PDA

View Full Version : [DENIED] User Abuse : lol.me



MiKe4eVeR
27-05-2009, 01:13 AM
Κατηγορούμενος:lol.me

Αυτό το replay που θα δείτε πιστεύω θα σας λύσει κάθε απορία για το αν θα πρέπει να παραμείνει admin ο αναφερόμενος ο οποίος μάλιστα όχι μόνο έκανε ότι έκανε συνειδητά αλλά πουλούσε και άπειρη ειρωνεία σε εμάς του υπόλοιπους συμπαίκτες του...
Επικαλούμαι τους υπεύθυνους να ρίξουν μια ματιά στο replay και ζητώ συγνώμη αν έχω κάνει κάποιο λάθος στο post είναι το πρώτο για abuse...

Ο lol.me μετά από πολλά kill steal κατά συρροή συνεχίζει να ειρωνεύεται και να χαλάει το παιχνίδι για τους υπόλοιπους παίκτες στους οποίους μάλιστα υποστηρίζει πως ΔΕΝ είναι admin...Επίσης υποστηρίζει πως αφού δεν του απαγορεύει κανείς να κάνει kill steal μπορεί να το κάνει ελεύθερα.....
Δείτε το παρακάτω replay και αν κάνω λάθος το αποδέχομαι.

http://www.dota-allstars.com/replay/128090/index.html

spesialistas
27-05-2009, 01:44 AM
nomizw oti dn xriazete na pw polla.... eimoun mesa se afto to game...... dn exw tpt. me tn lol.me alla t parakane.... einai poly enoxlitiko afto poy ekane... kai an mia fora xalay ena game 1 leave to steal einai poly xirotero....

DoNt.LoLme
27-05-2009, 10:17 AM
1.dn imoun admin afou ixa xasi ta admin rights mou.
2.apagoreuete to steal?peite mou..exw faei apira kill steal ala pote dn ipa apagoreuete,exw spells kai ta kanw.
3.p akribos poulisa ironia?otan ipa oti ine dikaioma m na kanw steal,p ontos ine.
4.oute esena ta manners s itan ta kalitera file mou,kai apo tin stigmi p dn ime admin alo as metaferthi to post sto user abuse.
5.se periptosi p xrisimopiithoun manners enantion m ipa tin monh leksh SKS,afou milouses poli ora kai eleges kai oti nanai.

Pynos
27-05-2009, 10:21 AM
Μόλις χαράμισα μισή ώρα από τη ζωή μου. Ελπίζω βέβαια να αστειεύεσαι, σε περίπτωση δε που σοβαρολογείς έχουμε κ λέμε :

Πρώτον, προτείνεις demote από admin επειδή...σου έκλεβε τα kill, ποια kill δλδ αφού δε ξεμύτισες από woods - "γιατί να ρθω για push αφού δε θα πάρω kill". Τι demote, εγώ λέω ban το cd key του να μη ξαναπαίξει πότε dota. Πίσσα και πούπουλα στους κλέφτες. Άμα θέλετε frags να πάτε να παίξετε unreal tournament. Όσο ενοχλητικό ήταν αυτό που έκανε ο tiny άλλο τόσο και περισσότερο ηλίθιο είναι να τον κάνεις report.
"kai an mia fora xalay ena game 1 leave to steal einai poly xirotero....". Δλδ εσύ προτιμάς να παίζεις 4ν5 παρά να σου κλέβουν τα υπερπολύτιμα kills σου. My preciousssss killsss

Δεύτερον, άπειρη ειρωνεία από τον lol.me εγώ δεν είδα πουθενά ενώ αντίθετα εσύ δεν έχανες ευκαιρία να του την λες κ να του την μπαίνεις κ ξανά κ ξανά κ ξανά. Κατά τ άλλα αυτός χάλαγε το παιχνίδι;

Κοιτάξτε να ωριμάσετε λίγο κ να μάθετε 2-3 πραγματάκια γιατί σας έχουν κάτσει στραβά. Σκοπός του παιχνιδιού δεν είναι ούτε να βγεις πρώτος στο score ούτε να κάνεις godlike να τα δείχνεις στους φίλους σου κ να χαίρεσαι. Μάθετε να παίζετε σε team, γιατί το teamplay είναι αυτό που θα καθορίσει τη νίκη.

Άντε πρωί πρωί με κάνατε να γράψω κατεβατά ;p

Chaos.Zero
27-05-2009, 10:32 AM
Me kalupse se ola o pynos..sumfwnw me oti eipe..

DN pezis g to kill ala g to team...merika solo games?pacman :D

opote to report ine kati parapanw apo anousio g mena

Playlandos
27-05-2009, 10:33 AM
Parakalw poly lol.me den exeis kanena dikaiwma na dhmiourgeis problhma se allous users kai fisika na kaneis ksana k ksana killsteal , einai ligo anentimo kai spastiko ... egw 8a tou edina deuteri eukairia kai an ksanasimbei paromoio peristatiko tha labw austirotera metra

DoNt.LoLme
27-05-2009, 10:54 AM
ida ksana to replay kai ida 1 steal eki sta woods dipla apo to 1 tower..se ola ta alla erixna kai ta 2 m spell kai meta dagon

GR)AnGeL
27-05-2009, 11:54 AM
Pisteuw prepei na timwri8ei o dont.lolme-... exei diapra3ei polla admin abuses kai den tou exete kanei akoma tpt....!!.Dikia sas apofash..

DoNt.LoLme
27-05-2009, 11:56 AM
autos oute kan ide to replay oute kan kseri ti egine epidi tou tin lew sto VT,zorizete kai grafi oti theli.dn ine kan logos gia timoria to kill steal kai auto p leei oti exw kanei polla,1 exw kanei auto tou loktarogar.

GR)AnGeL
27-05-2009, 12:00 PM
Ase re pseuth pou den eida to replay...Oute vt mpainw gi auto min prizeis mpalitses..Sporako

D0MeNiCa
27-05-2009, 12:01 PM
o lol.me den einai pia melos tou admin team,opote den tithete thema gia demote.

EmperorGR
27-05-2009, 12:08 PM
Aφήνω στην άκρη το πόσο αστείο είναι να συζητάμε τιμωρία επειδή κάποιος πήρε kills και στέκομαι στο εξης ακόμα και να υποθέσουμε ότι ο lol.me είναι ένοχος η συγκεκριμένη περίπτωση ουδεμία σχέση με admin abuse έχει , για να καταλαβαίνουμε γιατί μιλάμε admin abuse σημαίνει ότι κάποιος admin καταχράστηκε τα δικαιώματα που έχει σαν admin π.χ να κάνει end ένα game επειδή έχανε ή να bannari κάποιον επειδή δεν του άρεσε η φάτσα του τέλος πάντων κάτι που έχει να κάνει με την χρησιμοποίηση τον admin commands με τρόπο που δεν επιτρέπεται


Για να κλείσω απλά θα προτείνω απο την μεριά τους αυτοί που έκαναν το post να χαλαρώσουν λίγο
σημασία έχει ότι κάποιος απο το team σκότωνε τους αντιπάλους και όχι ποιός συγκεκριμένα..
στόχος σε ενα game είναι να νικήσει το team σου και όχι να κάνεις τα πιο πολλά kill , και αντιθέτως στον lol.me μια συμβουλή το να είσαι admin είναι περίπου σαν να είσαι υπεύθυνος σε ένα κατάστημα πολλές φορές θα πετύχεις εκνευριστικούς πελάτες που θα είναι εντελώς παράλογοι αυτο που πρέπει να κάνεις είναι να διατηρήσεις την ψυχραιμία σου , εάν και άδικο να έχουν διαμαρτύρονται επειδή παίρνεις όλα τα kill μπορούσες στο επόμενο fight να τους αφήσεις να πάρουν μερικά kill και τώρα δεν θα είχαμε φτάσει ως εδώ


Θέμα τιμωρίας δεν πιστεύω ότι υπάρχει

Playlandos
27-05-2009, 12:10 PM
Stop spam , kai den mas endiaferei ti kanete sto VT , ekfrazei tin apopsi tou apla

Loktarogar30
27-05-2009, 01:30 PM
An kai ipirxe thema prin 1-2 meres me emena, tha ipostirixw oti ta kill steal den apoteloun bad manner oute abuse. min xehnate oti oloi even by mistake exoume parei kill. kalo einai na min mperdeuoume ta forums paidia. User abuse einai to post an kai akiro giati kill steal se team work game den iparxei kata tin apopsi mou.allo an theleis na ntitheis gia na gineis o mao tao alla ti na kanoume kapoies fores den to kataferneis. opote as iremisete me ton lol.me ok ekrixeis exei alla oxi oti einai kakos player. ty

MiKe4eVeR
27-05-2009, 02:15 PM
Βλέπετε λοιπόν καλοί μου φίλοι ότι δεν έχω μόνο εγώ πρόβλημα με τον lol.me?
Ας μην λέμε ότι θέλουμε και ας μιλήσουν τα post που είναι εναντίον σε σχέση με τα λίγα που τον υποστηρίζουν....

Pynos δεν μου έκλεψε κανένα kill γιατί απλά δεν του έδωσα το δικαίωμα μένοντας woods και δεν σημαίνει πως αυτό το Post το κάνω μόνο για την πάρτι μου αφού 4 άτομα απ το team μου είχανε πρόβλημα και του το έλεγαν.
Υποθέτω πως μόνο κάποιος με πνευματικό πρόβλημα δεν θα έδινε σημασία στην φράση του tiny "τώρα με dagon αντίο kills" "δεν αφήνω ούτε neutrals δεν αφήνω" και αν και καλά αυτά τα έλεγε αστειευόμενος το "dagon lvl5 twra 8a deite kills DEN".

Αν αυτά δεν είναι ειρωνεία Pynos τότε τι είναι??Και πριν αρχίσεις να με κατηγορείς ότι εγώ ήμουν αυτός που άρχισα να του την λέω άσχημα παρατήρησε αν είδες όντος με τα δικά σου μάτια το replay γιατί δεν μου φαίνεται κάτι τέτοιο...πως μιλάει στο team ο tiny πριν μιλήσω εγώ έστω και μια φορά.Εκείνος με τον τουπέ του και τον τρόπο του με προκάλεσε λέγοντάς τους όλους μηδενικά άλλα επειδή δεν χονόμασταν πρώτοι...ή δεν σπάγαμε το tower που ήθελε για Last hit μόνο...όντως...έπρεπε να το παίξει tank ο enigma...pfff

Ας μεταφερθεί το post εκεί που πρέπει αν είναι εύκολο...

DoNt.LoLme
27-05-2009, 02:58 PM
egw 1 dn katalaba pios ine o stoxos sou gia auto to post?na faw ban?kai fisika ta elega stin plaka tis parakato frasis p aneferes.episis apo 2 atoma tis omadas m zitisan na se kanw mute,gt milouses poli.oute user abuse blepw oute admin abuse.a nai kai episis o GR)angel ine filos m kai auto to kanei gia na m tin spasi dn exi kanenas problima mazi m se olo to NOL,o koukou episis anefere oti h siberifora m olo to kairo p pezw nol ine poli kalh.

MiKe4eVeR
27-05-2009, 03:30 PM
Δεν θέλω να πετύχω κάτι....ΝΟΜΙΖΑ πως ήσουν admin...
Δεν πειράζει..εγώ έχω άδικο...απλά δεν ξανα παίζω game μαζί σου είναι η μόνη λύση που έχουμε όσοι μας χαλάς τα games...ας κλείσει εδώ το θέμα.

Pynos
27-05-2009, 07:53 PM
Mike4ever πρέπει να καταλάβεις μόνος σου ότι αυτή η νοοτροπία που έχεις δεν πολυστέκει. Δε συμμετέχεις στο game για να μη δώσεις δικαίωμα στον lol.me να σου πάρει kills. Κουλό δεν είναι; Το αν αφήνεις τα kill steal του καθενός να σου χαλάνε τη διασκέδαση νομίζω είναι δική σου υπόθεση, ναι και εμένα θα με ενοχλούσε αλλά δε θα έφτανα στο σημείο να ζητήσω demote. Ίσως άμα το κάνει κατ εξακολούθηση σε κάθε παιχνίδι να μπορεί να δοθεί ένα warn αλλά μέχρι εκεί.

Η αλήθεια είναι ότι δε μπορώ να ξέρω αν αυτά τα είπε αστειευόμενος ή όχι, πάντως το "είπα 2-3 πραγματάκια παραπάνω" από το "πουλάω άπειρη ειρωνεία" έχει μια διαφορά όσο να ναι. Τουλάχιστον εμένα πιο πολύ με ενόχλησε ο τρόπος που μίλαγες εσύ.

Τέλος πάντων όπως και να 'χει ο lol.me δεν είναι admin πια, οπότε πιστεύω είσαι ευχαριστημένος :p

MiKe4eVeR
27-05-2009, 08:43 PM
Μα το Post το έκανα νομίζοντας πως είναι admin και όχι τόσο όπως είπες κι εσύ επειδή έκανε κατάχρηση των δικαιωμάτων του...αλλά επειδή αν κάποιος Player έχει αυτήν την τακτική παιχνιδιού είναι λίγο κουλό να είναι και admin.
Αν ήξερα πως ήταν user δεν θα σας έπριζα τα αμελέτητα...
Admins πια είμαστε πολλοί αλλά πρέπει να το νοιώθουμε το παιχνίδι...
Soz για το spam....ας κλείσει το θέμα Pynos είχαμε μια εποικοδομητική συζήτηση στην επόμενη ελπίζω να είναι πιο ευχάριστα.:D

D0MeNiCa
27-05-2009, 10:45 PM
to thema eklise den iparxi periptosi ban.

wtfmejt
28-05-2009, 08:34 AM
o koukou episis anefere oti h siberifora m olo to kairo p pezw nol ine poli kalh.

signomi nova pou prostheto afto.

lolme to ti ipa ego se alo thread meni se alo thread k den sou dini to dikeoma na quotaris ta legomena mou k na ta efarmozis pantou.