PDA

View Full Version : [REJECTED] Unban Request : Takeo_samurai



Takeo_Samurai
12-03-2011, 05:34 AM
Eleos Unban RequestYour Battle.Net nickname: Takeo_samurai
Game name: Δεν θυμάμαι
Admin name: electrologos
Reason: εδώσα dmg με το 1ο σκιλ του Strygwyr στον Pudge στο τέλος του game(είχε λειξει ήδη σχεδόν,top 500 hp το κεντρικό κτήριο) και θεωρηθηκε gameruin απο τον admin
Time of event: 1 δευτερολεπτο πριν τελειώσει το game
Further details: του '90 είμαι παίδες, casual dota player, το να κάνω νέο account δεν είναι τίποτα για μένα,το θέμα είναι οτι ο admin ήταν άδικος,είχε σκορ 3-11 περίπου,δεν με νοιάζει πολυ αυτό,απλά δεν προσπαθούσε καθόλου.κάτι που παραδέχτηκε στο ingame chat(too busy έλεγε γιατί έτρωγε μπισκοτακια!!!!) με αποτέλεσμα και afk να είνα ανα διαστηματα,αλλά και να με εκνευρίσει. ΔΕΝ εβρίσα,έστω πολυ σοβαρά(το μαλακας ας πουμε μπορεί να το ξεστομίσα) έφαγα 2-3 mute γιατί είχα διαφωνία με άλλον παίκτη,σε πολιτισμένα όρια,ο άλλος παίκτης ήταν φίλος του admin και φυσικά δεν εφαγε mute. ΔΕΝ spamara στο chat,δεν είχα καν όρεξη να μαλώσω με κανέναν. Ο λόγος του ban είναι η χρήση του 1ου σκιλ του Strygwyr στον ήρωα του admin, για να δώσω το επιπλέον dmg(late game, το dmg που κάνει το σκιλ στον ίδιο τον ήρωα έχει μικρό αντίκτυπο στο συνολικό life). Save replays δεν έχω γιατί απλά δεν ξέρω πως. Έχω μηδέν leave,σε όλα τα bots, και προσπαθώ να ξεκλέψω λίγο χρόνο για Dota για να ευχαριστηθώ και οχι για να βρίζω ή να τρωω Ban. Μίλησα με τον admin,ζήτησα support πολιτισμένα,ζήτησα και συγγνώμη,θέλοντας να λείξει το θέμα αμέσως,αλλά εκείνος,εκτός απο κανα δυο κουβέντες,με αγνόησε. Απλούστατα θέλω να δικαιωθώ γιατί δεν αντέχω με την σκέψη οτι έφαγα ban λες και είμαι κανένας έφηβος,οι οποιοι όλοι ξέρουμε πόσο ενοχλητικοί μπορουν να γίνουν μέσα στις ορμές τους λόγω ορμονών κυρίως. Μην με κάνετε να "μισήσω" την ΜGN,ξέρω δεν θα σας λείψω,αλλά προτιμώ τα παιχνίδια στο bnet και στα συγκεκριμένα bot,παρά να πέζω garena. Αμα θελει ο admin να μιλήσει μαζί μου για να λυθεί το θέμα,ας του παραχωρεθεί το email mou. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

electro
12-03-2011, 02:01 PM
Βρε τον παλιο-admin!!! Τι πράγματα είναι αυτά!! Λοιπόν, όπως μου είπες σε ένα από τα 100 /whispers , που μου έστειλες την ώρα που προσπαθούσα να παίξω το παιχνίδι μου( φυσικά με ζάλησες, ενώ σου εξήγησα αρκετές φορές την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις στο forum ) σταμάτησα , όντως , να σου απαντάω μέχρι που έληξε το παιχνίδι μου!

Τώρα τα δήθεν game-ruin που αναφέρεις.... Είχα pudge και όντως δεν είχα πάει καλά. Με κέρασες το 1o skill του bloodseeker ενώ είχα ανοίξει rot ( για να σπάσω το skill του rooftrellen, που είναι αόρατο) και φυσικά ψόφησα!!! Με νευρίασες μπορώ να πω, αλλά ήπια ξύδι και μου πέρασε! Σε προιδοποίησα όμως να μην ξαναγίνει ( για το λόγο , ότι είναι game ruin και θα υπάρξουν κυρώσεις - ban κτλ κτλ) . Κάποια ώρα αργότερα το ξανάκανες σε μένα και ΠΑΛΙ !!!! Φυσικά θα μπορούσε να γίνει καταλάθος και με ένα sry ούτε ban θα υπήρχε ούτε παρεξήγηση.... Επίσης ο λόγος που με οδήγησε στο ban ήταν και η γενική συμπεριφορά σου μέσα στο παιχνίδι. Πολύ είρωνας , πολύ επιθετικός και γενικά καθόλου καλή συμπεριφορά μέσα στο παιχνίδι.

Όσον αφορά το άδικος και δεν με ένοιαζε το game κτλ κτλ που αναφέρεις.... ουδέν σχόλιον..... Πρέπει επιτέλους να σοβαρευτείτε. Επίσης τα περί είσαι του 90 και μπλα μπλα μπλα, δεν πείθουν κανέναν εδώ μέσα. Τα παιδιά έχουν δει αρκετές τέτοιες καταστάσεις , όπου ένας προσπαθεί να το ρίξει στο φιλότιμο για να γίνει αυτό που θέλει και σε πληροφορώ πως δεν πιάνει!! Όταν έχεις άδικο και το γνωρίζεις , καλύτερα να το παραδέχεσαι και μην το παίζεις και τσαμπουκάς από πάνω φίλε, δεν κερδίζεις κάτι!

Άποψή μου είναι, το ban να παραμείνει ως έχει για τουλάχιστον 10 μέρες και να ξανακάνεις αίτηση για άρση του.Αυτά από εμένα.Καλή τύχη...




Για καλή σου τύχη όλος τυχαίως βρήκα το παρακάτω. ( όσον αφορά τις "παναγίες" που αναφέρεις...)

Takeo_Samurai
12-03-2011, 04:03 PM
1ον ήμουν επικριτικός,ναι,αλλά όχι επιθετικός,ούτε ύβρεις ούτε χριστοπαναγίες. Θεώρησα οτι ένας συμπαίκτης μου δεν έπαιζε σωστά,αν αυτός είναι λόγος για ban τι να πω.
2ον το συμβάν για το οποίο προειδοποιήθηκα έγινε ξανα ΜΙΣΟ λεπτό πριν λείξει ο αντίπαλος. Είχαν μπεί μέσα και ο Pudge θα πέθανε 1000% είτε έκανα το σκιλ είτε οχι. ΔΕΝ το αποκαλείς αυτό gameruin,ετσι?
Επίσης ζήτησες μια συγγνώμη,την οποία στην έδωσα,μόνο για να μου πεις οτι δεν πρόκειται για μια απλή συγγνώμη. Πολύ αλαζονική στάση IMO. Δεν θίχτικε το είναι μου,αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατι δεν έληξε εκεί το θέμα. Το game ελάχιστα το επηρέασα,καθώς είμασταν outskilled το οποίο φάνηκε από την αρχή. ΔΕΝ μπορείς να καταλογίσεις ούτε στο σκιλ μου ουτε στην συμπεριφορά μου την ηττα. Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να βοηθήσει αυτό το ban είτε εσένα,είτε τους αλλους παίκτες καθώς σε όλα τα games η παρουσία μου είναι αξιοπρεπείς. Ούτε κανένα αλλο παίδι απο το game δεν είχε πρόβλημα μαζί μου,εκτός,μα φυσικά,τον φίλο σου. Και επίσης γιατι αρνείσαι οτι εκείνο το game απλά δεν σε ένοιαζε,θεώρησες τα μπισκοτάκια πιο σημαντικά απο τα χρήματα που έδωσα στον νετ?
Μια γενική παρατήρηση,δεν είναι τυχαίο οτι ολο και περισσότεροι users δεν συμπαθούν τους admins,ουτε οτι υπάρχουν ΠΟΛΛΑ νεα accounts,μόνο και μόνο για να πάρουν εκδίκηση με θύματα ναι μεν τον κάθε admin,αλλά και τον απλό gamer,όπως εγώ. Ναι όντως η πλειονότητα αυτών των account ανήκουν σε παιδάκια,αλλά φαντάζομαι όχι ολα. Ας γίνονται τα bans με ποιο μεγάλη σύνεση και εκεί που πραγματικά πρέπει.
Εγώ επαναλαμβάνω.ζητάω την άμεση άρση του ban,γνωρίζοντας μεν την εν-μέρη παραβατική μου συμπεριφορά,αλλά και τονίζοντας την υπερβολικότατη αντίδραση του admin. Επίσης για καποιο λόγο ο Pudge ζητούσε πριν το συμβάν,παρακαλούσε μάλλον,να ξανα κάνω το 1ο σκιλ μου σε αυτόν(δεν φαντάζομαι να το αρνείσαι). Τελικώς επρόκειτο για παγίδα =/

Δεν έβρησα ingame,είχε λείξει ήδη το game που έφαγα ban,αυτό έγινε μετά και πάνω στα νεύρα μου για το υπερβολικό ban. Whisper ingame δεν σου έκανα,και ούτε θα πρόσβελνα ποτέ έναν admin με τον οποίο παίζω,βλάκας για να φάω ετσι ban,δεν είμαι. Btw όλως τυχαίως ΠΩΣ βρήκες το συγκεκριμένο screenshot?

buriz4z
13-03-2011, 02:26 AM
+1 sto unban...to pedi t kserw..exei kala manners..

alexic
14-03-2011, 11:38 PM
1 εβδομάδα ποινή για το gameruin.
Ξαναπροσπάθησε στις 19 ΜΑρτίου.

Unban Request / Rejected
Topic Closed.