kai den einai hack ,kathws dieukolunei ta atoma pou paizoun apo laptop xwris numpad (opws kai egw , an kai oute me to numpad nomizw na paleuetai i katastash)

GG.audacity
31-07-2011, 06:07 PM
re cis op invo dimiurgithike mono k mono g ayto g tus sindiasmus ! dn iparxei logos n kanete tetoia pragmata alloste g ayto iparxei k t aga me 2 sec cd stn invo ! allios tha tn ixan 0 s dini ligo xrono n kns t alla 2 spells !

R3713X
31-07-2011, 06:11 PM
"Computer hacking is the practice of modifying computer hardware and software to accomplish a goal outside of the creator’s original purpose." Ολα ειναι hacks απλα καποια θεωρουνται addons προσωπικα χρισιμοποιω mαναbars lwt war3 hotkeys diabolic theme manager replay seeker reaplay tool simple camera real timer. Ουτε το wow απαγορευει τα addons αλλα θεωρουντα hacks.

SchiFFeR)
31-07-2011, 06:11 PM
Θέλω ένα τέτοιο!!Πως γίνετε να το πάρω?(Απαγορεύεται?)

DaRkShInEsS
31-07-2011, 06:23 PM
Θέλω ένα τέτοιο!!Πως γίνετε να το πάρω?(Απαγορεύεται?)

http://www.dota-utilities.com/ checkare εδω , παλια το ειχε...
η εδω http://www.lancraftwc3.com/2010/03/manabars-view-warcraft-3-mana-bar.html

αν μιλας για το Invoker tool , ειναι στο signature του hrbill32

SchiFFeR)
31-07-2011, 06:32 PM
http://www.dota-utilities.com/ checkare εδω , παλια το ειχε...
η εδω http://www.lancraftwc3.com/2010/03/manabars-view-warcraft-3-mana-bar.html

αν μιλας για το Invoker tool , ειναι στο signature του hrbill32

Ελπίζω να μην απαγορεύεται μόνο.

Obs.NinJaZz
31-07-2011, 06:36 PM
Βασικά μάγκες κατ' εμέ το συγκεκριμένο tool είναι περιττό. Με λίγη εξάσκηση, ακόμη για έναν παίχτη με μέτριο -apm τα 2 secs(με το agha) είναι αρκετά για να castάρεις ένα spell και να κάνεις activate ένα καινούριο.

SchiFFeR)
31-07-2011, 06:38 PM
Βασικά μάγκες κατ' εμέ το συγκεκριμένο tool είναι περιττό. Με λίγη εξάσκηση, ακόμη για έναν παίχτη με μέτριο -apm τα 2 secs(με το agha) είναι αρκετά για να castάρεις ένα spell και να κάνεις activate ένα καινούριο.

-apm τι ακριβώς σημαίνει?

Obs.NinJaZz
31-07-2011, 06:38 PM
Ελπίζω να μην απαγορεύεται μόνο.

Δεν υπάρχει κίνδυνος να φας ban στο b.net, μιας και δεν επηρεάζει τον κώδικα του wc3 και δεν μπορεί κανείς να αποδείξει ότι το χρησιμοποιείς.

HrBill32
31-07-2011, 06:45 PM
"Computer hacking is the practice of modifying computer hardware and software to accomplish a goal outside of the creator’s original purpose." Ολα ειναι hacks απλα καποια θεωρουνται addons προσωπικα χρισιμοποιω mαναbars lwt war3 hotkeys diabolic theme manager replay seeker reaplay tool simple camera real timer. Ουτε το wow απαγορευει τα addons αλλα θεωρουντα hacks.

H theoria gia to ti einai computer hacking den leei kai polla edw. Ksanalew auta pou epitrepei to league sou na xrisimopieis, mporeis na ta xrisimopieis (asxeta apo to ti theorountai genika).

Obs.NinJaZz
31-07-2011, 06:46 PM
-apm τι ακριβώς σημαίνει?

Δε μπορεί να μιλάς σοβαρά. Μάλλον προσπαθείς να με trollάρεις.

HrBill32
31-07-2011, 06:47 PM
-apm τι ακριβώς σημαίνει?

Actions Per Minute

SchiFFeR)
31-07-2011, 06:53 PM
Δε μπορεί να μιλάς σοβαρά. Μάλλον προσπαθείς να με trollάρεις.

Όχι σοβαρά μιλάω.Μου απάντησε ο άλλος πως είναι action per minute αλλά ακόμα δεν κατάλαβα...
Δηλαδή?

Obs.NinJaZz
31-07-2011, 06:58 PM
Όχι σοβαρά μιλάω.Μου απάντησε ο άλλος πως είναι action per minute αλλά ακόμα δεν κατάλαβα...
Δηλαδή?

Σου δείχνει το μέσο όρο των actions που κάνει ο κάθε player-hero ανά λεπτό.

R3713X
31-07-2011, 06:59 PM
H theoria gia to ti einai computer hacking den leei kai polla edw. Ksanalew auta pou epitrepei to league sou na xrisimopieis, mporeis na ta xrisimopieis (asxeta apo to ti theorountai genika).

Συμφωνω και δεν ειπα το αντιθετο.

---------- Post added at 04:59 PM ---------- Previous post was at 04:58 PM ----------


Όχι σοβαρά μιλάω.Μου απάντησε ο άλλος πως είναι action per minute αλλά ακόμα δεν κατάλαβα...
Δηλαδή?

δηλαδη αμα εισαι στην τσιτα εχεις μεγαλο apm, αμα εισαι ενα σταδιο μετα τον οργασμο εχεις μικρο apm

SchiFFeR)
31-07-2011, 07:03 PM
Σου δείχνει το μέσο όρο των actions που κάνει ο κάθε player-hero ανά λεπτό.

Ok got it.Thanks

G.ViruS
31-07-2011, 08:38 PM
-apm τι ακριβώς σημαίνει?


http://www.youtube.com/watch?v=YbpCLqryN-Q

APM Posa Clicks Kaneis to Lepto.
Parea ligo Korea Na goustareis StarCraft.

TsEv
31-07-2011, 11:53 PM
αλλο πραγμα τα hacks αλλο τα toolkits

SchiFFeR)
01-08-2011, 12:30 PM
http://www.dota-utilities.com/ checkare εδω , παλια το ειχε...
η εδω http://www.lancraftwc3.com/2010/03/manabars-view-warcraft-3-mana-bar.html

αν μιλας για το Invoker tool , ειναι στο signature του hrbill32

Δοκίμασα και τα 2 και δεν λειτουργεί κανένα...το πρώτο δεν υποστηρίζει αυτή την έκδοση και το δεύτερο απλά δεν δουλεύει..Καμία άλλη ιδέα?

DaRkShInEsS
01-08-2011, 03:57 PM
Δοκίμασα και τα 2 και δεν λειτουργεί κανένα...το πρώτο δεν υποστηρίζει αυτή την έκδοση και το δεύτερο απλά δεν δουλεύει..Καμία άλλη ιδέα?

google is your friend ...
Εμενα παντως ειχε δουλεψει οταν το ειχα βαλει παλια...δεν ξερω κανα αλλο site τωρα .

Obs.NinJaZz
01-08-2011, 10:32 PM
Δοκίμασα και τα 2 και δεν λειτουργεί κανένα...το πρώτο δεν υποστηρίζει αυτή την έκδοση και το δεύτερο απλά δεν δουλεύει..Καμία άλλη ιδέα?

Κάνε practise τον invoker, αρχικά στο single player με -wtf(για να μην έχουν cooldown τα skills και να μάθεις τους συνδυασμούς και να τα castάρεις γρήγορα) και χωρίς και μετά σε κανονικά games και μετά από λίγο καιρό δε θα χρειάζεσαι toolkits και πίπες.

SPIDER
02-08-2011, 01:28 AM
Κάνε practise τον invoker, αρχικά στο single player με -wtf(για να μην έχουν cooldown τα skills και να μάθεις τους συνδυασμούς και να τα castάρεις γρήγορα) και χωρίς και μετά σε κανονικά games και μετά από λίγο καιρό δε θα χρειάζεσαι toolkits και πίπες.

Πολύ απλά, μάθετε λίγο καλούτσικο ladder.
Αυτό με wtf δε νομίζω να χρισημεύσει.
Μαθαίνεις τα σκιλλς απ'έξω παίζοντας games να καταλάβεις και πότε να τα χρισημοποιείς και μετα gg.
Btw Cold snap early[QQQ], Tornado[WWQ], EMP[WWW] τα πιο σημαντικά για μένα στην αρχή.

Obs.NinJaZz
02-08-2011, 07:32 AM
Πολύ απλά, μάθετε λίγο καλούτσικο ladder.

Ε είναι υπερβολή να κάτσει ο άλλος να ασχοληθεί με το ladder για να κάτσει να αποκτήσει μεγάλο -apm και να παίξει Invoker. ;p



Αυτό με wtf δε νομίζω να χρισημεύσει.

Χρησιμεύει μόνο και μόνο στο να μάθεις τους συνδυασμούς και να κάνεις γρήγορα τις αλλαγές.



Μαθαίνεις τα σκιλλς απ'έξω παίζοντας games να καταλάβεις και πότε να τα χρισημοποιείς και μετα gg.
Btw Cold snap early[QQQ], Tornado[WWQ], EMP[WWW] τα πιο σημαντικά για μένα στην αρχή.

Ισχύει, αυτά είναι τα skills που θα πρέπει να παίζεις στα περισσότερα games.


Ps. 1v1 Invoker;

SchiFFeR)
02-08-2011, 05:14 PM
Πολύ απλά, μάθετε λίγο καλούτσικο ladder.
Αυτό με wtf δε νομίζω να χρισημεύσει.
Μαθαίνεις τα σκιλλς απ'έξω παίζοντας games να καταλάβεις και πότε να τα χρισημοποιείς και μετα gg.
Btw Cold snap early[QQQ], Tornado[WWQ], EMP[WWW] τα πιο σημαντικά για μένα στην αρχή.

Δηλαδή Το E να μην το βάζω καθόλου στην αρχή?Ενδιαφέρον Tip Thx!

Τα mana bars δεν μου δουλεύουν το άλλο για τον invoker Μια χαρά είναι.

Obs.NinJaZz
02-08-2011, 05:28 PM
Δηλαδή Το E να μην το βάζω καθόλου στην αρχή?Ενδιαφέρον Tip Thx!

Τα mana bars δεν μου δουλεύουν το άλλο για τον invoker Μια χαρά είναι.

Ε βάλτο 1 lvl μόνο.

Rd)Junked
21-08-2011, 12:44 PM
to 8ema einai pws afou ta lescos warkeys ktlp den 8ewrountai apagoreymena opote kai ayto pou einai paromoio gt na 8ewrh8ei ?

bEy0nDAnApIr0S
21-08-2011, 07:28 PM
giati nomizw pws o invo einai o pio varetos paikths pou uparxei?

Sec.Chance
21-08-2011, 08:27 PM
giati nomizw pws o invo einai o pio varetos paikths pou uparxei?

gt mallon dn ksereis na paizeis :P

Den_Exw_Name.
21-08-2011, 10:38 PM
To maphack και το namespoofer δεν ειναι hacks? γιατι ουτε σε αυτα χρειαζεται αρχεια στον φακελο του wc3, απλως τα ανοιγεις παραλληλα, σαν το lescos.

to maphack den to anigeis paralila san to lescos gt prepi na to valeis sto fakelo tou w3 kai na patiseis to arxeio gia na trekei meta mpeneis sto game kai exeis maphack den einai san to lescos gia na to klineis opote thes gia na to kliseis thelei na kaneis quit apo to w3 kai na ksanampeis apla to exw psaksei to themw epidi tha mou xreiastei episis ti einai to namespoofer?

R3713X
21-08-2011, 11:05 PM
giati nomizw pws o invo einai o pio varetos paikths pou uparxei?

FAIL! ισως ειναι ο ποιο ενδιαφερον... 9 σπελλ!

ThunDeR_BoY
22-08-2011, 12:13 AM
egw dn exw balei pote lescos oute kamia alli aidia apo autes pou xrisimopiite, sorry kiolas, alla pure dota ftw

HrBill32
22-08-2011, 05:44 AM
to 8ema einai pws afou ta lescos warkeys ktlp den 8ewrountai apagoreymena opote kai ayto pou einai paromoio gt na 8ewrh8ei ?

1.11 Κατάχρηση λογισμικού

Απαγορεύεται και τιμωρείται αυστηρά κάθε χρήση λογισμικού (πχ. maphack) που μπορεί να δώσει άδικο πλεονέκτημα σε ένα χρήστη.

Kala tha itan edw to staff na kanei ligo pio sigkekrimeno gia to poia programmata den epitrepontai epidi exei ginei mperdema tora me to an epitrepontai ta invoker tools i oxi. Sta games mpainoume apo bnet (dn anoigoume p.x. kapoio client gia na mpoume opos sto dlg) ara dn ginete na anixneytei an kapoios usarei invoker tool. Auto einai problima se periptosi pou apagoreutoun ta invoker tools...



FAIL! ισως ειναι ο ποιο ενδιαφερον... 9 σπελλ!

Kai liga les, 10 exei. :)



egw dn exw balei pote lescos oute kamia alli aidia apo autes pou xrisimopiite, sorry kiolas, alla pure dota ftw

Nai alla mexri k o icefrog dn ithele na einai etsi to pure dota.

LoCoFtW
22-08-2011, 05:57 AM
1.11 Κατάχρηση λογισμικού

Απαγορεύεται και τιμωρείται αυστηρά κάθε χρήση λογισμικού (πχ. maphack) που μπορεί να δώσει άδικο πλεονέκτημα σε ένα χρήστη.

Kala tha itan edw to staff na kanei ligo pio sigkekrimeno gia to poia programmata den epitrepontai epidi exei ginei mperdema tora me to an epitrepontai ta invoker tools i oxi. Sta games mpainoume apo bnet (dn anoigoume p.x. kapoio client gia na mpoume opos sto dlg) ara dn ginete na anixneytei an kapoios usarei invoker tool. Auto einai problima se periptosi pou apagoreutoun ta invoker tools...

Όπως και να έχει, δεν μπορεί κάποιος να δει αν usareis το συγκεκριμένο tool ή όχι οπότε και να το απαγορεύσουν τι ; Το ίδιο ισχύει και για το meepo bot.

HrBill32
22-08-2011, 06:06 AM
Όπως και να έχει, δεν μπορεί κάποιος να δει αν usareis το συγκεκριμένο tool ή όχι οπότε και να το απαγορεύσουν τι ; Το ίδιο ισχύει και για το meepo bot.

E auto lew re file as to grapsoun sta rules oti epitrepete, den blepeis posoi lene oti dn epitrepete?

LoCoFtW
22-08-2011, 06:11 AM
E auto lew re file as to grapsoun sta rules oti epitrepete, den blepeis posoi lene oti dn epitrepete?

astous na lene ?

XQuZe-
22-08-2011, 06:23 AM
pekste invoker kanonika mwre.

rims
22-08-2011, 06:47 AM
kata thn dikh m gnwmh einai poli adiko na xrisimopeieis to opoiodipote programma to opoio s deinei mexri k to elaxisto pleonektima xronou tou enos deuteroleptou ... giati poli apla opws exete sigoura dei sta games sas sigoura se kapoio battle pesate h pirate kapoion k glitwsate h glitwse me 20 h 10 h k ligotero hp p simenei pws an eixes [ k esy nikises ] h an eixe [k ekeinos nikise ] kapoio programma p ton voh8ise se xrono [p.x lesco ] htan ayto p ka8orise to battle sas ... ayta apo mena .... nomizw pws egina safhs genikotera gia to ti pisteyw gia tetoiou eidous programs !!!!

Den_Exw_Name.
22-08-2011, 10:30 PM
to namespoofer omos ti einai ..

LoCoFtW
23-08-2011, 03:26 AM
to namespoofer omos ti einai ..

Ένα πρόγραμμα που επιτρέπει σε κάποιον να μπαίνει στο game με ότι nickname θέλει.

Στο NoL όμως, όπως και στο ELEOS, είναι απαραίτητο το spoofcheck' άρα δεν τίθεται θέμα.

kromede
25-08-2011, 12:36 PM
To manabars dn mou douleuei katebazw to arxio kai bazw ton fakelo mesa sto wr3 ala kai pali TPT
mipos prepei na kanw kai kati alo ??

Den_Exw_Name.
27-08-2011, 12:55 PM
re magkes p.x mas volevoun poli afto to tool gt mas volevei na patame ena noumero kai na exoume to skill etimo wrea alla ama xrisimopioume warkeys / lescos pos tha ta exoume kai ta 2?

MasterSasori
27-08-2011, 01:31 PM
egw lew na afisete ta tools kai tis mlkia...
egw paizw xwris lescos kai pali gamaw..
ena m aresei ena new p vrika einai theiko dn exei fogs to map m!

Den_Exw_Name.
28-08-2011, 12:28 AM
egw lew na afisete ta tools kai tis mlkia...
egw paizw xwris lescos kai pali gamaw..
ena m aresei ena new p vrika einai theiko dn exei fogs to map m!

e oxi gamato? afto kai an einai gia na to afiseis