PDA

View Full Version : Νολοπαρατηρητης No1



Ali[Gi]
08-04-2011, 11:39 AM
Μονο εγω το εχω παρατηρησει...η εχουνε μειωθει κατα πολυ τα bans και τα unban requests οπως επισης και τα user abuses...???

xalaragr
08-04-2011, 12:10 PM
mono esy.....(mn pw kai alla.....)

FoRJeSuS
08-04-2011, 12:15 PM
βασικά πως μετράς κάτι τέτοιο αν δεν είσαι staff?? τι κανεις ακριβώς μετράς κάθε μέρα ποσα post γίνονται και συγκρίνεις τον ένα μηνα με τον άλλο? μονο κάποιος moderator που βλέπει το forum αλλιώς θα μπορούσε να το πει αυτό

Ali[Gi]
08-04-2011, 12:26 PM
βασικά πως μετράς κάτι τέτοιο αν δεν είσαι staff?? τι κανεις ακριβώς μετράς κάθε μέρα ποσα post γίνονται και συγκρίνεις τον ένα μηνα με τον άλλο? μονο κάποιος moderator που βλέπει το forum αλλιώς θα μπορούσε να το πει αυτό
Χοντρικα υπολογισμενα μιλαω ρε κουρκουταυλε!

bLooD_GuiLty
08-04-2011, 12:29 PM
βασικά πως μετράς κάτι τέτοιο αν δεν είσαι staff?? τι κανεις ακριβώς μετράς κάθε μέρα ποσα post γίνονται και συγκρίνεις τον ένα μηνα με τον άλλο? μονο κάποιος moderator που βλέπει το forum αλλιώς θα μπορούσε να το πει αυτό

Giati kako einai otan variesai na vlepeis kathe tomea? Kai as min eisai staff?

OtiNanaiBans
08-04-2011, 12:42 PM
ontws exoun meiw8ei polu..h den exoume kosmo h sumorfonete o kosmos mas!! :D

Cassiopeia
08-04-2011, 12:49 PM
μονο κάποιος moderator που βλέπει το forum αλλιώς

e?

FoRJeSuS
08-04-2011, 01:03 PM
ας πούμε ο k[a]ne μπορεί να δει ακριβώς αριθμό post και να συγκρίνει με παλαιότερα ... αυτό θέλω να πω
και εντέλει εγώ που βλέπω από τον σωτήρη δεν βλέπω να ίππαρχοι κάποια μείωση στα θήβαν ισα ισα τώρα που δεν δουλεύει και ο άλεξιτς είναι λίγο πιο δύσκολα για τον σωτήρη αλλα τέσσρα δεν ξέρω σίγουρα ...

oNLiNe-dOtA.
08-04-2011, 01:07 PM
ας πούμε ο k[a]ne μπορεί να δει ακριβώς αριθμό post και να συγκρίνει με παλαιότερα ... αυτό θέλω να πω
και εντέλει εγώ που βλέπω από τον σωτήρη δεν βλέπω να ίππαρχοι κάποια μείωση στα θήβαν ισα ισα τώρα που δεν δουλεύει και ο άλεξιτς είναι λίγο πιο δύσκολα για τον σωτήρη αλλα τέσσρα δεν ξέρω σίγουρα ...

malon nistazeis kai auta pou les einai ligo koulaa na to pww....

Ali[Gi]
08-04-2011, 01:10 PM
ας πούμε ο k[a]ne μπορεί να δει ακριβώς αριθμό post και να συγκρίνει με παλαιότερα ... αυτό θέλω να πω
και εντέλει εγώ που βλέπω από τον σωτήρη δεν βλέπω να ίππαρχοι κάποια μείωση στα θήβαν ισα ισα τώρα που δεν δουλεύει και ο άλεξιτς είναι λίγο πιο δύσκολα για τον σωτήρη αλλα τέσσρα δεν ξέρω σίγουρα ...
Τι λεει...?

oNLiNe-dOtA.
08-04-2011, 01:11 PM
;493023']Τι λεει...?

akatalavistika gia enan sotiri logika kanenan filo tou malon oti nanai..

Ali[Gi]
08-04-2011, 01:12 PM
akatalavistika gia enan sotiri logika kanenan filo tou malon oti nanai..
Ελα παναγια μου....

FoRJeSuS
08-04-2011, 01:23 PM
σωτήρης =prot0n0s
edit: vasika twra diavasa ti egrapsa odws malakia den vgenei simperasma to programa pou metafrazei ta greeklish mou ta skatose ligo auto pou 8elw na pw einai poli aplo
apla aporw pws exeis paratirisei kati tetio(diladi meiwsi ton abuse,unban)
kai lew pws sigouros mporei na einai mono kapios opos o k[a]ne pou vlepei akrivws ton ari8mo post pou ginonte kai tetia katalaves twra? soz kai pali gelaw me auta p eipa prin gt oute egw den ta katalavenw

omG.stoGRC
08-04-2011, 01:25 PM
d nexi mini kai kaneis exun faei oloi ban g afto dn vlepis abuse!

Insom
08-04-2011, 02:50 PM
Εάν δεν βάλεις κάτω όλους τους αριθμούς και σιγουρεύοντας τις μεταβλητές που επηρεάζουν αυτούς, δεν μπορεί να ξέρεις. Δηλαδή θέλει δική του μελέτη!
Και δεν μιλάμε για ένα ιδανικό περιβάλλον με 1-2 μεταβλητές, αλλά για ένα χάος μεταβλητών που αληλεπιδρούν και επηρεάζουν το μυαλό του κάθε dotaκια πριν κάνει το unban request/user abuse.Μπορεί να μειώθηκαν παροδικά, μπορεί μπορεί μπορεί... θα δούμε :)

LoA
08-04-2011, 03:20 PM
ίππαρχοι

http://3.bp.blogspot.com/-YU01hXcvVi0/TZlx1vADJsI/AAAAAAAABhU/_SYRoevaEMY/s1600/8306.LolCat%252520Fail.jpg

FoRJeSuS
08-04-2011, 03:53 PM
http://3.bp.blogspot.com/-YU01hXcvVi0/TZlx1vADJsI/AAAAAAAABhU/_SYRoevaEMY/s1600/8306.LolCat%252520Fail.jpg

http://services.innoetics.com/greeklish/
tastes of fail..

DoNt_CaRe
08-04-2011, 04:16 PM
http://services.innoetics.com/greeklish/
tastes of fail..

Fail, to "p" to metafrazei os "ρ"

LoA
08-04-2011, 06:01 PM
http://services.innoetics.com/greeklish/
tastes of fail..

Ελα?

Cassiopeia
08-04-2011, 06:35 PM
Προφανως και μιλαει για τους γνωστους ιππαρχους, κυριως τα παλαιότερα χρόνια. Αξιωματούχους του σώματος ιππικού.

http://www.chumpysclipart.com/images/illustrations/xsmall2/2103_picture_of_a_french_soldier_with_sword_in_han d_riding_a_hobby_horse.jpg

Ali[Gi]
08-04-2011, 10:23 PM
Χαιρομαι που ολοι ειστε μεσα στο θεμα του post μου!

FoRJeSuS
08-04-2011, 10:55 PM
Προφανως και μιλαει για τους γνωστους ιππαρχους, κυριως τα παλαιότερα χρόνια. Αξιωματούχους του σώματος ιππικού.

http://www.chumpysclipart.com/images/illustrations/xsmall2/2103_picture_of_a_french_soldier_with_sword_in_han d_riding_a_hobby_horse.jpg

http://forum.grasscity.com/photopost/data/500/antiTroll_spray.jpg
gia ta gene8lia sou:)

Insom
09-04-2011, 12:40 AM
Εγώ μέσα στο θέμα είμαι!
Τέσπα μερικοί παράγοντες που ίσως να μην σκέφτηκες είναι:
1)Εξετάσεις
2)Κοντά Πάσχα
3)Περίοδος τεστς στα σχολεία
4)Τυχαία περίοδος που απλά γίνονται λιγότερα ποστς(αυτό δεν σημαίνει πως μειώθηκαν οι παραβάσεις και τα bans)
5)Ανοίγει ο καιρός κάνουνε βόλτες τα πιτσιρίκια

και πολλά πολλά πολλά άλλα. Τέσπα αυτό που θέλω να πω είναι πως εκτός και αν μπορέσεις να απομονώσεις την παρατήρηση σε λίγες εξαρτημένες/ανεξάρτητες μεταβλητές είναι αδύνατον να βγάλεις συμπεράσματα!

'Αλλο ένα παράδειγμα ανά 100 άτομα ο δείκτης θνησιμότητας ανά έτος για καπνιστές είναι(εντελώς στο περίπου όλοι οι αριθμοί και για το χάριν ευκολίας, έχει γίνει τέτοια έρευνα απλά το βιβλίο είναι 6κ μίλια μακριά μου):

2.1 για τα τσιγάρα
3.4 για τα πούρα
3.2 για τις πίπες

Αυτή η στατιστική λοιπόν δείχνει πως τα πούρα/πίπες είναι πολύ πιο επιβλαβή από τα τσιγάρα, όμως μέσα εμπεριέχεται η κρυφή μεταβλητή ηλικία, γιατί ας πούμε πούρα/πίπες καπνίζουν κυρίως οι μεγάλοι σε ηλικία άνθρωποι, άρα και πιο πιθανό να πεθάνουν εξ ορισμού απ'τους νέους!
Αν ήμασταν ερευνετικό κέντρο και μπόρουσαμε να απομονώσουμε το ηλιακό μέσο τα νούμερα θα ήταν

8 για τα τσιγάρα
1.8 για τα πούρα
2.1 για τις πίπες

οπότε και εμφανίζετε κάτι πιο λογικό σε αυτό που ξέρουμε.

LoA
09-04-2011, 03:14 PM
Εγώ μέσα στο θέμα είμαι!
Τέσπα μερικοί παράγοντες που ίσως να μην σκέφτηκες είναι:
1)Εξετάσεις
2)Κοντά Πάσχα
3)Περίοδος τεστς στα σχολεία
4)Τυχαία περίοδος που απλά γίνονται λιγότερα ποστς(αυτό δεν σημαίνει πως μειώθηκαν οι παραβάσεις και τα bans)
5)Ανοίγει ο καιρός κάνουνε βόλτες τα πιτσιρίκια

και πολλά πολλά πολλά άλλα. Τέσπα αυτό που θέλω να πω είναι πως εκτός και αν μπορέσεις να απομονώσεις την παρατήρηση σε λίγες εξαρτημένες/ανεξάρτητες μεταβλητές είναι αδύνατον να βγάλεις συμπεράσματα!

'Αλλο ένα παράδειγμα ανά 100 άτομα ο δείκτης θνησιμότητας ανά έτος για καπνιστές είναι(εντελώς στο περίπου όλοι οι αριθμοί και για το χάριν ευκολίας, έχει γίνει τέτοια έρευνα απλά το βιβλίο είναι 6κ μίλια μακριά μου):

2.1 για τα τσιγάρα
3.4 για τα πούρα
3.2 για τις πίπες

Αυτή η στατιστική λοιπόν δείχνει πως τα πούρα/πίπες είναι πολύ πιο επιβλαβή από τα τσιγάρα, όμως μέσα εμπεριέχεται η κρυφή μεταβλητή ηλικία, γιατί ας πούμε πούρα/πίπες καπνίζουν κυρίως οι μεγάλοι σε ηλικία άνθρωποι, άρα και πιο πιθανό να πεθάνουν εξ ορισμού απ'τους νέους!
Αν ήμασταν ερευνετικό κέντρο και μπόρουσαμε να απομονώσουμε το ηλιακό μέσο τα νούμερα θα ήταν

8 για τα τσιγάρα
1.8 για τα πούρα
2.1 για τις πίπες

οπότε και εμφανίζετε κάτι πιο λογικό σε αυτό που ξέρουμε.
SEX?

Insom
09-04-2011, 04:34 PM
better than sex!

Eeeoxi
09-04-2011, 08:48 PM
to programa pou metafrazei ta greeklish mou ta skatose

εδω φτασαμε.να εχουμε λογισμικο να μεταφραζει τα greeklish.ΦΕΪΛ.αντε να κανετε οικογενειες εσεις κ να μη βγουν ξυλα απελεκητα τα παιδια.ο καθενας με το καημο του

διανυουμε μια low-coblex περιοδο αλλα μην ανησυχειτε θα ανεβουν παλι τα abuses .νολ ειναι αυτο κ το κομπλεξ υπερισχυε παντα.αργα η γρηγορα θα γεμισουμε abuses