PDA

View Full Version : About NIHL and gaming system...



OtiNanaiBans
08-05-2011, 03:01 AM
Καλησπέρα...

Το thread αφορά καθαρά τον τρόπο διεξαγωγής των παιχνιδιών..

Καταλαβαίνω όπως όλοι ότι θέλουν να παίζουν με τους φίλους τους,ΑΛΛΑ έχω την εντύπωση πως η NIHL φτιάχτηκε για μεγαλύτερης ποιότητας και ανταγωνισμου παιχνίδια..

Μπορεί να μου δείξει κάποιος εκ των staff που ακριβώς είναι ο ανταγωνισμός?Στο να παίζουν 3-4 captain με το team τους vs captain + random team? Καταλαβαίνω επίσης πως η κίνηση του να πάνε τα prize στα .startgame εξυπηρετεί αυτό το σκοπό αλλά όσο υπάρχουν τα .ch δε νομίζω πως θα παιχτούν πάνω απο 2 .sg την ημέρα...Σήμερα όλο το απόγευμα φωνάζαμε για .sg και κανείς δεν έμπαινε..

Επίσης δεν έχει καμία ουσία το ch όταν μιλάμε για κλασικές πεντάδες vs random NoLades..Μπορείτε και στη NoL να το κάνετε αυτό σε -ap mode..Δεν είμαστε εδώ για να μπαίνει ο κάθε καβαλημένος μόνιμα με το team του και να έχουμε 5 άτομα με 20-0 stats και να ειρωνεύεται και απο πάνω υποβαθμίζοντας τους συμπαίχτες του...Αν κάνω λάθος διορθώστε με...Απτην αρχή υπήρχε τέτοιο θέμα με μόνιμα stadar teams αλλά τώρα έχει παραγίνει...Που είναι ο ανταγωνισμός καταυτό τον τρόπο??

1 .sg παίξαμε Κύριε manager ninjazz και νομιζω ότι ήταν μακράν το ποιό derby game που έχει γίνει στην NIHL ή ένα απο τα μεγαλύτερα derby...Το να παίζεις με άνισους όρους έχοντας την 5άδα σου που ξέρετε πως να παίζετε μεταξύ σας,με αντιπάλους random's που ΣΑΦΩΣ δεν έχουν την ίδια εμπειρία με εσάς και να ειρωνεύεται ο κάθε παπατρέχας δεν έχει κανένα νόημα..

Επειδή εγώ λοιπόν είμαι γλύφτης και 24/24 στο φόρουμ όπως λέει ένας φίλος σου,ζητώ με αυτό το thread να αλλάξει κάτι σε όλο αυτό..

Ανούσια full-spamed replies περισεύουν...

Επίσης η απάντηση του τύπου "αν δε σου αρέσει παίξε αλλού" να λύπει επίσης..Εδώ μαρέσει και εδώ θέλω να παίζω,αν ήθελα να παίξω αλλού δε θα έκανα thread για την βελτίωση-κατα τη γνώμη μου- του channel...

Ali[Gi]
08-05-2011, 11:17 AM
Την ιδια απαντηση θα παρεις οπως και στις συζητησεις που γινανε χθες μεσα στο Lobby της NiHL

filmic
08-05-2011, 11:28 AM
Λοιπον φιλε εδω δεν παιζεις στο ΝoL παιζεις σε ενα League με prizes. Δεν μπορεις εσυ να λες για τα teams που φτιαχνει ο καθενας. Ειναι προφανες οτι ο καθενας παιζει με το team του για να κερδισει το χρηματικο ποσο. Εαν ειχες παιξει σε αλλα ευρωπαικα leagues τυπου Sfg ενα απο τα τοπ channel μεχρι στιγμης στην Ευρωπη θα καταλαβαινες τι θελω να σου πω αυτην την στιγμη. Εκει παιρνει ο vigoss το τεαμ του και παιζει cm's για να παρει το leagueprize. Δεν υπαρχει λογος να ανοιγεις thread για να "διορθωσεις" το "Channel". Και σου ξαναλεω δεν ειναι Channel ειναι League Που οι λεγομενοι Captains παιρνουν το team τους και παιζουν με αντιπαλο team h vs randoms ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ LEAGUEPRIZE . Δεν τιθεται θεμα!

OtiNanaiBans
08-05-2011, 11:49 AM
Λοιπον φιλε εδω δεν παιζεις στο ΝoL παιζεις σε ενα League με prizes. Δεν μπορεις εσυ να λες για τα teams που φτιαχνει ο καθενας. Ειναι προφανες οτι ο καθενας παιζει με το team του για να κερδισει το χρηματικο ποσο. Εαν ειχες παιξει σε αλλα ευρωπαικα leagues τυπου Sfg ενα απο τα τοπ channel μεχρι στιγμης στην Ευρωπη θα καταλαβαινες τι θελω να σου πω αυτην την στιγμη. Εκει παιρνει ο vigoss το τεαμ του και παιζει cm's για να παρει το leagueprize. Δεν υπαρχει λογος να ανοιγεις thread για να "διορθωσεις" το "Channel". Και σου ξαναλεω δεν ειναι Channel ειναι League Που οι λεγομενοι Captains παιρνουν το team τους και παιζουν με αντιπαλο team h vs randoms ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ LEAGUEPRIZE . Δεν τιθεται θεμα!

Απο αυτά που έγραψα κατάλαβες πως θεωρώ την NIHL ίδια με την NoL;

Το θέμα είναι πως όπως έγραψα καταλαβαίνω ότι κάποιοι θέλουν να παίξουν με τα teams τους αλλά ΠΟΥ είναι η ουσία και ο ανταγωνισμός του να παίζουν όλο οι ίδιοι με τους ίδιους και να είναι μόνιμα στο top10; Και χέστηκα sorry κι όλας για το top10 και το χρηματικό έπαθλο,να παίξω θέλω κι εγώ και πολλοί άλλοι πίστεψέ με..

Αν εσύ και οι κύριοι staffs βρίσκουν ουσία μέλλον και σωστό όλο αυτό,τότε νομίζω πως το μέλλον θα μας αποδείξει ποιός έχει δίκαιο..

Κάτι άλλο,είναι σα να μας λές ότι οι 48 πχ παίζουν μόνο για τα λεφτά,εσένα δηλαδή σου ακούγεται ωραίο αυτό όπως το θέτεις?Πάμε NIHL να τους πάρουμε τα λεφτά ξέρω γώ? Εγώ νομίζω πως όλοι θέλουν να παίξουν ωραία ανταγωνιστηκά games,κάτι το οποίο ΔΕΝ γίνεται...

Αφού διαφωνείτε μαζί μου παίχτε 20λεπτα ανούσια outpicked games και πάρτε 70 ευρώ = μια βδομάδα στο νέτ ή ένα νέο ρούχο...Δυστηχώς σαν user δε μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω απο προτάσεις/παράπονα.. :)

filmic
08-05-2011, 11:56 AM
Κοιταξε να δεις σε καταλαβαινω απολυτα γιατι καποτε και γω ημουν στην δικη σου θεση και ειχα και γω την ιδια τσατιλα. Εγω προσπαθω να σου εξηγησω πως ειτε το θελουμε ειτε οχι ετσι ειναι ο τροπος λειτουργιας ενος League και δεν μπορει να αλλαξει. Δηλαδη τοτε στο Grc που επαιζαν team ο Ripper - G0ld3n - Sephiroth_ - Sgat - Galatas123 h mpemp4 ? Εκει μαζευανε 30 Streak και το σπαγανε καποιοι και παιρνανε 200 xp. Ετσι ειναι απο παλια αυτα τα πραγματα να το ξερεις. Δεν ειναι ενα καινουριο φαινομενο η μια καινουρια μοδα οπως το θετει κανεις!

Obs.NinJaZz
08-05-2011, 12:05 PM
Παρότι θεωρώ ολόκληρο το post σου ανούσιο, από το "Καλησπέρα" μέχρι το "channel", ας μπω στον κόπο να εξηγήσω αναλυτικά το κάθε ζήτημα που θέτεις.


Καλησπέρα...

Το thread αφορά καθαρά τον τρόπο διεξαγωγής των παιχνιδιών..

Καταλαβαίνω όπως όλοι ότι θέλουν να παίζουν με τους φίλους τους,ΑΛΛΑ έχω την εντύπωση πως η NIHL φτιάχτηκε για μεγαλύτερης ποιότητας και ανταγωνισμου παιχνίδια..

Μπορεί να μου δείξει κάποιος εκ των staff που ακριβώς είναι ο ανταγωνισμός?Στο να παίζουν 3-4 captain με το team τους vs captain + random team?

Καλησπέρα(καλημέρα βασικά γιατί είναι πρωί αυτή τη στιγμή που γράφω),

Όχι δεν φτιάχτηκε για μεγαλύτερης ποιότητας και πιο ανταγωνιστικά παιχνίδια η NIHL. Η NIHL φτιάχτηκε για να μάθει στους παίχτες του eleos και του NoL τη νοοτροπία του -cm και το πως μπορούν να παίξουν σε ένα οργανωμένο league, βοηθώντας του να ξεφύγουν από την άθλια και χαώδη νοοτροπία του public, όπου ο καθένας κάνει ότι του καπνίσει. Από τη στιγμή, όμως, που το 90% των vouched members είναι low-skilled, μη γνωρίζοντας τα βασικά, είναι απολύτως λογικό τον πρώτο καιρό να μην καλλιεργείται ο υγιής ανταγωνισμός, όπως λες, και να κυριαρχούν τα «teams»(προτιμώ τον όρο stacks, αλλά anywayz). Ποιος σου λέει, όμως, ότι σιγά σιγά μέσα στα seasons που έπονται δεν θα υπάρξουν παίχτες που θα γνωριστούν μεταξύ τους, θα φτιάξουν τα δικά τους «teams», θα αποκτήσουν την ανάλογη εμπειρία και θα μπορέσουν να νικήσουν αυτά τα «teams» τα οποία αναφέρεις;
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως ο υγιής ανταγωνισμός θα έρθει με τον καιρό... Κάθε αρχή και δύσκολη που λέμε.


Καταλαβαίνω επίσης πως η κίνηση του να πάνε τα prize στα .startgame εξυπηρετεί αυτό το σκοπό αλλά όσο υπάρχουν τα .ch δε νομίζω πως θα παιχτούν πάνω απο 2 .sg την ημέρα...Σήμερα όλο το απόγευμα φωνάζαμε για .sg και κανείς δεν έμπαινε..

Το ότι τα prizes αυτό το μήνα θα δοθούν όλα στους νικητές των startgames είναι ένα πείραμα, καθώς προσπαθούμε να δούμε τι είναι καλύτερο για το league, καινοτομώντας και ξεφεύγοντας από απαρχαιωμένα συστήματα άλλων leagues που βάλανε λουκέτο λόγω της οργάνωσής τους.
Το ότι οι παίχτες δεν μπαίνουν στα startgames, όπου, μάλιστα, υπάρχουν και τα prizes και τα teams θα είναι τελείως random, είναι καθαρά δικό τους πρόβλημα.
Εμείς, πάντως, θα προσπαθήσουμε να δώσουμε αρκετά κίνητρα έτσι ώστε ο κόσμος να παίζει περισσότερα startgames. Όσον αφορά στα υπόλοιπα, It's up to you και της νοοτροπίας σας, η οποία σας κάνει να λοξοκοιτάτε το -ardm των startgames, για λόγους που, προσωπικά, δεν μπορώ να καταλάβω.



Επίσης δεν έχει καμία ουσία το ch όταν μιλάμε για κλασικές πεντάδες vs random NoLades..

Προς το παρόν δεν μπορεί να κανείς να απαγορεύσει σε κάποια «5αδα» να παίζει μαζί. Ωστόσο, εμείς καλλιεργούμε την ομαδικότητα και τη συνεργασία δίνοντας ευκαιρία στους "random NoLades" να γνωριστούν μεταξύ τους και να φτιάξουν τη δικά τους «5αδα».



Μπορείτε και στη NoL να το κάνετε αυτό σε -ap mode..Δεν είμαστε εδώ για να μπαίνει ο κάθε καβαλημένος μόνιμα με το team του και να έχουμε 5 άτομα με 20-0 stats και να ειρωνεύεται και απο πάνω υποβαθμίζοντας τους συμπαίχτες του...Αν κάνω λάθος διορθώστε με...

Ε βασικά λάθος κάνεις.
Και αν υπάρχουν τέτοιες συμπεριφορές, όπως λες, μπορείς να τις κάνεις report εδώ (http://www.mymgn.com/board/forumdisplay.php?1891-Unvouch-Requests) και θα επιληφθούμε εμείς επί του θέματος.
Ας αφήσουμε το «κλάμα» και ας περάσουμε σε πράξεις για το καλό του league και όλων μας !




Απτην αρχή υπήρχε τέτοιο θέμα με μόνιμα stadar teams αλλά τώρα έχει παραγίνει...Που είναι ο ανταγωνισμός καταυτό τον τρόπο??

Standar teams υπάρχουν παντού, ακόμα και στο public, δεν μπορούμε να απαγορεύσουμε σε διάφορες παρέες να παίζουν μαζί.



1 .sg παίξαμε Κύριε manager ninjazz και νομιζω ότι ήταν μακράν το ποιό derby game που έχει γίνει στην NIHL ή ένα απο τα μεγαλύτερα derby...

Προσωπικά δεν μου άρεσε το συγκεκριμένο game, αλλά αφού άρεσε σε σένα πάω πάσο.


Το να παίζεις με άνισους όρους έχοντας την 5άδα σου που ξέρετε πως να παίζετε μεταξύ σας,με αντιπάλους random's που ΣΑΦΩΣ δεν έχουν την ίδια εμπειρία με εσάς και να ειρωνεύεται ο κάθε παπατρέχας δεν έχει κανένα νόημα..

Έχω απαντήσει παραπάνω σε αυτό.



Επειδή εγώ λοιπόν είμαι γλύφτης και 24/24 στο φόρουμ όπως λέει ένας φίλος σου,ζητώ με αυτό το thread να αλλάξει κάτι σε όλο αυτό..

Δεν το είπε έτσι στον αέρα, το στήριξε σε κάποια facts, αλλά anywayz δεν έχει αυτό σημασία.
Το θέμα, όμως, δεν είναι να ζητάς, αλλά να προτείνεις. Και να προτείνεις κάτι ουσιαστικό που να πραγματώνεται.



Επίσης η απάντηση του τύπου "αν δε σου αρέσει παίξε αλλού" να λύπει επίσης..Εδώ μαρέσει και εδώ θέλω να παίζω,αν ήθελα να παίξω αλλού δε θα έκανα thread για την βελτίωση-κατα τη γνώμη μου- του channel...

Αν δεν σου αρέσει, παίξε αλλού ή πως σας το λένε το άλλο στο NoL... Τα κουβαδάκια σου και σ' άλλη παραλία. Μόνο όταν θα προσφέρετε κάτι εσείς οι ίδιοι, όταν θα προτείνετε κάτι ουσιαστικό αντί να διαμαρτύρεστε και να γίνεστε drama queens, μόνο τότε θα έχετε το δικαίωμα να απαιτείτε και να ζητάτε πράγματα. Επειδή εσύ ζητάς αλλαγές χωρίς να μου προτείνεις ούτε το παραμικρό δείγμα μεταρρύθμισης, χωρίς να μου δίνεις κάποια κατευθυντήρια οδό, θα πρέπει εγώ να σπάσω το κεφάλι μου να σκεφτώ με τι θα είσαι ευχαριστημένος;
Hell, no !

bLooD_GuiLty
08-05-2011, 12:35 PM
Αρχικα ο ninjazz ως manager αλλα και ο καθε ninjazz,για ποιο λογο φταιει?Επειδη το επιπεδο εδω ειναι αρκετα χαμηλο,σε οτι αφορα τα -cm modes,λογικο ειναι να ερθει ενας καλος παιχτης και να παιξει μοναχα για τα λεφτα.
Εγω στη θεση σου θα προτεινα να ενσωματωθουν sg και cl,ετσι ωστε το nihl να "μοιαζει" με αλλα leagues.
Επειδη δεν εχεις καλους mates το λες αυτο αλλιως δεν θα ανοιγες thread νομιζω..Αλλα το να διαμαρτυρεσαι οταν εχεις snakesolid στο team περι 5αδων,δε γινετε σοβαρα..
Υποσημειωση,και μονος παιζω δεν εχω προβλημα αλλα δε θελω να μπω στη διαδικασια ως captain να λεω στον αλλον κανε αυτο κανε εκεινο,δεν ειμαι τετοιος τυπος,for fun ειναι η ντοτα,απλα γουσταρω οταν παιζω με τα λαν μου/mates μου γιατι υπαρχει περισσοτερος χαβαλες και φυσικα ευχαριστιεμαι τα παιχνιδια!

OtiNanaiBans
08-05-2011, 12:44 PM
Βαριέμαι να κάνω το παιχνιδάκι με τα quote που αρχίζεις...Συνοψίζοντας..

1) Πως αποκτάς εμπειρία?? Παίζοντας 20λεπτα παιχνίδια που ο καθένας κάνει ΟΤΙ μα ΟΤΙ του καυλώσει μην ακούγοντας κανέναν κι εσύ να λές κάνε τους report και να γελάς skype με το stuck-team-clan-ομάδα σου??

Οχι..

2) Και ο g0ld3n δεν είναι στους 48 αλλά μαζί σας παίζει...Στο game Που παίξαμε χτές με fayol kai mastahz το μόνο που έκαναν είναι να κατηγορούν/βρίζουν αοε..ΟΥΤΕ ΜΙΑ οδηγία σας έμπειροι ή σαν captains..Ετσι θα γίνουμε ανταγωνιστικότεροι??

Οχι..

3) Προς θεού αν για κάθε κακό gameplay κάναμε report θα παίζατε μεταξύ σας..Σκοπός δεν είναι να γίνουν mass unvouch αλλά να ανέβει το επίπεδο και ο ανταγωνισμός του channel..Πως θα ανέβει?Αν δεν μάθουν οι Low skilled απο τους high παίζοντας μαζί τους (άρα κάνοντας random games άρα καταλήγοντας σε αυτό που είπα) αλλά παίζοντας μόνιμα αντίπαλοι και τρώγοντας τα μούτρα τους??

Οχι..

4) Γιατί εσύ μπήκες στο startgame ή προτίμησες το challenge?

.ch

5) Ποιός μίλησε για ardm?

Εσύ..

6) Οι random NoLades το μόνο που σκέφτονται είναι να αποφύγουν παιχνίδια με stacks ή ακόμα καλύτερα να παίξουν NoL γιατί είναι χάσιμο χρόνου να μπούν σε τελειωμένο outpicked game..Κι εγώ random NoLas είμαι αλλά έχω μάθει να μιλάω και να προσπαθώ και να ακουώ πλέον..Και συνεχίζω να μαθαίνω..Εσύ τι κάνεις εκτός απο το να ειρωνεύεσαι/παίζεις με ΑΝΙΣΟΥΣ ορους (κάτι το οποίο δε σχολίασες) γιατί και versus high skilled παίκτες να παίξετε,είστε team γνωρίζετε ο ένας τον άλλον..Για μπείτε σε random team και παίχτε αντίπαλοι εσύ με τον konami παράδειγμα να δώ πως θα κάνεις 30-0..Δεν είπαμε ποτέ ότι είμαστε καλύτεροι παίκτες απο εσάς αλλά μι κοιτάς που κανείς δεν έχει τα αρχίδια να μιλήσει,δεν είμαι απαυτούς..

7) Αυτό ακριβώς λεώ...Λουκέτο τα άλλα leagues..Η NIHL μόλις άνοιξε (2ο season) έκανε 20 games..Χτές έκανε 10...Για να δούμε σήμερα..

8) Κλάμα?? Ναί κλαίω γιατί με κερδίζουν καλύτεροι παίκτες απο εμένα... (Οχι? Συγκεντρώσου για να ΜΗ χάνεις αυτό που έχεις χτίσει και την εικόνα που έχεις δώσει.. )

9) Αλλο το μου άρεσε το game και άλλο ήταν derby...Και ναί δε σου άρεσε γιατί πήγες να χάσεις...Και δεν έχεις μάθει να χάνεις..Εκτός απο high skill οι μεγάλοι παίκτες έχουν και ωριμότητα/υπομονή/πειθαρχία ώστε να βοηθάνε τους κατώτερους και να σέβονται τους ανώτερους...Εσύ θες να μου πείς ότι έχεις πειθαρχία και υπομονή όταν χάνεις?

10) Δε με νοιάζει τι λέει ο jad0. και ο κάθε jad0. καθώς ανοίκει στους ανώριμους και απείθαρχους high skilled paizwmonometoteammou και δεν με ενδιαφέρει αλήθεια..

11) Προσπάθησα πολλές φορές να προσφέρω...Εκανα και μια πρόταση σε σένα και το l3stat και περιμένω..Απο την θέση όμως του απλού gamer user το μόνο που μπορώ να προσφέρω είναι ιδέες και να παίζω στο channel...Τι άλλο θές να προσφέρω ακριβώς σαν vouched user?

Γνωρίζω πως το ότι να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου δεν έχει κανένα νόημα..Προφανώς κανένας δε θα στηρίξει εμένα για ευνόητους λόγους και 2ον ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΤΟΥΣ GAMERS πέρα απτο manageriliki κάτι το οποίο αυτομάτος σε κάνει UNBALANCED για να κρίνεις όσα είπα...Τι θα έλεγες ότι έχω δίκαιο??Είναι σαν να κρίνω εγώ αν είμαι καλός παίκτης..Γίνεται?
Δεν περίμενα να κάνω διάλογο μαζί σου καθώς κι εσύ κάνεις όσα έγραψα στο thread..Ισως o l3stat ή κάποιος άλλος που βλέπει με διαφορετική οπτική γωνία τα πράγματα να καταλάβαινε το πρόβλημα..Θα δείξει ο χρόνος όμως Μιχαλη!

Btw,είναι τραγικά συγκλονιστηκό πόσο διαφορετικός είναι κάποιος μπροστά σε κόσμο και πόσο private... :)

EDIT: Δές πόσο διαφορετικά απάντησε ο blood απο εσένα Ninjazz..Εχεις κλείσει τα 18 σύγκρινε τις απαντήσεις σας..Μπορείς να το κάνεις...
Blood_Guildy το dota είναι ομαδικό game...Δεν υποτίμησα τον fayol ton mastahz ή τον snakesolid αλλά εγώ που είμαι κατώτερος απο αυτούς πως θα μάθω κάποια πράγματα όταν ο captain fayol πέρνει Picks πέρνει sf και δε λέει κάν ποιός να πάρει τί,πηγαίνοντας Mid πιστεύοντας πως θα τα γαμήσει όλα μόνος του και παίζοντας για party του?? ;)
Για τα τυπικά είχε tiny απέναντι ήταν 19 lvl ήταν 25 ο tiny ενώ εγώ με es είμουνα 15 και το απέναντι supp επίσης 15 και είχα 20 assist ενώ ο 2ος στο team είχε 8-9 και παρόλαυτα με έκραζε..Μη μου πείς κάνε report τον fayol.. ty ^^ Το θέμα δεν είναι ο fayol αλλά πως θα υλοποιηθεί αυτό που λέει ο ninjazz..

EDIT2: Μα τί ακριβώς δε κατάλαβες??Να γίνονται τα games με RANDOM TEAMS ήταν το όλο thread...Τι σε αφήνω να σκεφτείς και δε προτείνω μου λές Ninjazz?

bLooD_GuiLty
08-05-2011, 01:21 PM
1)Τωρα με τις εξετασεις κ εγω προσωπικα δε θα παιζω γιατι 17 ειμαι και εχω το μελλον μπροστα μου αντι να καθομαι να ασχολουμε,περα του χαβαλε,με το ντοτα.Ετσι θα γινονται λιγοτερα games (πιστευω) λογω inactivity πολλων ατομων.
2)Πατα να δεις ενα cl που παιχτηκε μεταξυ του καραμπινα και του ali[gi] οπου εγω karampinas leonis reactor και jad0 μπηκαμε και παιξαμε μια χαρα vs gold3n.Χθες παιξαμε μια χαρα vs solid,τις προαλλες επαιξα εγω με τον martyr vs καλυτερου συνολου αλλα νικησαμε.Δε καταλαβαινω γιατι το λες αυτο περι 5αδας,τα leagues ετσι ειναι,μπαινεις για game και οταν βρισκεις καποιον δικο σου τον pickαρεις,simple
3)jad0's tiny>all,χαχα :D
4)Πες οτι εσυ πας για μπασκετ π.χ με τους φιλους σου,πρεπει να σε αναγκασει κανεις να παιξεις μονος σου χωρις τα φιλαρακια σου?Φαντασου να ηταν και ενα μινι τουρνουα με χρηματικο επαθλο.Εννοειται θα επαιρνες τους φιλους σου και θα πηγαινες να παιξεις για τη γκαυλα σου,εχοντας και το χρηματικο επαθλο στο πισω μερος του μυαλου σου..Θα ηθελες να παιζετε μαζι,το αν ειστε καλοι ή οχι ειναι αλλο θεμα.Και στη τελικα,να γινοντε games ειναι το θεμα,το ιδεατο να γινοντε balanced games.
5)Ειναι BLOOD_GUILTY το ονομα μου,αχαχαχ.

OtiNanaiBans
08-05-2011, 01:32 PM
1)Τωρα με τις εξετασεις κ εγω προσωπικα δε θα παιζω γιατι 17 ειμαι και εχω το μελλον μπροστα μου αντι να καθομαι να ασχολουμε,περα του χαβαλε,με το ντοτα.Ετσι θα γινονται λιγοτερα games (πιστευω) λογω inactivity πολλων ατομων.
2)Πατα να δεις ενα cl που παιχτηκε μεταξυ του καραμπινα και του ali[gi] οπου εγω karampinas leonis reactor και jad0 μπηκαμε και παιξαμε μια χαρα vs gold3n.Χθες παιξαμε μια χαρα vs solid,τις προαλλες επαιξα εγω με τον martyr vs καλυτερου συνολου αλλα νικησαμε.Δε καταλαβαινω γιατι το λες αυτο περι 5αδας,τα leagues ετσι ειναι,μπαινεις για game και οταν βρισκεις καποιον δικο σου τον pickαρεις,simple
3)jad0's tiny>all,χαχα :D
4)Πες οτι εσυ πας για μπασκετ π.χ με τους φιλους σου,πρεπει να σε αναγκασει κανεις να παιξεις μονος σου χωρις τα φιλαρακια σου?Φαντασου να ηταν και ενα μινι τουρνουα με χρηματικο επαθλο.Εννοειται θα επαιρνες τους φιλους σου και θα πηγαινες να παιξεις για τη γκαυλα σου,εχοντας και το χρηματικο επαθλο στο πισω μερος του μυαλου σου..Θα ηθελες να παιζετε μαζι,το αν ειστε καλοι ή οχι ειναι αλλο θεμα.Και στη τελικα,να γινοντε games ειναι το θεμα,το ιδεατο να γινοντε balanced games.
5)Ειναι BLOOD_GUILTY το ονομα μου,αχαχαχ.

sorry για το name..Η διαφορά σας είναι ότι εσύ κάνεις χαβαλέ ενώ οι άλλοι + Ninjazz ειρωνεύονται ως ανώτεροι δον_Γαμάω..Βασικά ο Μιχάλης το κάνει μόνο στους πολλούς αυτό,πριβέ είναι κιριλέ...

Θα σου απαντήσω στο 4) μόνο ( το 5) ισχύει :P ) ..Σκέψου τη βασική πεντάδα του Ολυμπιακού να έρθει πάτρα να παίξει μπάσκετ για το χαβαλέ με τη Παναχαική..Ποιός θα κάτσει να παίξει αυτό το μάτς και δε θα παίξουν ανάμικτα?? Ουτε ο ολυμπιακός δε θα θέλει...

Obs.NinJaZz
08-05-2011, 02:11 PM
Βαριέμαι να κάνω το παιχνιδάκι με τα quote που αρχίζεις...Συνοψίζοντας..

Κακώς. Βασικά δεν πρόκειται για παιχνιδάκι, αλλά για το σωστό τρόπο να απαντάς στις πολλαπλές προκείμενες του συνομιλητή/συνφορουμίτη σου. Πίστευα πως ως user που αφιερώνει αρκετό χρόνο στο φόρουμ, θα το ήξερες...



1) Πως αποκτάς εμπειρία?? Παίζοντας 20λεπτα παιχνίδια που ο καθένας κάνει ΟΤΙ μα ΟΤΙ του καυλώσει μην ακούγοντας κανέναν κι εσύ να λές κάνε τους report και να γελάς skype με το stuck-team-clan-ομάδα σου??

Οχι..

Παίζοντας απλά αποκτάς εμπειρία. Οι συνθήκες δεν παίζουν ιδιαίτερο ρόλο. Επίσης, βλέποντας κάποιο replay από εδώ (http://www.gosugamers.net/dota/replays/) αποκτάς εμπειρία. Από το να postάρεις ανούσια πράγματα σε forums, πάντως, δεν αποκτάς εμπειρία, αυτό στο εγγυώμαι εγώ.

Όταν, όπως λες, υπάρχουν παρεκκλίνουσες συμπεριφορές εγώ σαν τι θες να κάνω από το να σε προτρέψω να κάνεις report, έτσι ώστε να επιληφθούμε εμείς επί του θέματος; :rolleyes:



2) Και ο g0ld3n δεν είναι στους 48 αλλά μαζί σας παίζει...Στο game Που παίξαμε χτές με fayol kai mastahz το μόνο που έκαναν είναι να κατηγορούν/βρίζουν αοε..ΟΥΤΕ ΜΙΑ οδηγία σας έμπειροι ή σαν captains..Ετσι θα γίνουμε ανταγωνιστικότεροι??

Οχι..

Δεν ξέρω τι ισχύει για τους υπόλοιπους, απλώς εμένα ο G0ld3n μου είπε αν θέλει να παίξουμε και παίξαμε.

Όσον αφορά στους Fayol και MastaHz, που σας κατηγορούσαν και σας βρίζανε, αν, όντως, είχαν άδικο, μπορούσες, κάλλιστα, να τους κάνει report έτσι ώστε το league να απαλλαγεί από τέτοιους captains/users.

Ανταγωνιστικότεροι θα γίνουμε με τον καιρό. Και το να γίνει ένα ξεσκαρτάρισμα για το ποιοι πρέπει να παραμείνουν στο league και ποιοι όχι, είναι ένα σημαντικό βελτιωτικό βήμα. Think of it.



3) Προς θεού αν για κάθε κακό gameplay κάναμε report θα παίζατε μεταξύ σας..Σκοπός δεν είναι να γίνουν mass unvouch αλλά να ανέβει το επίπεδο και ο ανταγωνισμός του channel..Πως θα ανέβει?Αν δεν μάθουν οι Low skilled απο τους high παίζοντας μαζί τους (άρα κάνοντας random games άρα καταλήγοντας σε αυτό που είπα) αλλά παίζοντας μόνιμα αντίπαλοι και τρώγοντας τα μούτρα τους??

Οχι..

Ξέρεις, report δεν σημαίνει αυτόματα unvouch... :rolleyes:
Με το να γίνουν κάποιες συστάσεις μέσω ενός report ωφελούνται όλοι.
Βασικά, να ξεκαθαρίσουμε πως με πολύ ελάχιστες εξαιρέσεις δεν υπάρχουν high-skilled παίχτες στο league μας. Το επίπεδο είναι low-skilled προς mid, επομένως οι ΤΟΟΟΟΣΟ μεγάλες αποκλίσεις για τις οποίες κάνεις λόγο, μάλλον, πηγάζουν από τη σφαίρα της φαντασίας σου.




4) Γιατί εσύ μπήκες στο startgame ή προτίμησες το challenge?

.ch

Προσωπικά, δεν μου αρέσει το startgame, έχω παίξει το πολύ 20 φορές σε όλη μου τη ζωή.



5) Ποιός μίλησε για ardm?

Εσύ..

Μα startgame = ardm. :rolleyes:



6) Οι random NoLades το μόνο που σκέφτονται είναι να αποφύγουν παιχνίδια με stacks ή ακόμα καλύτερα να παίξουν NoL γιατί είναι χάσιμο χρόνου να μπούν σε τελειωμένο outpicked game..Κι εγώ random NoLas είμαι αλλά έχω μάθει να μιλάω και να προσπαθώ και να ακουώ πλέον..Και συνεχίζω να μαθαίνω..

Τότε οι "random NoLades" δεν κάνουν για league και συγκεκριμένα για challenges.



Κι εγώ random NoLas είμαι αλλά έχω μάθει να μιλάω και να προσπαθώ και να ακουώ πλέον..Και συνεχίζω να μαθαίνω..

Good for you.



Εσύ τι κάνεις εκτός απο το να ειρωνεύεσαι/παίζεις με ΑΝΙΣΟΥΣ ορους (κάτι το οποίο δε σχολίασες) γιατί και versus high skilled παίκτες να παίξετε,είστε team γνωρίζετε ο ένας τον άλλον..Για μπείτε σε random team και παίχτε αντίπαλοι εσύ με τον konami παράδειγμα να δώ πως θα κάνεις 30-0..Δεν είπαμε ποτέ ότι είμαστε καλύτεροι παίκτες απο εσάς αλλά μι κοιτάς που κανείς δεν έχει τα αρχίδια να μιλήσει,δεν είμαι απαυτούς..

Δείξε μου ένα screenshot που να σε ειρωνεύτηκα ή να μην σου απάντησα όπως σου άρμοζε, για να καταλάβω περί τίνος μιλάς.
Το δίκαιο και το άδικο, το ίσο και το άνισο το διαμορφώνουν οι εκάστοτε συνθήκες και η ιδιοσυγκρασία του καθενός. Τι ακριβώς να σχολιάσω, δεν κατάλαβα;
Γιατί να παίξω vs του teammate μου, δεν κατάλαβα; Μπορεί ανά περιόδους να παίξω 4 fun, όπως πχ. σε ένα startgame, αλλά για ποιο λόγο να παίξω σε ένα chall; Είναι σαν μου να λες να παίξει ο Messi αντίπαλος με τον Xavi.



7) Αυτό ακριβώς λεώ...Λουκέτο τα άλλα leagues..Η NIHL μόλις άνοιξε (2ο season) έκανε 20 games..Χτές έκανε 10...Για να δούμε σήμερα..

Για league του b.net και με τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε με τα bots πάμε καλά πάντως. Δεν ξέρω αν προσπαθείς να υπονοήσεις κάτι, αλλά δεν με νοιάζει κιόλας να σου πω την αλήθεια.
Εγγύς γαρ ο καιρός.



8) Κλάμα?? Ναί κλαίω γιατί με κερδίζουν καλύτεροι παίκτες απο εμένα... (Οχι? Συγκεντρώσου για να ΜΗ χάνεις αυτό που έχεις χτίσει και την εικόνα που έχεις δώσει.. )

Προσωπικά, σαν κλαψούρισμα το εκλαμβάνω παρά σαν ουσιαστική πρόταση και τεκμηρίωση μιας ολοκληρωμένης και λογικής άποψης. Ίσως, αν έλεγες κάτι πιο ουσιαστικό, μου πέρναγες διαφορετική εντύπωση.



9) Αλλο το μου άρεσε το game και άλλο ήταν derby...Και ναί δε σου άρεσε γιατί πήγες να χάσεις...Και δεν έχεις μάθει να χάνεις..Εκτός απο high skill οι μεγάλοι παίκτες έχουν και ωριμότητα/υπομονή/πειθαρχία ώστε να βοηθάνε τους κατώτερους και να σέβονται τους ανώτερους...Εσύ θες να μου πείς ότι έχεις πειθαρχία και υπομονή όταν χάνεις?

Γιατί το αντικείμενο της συζήτησης στρέφεται προς το πρόσωπό μου τώρα; Υποτίθεται ότι συζητάμε για το gaming system του NIHL. Δεν είναι καλό να χάνεις τον ειρμό των σκέψεων σου πάντως, να το ξέρεις.
Anywayz, ας μπω στον κόπο να σου απαντήσω...
Όταν ξέρω πως οι teammates μου κάνουν 5-6-10 σωστά πράγματα και έχουνε δώσει το maximum των δυνατοτήτων τους, τότε ας χάσουμε. Θα τους πω και μπράβο. Τότε απλά σημαίνει πως οι αντίπαλοι ήταν καλύτεροι και θα το δεχθώ. Όταν βλέπω, όμως, πως δεν συμμορφώνονται στις υποδείξεις του captain τους και κάνουν ότι τους κατέβει, με αποτέλεσμα να χάνουμε, τότε φυσικά και θα χάσω την υπομονή μου και θα δυσαρεστηθώ και θα προσπαθήσω να τους αφυπνίσω.
Πιο απλό δεν γίνεται πιστεύω, δεν συμφωνείς;



10) Δε με νοιάζει τι λέει ο jad0. και ο κάθε jad0. καθώς ανοίκει στους ανώριμους και απείθαρχους high skilled paizwmonometoteammou και δεν με ενδιαφέρει αλήθεια..

Αυτό δεν σημαίνει πως έχει και άδικο, όμως, αλλά τέλος πάντων.



11) Προσπάθησα πολλές φορές να προσφέρω...Εκανα και μια πρόταση σε σένα και το l3stat και περιμένω..Απο την θέση όμως του απλού gamer user το μόνο που μπορώ να προσφέρω είναι ιδέες και να παίζω στο channel...Τι άλλο θές να προσφέρω ακριβώς σαν vouched user?

Όποιος νοιάζεται πραγματικά για το league, δεν έχει ανάγκη να γίνει staff για να πει 2-3 ιδέες που σκέφτηκε, οι οποίες όμως να έχουν λογική και συνοχή και να είναι εφαρμόσιμες, δεν νομίζεις;
Και για να σου φέρω ένα παράδειγμα που μου ήρθε πρόχειρο στο μυαλό, ο Reactor, ας πούμε, που είναι απλός user γιατί κάθισε και μας είπε τις ιδέες του για τα item restrictions και πρότεινε κάτι, το οποίο εφαρμόστηκε εν τέλη. Δεν είπε "ε παιδιά τα item restrictions είναι για τον μπούτσο, δεν μ' αρέσουν". Κάθισε και έδωσε λογικά επιχειρήματα, πρότεινε μία γαμημένη λύση.



Γνωρίζω πως το ότι να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου δεν έχει κανένα νόημα..Προφανώς κανένας δε θα στηρίξει εμένα για ευνόητους λόγους και 2ον ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΤΟΥΣ GAMERS πέρα απτο manageriliki κάτι το οποίο αυτομάτος σε κάνει UNBALANCED για να κρίνεις όσα είπα...Τι θα έλεγες ότι έχω δίκαιο??Είναι σαν να κρίνω εγώ αν είμαι καλός παίκτης..Γίνεται?

Συζήτηση κάνουμε, ποια αντιπαράθεση μου τσαμπουνάς...
Αντιθέτως, επειδή ανήκω στους gamers του league μπορώ να δω την κατάσταση και εκ των έσω και πανοραμικά και να κρίνω πιο ολοκληρωμένα, δεν νομίζεις;



Είναι σαν να κρίνω εγώ αν είμαι καλός παίκτης..Γίνεται?

Φυσικά και γίνεται από τη στιγμή που παραθέσεις κάποια τεκμήρια και πεις να μάγκες, έκανα αυτό, αυτό και εκείνο. Μπορείτε να τα αμφισβητήσετε;



Δεν περίμενα να κάνω διάλογο μαζί σου καθώς κι εσύ κάνεις όσα έγραψα στο thread..Ισως o l3stat ή κάποιος άλλος που βλέπει με διαφορετική οπτική γωνία τα πράγματα να καταλάβαινε το πρόβλημα..Θα δείξει ο χρόνος όμως Μιχαλη!

Μα αυτό που παρουσιάζεις ως πρόβλημα, ουσιαστικά δεν είναι πρόβλημα, είναι μια κατάσταση που επικρατεί παγκοσμίως, και όχι μόνο στον τομέα του gaming. Την ίδια κατάσταση βιώνω και εγώ σε ευρωπαικά leagues, που με ταΐζουν φλόκι τα stucks του vigoss και άλλων Ευρωπαίων παιχταράδων, αλλά δεν θυμάμαι ποτέ να πήγα να κλαφτώ.



Btw,είναι τραγικά συγκλονιστηκό πόσο διαφορετικός είναι κάποιος μπροστά σε κόσμο και πόσο private... :)

Τώρα σου μιλάω σαν NinJaZz και Manager-παίχτης του league, όχι σαν "Μιχάλης"... :rolleyes:



EDIT: Δές πόσο διαφορετικά απάντησε ο blood απο εσένα Ninjazz..Εχεις κλείσει τα 18 σύγκρινε τις απαντήσεις σας..Μπορείς να το κάνεις...

Λογικό μου φαίνεται. Έχουμε διαφορετική ιδιότητα, έχουμε διαφορετικούς χαρακτήρες, διαφορετική ιδιοσυγκρασία.
Ενημερωτικά, αν και δεν υποχρεούμαι να σου δώσω αναφορά, δεν έχω κλείσει τα 18.



EDIT2: Μα τί ακριβώς δε κατάλαβες??Να γίνονται τα games με RANDOM TEAMS ήταν το όλο thread...Τι σε αφήνω να σκεφτείς και δε προτείνω μου λές Ninjazz?

Κατάλαβα τι προσπαθείς να πεις τόση ώρα, αλλά αυτό που δεν κατάλαβα είναι το πως θα πραγματοποιηθεί κάτι τέτοιο, γιατί πολύ απλά δεν το αναφέρεις πουθενά.
Θα βγάλουμε πχ. κάποιο rule που θα λέει απαγορεύεται να παίζετε challs με τους mates σας, σαν τις ανακοινώσεις που είχαν βγει επί χούντας που λέγαν ότι απαγορεύονται οι συγκεντρώσεις άνω των τριών ατόμων;

komborimon
08-05-2011, 02:14 PM
Τα περισσοτερα βασικα ολα σχεδον games που γινονται vs 5αδα team ή stack στο nihl ειναι λογικο να τα παιρνουν τα teams μιας και ο μεσος ορος του skill sto league ειναι low. Αν και στο 2ο season εχουν ερθει καποιοι παιχτες απο το GDL και εχει ανεβει λιγο το επιπεδο.
Αυτο που λες να μην παιζουν teams vs randoms δε μπορει να γινει σε challenge . Το οτι παντα χανεις vs 5αδα φταις αποκλειστικα εσυ και τα allies σου και οχι το συστημα. Αμα δεις σε αλλα leagues που παιζουν καλοι παιχτες θα δεις οτι αρκετες φορες τα stacks χανουν κιολας. Και δεν εχει ο καθενας την ορεξη να κατσει να σου εξηγησει τα βασικα οπως το να αγοραζεις wards , να μην χαλας το farm , να κανεις gangs κτλ. Αμα θες να μαθεις κατι παραπανω ωστε να σε κανουν pick ή να νικας 5αδες πηγαινε σε διαφορα sites να δεις πως παιζουν οπως gosugamers.net ή dotacommentaries.com . Αντι να παιξεις ενα game nol κατσε δες ενα replay ή ενα commentary καλυτερο θα σε κανει .
Το να μπουν τα sg στο ιδιο point system με τα cl επρεπε να ειχε γινει απο τη δημιουργια του league.

Insom
08-05-2011, 02:47 PM
Teams υπάρχουν και στο NoL και στο Eleos. Κάποια teams είναι εξ'ολοκλήρου 5αδα και άλλα 3αδα/4άδα.
Αυτοί παίζοντας NoL δεν έβρισκαν πλέον ενδιαφέρον στα παιχνίδια που παίζανε(σοβαρά ακόμα και η δικιά μου ομάδα δεν χάνει στο NoL γιατί teamplay>individual skill>farm>κτλ) οπότε παίζουνε NIHL που τουλάχιστον κάτι παραπάνω θα χρειαστεί να παίξουνε. Δεν γίνεται να τους απαγορεύσεις να παίζουνε μαζί!
Για μεγαλύτερη συμμετοχή περισσότερων παικτών πρέπει να δοθεί σωστό κίνητρο σε καμιά 10ριά παραπανω captains, αλλά και στους ίδιους τους παίκτες.
'Αμα πιεις 5-10-20 φορές απέναντι σε μια καλή 5άδα, εκτός κ αν είσαι τούβλο, θα μάθεις.

Στην τελική βρες άλλους 4 και φτιάξε μια ομάδα. Δεν χρειάζετε να είναι uber players, αρκεί να μην είναι και στο άλλο άκρο. Και πιο καλά θα τα πηγαίνετε σιγά σιγά και πιο καλά θα περνάς ακόμα και αν χάνεις γιατί θα λέτε 3 μαλακίες να γελάσετε και δεν θα έχετε κανέναν να σας κράζει.

SPIDER
08-05-2011, 03:06 PM
Κάντε ένα τα sg me ta cl όπως έχω πει πολλές φορές και θα δείτε αλλαγή.


PS:Βάλτε captain στα sg σας παρακαλώ.

OtiNanaiBans
08-05-2011, 03:34 PM
Κακώς. Βασικά δεν πρόκειται για παιχνιδάκι, αλλά για το σωστό τρόπο να απαντάς στις πολλαπλές προκείμενες του συνομιλητή/συνφορουμίτη σου. Πίστευα πως ως user που αφιερώνει αρκετό χρόνο στο φόρουμ, θα το ήξερες...


Ok then...Αφού το θέτεις έτσι...Let's go :)



Παίζοντας απλά αποκτάς εμπειρία. Οι συνθήκες δεν παίζουν ιδιαίτερο ρόλο. Επίσης, βλέποντας κάποιο replay από εδώ (http://www.gosugamers.net/dota/replays/) αποκτάς εμπειρία. Από το να postάρεις ανούσια πράγματα σε forums, πάντως, δεν αποκτάς εμπειρία, αυτό στο εγγυώμαι εγώ.

Όταν, όπως λες, υπάρχουν παρεκκλίνουσες συμπεριφορές εγώ σαν τι θες να κάνω από το να σε προτρέψω να κάνεις report, έτσι ώστε να επιληφθούμε εμείς επί του θέματος; :rolleyes:



Βλέποντας κάποιο replay μαθαίνεις στρατηγικές,picks/bans/item build/lanes/τοποθέτηση wards κτλπ...Τότε γιατί όλα τα πανεπιστήμια έχουν πρακτική εξάσκηση? Μάλλον δεν αρκεί η θεωρία...Δεν μπορείς να ξέρεις αν πλέον διαβάζω ή βλέπω replays...Νομίζω πως ήδη σου ζήτησα replays απτο int tour που θα παίξετε οι 48 αυτές τις μέρες.. :rolleyes:

Και το να κάνεις πρακτική εξάσκηση σε αντίξοες συνθήκες μάλλον είναι ανούσιο... (Σου απαντάω με παραδείγματα μπάς και βγάλεις τις παροπίδες..)




Όσον αφορά στους Fayol και MastaHz, που σας κατηγορούσαν και σας βρίζανε, αν, όντως, είχαν άδικο, μπορούσες, κάλλιστα, να τους κάνει report έτσι ώστε το league να απαλλαγεί από τέτοιους captains/users.

Ανταγωνιστικότεροι θα γίνουμε με τον καιρό. Και το να γίνει ένα ξεσκαρτάρισμα για το ποιοι πρέπει να παραμείνουν στο league και ποιοι όχι, είναι ένα σημαντικό βελτιωτικό βήμα. Think of it.



Αν κάνω report για fail captain τον fayol ο οποίος δεν έδωσε ΚΑΜΙΑ οδηγία στο game,τότε ποιό πιθανό είναι να βγούν 20 καραγκιόζηδες να γελάσουν μαζί μου παρά να πετύχω κάτι..Αυτό θα ήταν ανούσιο thread,αυτό που μιλάμε τώρα ΔΕΝ είναι..Ασε την καραμέλα του κάνε report και δες τι γίνεται σαν 3ος..

Με τον καιρό ε?Για να δούμε..




Ξέρεις, report δεν σημαίνει αυτόματα unvouch... :rolleyes:
Με το να γίνουν κάποιες συστάσεις μέσω ενός report ωφελούνται όλοι.
Βασικά, να ξεκαθαρίσουμε πως με πολύ ελάχιστες εξαιρέσεις δεν υπάρχουν high-skilled παίχτες στο league μας. Το επίπεδο είναι low-skilled προς mid, επομένως οι ΤΟΟΟΟΣΟ μεγάλες αποκλίσεις για τις οποίες κάνεις λόγο, μάλλον, πηγάζουν από τη σφαίρα της φαντασίας σου.



Είμαι φαντασιόπληκτος αυτό ξέχασα να το αναφέρω..Θα σου απαντήσω πάλι με ένα παράδειγμα..Το triple lane ΔΕΝ πηρε wards...Εγιναν συστάσεις απο το 0' να πάρουν και πήραν στο 30...Νομίζεις οτι με συστάσεις σε κάποιο report θα βελτιώσει κάποιος άμυαλος και εγωιστής το game του?




Προσωπικά, δεν μου αρέσει το startgame, έχω παίξει το πολύ 20 φορές σε όλη μου τη ζωή.
Μα startgame = ardm. :rolleyes:


ye .sg=ardm αλλά εγώ δε μίλησα για το mode αλλά για το πιθανό balance που θα υπάρχει στα Teams.
ye δε σου αρέσει το startgame διότι?Παίζεις με random teams maybe? :rolleyes:




Τότε οι "random NoLades" δεν κάνουν για league και συγκεκριμένα για challenges.


Το league δε θα υπήρχε χωρίς random NoLades οι οποίοι (οι περισσότεροι έστω) δεν έκαναν vr γιατί ήταν καβαλημένοι αλλά επειδή θέλουν να παίξουν σε ενα Α μεγαλύτερο επίπεδο και να βελτιωθούν οι ίδιοι..Αν δε τους δοθεί αυτή η ευκαιρία πως να αποδείξουν αν κάνουν για το League και ακόμα χειρότερα πως να πάει μπροστα το League?




Δείξε μου ένα screenshot που να σε ειρωνεύτηκα ή να μην σου απάντησα όπως σου άρμοζε, για να καταλάβω περί τίνος μιλάς.
Το δίκαιο και το άδικο, το ίσο και το άνισο το διαμορφώνουν οι εκάστοτε συνθήκες και η ιδιοσυγκρασία του καθενός. Τι ακριβώς να σχολιάσω, δεν κατάλαβα;
Γιατί να παίξω vs του teammate μου, δεν κατάλαβα; Μπορεί ανά περιόδους να παίξω 4 fun, όπως πχ. σε ένα startgame, αλλά για ποιο λόγο να παίξω σε ένα chall; Είναι σαν μου να λες να παίξει ο Messi αντίπαλος με τον Xavi.


Δε κρατάω screenshots χωρίς ουσία...Το ότι έπαιξα στα ίσα έναν jad0. solo mid με τι τεράστια διαφορά εμπειρίας που έχουμε,είτε το πήρα είτε όχι είμουνα αξιοπρεπέστατος (ίσως ο μόνος αξιοπρεπέστατος απτο team μου) για εμένα ήταν ένα καλό σημάδι και ένειωσα πραγματικά χαρούμενος,απτην άλλη είχα 4-5-7-10 καβαλημένα παιδάκια να με ειρωνεύονται χωρίς καμία ουσία,τι screenshot θες?δε θυμάσαι τι έγινε χτές??Δε με ενδιαφέρει να δείξω την ειρωνία σου αλλά να την καταλάβεις ο ίδιος.

Πάρε το teammate σου και πάνε σε άλλους teammates να παίξεις...Θα σου απαντήσω παρακάτω σε αυτό αναλυτικότερα..




Για league του b.net και με τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε με τα bots πάμε καλά πάντως. Δεν ξέρω αν προσπαθείς να υπονοήσεις κάτι, αλλά δεν με νοιάζει κιόλας να σου πω την αλήθεια.
Εγγύς γαρ ο καιρός.



Δεν έχω μάθει να υπονοώ αλλά να μιλάω στα ίσα και επειδή μου αρέσει η σοβαρότητα αυτού του διαλόγου θα σου απαντήσω κι εσένα στα ίσα...ΔΕΝ υπονόησα κάτι είπα απλώς πως το league δεν θα έχει καμία βελτίωση/εξέληξη κατ'αυτό τον τρόπο...But,wait..δε σε νοιάζει το τι προσπαθώ να πώ,γιατί να στο εξηγήσω?? :rolleyes:






Προσωπικά, σαν κλαψούρισμα το εκλαμβάνω παρά σαν ουσιαστική πρόταση και τεκμηρίωση μιας ολοκληρωμένης και λογικής άποψης. Ίσως, αν έλεγες κάτι πιο ουσιαστικό, μου πέρναγες διαφορετική εντύπωση.



''Κλάψε'' έλεγα κι εγώ όταν είμουνα πιτσιρικάς σε όποιον κέρδιζα οπουδήποτε..Εκεί τοποθετείς τον εαυτό σου?Στο ότι όποιος αντιδράει κάπου κλαίει? Λυπάμαι... Αλλά δεν ξέρεις τι σημαίνει "κλάμα" .




Γιατί το αντικείμενο της συζήτησης στρέφεται προς το πρόσωπό μου τώρα; Υποτίθεται ότι συζητάμε για το gaming system του NIHL. Δεν είναι καλό να χάνεις τον ειρμό των σκέψεων σου πάντως, να το ξέρεις.
Anywayz, ας μπω στον κόπο να σου απαντήσω...
Όταν ξέρω πως οι teammates μου κάνουν 5-6-10 σωστά πράγματα και έχουνε δώσει το maximum των δυνατοτήτων τους, τότε ας χάσουμε. Θα τους πω και μπράβο. Τότε απλά σημαίνει πως οι αντίπαλοι ήταν καλύτεροι και θα το δεχθώ. Όταν βλέπω, όμως, πως δεν συμμορφώνονται στις υποδείξεις του captain τους και κάνουν ότι τους κατέβει, με αποτέλεσμα να χάνουμε, τότε φυσικά και θα χάσω την υπομονή μου και θα δυσαρεστηθώ και θα προσπαθήσω να τους αφυπνίσω.
Πιο απλό δεν γίνεται πιστεύω, δεν συμφωνείς;


Γιατί να μη στραφεί σε σένα?Εσύ δε παίζεις με το team σου? Μια χαρά είναι η σκέψη μου...Ας μπώ στον κόπο να σου απαντήσω..
Οταν τρώς μάπες και πετάς φράσεις του τύπου "trws unvouch'' επειδή μπορείς ή σπαμάρεις με caps νομίζεις οτι βοηθάς ή αφυπνίζεις κανέναν? :rolleyes: Πολλά νεύρα!




Αυτό δεν σημαίνει πως έχει και άδικο, όμως, αλλά τέλος πάντων.



Λές έ?? Whatever,στο ίδιο group ανήκετε..




Όποιος νοιάζεται πραγματικά για το league, δεν έχει ανάγκη να γίνει staff για να πει 2-3 ιδέες που σκέφτηκε, οι οποίες όμως να έχουν λογική και συνοχή και να είναι εφαρμόσιμες, δεν νομίζεις;
Και για να σου φέρω ένα παράδειγμα που μου ήρθε πρόχειρο στο μυαλό, ο Reactor, ας πούμε, που είναι απλός user γιατί κάθισε και μας είπε τις ιδέες του για τα item restrictions και πρότεινε κάτι, το οποίο εφαρμόστηκε εν τέλη. Δεν είπε "ε παιδιά τα item restrictions είναι για τον μπούτσο, δεν μ' αρέσουν". Κάθισε και έδωσε λογικά επιχειρήματα, πρότεινε μία γαμημένη λύση.


Οι ιδέες μου κατά καιρούς στο community μας έχουν συζητηθεί,σε κάποιους άρεσαν και κάποιες εφαρμόστηκαν.. (NoL μιλάω) Αν νομίζεις πως δε νοιάζομαι για το league ή είμαι αυτός ο χαζούλης που βγάζω στο mymgn τότε εδώ και 2 weeks μιλάω με τοίχο όχι με το Μιχάλη..




Συζήτηση κάνουμε, ποια αντιπαράθεση μου τσαμπουνάς...
Αντιθέτως, επειδή ανήκω στους gamers του league μπορώ να δω την κατάσταση και εκ των έσω και πανοραμικά και να κρίνω πιο ολοκληρωμένα, δεν νομίζεις;

Φυσικά και γίνεται από τη στιγμή που παραθέσεις κάποια τεκμήρια και πεις να μάγκες, έκανα αυτό, αυτό και εκείνο. Μπορείτε να τα αμφισβητήσετε;



Δηλαδή στη συζήτηση αυτή είμαστε σύμφωνοι και δεν υπάρχει αντιπαράθεση/αντίλογος??Oh god..Επειδή ανοίκεις στην ''omada" που αναφέρω στο thread βλέπεις εκ των έσω αλλά με παροπίδες,δε νομίζεις?

Ναι μάγκα,έπαιξα στα ίσα τον jad0. mid επειδή τον πήρα 2 kills μόνος μου τα lanes του ήρθαν για gang έκανε 2 revive στο 10λεπτο και είχα καλό creeping,αλλά το αμφισβητήσατε και με ειρωνεύεστε ακόμα.. :rolleyes:




Μα αυτό που παρουσιάζεις ως πρόβλημα, ουσιαστικά δεν είναι πρόβλημα, είναι μια κατάσταση που επικρατεί παγκοσμίως, και όχι μόνο στον τομέα του gaming. Την ίδια κατάσταση βιώνω και εγώ σε ευρωπαικά leagues, που με ταΐζουν φλόκι τα stucks του vigoss και άλλων Ευρωπαίων παιχταράδων, αλλά δεν θυμάμαι ποτέ να πήγα να κλαφτώ.



Σκέφτηκες ποτέ πως αν σε καθημερινή βάση έπαιζες ποιό δύσκολα και ανταγωνιστηκά παιχνίδια αντί να παίζεις με το team σου vs easy mode randoms και να κερδίζεις για πλάκα,θα γινόσουνα καλύτερος και θα κόντραρες μαζί με το team σουπιθανόν τα ευρωπαικά μεγαθύρια της DotA ; Αμπα...Αλλά δε κλαίγεσαι και είσαι έξυπνος...




Τώρα σου μιλάω σαν NinJaZz και Manager-παίχτης του league, όχι σαν "Μιχάλης"... :rolleyes:



Κακός..Ξέρω βέβαια πως είναι άλλο το φόρουμ και άλλο το πριβέ και στο έχω αποδείξει αλλα εδώ θα πρεπε να μιλάς σαν Μιχάλης γιατί εγώ μιλάω πολύ σοβαρά σαν Κώστας όχι σαν Bans..






Λογικό μου φαίνεται. Έχουμε διαφορετική ιδιότητα, έχουμε διαφορετικούς χαρακτήρες, διαφορετική ιδιοσυγκρασία.
Ενημερωτικά, αν και δεν υποχρεούμαι να σου δώσω αναφορά, δεν έχω κλείσει τα 18.


Δεν ζήτησα αναφορά..Δεν με ενδιαφέρει αν είσαι 10 ή 50 αλλά το μυαλό σου να έχει την απαραίτητη ωριμότητα...
Είστε διαφορετικοί με τον blood αλλά στο ίδιο team ανήκετε,σύγκρινε τις απαντήσεις σας..




Κατάλαβα τι προσπαθείς να πεις τόση ώρα, αλλά αυτό που δεν κατάλαβα είναι το πως θα πραγματοποιηθεί κάτι τέτοιο, γιατί πολύ απλά δεν το αναφέρεις πουθενά.
Θα βγάλουμε πχ. κάποιο rule που θα λέει απαγορεύεται να παίζετε challs με τους mates σας, σαν τις ανακοινώσεις που είχαν βγει επί χούντας που λέγαν ότι απαγορεύονται οι συγκεντρώσεις άνω των τριών ατόμων;

Δεν απαγορεύει κανείς τίποτα καταλαβαίνω και το πα 200 φορές πως θέλετε να παίξετε με τα teams σας...Το να βάλεις τα -cm με random teams like WB δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο όμως... :rolleyes: (κάλυψα την ουσιώδη απορία σου για την πρότασή μου? )

toulipa
08-05-2011, 04:18 PM
egw mporw na pw oti se polla themata simfwnw me ton otinanebans an kai exoume brethei polles fores se antiparathesi metaksi mas (wnc edw an me thimasai otinanebans)...den exw tin ipomoni ton xrono kai tin pneumatiki sigkentrwsi na kanw oti kanei to palikari kai na grapsw gi oti exei ipothei apo ninjazz me quote alla tha pw merika pragmata pou ta exw ksanapei i oxi...etc apla gi na iparxoun kai se auto to thread kai na einai ena oloklirwmeno thread....tha ta anaferw epigramatika me arithmisi gi tin pio eukoli apantisi tous :
1)i oli sizitisi gi tin antagwnistikotita den odigei pouthena i oti legete apo ninjazz to thewrw proswpika mlkia mias kai se paromoia sizitisi pou exoume kanei exei ksekatharisei autos kai o spider oti den tous endiaferei i antagwnistikotita alla to price ....opoios exei ta ar...dia tha to paradextei kai twra...
2)ti ennoeis gi tin protasi???egw ekana protasi gi na proselkisoume me kapoiou idous diafimisi ksena atoma me teams mid skill kai low skill na erthoun gi na paizei o kathe random i to kathe team me to skill tou epipedou tis....m apantises oti auto den ginete kai den to thelete ...i apefiges na dwseis kapoia swsti aitiologisi epibebewnontas gi alli mia fora oti pl apla den thes esi kai kapoioi alloi na xasete to price...
3)osa replay kai na deis san to na paizeis o idios den exei.....einai san na m les otan grafeis ena diagwnisma i test kai meta blepeis tis liseis ahhhh to iksera auto alla stin teliki den to egrapses...ta antanaklastika tou paixti stin dota me ta replay den tha beltiwthoun alla me tin praktiki diladi ekeini tin stigmi logo empeirias na ksexwrisei to swsto apo to lathos...mesa se liga sec na skeftei ti prepei na kanei prwto kai ti deutero....to replay boithaei mono sto na ginei kapoios swstos drafter ....akomi kai to warding polles fores diaferei apo periptwsi se periptwsi meta to 5-6 lepto...
4)ninjazz akomi kai otan o jado katigoroutan apo 5-6 diaforetika post sto nol otan epaize me to name iamhiphop ebgenes kai ton iperaspizosoun opote min m les gi isi metaxeirisi...
5)episis oso afora ta ksena leagues sfg/mcl to 90% twn games pou kapoioi gnwstoi paizoun enantia se allous exoun 1-2 standings kai den einai oloklirwmeni 5ada...paizoun me 1-2 agnwstous ....
6)opws leei kai o otinanebans to report den tha boithisei kanenan...oute to unvouch se ena skilled player...to kalitero kai idanikotero tha itan o empeiros paixtis na einai wrimos arketa na mathei ston ''noob'' kati kainourio...alla auto apo to 99% twn ''skilled''player tou channel den simbenei....panta epikratoun oi fraseis ''ela kanton unvouch'',''pwpw pali me kolozwa paizw '' ,''autos pws exei ginei vouch sto league'' kai alla polla ...(se auto to simeio na sigxarw ton k0wn pou einai apo to 1%...)

Obs.NinJaZz
08-05-2011, 04:50 PM
Βλέποντας κάποιο replay μαθαίνεις στρατηγικές,picks/bans/item build/lanes/τοποθέτηση wards κτλπ...Τότε γιατί όλα τα πανεπιστήμια έχουν πρακτική εξάσκηση? Μάλλον δεν αρκεί η θεωρία...Δεν μπορείς να ξέρεις αν πλέον διαβάζω ή βλέπω replays...Νομίζω πως ήδη σου ζήτησα replays απτο int tour που θα παίξετε οι 48 αυτές τις μέρες.. :rolleyes:

Και το να κάνεις πρακτική εξάσκηση σε αντίξοες συνθήκες μάλλον είναι ανούσιο... (Σου απαντάω με παραδείγματα μπάς και βγάλεις τις παροπίδες..)

Συνδιάζεις θεωρία και πρακτική, lol. :rolleyes:
Αλλά η πρακτική έπεται της θεωρίας.




Αν κάνω report για fail captain τον fayol ο οποίος δεν έδωσε ΚΑΜΙΑ οδηγία στο game,τότε ποιό πιθανό είναι να βγούν 20 καραγκιόζηδες να γελάσουν μαζί μου παρά να πετύχω κάτι..Αυτό θα ήταν ανούσιο thread,αυτό που μιλάμε τώρα ΔΕΝ είναι..Ασε την καραμέλα του κάνε report και δες τι γίνεται σαν 3ος..

Θα πετύχεις πολλά. Θα καταλάβουν πολλοί, αλλά και εσύ ο ίδιος πως λειτουργεί το league.



Είμαι φαντασιόπληκτος αυτό ξέχασα να το αναφέρω..Θα σου απαντήσω πάλι με ένα παράδειγμα..Το triple lane ΔΕΝ πηρε wards...Εγιναν συστάσεις απο το 0' να πάρουν και πήραν στο 30...Νομίζεις οτι με συστάσεις σε κάποιο report θα βελτιώσει κάποιος άμυαλος και εγωιστής το game του?

Αν δεν το βελτιώσει, παίρνει πόδι.



ye .sg=ardm αλλά εγώ δε μίλησα για το mode αλλά για το πιθανό balance που θα υπάρχει στα Teams.
ye δε σου αρέσει το startgame διότι?Παίζεις με random teams maybe? :rolleyes:

Παρότι δεν είμαι υποχρεωμένος να σου δώσω αναφορά για το τι θα κάνω και τι όχι, θα σου λύσω την απορία.
Δεν μου αρέσει να παίζω startgame γενικά και ιδίως χωρίς να υπάρχει captain, γιατί δεν έχω το δικαίωμα να κάνω συστάσεις και να καθοδηγήσω το team. Και αν το 95% εδώ μέσα χωρίς καθοδήγηση δεν μπορεί να κάνει κάτι σωστό και χρήσιμο. Αν μπει captain στο startgame, όπως πρότεινε ο SPIDER και έχω τη δυνατότητα να κάνω τα παραπάνω, τότε μετά χαράς να παίξω κάποια games, αλλά και πάλι όχι συχνά γιατί δεν μου αρέσουν τα modes και η φιλοσοφία του game.

ΥΓ. Τα teams πάλι random είναι με captain.



Το league δε θα υπήρχε χωρίς random NoLades οι οποίοι (οι περισσότεροι έστω) δεν έκαναν vr γιατί ήταν καβαλημένοι αλλά επειδή θέλουν να παίξουν σε ενα Α μεγαλύτερο επίπεδο και να βελτιωθούν οι ίδιοι..Αν δε τους δοθεί αυτή η ευκαιρία πως να αποδείξουν αν κάνουν για το League και ακόμα χειρότερα πως να πάει μπροστα το League?

Αν πρόσεξες όσες φορές χρησιμοποίησα τον όρο "random NoLades" τον χρησιμοποίησα μέσα σε εισαγωγικά, καθώς εσύ τον χρησιμοποίησες πρώτος, εντελώς άστοχα. Αλλά που να το καταλάβεις... :rolleyes:
Ανέφερα πιο πάνω το σκοπό του league, δεν θα μπω στον κόπο να το ξανακάνω επειδή εσύ δεν δίνεις τη δέουσα σημασία στα posts μου.


Δε κρατάω screenshots χωρίς ουσία...Το ότι έπαιξα στα ίσα έναν jad0. solo mid με τι τεράστια διαφορά εμπειρίας που έχουμε,είτε το πήρα είτε όχι είμουνα αξιοπρεπέστατος (ίσως ο μόνος αξιοπρεπέστατος απτο team μου) για εμένα ήταν ένα καλό σημάδι και ένειωσα πραγματικά χαρούμενος,απτην άλλη είχα 4-5-7-10 καβαλημένα παιδάκια να με ειρωνεύονται χωρίς καμία ουσία,τι screenshot θες?δε θυμάσαι τι έγινε χτές??Δε με ενδιαφέρει να δείξω την ειρωνία σου αλλά να την καταλάβεις ο ίδιος.

Whatsoevah... :rolleyes:



Πάρε το teammate σου και πάνε σε άλλους teammates να παίξεις...Θα σου απαντήσω παρακάτω σε αυτό αναλυτικότερα..

Αν θέλω και όποτε θέλω (!)


Δεν έχω μάθει να υπονοώ αλλά να μιλάω στα ίσα και επειδή μου αρέσει η σοβαρότητα αυτού του διαλόγου θα σου απαντήσω κι εσένα στα ίσα...ΔΕΝ υπονόησα κάτι είπα απλώς πως το league δεν θα έχει καμία βελτίωση/εξέληξη κατ'αυτό τον τρόπο...But,wait..δε σε νοιάζει το τι προσπαθώ να πώ,γιατί να στο εξηγήσω?? :rolleyes:

Πως είσαι σε θέση να κρίνεις ένα league μέσα από 1 μήνα λειτουργίας, με αμέτρητα τεχνικά προβλήματα; :rolleyes:



''Κλάψε'' έλεγα κι εγώ όταν είμουνα πιτσιρικάς σε όποιον κέρδιζα οπουδήποτε..Εκεί τοποθετείς τον εαυτό σου?Στο ότι όποιος αντιδράει κάπου κλαίει? Λυπάμαι... Αλλά δεν ξέρεις τι σημαίνει "κλάμα" .

Lol, προφανώς και δεν το εννοώ έτσι, αλλά ότι διαμαρτύρεσαι χωρίς λόγο για απλά πραγματάκια.



Γιατί να μη στραφεί σε σένα?Εσύ δε παίζεις με το team σου? Μια χαρά είναι η σκέψη μου...Ας μπώ στον κόπο να σου απαντήσω..

Whatsoevah...


Οταν τρώς μάπες και πετάς φράσεις του τύπου "trws unvouch'' επειδή μπορείς ή σπαμάρεις με caps νομίζεις οτι βοηθάς ή αφυπνίζεις κανέναν? :rolleyes: Πολλά νεύρα!

Όταν ο teammate μου συνεχίσει να κάνει κάτι το οποίο τιμωρείται με unvouch, για το καλό του, φυσικά και θα τον προειδοποιήσω ότι αν συνεχίσει έτσι θα φάει unvouch.



Οι ιδέες μου κατά καιρούς στο community μας έχουν συζητηθεί,σε κάποιους άρεσαν και κάποιες εφαρμόστηκαν.. (NoL μιλάω) Αν νομίζεις πως δε νοιάζομαι για το league ή είμαι αυτός ο χαζούλης που βγάζω στο mymgn τότε εδώ και 2 weeks μιλάω με τοίχο όχι με το Μιχάλη..

Yeah, sure, δεν αντιλέγω, απλώς εδώ πέρα δεν βλέπω καμία ουσιαστική πρόταση, παρά μόνο να μας παρουσιάζεις ένα γνωστό φαινόμενο που επικρατεί σε όλο τον κόσμο και σε διάφορους τομείς της ζωής. Την «αδικία».



Δηλαδή στη συζήτηση αυτή είμαστε σύμφωνοι και δεν υπάρχει αντιπαράθεση/αντίλογος??Oh god..Επειδή ανοίκεις στην ''omada" που αναφέρω στο thread βλέπεις εκ των έσω αλλά με παροπίδες,δε νομίζεις?

Η αντιπαράθεση ως λέξη έχει αρνητική έννοια, just for the record.

Αν φορούσα παρωπίδες, θα σου 'λεγα ένα "άσε μας ρε φίλε, έτσι γουστάρω να παίζω και άμα σ' αρέσει". Αντ' αυτού κάθομαι και κάνω ολόκληρο συζήτηση προσπαθώντας να εκμαιεύσω από μέσα σου την ριμάδα την βελτιωτική πρόταση εδώ και 2 ώρες...



Ναι μάγκα,έπαιξα στα ίσα τον jad0. mid επειδή τον πήρα 2 kills μόνος μου τα lanes του ήρθαν για gang έκανε 2 revive στο 10λεπτο και είχα καλό creeping,αλλά το αμφισβητήσατε και με ειρωνεύεστε ακόμα.. :rolleyes:

Whatsoevah... :rolleyes:



Σκέφτηκες ποτέ πως αν σε καθημερινή βάση έπαιζες ποιό δύσκολα και ανταγωνιστηκά παιχνίδια αντί να παίζεις με το team σου vs easy mode randoms και να κερδίζεις για πλάκα,θα γινόσουνα καλύτερος και θα κόντραρες μαζί με το team σουπιθανόν τα ευρωπαικά μεγαθύρια της DotA ; Αμπα...Αλλά δε κλαίγεσαι και είσαι έξυπνος...

Ποιος σου είπε πως δεν παίζω; :rolleyes:
Ακόμα και στο NIHL παίζονται σκληρά παιχνίδια.



Κακός..Ξέρω βέβαια πως είναι άλλο το φόρουμ και άλλο το πριβέ και στο έχω αποδείξει αλλα εδώ θα πρεπε να μιλάς σαν Μιχάλης γιατί εγώ μιλάω πολύ σοβαρά σαν Κώστας όχι σαν Bans..

Το ότι μιλάω σαν NinJaZz(γιατί έτσι πρέπει να μιλήσω) δεν πιστεύω πως προσδίδει λιγότερη σοβαρότητα στα λεγόμενά μου... :rolleyes:



Δεν ζήτησα αναφορά..Δεν με ενδιαφέρει αν είσαι 10 ή 50 αλλά το μυαλό σου να έχει την απαραίτητη ωριμότητα...
Είστε διαφορετικοί με τον blood αλλά στο ίδιο team ανήκετε,σύγκρινε τις απαντήσεις σας..

Ε μιας και προσπαθείς να με γνωρίσεις ως "Μιχάλη" είπα να σου δώσω μία πληροφορία για μένα, τόσο κακό είναι;

"την απαραίτητη ωριμότητα"... Μόλις είπες τη φράση κλειδί !
Η απαραίτητη ωριμότητα προσδιορίζεται από αυτό στο οποίο απευθύνεται ξέρεις...

Και άλλο εγώ, άλλο ο bLooD_GuiLty για τους λόγους που σου ανέφερα. Διαφορετική ιδιότητα, διαφορετικός χαρακτήρας, διαφορετική ιδιοσυγκρασία, and so goes on...



Δεν απαγορεύει κανείς τίποτα καταλαβαίνω και το πα 200 φορές πως θέλετε να παίξετε με τα teams σας...Το να βάλεις τα -cm με random teams like WB δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο όμως... :rolleyes: (κάλυψα την ουσιώδη απορία σου για την πρότασή μου? )

Δηλαδή αυτή είναι πρόταση σου; Και γιατί δεν την έλεγες στο πρώτο σου post να τελειώνουμε και έπρεπε να γράψεις όλα αυτά τα... πράγματα και να γίνεις τόσο κουραστικός;

Θα συζητηθεί και αν είναι τεχνικά εφαρμόσιμο κάτι τέτοιο, ίσως θεσπιστεί.


Γενικά, ξέρεις τι κατάλαβα;
Ότι δεν πρόκειται ποτέ να γίνεις staff ούτε στο NoL, ούτε στο NIHL, για τον απλούστατο λόγο ότι αντί να κάτσεις να συζητήσεις σαν άνθρωπος, κάνεις προσωπικές επιθέσεις, οι οποίες failάρουν οικτρά και σε εκθέτουν ανεπανόρθωτα.

---------- Post added at 02:50 PM ---------- Previous post was at 02:35 PM ----------



1)i oli sizitisi gi tin antagwnistikotita den odigei pouthena i oti legete apo ninjazz to thewrw proswpika mlkia mias kai se paromoia sizitisi pou exoume kanei exei ksekatharisei autos kai o spider oti den tous endiaferei i antagwnistikotita alla to price ....opoios exei ta ar...dia tha to paradextei kai twra...

Ο SPIDER θαρρώ πως έχει πει κάτι τέτοιο, εγώ τι σχέση έχω με αυτό που λες;
Δείξε μου ένα screenshot ή ένα quote που να είπα κάτι τέτοιο. Αυτό που είπα είναι ότι δεν έχω τη διάθεση και την υπομονή να κάτσω να πάρω έναν noob να παίξει μαζί μου για να μάθει.(εκτός από κάποιες εξαιρέσεις ατόμων που συμπαθώ και εκτιμώ ιδιαίτερα)



2)ti ennoeis gi tin protasi???egw ekana protasi gi na proselkisoume me kapoiou idous diafimisi ksena atoma me teams mid skill kai low skill na erthoun gi na paizei o kathe random i to kathe team me to skill tou epipedou tis....m apantises oti auto den ginete kai den to thelete ...i apefiges na dwseis kapoia swsti aitiologisi epibebewnontas gi alli mia fora oti pl apla den thes esi kai kapoioi alloi na xasete to price...

Μα ρε παλικάρι μου καλό ποιος από τους ξένους πιστεύεις ότι θα έρθει να παίξει σε ένα league του b.net από τη στιγμή που υπάρχουν 10 διαφορετικά gaming platforms με μηδαμινό delay;
Σοβαρευτείτε λίγο και μελετήστε 2-3 πράγματα που προτού μιλήσετε.



3)osa replay kai na deis san to na paizeis o idios den exei.....einai san na m les otan grafeis ena diagwnisma i test kai meta blepeis tis liseis ahhhh to iksera auto alla stin teliki den to egrapses...ta antanaklastika tou paixti stin dota me ta replay den tha beltiwthoun alla me tin praktiki diladi ekeini tin stigmi logo empeirias na ksexwrisei to swsto apo to lathos...mesa se liga sec na skeftei ti prepei na kanei prwto kai ti deutero....to replay boithaei mono sto na ginei kapoios swstos drafter ....akomi kai to warding polles fores diaferei apo periptwsi se periptwsi meta to 5-6 lepto...

Το καλύτερο απ' όλα είναι να συνδιάσεις την παρακολούθηση replays/commentaries με την gaming εμπειρία. Κανείς δεν μαθαίνει μόνο βλέποντας replays ή μόνο παίζοντας. Βέβαια, κάποιους δεν τους ενδιαφέρει να μάθουν, και δικαίωμά τους, γι' αυτό και αρκούνται στο να παίζουν απλώς.
Από ένα replay μαθαίνεις τα πλέον βασικά πράγματα τα οποία, δυστυχώς, η πλειοψηφία του NIHL δεν γνωρίζει, όπως πως να κινηθείς στο map, που να στήσεις Obs/sentry, πως να σταθείς στο lane, πότε να φύγεις από το lane, πότε θα πας gang που και πως, τι item-build θα ακολουθήσεις και άλλα 1002 πράγματα. Πάρε 1 άτομο που να μην έχει παίξει ποτέ DotA και θα πάρω και εγώ ένα άλλο. Βάλε τον έναν να παίζει για ένα μήνα και τον άλλο βάλτον να βλέπει για 15 μέρες replays και τις άλλες 15 να παίξει και δες ποιος θα παίζει καλύτερα μετά.



4)ninjazz akomi kai otan o jado katigoroutan apo 5-6 diaforetika post sto nol otan epaize me to name iamhiphop ebgenes kai ton iperaspizosoun opote min m les gi isi metaxeirisi...

Το να υπερασπιστείς ένα άτομο απέναντι σε αόριστες συκοφαντίες απέχει έτη φωτός από το να υπερασπιστείς μία λάθος πράξη του που ισχύει πράγματι, δεν νομίζεις;



5)episis oso afora ta ksena leagues sfg/mcl to 90% twn games pou kapoioi gnwstoi paizoun enantia se allous exoun 1-2 standings kai den einai oloklirwmeni 5ada...paizoun me 1-2 agnwstous ....

Έχεις κάνει κάποιου είδους έρευνα εκ των έσω και αποφαίνεσαι τέτοια στατιστικά; :rolleyes:



6)opws leei kai o otinanebans to report den tha boithisei kanenan...oute to unvouch se ena skilled player...to kalitero kai idanikotero tha itan o empeiros paixtis na einai wrimos arketa na mathei ston ''noob'' kati kainourio...alla auto apo to 99% twn ''skilled''player tou channel den simbenei....panta epikratoun oi fraseis ''ela kanton unvouch'',''pwpw pali me kolozwa paizw '' ,''autos pws exei ginei vouch sto league'' kai alla polla ...(se auto to simeio na sigxarw ton k0wn pou einai apo to 1%...)

Αυτό είναι κάπως δεν δύσκολο μιας και δεν ζούμε σε ιδανική κοινωνία, έτσι ώστε να είμαστε όλοι ενάρετοι χαρακτήρες με πλήρως ανεπτυγμένα ανθρωπιστικά αισθήματα και διάφορες τέτοιες ιστορίες, δεν νομίζεις;


I'm out of this thread, δεν μπορώ να εξηγώ συνεχώς τα ίδια και τα ίδια.
Αν δω πως ξεπηδά κάποια νέα απορία, τότε μόνο θα μπω στον κόπο να postάρω.

L3stat
08-05-2011, 05:00 PM
πάρτε 70 ευρώ = μια βδομάδα στο νέτ

lol


1 .sg παίξαμε Κύριε manager ninjazz και νομιζω ότι ήταν μακράν το ποιό derby game που έχει γίνει στην NIHL ή ένα απο τα μεγαλύτερα derby...

Θα μπορούσες να ποστάρεις το replay στα top replays (http://www.mymgn.com/board/forumdisplay.php?1888-Top-Replays) να μας πει και ο κόσμος την γνώμη του για το παιχνίδι

Ας μιλήσουμε τώρα λίγο σοβαρά.
Υπήρχαν πολλά παράπονα από την στιγμή που άνοιξε το league,ότι έμπαινα πολλά fixed teams και έπαιζαν μεταξύ τους,κυρίως για τα έπαθλα.
Έτσι λοιπόν για αυτόν τον μήνα τα έπαθλα θα δοθούν στους πρώτους 5 παίκτες των startgames,στα οποία τα teams είναι τυχαία.

Έχω ακούσει πολλούς να μου λένε ότι δεν μπορούν να συμμετέχουν σε παιχνίδια διότι δεν τους διαλέγουν οι captains στα challenge-games.
Η απάντηση μου σε αυτό είναι : "Για ποιο λόγο δεν κάνετε και εσείς 1 captain request?"
1)Σε περίπτωση που δεν έχετε κάποιο replay στο οποίο να είστε captains,μπορείτε να συμμετέχετε στα wb ως captains.
2)Ειδάλλως μαζέψτε 15 games στα startgames και πάλι κάντε το ανάλογο thread στα captain reqruitments.
Τώρα αν δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα από τα 2,λυπάμαι αλλά δεν μπορούμε να βοηθήσουμε αλλιώς.

Τέλος,η άποψη μου είναι ότι παίζοντας,μαθαίνεις.Είτε είναι με κανονισμένες έτοιμες 5άδες είτε με τυχαίους παίκτες.
Επίσης εδώ υποτίθεται πως δεν έχει σημασία αν παίζεις με randomades ή όχι.Μιας και οι παίκτες που πρέπει να συμμετέχουν στο συγκεκριμένο league ,έχουν κάποια παραπάνω από την βασική γνώση του παιχνιδιού.Σε περίπτωση που δεν αξίζουν να είναι εδώ μπορείτε να τους αναφέρεται στα unvouch requests.Aν δεν το κάνετε αυτό,το μόνο που καταφέρνετε είναι να χαλάτε την δική σας διασκέδαση μιας και θα είστε αναγκασμένοι να ξαναπαίξετε κάποια στιγμή μαζί τους.
Πάντως κάθε φορά κάτι διαφορετικό θα δεις και πάντα έχεις κάτι να πάρεις.Άσχετα άμα είναι παράδειγμα προς μίμηση ή παράδειγμα προς αποφυγή.

OtiNanaiBans
08-05-2011, 05:12 PM
thanx toulipa :)




Παρότι δεν είμαι υποχρεωμένος να σου δώσω αναφορά για το τι θα κάνω και τι όχι, θα σου λύσω την απορία.
Δεν μου αρέσει να παίζω startgame γενικά και ιδίως χωρίς να υπάρχει captain, γιατί δεν έχω το δικαίωμα να κάνω συστάσεις και να καθοδηγήσω το team. Και αν το 95% εδώ μέσα χωρίς καθοδήγηση δεν μπορεί να κάνει κάτι σωστό και χρήσιμο. Αν μπει captain στο startgame, όπως πρότεινε ο SPIDER και έχω τη δυνατότητα να κάνω τα παραπάνω, τότε μετά χαράς να παίξω κάποια games, αλλά και πάλι όχι συχνά γιατί δεν μου αρέσουν τα modes και η φιλοσοφία του game.


Δεν ζήτησα καμία αναφορά...Μόνος σου λες μια πρόταση για καλύτερα games με captain στο .sg όπου θα παίζουν αρκετά άτομα...Γιατί δε την εφαρμόζεις?





Αν πρόσεξες όσες φορές χρησιμοποίησα τον όρο "random NoLades" τον χρησιμοποίησα μέσα σε εισαγωγικά, καθώς εσύ τον χρησιμοποίησες πρώτος, εντελώς άστοχα. Αλλά που να το καταλάβεις... :rolleyes:
Ανέφερα πιο πάνω το σκοπό του league, δεν θα μπω στον κόπο να το ξανακάνω επειδή εσύ δεν δίνεις τη δέουσα σημασία στα posts μου.



Αλλος δε κατάλαβε εδώ..




Whatsoevah... :rolleyes:

Αν θέλω και όποτε θέλω (!)


Θα είχατε την καλοσύνη κύριε ξανθέ θεούλη να μή χρησιμοποιείτε την λέξη whatsoevah όταν αποφεύγετε να απαντήσετε??? Τι εννοείς με το whatsoevah?

Feel free φυσικά και όποτε θες..



Όταν ο teammate μου συνεχίσει να κάνει κάτι το οποίο τιμωρείται με unvouch, για το καλό του, φυσικά και θα τον προειδοποιήσω ότι αν συνεχίσει έτσι θα φάει unvouch.


Δηλαδή είναι πιο σκόπιμο να τον απειλήσεις αγχώσεις παρά να τον συμβουλέψεις δίνοντας το καλό παράδειγμα διατηρόντας εσύ πρώτος την ψυχραιμία σου...ye... Hi,msn?




Yeah, sure, δεν αντιλέγω, απλώς εδώ πέρα δεν βλέπω καμία ουσιαστική πρόταση, παρά μόνο να μας παρουσιάζεις ένα γνωστό φαινόμενο που επικρατεί σε όλο τον κόσμο και σε διάφορους τομείς της ζωής. Την «αδικία».



Παροπήδες?




Πως είσαι σε θέση να κρίνεις ένα league μέσα από 1 μήνα λειτουργίας, με αμέτρητα τεχνικά προβλήματα; :rolleyes:


Πρόβλεψη...Υπόθεση...Γνώμη... =/ κρίση :rolleyes:




Αν φορούσα παρωπίδες, θα σου 'λεγα ένα "άσε μας ρε φίλε, έτσι γουστάρω να παίζω και άμα σ' αρέσει". Αντ' αυτού κάθομαι και κάνω ολόκληρο συζήτηση προσπαθώντας να εκμαιεύσω από μέσα σου την ριμάδα την βελτιωτική πρόταση εδώ και 2 ώρες...



Thanx for that...Προσπαθώ το ίδιο δε μιλάς μόνος σου :rolleyes:




Ε μιας και προσπαθείς να με γνωρίσεις ως "Μιχάλη" είπα να σου δώσω μία πληροφορία για μένα, τόσο κακό είναι;



Δεν ζήτησα αναφορά όμως...Ξέρεις 3 χρόνια ζωής όμως είναι αρκετή εμπειρία σε κάποια πραγματάκια επίσης απλά.. :rolleyes:





Δηλαδή αυτή είναι πρόταση σου; Και γιατί δεν την έλεγες στο πρώτο σου post να τελειώνουμε και έπρεπε να γράψεις όλα αυτά τα... πράγματα και να γίνεις τόσο κουραστικός;

Θα συζητηθεί και αν είναι τεχνικά εφαρμόσιμο κάτι τέτοιο, ίσως θεσπιστεί.



Αυτός είναι ένας τρόπος που μπορεί να εφαρμοστεί..Υπάρχουν αρκετοί λογικά απλοί τρόποι που μπορεί ο καθένας να δεί χωρίς να σκεφτεί ιδιαίτερα..Δε νομίζω να ταν τόσο δύσκολο να παίζουν -cm με random teams... Εκτός αν δε θέλετε :rolleyes:





Γενικά, ξέρεις τι κατάλαβα;
Ότι δεν πρόκειται ποτέ να γίνεις staff ούτε στο NoL, ούτε στο NIHL, για τον απλούστατο λόγο ότι αντί να κάτσεις να συζητήσεις σαν άνθρωπος, κάνεις προσωπικές επιθέσεις, οι οποίες failάρουν οικτρά και σε εκθέτουν ανεπανόρθωτα.[COLOR="Silver"]




Offtopic time; Κοίτα...Το αν θα γίνω ποτέ Staff της NoL ή της NIHL νομίζω πως είναι πολύ μακριά απο το thread...Αν κάνω λάθος inform me γιατί έχουμε διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων τότε και τσάμπα μιλάω.Αλλά αφού το αναφέρεις...Προτιμώ να είμαι user που νοιάζεται για το κανάλι που παίζει,ξοδεύει πολύ ώρα απο τη καθημερινότητά του για αυτό το κανάλι και ρίχνει και 10 σκέψεις απο τις οποίες 8 να είναι αποτυχία και 2 να εφαρμοστούν θα έχει κάνει κάτι καλό,παρά να είμαι staff που δε κάνει τίποτα :rolleyes: U know what i am talking about..Οπότε καταλήγουμε πως είτε γίνω ποτέ κάτι παραπάνω απο user είτε όχι,θα προσπαθώ πάντα να προσφέρω κάτι όσο μπορώ για να βελτιωθεί μια κατάσταση με την οποία διαφωνώ...Αλλά αυτά δεν αφορούν το forum αλλά εσένα εμένα και το staff...Οχι?

Btw καμία προσωπική επίθεση..Ετσι το πήρες εσύ..Εκτέθηκα ανεπανόρθωτα? Whatsoevah... :D


EDIT:


lol

Θα μπορούσες να ποστάρεις το replay στα top replays (http://www.mymgn.com/board/forumdisplay.php?1888-Top-Replays) να μας πει και ο κόσμος την γνώμη του για το παιχνίδι



Εγραψα και για ένα καλό ρούχο δίπλα χαβαλέ έκανα :P

Δεν έχω κρατήσει το replay..Σκέψου ότι μετά απο 1 ώρα παιχνιδιού τα creeps μας σπάγαν το tree τους και αυτοί σπάγαν το δικό μας ενώ προσπαθούσαμε να κάνουμε def και τελικά μας σπάσαν για 2-3 δευτερόλεπτα με 1 σπασμένο lane για το κάθε team...Ηταν ο ορισμός του derby :rolleyes:


EDIT:


nai exw kanei ereuna en ton esw kai exw kataliksei se auto to simperasma.koitakste na ksexwrisete ta bots apo to nol na breite atoma pou tha noiastoun gi ta bots kante tin arxi na dokimasete na ferete na doume prospatheia kai meta tha sas poume brabo gi tin prospatheia...ek twn proterwn opws les kai esi gi alla themata na min krineis....oso gi auto pou eipe o spider to exeis iperaspistei kai esi...twra an einai na krataw ss na kserw apo edw kai pera na to kanw gi kathe protasi pou les...otan blepeis oti o jad0 kanei flame otan s lene oi alloi oti sinexeia einai sto spam ti anipostates sikofanties m les den kserw..gkaboi den eimaste...pes apla oti o jad0 exei terastia idea gi ton eauto tou na teleiwsei i ipothesi...den eipa oti eimaste se thesi na ton krinoume ...asxeto me to poso dota kserei genika enas anthrwpos den exei to dikaiwma na krinei enan kseno....apla min kribomaste pisw apo to daktilo mas....kai nai pragmati den zoume se mia tetoia koinwnia alla otan kapoios diekdikei enan titlo px manager i thelei na legete kalos kai pro i thelei na paizei se ena league me vouch system prepei na prosexei pws milaei...

RESPECT...Θεός... :)

toulipa
08-05-2011, 05:13 PM
nai exw kanei ereuna en ton esw kai exw kataliksei se auto to simperasma.koitakste na ksexwrisete ta bots apo to nol na breite atoma pou tha noiastoun gi ta bots kante tin arxi na dokimasete na ferete na doume prospatheia kai meta tha sas poume brabo gi tin prospatheia...ek twn proterwn opws les kai esi gi alla themata na min krineis....oso gi auto pou eipe o spider to exeis iperaspistei kai esi...twra an einai na krataw ss na kserw apo edw kai pera na to kanw gi kathe protasi pou les...otan blepeis oti o jad0 kanei flame otan s lene oi alloi oti sinexeia einai sto spam ti anipostates sikofanties m les den kserw..gkaboi den eimaste...pes apla oti o jad0 exei terastia idea gi ton eauto tou na teleiwsei i ipothesi...den eipa oti eimaste se thesi na ton krinoume ...asxeto me to poso dota kserei genika enas anthrwpos den exei to dikaiwma na krinei enan kseno....apla min kribomaste pisw apo to daktilo mas....kai nai pragmati den zoume se mia tetoia koinwnia alla otan kapoios diekdikei enan titlo px manager i thelei na legete kalos kai pro i thelei na paizei se ena league me vouch system prepei na prosexei pws milaei...

bLooD_GuiLty
08-05-2011, 10:23 PM
polu fail auto me ta sg sovara,tzaba ta prizes tha pane..den einai dota auto..

Obs.NinJaZz
08-05-2011, 10:32 PM
nai exw kanei ereuna en ton esw kai exw kataliksei se auto to simperasma.

Άρα είσαι vouched σε αυτά τα leagues και βιώνεις ο ίδιος το φαινόμενο, αυτό θέλεις να μου πεις;



koitakste na ksexwrisete ta bots apo to nol na breite atoma pou tha noiastoun gi ta bots kante tin arxi na dokimasete na ferete na doume prospatheia kai meta tha sas poume brabo gi tin prospatheia...

Αυτό απαιτεί νέο server. Server = επιπλέον χρήματα. Θα φυτρώσουν αυτά τα χρήματα όταν ο Project Leader δεν μπορεί να τα διαθέσει; Αντί να λέτε και ευχαριστώ που υπάρχουν free bots να παίζετε, έχετε και απαιτήσεις. Κανένα bot που να δίνει εντολή στο Starbucks να σας φέρει καφέ με delivery στο σπίτι σας θέλετε να φτιάξουμε;

3η και τελευταία φορά... Αν βρεις εσύ ξένους παίχτες που θα έρθουν σε league του b.net εγώ θα έρθω εκεί που είσαι γυμνός και θα σου δώσω τα 70 ευρώ του 1ου season, ok;



ek twn proterwn opws les kai esi gi alla themata na min krineis....oso gi auto pou eipe o spider to exeis iperaspistei kai esi...twra an einai na krataw ss na kserw apo edw kai pera na to kanw gi kathe protasi pou les...

Άλλο το να υιοθετήσω την άποψή του για μένα και άλλο να πω "και καλά κάνει που παίζει για τα λεφτά", δεν νομίζεις;



otan blepeis oti o jad0 kanei flame otan s lene oi alloi oti sinexeia einai sto spam ti anipostates sikofanties m les den kserw..gkaboi den eimaste...pes apla oti o jad0 exei terastia idea gi ton eauto tou na teleiwsei i ipothesi...den eipa oti eimaste se thesi na ton krinoume ...asxeto me to poso dota kserei genika enas anthrwpos den exei to dikaiwma na krinei enan kseno....apla min kribomaste pisw apo to daktilo mas....

Whatsoevah... :rolleyes:



kai nai pragmati den zoume se mia tetoia koinwnia alla otan kapoios diekdikei enan titlo px manager i thelei na legete kalos kai pro i thelei na paizei se ena league me vouch system prepei na prosexei pws milaei...


ne;520141']Ναι σωστά επειδή είμαστε staff παύουμε να είμαστε άνθρωποι! Είμαστε bot και δε λυγίζουμε με τίποτα όσο βλάκας και εκνευριστικός κι αν είναι ο άλλος!

Ηθελα να'ξερα τα λέτε και τα πιστεύετε αυτά ή postάρετε έτσι για να περάσει η ώρα;

Θέλεις να σου παραχωρήσω τη θέση μου και να γίνεις εσύ Manager; Ειλικρινά στην παραχωρώ, δεν κάνω πλάκα.
Και κάτσε εσύ να σου λένε 70 μπούφοι ένα κάρο μαλακίες και έλα μίλα τους με το σις και με το σας, ok;

OtiNanaiBans αυτό ισχύει και για σένα, δέχεσαι;

komborimon
08-05-2011, 10:37 PM
polu fail auto me ta sg sovara,tzaba ta prizes tha pane..den einai dota auto..

ardm ftw το καλυτερο mode :D

bLooD_GuiLty
08-05-2011, 10:56 PM
ardm ftw το καλυτερο mode :D

otan exeis jad0 sto team na tous farmarei yy ;p

OtiNanaiBans
09-05-2011, 02:43 AM
Προφανώς και τα ardm γαμάνε...full balance random teams!!




Θέλεις να σου παραχωρήσω τη θέση μου και να γίνεις εσύ Manager; Ειλικρινά στην παραχωρώ, δεν κάνω πλάκα.
Και κάτσε εσύ να σου λένε 70 μπούφοι ένα κάρο μαλακίες και έλα μίλα τους με το σις και με το σας, ok;

OtiNanaiBans αυτό ισχύει και για σένα, δέχεσαι;

Ο κλασικός ανοιχτοχέρης που κάνει ban τον εαυτό του??? No thanx mate :rolleyes:

toulipa
09-05-2011, 01:04 PM
exw atoma kai kserw tis katastaseis tou league min to paizeis kserolas den eisai o monos ellinas me ton spider vouched sto sfg(pou pleon exei ginei pl metrio apo oti itan stin arxi ...)
episis pl eirwneia gi ta bots otan stin teliki i kathe clan exei kai apo ena bot iparxoun tosa free hosted sites kai o kathe enas exei diko tou bot an to psaksei....
otan s lew gi simperifores tou manager kai genika twn pro player pou esi emeines sto manager mono ennow oti efoson kaneis tin energeia na gineis kati parapanw se ena league apo aplos user pou to league einai me vouched system analambaneis kai kapoia pragmata basika...ena basiko pragma kai oxi diskolo einai i swsti s simperifora...kai gama tin simperifora otan kai o allos s milaei asxima gt ntaks dikaiologeite...otan omws den exeis swsta manners logo tou gameplay tou allou tote file nai tha sou tin pw...otan o allos den kserei merika pragmata kai eisai me 2-3 filous s se game den einai swsto apo tin thesi pou briskesai i kapoios filos s epd einai ''filos tou manager kai pro '' na tin leei ston allon apo pleonektiki thesi..auto einai aparadekto..oxi na antapodideis to flame tou allou gt anthrwpos eisai...


http://www.mymgn.com/board/showthread.php?75857-Clan-WhiS-request

kapoia dieukolinsi gi auto to atomo pou thelei na ferei olokliri tin clan tou???ta opoia members mporoun na feroun alla friends???na thimisw episis ton c.r.y kai ena dio atoma pou efere ???
perimenw ta 70 eurw...episis sigxaritiria ston blood gi alli mia fora deixnei to proswpo tou swstou fun player :)

bLooD_GuiLty
09-05-2011, 01:20 PM
http://www.mymgn.com/board/showthread.php?75857-Clan-WhiS-request

kapoia dieukolinsi gi auto to atomo pou thelei na ferei olokliri tin clan tou???ta opoia members mporoun na feroun alla friends???na thimisw episis ton c.r.y kai ena dio atoma pou efere ???
perimenw ta 70 eurw...episis sigxaritiria ston blood gi alli mia fora deixnei to proswpo tou swstou fun player :)

Paidia voithiste auto to atomo na valei ta clan mates tou gia wraia games!
Twra auto pou les gia mena,to les sovara h' eirwnia? :P
Na kses for fun paizw apla thelw na paizw wraia games kai prize na mou edines polu apla den tha to epairna :D

Obs.NinJaZz
09-05-2011, 01:36 PM
Ο κλασικός ανοιχτοχέρης που κάνει ban τον εαυτό του??? No thanx mate :rolleyes:

Προτιμώ τον όρο αλτρουιστής, αν δεν σε πειράζει.
Anywayz, εσύ χάνεις. Ήταν η πρώτη και η τελευταία σου ευκαιρία.


exw atoma kai kserw tis katastaseis tou league min to paizeis kserolas den eisai o monos ellinas me ton spider vouched sto sfg(pou pleon exei ginei pl metrio apo oti itan stin arxi ...)

Δεν έχω ανάγκη να το παίξω κάτι, ειδικά σε σένα...
Και ωραία, αφού ξέρεις τι παίζει, όπως μας λες, τότε θα ξέρεις ότι επικρατούν πάνω κάτω τα ίδια φαινόμενα που επικρατούν και εδώ, σωστά;



episis pl eirwneia gi ta bots otan stin teliki i kathe clan exei kai apo ena bot iparxoun tosa free hosted sites kai o kathe enas exei diko tou bot an to psaksei....


Ok, κάτσε settαρέ τα εσύ σωστά και φέρτα μας και ανέβασε τα έτσι ώστε να έχουμε 30-40ms, αφού έχεις την εντύπωση πως είναι τόσο εύκολο.



otan s lew gi simperifores tou manager kai genika twn pro player pou esi emeines sto manager mono ennow oti efoson kaneis tin energeia na gineis kati parapanw se ena league apo aplos user pou to league einai me vouched system analambaneis kai kapoia pragmata basika...ena basiko pragma kai oxi diskolo einai i swsti s simperifora...kai gama tin simperifora otan kai o allos s milaei asxima gt ntaks dikaiologeite...otan omws den exeis swsta manners logo tou gameplay tou allou tote file nai tha sou tin pw...otan o allos den kserei merika pragmata kai eisai me 2-3 filous s se game den einai swsto apo tin thesi pou briskesai i kapoios filos s epd einai ''filos tou manager kai pro '' na tin leei ston allon apo pleonektiki thesi..auto einai aparadekto..oxi na antapodideis to flame tou allou gt anthrwpos eisai...

Ως Manager σου μιλάω και αυτό με αφορά, τα υπόλοιπα περιττεύουν.
Πρώτα απ' όλα σε ένα league, λόγω του ανταγωνισμού, είναι φυσιολογικό και αποδεκτό να υπάρχουν μικρo-flames. Αλλά και πάλι, αν κάποιος ενοχληθεί από μία συμπεριφορά, μπορεί, κάλλιστα, να την κάνει report εδώ (http://www.mymgn.com/board/forumdisplay.php?1891-Unvouch-Requests). Πολύ απλό, δεν νομίζεις;
Το να πλάθουμε ιστορίες απ' το κεφάλι μας ίσα ίσα για να προκαλέσουμε είναι το πιο εύκολο, αλλά μπορεί να αποβεί ιδιαίτερα καταστροφικό.




http://www.mymgn.com/board/showthread.php?75857-Clan-WhiS-request

kapoia dieukolinsi gi auto to atomo pou thelei na ferei olokliri tin clan tou???ta opoia members mporoun na feroun alla friends???na thimisw episis ton c.r.y kai ena dio atoma pou efere ???
perimenw ta 70 eurw...

1/520; Άντε να βάλει και 10 mates... 11/520; WOW ! :rolleyes:

Για την ώρα δεν υπάρχουν team vouch requests, ίσως προστεθεί κάτι τέτοιο στο μέλλον, οπότε θα πρέπει υπομονετικά να βάλει σιγά σιγά μέσα τους mates του.


Paidia voithiste auto to atomo na valei ta clan mates tou gia wraia games!
Twra auto pou les gia mena,to les sovara h' eirwnia? :P
Na kses for fun paizw apla thelw na paizw wraia games kai prize na mou edines polu apla den tha to epairna :D

Έτσι ρε bLooD_GuiLty είσαι το πρότυπο μου ! ;)

KoNaMiGr
09-05-2011, 02:29 PM
Μα ακομα δεν μπορεις να καταλαβεις το νοημα που παιζουμε 5αδα εγω παντα μα παντα ως captain του team θελω να τους βλεπω να παιζουμε μαζι να τους λεω τα λαθη τους να τους λεω τι κανανε σωστο και τι οχι δεν μπορεις να καταλαβεις πως λειτουργει ενα team και ποσο δυσκολο ειναι να στησεις ενα τετοιο
εννοειται πως θα παιξουμε 5αδα στο Nihl και εμενα προσωπικα μου την εχει βιδωσει αυτο γιατι βγαινει ο καθε ασχετος και λεει α ειστε οτι να-ναι βεβαια δεν περιμενω απο ενα Low-mid skill league να αποδειξω κατι αλλα αρκετα ατομα δεν θα μιλανε οπως μιλουσανε και πολυ συντομα θα μας δεις και στο int-tour το θεμα ειναι οτι παιζουμε εναντιον τους sturtle που ειναι επαγγελματιες παιχτες και θελουμε περισσοτερο practise απο καθε αλλη φορα

P.s. παιχτες επιπεδου jad0 γεννιουνται μια φορα στα 10 χρονια μπορει να εχει κανει 20 account αλλα και στα 20 account του γλυφατε τα ποδια ολοι σας απλα δεν ξερατε ποιος ειναι τον εχω δει και σε επαγγελματικο επιπεδο και ξερω γιατι λεω αυτα τα λογια

Και για του λογου το αληθες
Watch And Learn

16283
16284
http://www.adotaparser.com/dota-replay/85022
http://www.adotaparser.com/dota-replay/85024
Επαγγελματιες παιχτες απο το Sfg :)

toulipa
09-05-2011, 03:56 PM
prepei kapoia stigmi na ksekoliseis apo to report kai na katalabeis oti auta s ta leme oxi gi na se disfimisoume alla mipws katalabeis kati kai den xreiastei pote kapoios na se kanei esena report i opoiondipote allou pou tha tou poume ta idia....alla esi ekei ton xaba s...s eipa ti fainomena epikratoun ekei to grafw sta parapanw m post..kai panta leme gi to sfg challenge kai oxi to tournament etc?...konami mia erwtisi ...sto game pou paizei o mald....pio blepeis na einai to stack team tou ektos tou lich...den se rwtaw eirwnika apla gi na me pliroforiseis gt to ipoloipo team tou isws xrisimopoiei alla names..(episis periergo pou o mald paizei carry kai oxi support...gi auto exw amfibolies peri team....)....an oxi tote den nomizw oti to ipoloipo team einai epaggelmaties ektos twn paiktwn tou virus....episis den eisai o monos sxetikos..den eipa oti kserw kalitera...apla lew oti den mporeis na m peis apolita kai autarxika den ksereis tipota gi to stisimo kai tin douleia pou thelei ena team...egw perimenw na sas dw kai eixa rwtisei kai ton ninjazz na to epibebewsw prin to peis esi se auto to thread :P...episis eixa zitisei ena proxthesino replay na kratisoun apo nihl pou itan wraio game me tous ends antipalous...alla den peira kamia thetiki apantisi ....opote...katalabeneis oti den prospathw na paristanw ton kserola...
telos ninjazz ...oso gi to team tou ksenou paidiou m eipes gi enan s eipa pl parapanous...mas eipes na protinoume kati ousiwdeis s lew kai s protinw kai m to aporripteis ....opote min les peri tou thematos ''swstis protasis'' gt autoi pou kanoun ton kopo kai s grafoun tosa polla den nomizw na theloun to kako tou league alla to kalo tou...
p.s. blood den milousa eirwnika re.... xalara xD

OtiNanaiBans
09-05-2011, 06:02 PM
Προτιμώ τον όρο αλτρουιστής, αν δεν σε πειράζει.
Anywayz, εσύ χάνεις. Ήταν η πρώτη και η τελευταία σου ευκαιρία.



Αυτά τα πράγματα μικρέ θεούλη και ξανθέ ταυτόχρονα δε γίνονται έτσι θέλουν συζήτηση...Δε το πήρα σοβαρά όπως δε πέρνω σοβαρά και αυτό που έγραψες τώρα...Οταν ξανασκεφτείς ξεσκαλώσεις και ηρεμήσεις βλέπουμε... :rolleyes:

Και μάλλον άλλος χάνει..Οχι εγώ :)

bLooD_GuiLty
09-05-2011, 06:08 PM
Αλτρουισμός - ανιδιοτελή βοήθεια στους ανθρώπους,είναι η ικανότητα να αγνοήσει τα συμφέροντά του/της, προς όφελος των άλλων.

SPIDER
09-05-2011, 06:42 PM
prepei kapoia stigmi na ksekoliseis apo to report kai na katalabeis oti auta s ta leme oxi gi na se disfimisoume alla mipws katalabeis kati kai den xreiastei pote kapoios na se kanei esena report i opoiondipote allou pou tha tou poume ta idia....alla esi ekei ton xaba s...s eipa ti fainomena epikratoun ekei to grafw sta parapanw m post..kai panta leme gi to sfg challenge kai oxi to tournament etc?...konami mia erwtisi ...sto game pou paizei o mald....pio blepeis na einai to stack team tou ektos tou lich...den se rwtaw eirwnika apla gi na me pliroforiseis gt to ipoloipo team tou isws xrisimopoiei alla names..(episis periergo pou o mald paizei carry kai oxi support...gi auto exw amfibolies peri team....)....an oxi tote den nomizw oti to ipoloipo team einai epaggelmaties ektos twn paiktwn tou virus....episis den eisai o monos sxetikos..den eipa oti kserw kalitera...apla lew oti den mporeis na m peis apolita kai autarxika den ksereis tipota gi to stisimo kai tin douleia pou thelei ena team...egw perimenw na sas dw kai eixa rwtisei kai ton ninjazz na to epibebewsw prin to peis esi se auto to thread :P...episis eixa zitisei ena proxthesino replay na kratisoun apo nihl pou itan wraio game me tous ends antipalous...alla den peira kamia thetiki apantisi ....opote...katalabeneis oti den prospathw na paristanw ton kserola...
telos ninjazz ...oso gi to team tou ksenou paidiou m eipes gi enan s eipa pl parapanous...mas eipes na protinoume kati ousiwdeis s lew kai s protinw kai m to aporripteis ....opote min les peri tou thematos ''swstis protasis'' gt autoi pou kanoun ton kopo kai s grafoun tosa polla den nomizw na theloun to kako tou league alla to kalo tou...
p.s. blood den milousa eirwnika re.... xalara xD

Vsk to replay p exw enigma aksizei na to deis.(ektos apo to jakiro)
E nai borei na mhn einai oloi gnwstoi pros s sena,alla ti na kanoume?Otan paizoume me kanan kalo opws vigoss tha prepei na kratame panta replay?Na leme "koita paiksame me ton vigoss kai ton gamisame/xasame"?
S auto to league-egw proswpika- den exw na apodeiksw tpt kai den me noiazei gia to ti paixtei me thewroun oso anafora ta manners/skill m.Paizw gia mena, na to euxaristh8w.To league den einai kai top skill,as poume to gdl oso htan anoixto htan kalutero mias kai oi perissoteroi ikseran ta vasika panw katw,alla edw exoun proste8ei polla lefta gia ena ellhniko league.Dhladh emeis(egw)p paizoume edw,paizoume gia na ginonte wraia games me skill paiktes?H na apodeiksoume to poso gamame?Egw proswpika paizw gt me deleasan ta lefta p exei to league mias kai se alla leagues-ksena den einai eukolo na ta katakthseis.
Einai san na m les na paizoun oi dts h o vigoss me tis 5ades tous kai na lene cl me cl me,kai na tremoun oloi na ton kanoun cl gt tha xasoun.Ekei dld ti tha kanate an hsastan pio pro?To idio me edw pera den tha kanate?
An thelete na paizete kala se cm modes,katarxin deite kana kalo replay www.gosugamers.net/dota/replays kai meta kini8eite analogws me to pws paei to game(panta cw-5ada.An den vreite s kana allstars,go #dotacw.euro (nomizw) sto irc @quakenet server)

Pou kollate den katalavainw akoma.

PS:Stamatiste na grafete ek8eseis kai grapste pio sumpiknwmena please.Gia mena,xanetai h ousia twn posts(ninja-otinanai)

OtiNanaiBans
09-05-2011, 06:47 PM
Αλτρουισμός - ανιδιοτελή βοήθεια στους ανθρώπους,είναι η ικανότητα να αγνοήσει τα συμφέροντά του/της, προς όφελος των άλλων.

Ξέρω πολύ καλά τι είναι....

Αλλά όταν ο άλλος σου λέει σε ένα thread άσχετο με το θέμα του staff,γίνε staff και τον πάρεις στα σοβαρά τότε έχεις πρόβλημα..Είναι έξυπνος ο θεούλης ήξερε ότι θα πώ όχι σε κάτι που το θεωρώ αστείο και για να γίνει σοβαρό και σημαντικό χρειάζετε προσπάθεια σοβαρότητα και συζήτηση...

Οπως έγραψα παραπάνω δεν πήρα ούτε τώρα στα σοβαρά έναν άνθρωπο που είναι σκαλωμένος δεν έχει πειθαρχία και έχει παραπάνω εξουσία απόση μπορεί να αντέξει....Αυτή είναι η άποψή μου και δε την λέω με κακία...Στα πρώτα ποστ σου σε πήρα πολύ σοβαρά..Τώρα δεν αξίζει το γύρισες σε τσίρκο.

bLooD_GuiLty
09-05-2011, 07:12 PM
Ξέρω πολύ καλά τι είναι....

Αλλά όταν ο άλλος σου λέει σε ένα thread άσχετο με το θέμα του staff,γίνε staff και τον πάρεις στα σοβαρά τότε έχεις πρόβλημα..Είναι έξυπνος ο θεούλης ήξερε ότι θα πώ όχι σε κάτι που το θεωρώ αστείο και για να γίνει σοβαρό και σημαντικό χρειάζετε προσπάθεια σοβαρότητα και συζήτηση...

Οπως έγραψα παραπάνω δεν πήρα ούτε τώρα στα σοβαρά έναν άνθρωπο που είναι σκαλωμένος δεν έχει πειθαρχία και έχει παραπάνω εξουσία απόση μπορεί να αντέξει....Αυτή είναι η άποψή μου και δε την λέω με κακία...Στα πρώτα ποστ σου σε πήρα πολύ σοβαρά..Τώρα δεν αξίζει το γύρισες σε τσίρκο.

Το ποστ μου στον Ninjazz πηγαινε :S

Obs.NinJaZz
09-05-2011, 07:14 PM
telos ninjazz ...oso gi to team tou ksenou paidiou m eipes gi enan s eipa pl parapanous...mas eipes na protinoume kati ousiwdeis s lew kai s protinw kai m to aporripteis ....opote min les peri tou thematos ''swstis protasis'' gt autoi pou kanoun ton kopo kai s grafoun tosa polla den nomizw na theloun to kako tou league alla to kalo tou...

Θα σταθώ μόνο στα ουσιώδη.

Καταρχήν, το League δεν είναι από μόνο του σε θέση να φιλοξενήσει ξένους παίχτες, αρχικά για τον πολύ απλό λόγο ότι όλα στο φόρουμ μας είναι γραμμένα στα ελληνικά, από rules μέχρι τις φόρμες για τα requests κτλ. Το league ξεκίνησε με σκοπό να μαζέψει τους παίχτες του eleos και του NoL, και όποιον άλλον θέλει, και να τους βάλει να παίξουν -cm και διάφορα startgames, σε ένα πιο ανταγωνιστικό επίπεδο.

Οι συγκεκριμένοι ξένοι ήρθαν λόγω της γνωριμίας τους με τον k0wn. Πολύ σωστή αυτή η κίνηση και ελπίζω να μείνουν εδώ και να παίζουν.

Και εγώ πχ. στο sfg έχω κάνει γνωριμίες/φιλίες με ξένους παίχτες, αλλά όταν τους είπα για το league δεν πολυενδιαφέρθηκαν + ότι αν έρθουν και δουν το επίπεδο των παιχτών θα απογοητευτούν οικτρά και θα εκτεθώ ανεπανόρθωτα. Ήδη αν προσέξεις ο γνωστός του k0wn έχει κάνει thread που παραπονιέται για το επίπεδο και για το 200ms που είχε και άντε να του εξηγήσω τι και πως τώρα...

Έχουμε ήδη σκεφτεί το να φιλοξενήσουμε ξένους παίχτες στο league, προτού μας το προτείνεις, αλλά θα έρθουν πολύ λίγοι σε σχέση με το ποσοστό των Ελλήνων και γι' αυτό δεν μας συμφέρει να κάνουμε τόσα πράγματα και τόσες αλλαγές που χρειάζονται για 10-20 άτομα αποκλειστικά, κατάλαβες;

Παρόλα αυτά θα συζητηθεί εκ νέου το θέμα με τον L3stat και θα δούμε. Αφήνουμε ανοιχτό κάθε ενδεχόμενο.

ΥΓ. Σύντομα θα ανεβεί και το replay με τους EnDs, μιας το έχουν ζητήσει τόσα άτομα.



Αλλά όταν ο άλλος σου λέει σε ένα thread άσχετο με το θέμα του staff

Καθόλου άσχετο, μιλάμε για μεταρρυθμίσεις, μεταρρυθμίσεις τις οποίες κάνει το staff και εσύ ο ίδιος είπες ότι το τωρινό staff δεν μπορεί να κάνει πολλά πράγματα, σωστά;



γίνε staff και τον πάρεις στα σοβαρά τότε έχεις πρόβλημα..

Μα εσύ ο ίδιος μου έχεις πει ότι θέλεις να γίνεις staff είτε στο NoL είτε στο NIHL και εγώ σου δίνω την ευκαιρία. Περίμενες καμία ειδική πρόσκληση με καλλιγραφικά γράμματα και κανένα κόκκινο κορδελάκι; Hell, no.



Είναι έξυπνος ο θεούλης ήξερε ότι θα πώ όχι σε κάτι που το θεωρώ αστείο και για να γίνει σοβαρό και σημαντικό χρειάζετε προσπάθεια σοβαρότητα και συζήτηση...

Μα γι' αυτόν ακριβώς το λόγο failάρετε οικτρά και δεν πρόκειται να γίνετε ποτέ staffs... Γιατί θεωρείτε το θέμα του staff κάτι το τόσο σοβαρό και σημαντικό. Δεν χρειάζεται τίποτα ιδιαίτερη συζήτηση από τη στιγμή που ξέρεις κάποιον και ξέρεις ότι ενδιαφέρεται για μία θέση.



Οπως έγραψα παραπάνω δεν πήρα ούτε τώρα στα σοβαρά έναν άνθρωπο που είναι σκαλωμένος δεν έχει πειθαρχία και έχει παραπάνω εξουσία απόση μπορεί να αντέξει....Αυτή είναι η άποψή μου και δε την λέω με κακία...Στα πρώτα ποστ σου σε πήρα πολύ σοβαρά..Τώρα δεν αξίζει το γύρισες σε τσίρκο.

Βρες μου έναν staff σε ολάκερο του NoL, που θα σου προσέφερε τη θέση του, εφόσον σαφώς πλην εμμέσως δήλωνες πως μπορείς να κάνεις περισσότερα απ' αυτόν πράγματα για να βοηθήσεις το community και έλα ξαναπέστο αυτό μπούφε, ok;

ΥΓ. Τα μικρός θεούλης και τέτοιες πίπες κομμένες στο εξής, θα μου μιλάς όπως σου μιλάω, are we clear;

OtiNanaiBans
09-05-2011, 07:29 PM
Καθόλου άσχετο, μιλάμε για μεταρρυθμίσεις, μεταρρυθμίσεις τις οποίες κάνει το staff και εσύ ο ίδιος είπες ότι το τωρινό staff δεν μπορεί να κάνει πολλά πράγματα, σωστά;

Μα εσύ ο ίδιος μου έχεις πει ότι θέλεις να γίνεις staff είτε στο NoL είτε στο NIHL και εγώ σου δίνω την ευκαιρία. Περίμενες καμία ειδική πρόσκληση με καλλιγραφικά γράμματα και κανένα κόκκινο κορδελάκι; Hell, no.

Μα γι' αυτόν ακριβώς το λόγο failάρετε οικτρά και δεν πρόκειται να γίνετε ποτέ staffs... Γιατί θεωρείτε το θέμα του staff κάτι το τόσο σοβαρό και σημαντικό. Δεν χρειάζεται τίποτα ιδιαίτερη συζήτηση από τη στιγμή που ξέρεις κάποιον και ξέρεις ότι ενδιαφέρεται για μία θέση.


Βρες μου έναν staff σε ολάκερο του NoL, που θα σου προσέφερε τη θέση του, εφόσον σαφώς πλην εμμέσως δήλωνες πως μπορείς να κάνεις περισσότερα απ' αυτόν πράγματα για να βοηθήσεις το community και έλα ξαναπέστο αυτό μπούφε, ok;

ΥΓ. Τα μικρός θεούλης και τέτοιες πίπες κομμένες στο εξής, θα μου μιλάς όπως σου μιλάω, are we clear;


Φυσικά και είναι άσχετο..Συζητάμε για τους 48 κυρίως που είναι το πρόβλημα και το Unbalance στο League οι οποίοι 48 είναι 10 ψωνισμένα άτομα που όλοι με ρωτάνε prive (ο ποιό πρόσφατος είναι ο ali gi ) για το γιατί τα βάζω μαζί σας ενώ δεν έχω την δύναμη που έχετε εσείς..Η απάντηση είναι πολύ απλή..Πάντα θα διεκδικώ κάτι που μπορώ και όσο μπορώ :) Το staff δεν φταίει σε καμία περίπτωση επειδή εσείς φοβάστε/βαριέστε η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ άλλο να παίξετε ανάμικτα games και πόσο μάλλον ο ένας versus του άλλου..

Ναι εγώ ο ίδιος πρότεινα να μπώ σε κάποιο staff role μιάς και οι ώρες που αφιερώνω στο forum/community/dota είναι αρκετές και θα είχα κάτι παραπάνω να κάνω Και να βοηθήσω σα staff,απο το να παίζω όλη μέρα με την 5αδα μου... :rolleyes:

Είδες κάπου να γράφω πως το να γίνεις staff είναι κατι φοβερό??Αλλα για να γίνεις χρειάζετε μια διαδικασία και μια συζήτηση..Για παράδειγμα " Κώστα θα γίνει αυτό θα πρέπει να κάνεις αυτό και αυτό" και ΟΧΙ με γελοία posts νεύρων/αμηχανίας επειδή δυστηχώς δεν είμαι ο μόνος που στηρίζω όσα έχω γράψει παραπάνω...Μη κοιτάς που φοβούνται να μιλήσουν τα αρχίδια δε τα χουμε όλοι..

Πουθενά δεν είπα στα προηγούμενα posts μου ότι δεν είσαι καλό staff ή κάτι τέτοιο για να πείς αυτό που είπες..Βασικά δεν σε έκρινα σα staff γιατί δε με αφορά..Με ένοιαζε σα Μιχάλη και σαν ninjazz player,τώρα μόνο το δεύτερο..

Να υποθέσω πως με αυτό το να σου μιλάω όπως μου μιλάς εννοείς να σε λέω μπούφε και να σε ειρωνεύομαι???Δεν είσουνα αρκετά "clear" can u help me plz???

Οπως βλέπεις το αποτέλεσμα της υπόθεσης ήταν εσύ να χεις σκαλώσει/θυμώσει η ότι άλλο έχεις κάνει μαζί μου (δε σε κατηγορώ θέμα πειθαρχίας είναι αλλά αυτό έχεις κάνει) και πίστεψε με αλλάζοντας στάση απεναντί μου δε θα καταφέρεις τίποτα...Δεν φοβάμαι απολύτως τίποτα και ότι θέλω να πώ το λέω ''μπούφε???" no i hate this word!!! Οτι θέλω να το πώ το λέω Manager :)

(Αν διαψεύσης τη τελευταία παράγραφο απλά λήγει αυτομάτος ο διάλογος)

komborimon
09-05-2011, 07:48 PM
close this thread ffs

KoNaMiGr
09-05-2011, 07:53 PM
Δηλαδη για να καταλαβω τι θες ζητας απο το 48 team να παιζει αναμικτα μπας και παρεις κανα win?
Ρε συ παιχτη μηπως εισαι ο εγγονος τις θεοπουλας?Τι λες????????????????
Για ονομα του θεου σοβαρεψου λιγο οπως θελει θα παιζει ο καθενας γουστο του και καπελο του και ισα ισα με αυτα τωρα που κανεις το μονο που καταφερνεις ειναι να φερνεις στα ορια τους καποια ατομα αν εγω θελω να παιζω απο το πρωι ως το βραδυ με το team μου μαγκια μου.Ας ερθεις με καλυτερο team να με κερδισεις τι καθεσαι και postareis?Δες εδω που φτασαμε... να συζηταει ο καθε τυχοντας για εναν player που δεν γνωριζει,Ας σε δω καπου να κανεις κατι και μετα ελα και βγαλε αποψη ως τοτε this conversation is over

omG.stoGRC
09-05-2011, 08:02 PM
Konami(GR) = autowin pigenete mazi tou.

Close thread.

OtiNanaiBans
09-05-2011, 08:02 PM
Δηλαδη για να καταλαβω τι θες ζητας απο το 48 team να παιζει αναμικτα μπας και παρεις κανα win?
Ρε συ παιχτη μηπως εισαι ο εγγονος τις θεοπουλας?Τι λες????????????????
Για ονομα του θεου σοβαρεψου λιγο οπως θελει θα παιζει ο καθενας γουστο του και καπελο του και ισα ισα με αυτα τωρα που κανεις το μονο που καταφερνεις ειναι να φερνεις στα ορια τους καποια ατομα αν εγω θελω να παιζω απο το πρωι ως το βραδυ με το team μου μαγκια μου.Ας ερθεις με καλυτερο team να με κερδισεις τι καθεσαι και postareis?Δες εδω που φτασαμε... να συζηταει ο καθε τυχοντας για εναν player που δεν γνωριζει,Ας σε δω καπου να κανεις κατι και μετα ελα και βγαλε αποψη ως τοτε this conversation is over

Απο την αρχη είπαμε να γίνονται τα cm με random teams..Πολύ πιθανό να τύχετε κι εκεί κάποιοι απτο clan σου μαζί...Το να υπάρχουν ΜΟΝΟ cm με MONO το team sas δεν οδηγεί ούτε βελτιώνει τίποτα...Αν θες να καταλαβένεις άλλα απόσα σου λένε και να λές ότι νάναι feel free go on...Στα startgame δε σε βλέπω... :\

Kisses κάντε ότι σας καυλώσει τσάμπα κουράζομαι πολλές παροπίδες και μυαλό γιόκ.

K[a]ne
09-05-2011, 08:13 PM
Δηλαδη για να καταλαβω τι θες ζητας απο το 48 team να παιζει αναμικτα μπας και παρεις κανα win?
Ρε συ παιχτη μηπως εισαι ο εγγονος τις θεοπουλας?Τι λες????????????????
Για ονομα του θεου σοβαρεψου λιγο οπως θελει θα παιζει ο καθενας γουστο του και καπελο του και ισα ισα με αυτα τωρα που κανεις το μονο που καταφερνεις ειναι να φερνεις στα ορια τους καποια ατομα αν εγω θελω να παιζω απο το πρωι ως το βραδυ με το team μου μαγκια μου.Ας ερθεις με καλυτερο team να με κερδισεις τι καθεσαι και postareis?Δες εδω που φτασαμε... να συζηταει ο καθε τυχοντας για εναν player που δεν γνωριζει,Ας σε δω καπου να κανεις κατι και μετα ελα και βγαλε αποψη ως τοτε this conversation is over
Δε πίστευα ποτέ ότι θα έρθει η μέρα που θα το πω αυτό αλλά συμφωνώ με τον Konami!!

Αύριο πρωί πρωί θα πάω για εξετάσεις, αίμα, πίεση και αυτά τα ψυχολογικά test με τις μουτζούρες που τους λες τι βλέπεις.

Δικαίωμά τους να παίζουνε σα team. Γι'αυτό υπάρχουν τα sg και γι'αυτό μπήκε και το prize εκεί. Ανάμεσα στους προσωπικούς τσακωμούς έχω χάσει εντελώς τη μπάλα για το τι ακρβώς υποστηρίζει ο καθένας.

To Nihl προσπαθεί να γίνει ένα πιο competitive και high skilled league. Από τη στιγμή που υπάρχουν και prizes αυτό γίνεται μόνο με teams. Όταν παίζεις με άτομα που γνωρίζεις και συνεργάζεσαι σαφώς θα παίξεις πιο καλά. Το ίδιο γίνεται και στο eleos/NoL και δε θα γίνει εδώ; Είναι αναμενόμενο και επιβάλλεται να γίνει!

Άτομα που έρχονται από eleos/NoL χωρίς εμπειρία στα cm (όπως εγώ για παράδειγμα) λογικό είναι να μη μπορούν να ανταπεξέλθουν και να γίνονται στόχος κραξίματος που δε ξέρουν τα βασικά (δε με έχει κράξει κανείς προσωπικά αλλά το λέω γενικά) και να χάνουν απέναντι σε οργανωμένες ομάδες με περισσότερη εμπειρία. Όπως λέμε και στην Ελλάδα "man up and keep going".

Το να μην επιτρέπεις ομάδες όπως γίνεται στα WB θα ήταν καταστροφικό για το skill level του Nihl που προσπαθούμε να ανέβει και όχι να κατέβει. Όπως είπα και πάλι γι'αυτό υπάρχουν τα sg, γι'αυτό μπήκε εκεί το prize και καλή η κίνηση των παιδιών να δοκιμάσουν να το βάλουν εκεί για να έχουν μια ευκαιρία και οι randoms.

Obs.NinJaZz
09-05-2011, 08:20 PM
Λοιπόν, παίρνεις τις τελευταίες σου απαντήσεις, γιατί πολύ κράτησε αυτή η παρωδία. Έρχεσαι και κλαίγεσαι, επειδή είσαι noob, για κάτι το οποίο είναι στη φύση ενός league, μόνο και μόνο επειδή δεν έχεις την υπομονή και τη θέληση να κάτσεις να παίξεις επειδή χάνεις.


Φυσικά και είναι άσχετο..Συζητάμε για τους 48 κυρίως που είναι το πρόβλημα και το Unbalance στο League οι οποίοι 48 είναι 10 ψωνισμένα άτομα που όλοι με ρωτάνε prive (ο ποιό πρόσφατος είναι ο ali gi ) για το γιατί τα βάζω μαζί σας ενώ δεν έχω την δύναμη που έχετε εσείς..Η απάντηση είναι πολύ απλή..Πάντα θα διεκδικώ κάτι που μπορώ και όσο μπορώ :) Το staff δεν φταίει σε καμία περίπτωση επειδή εσείς φοβάστε/βαριέστε η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ άλλο να παίξετε ανάμικτα games και πόσο μάλλον ο ένας versus του άλλου..

Εμείς είμαστε το πρόβλημα; Πρώτη φορά το αναφέρεις αυτό χωρίς κάποιο δείγμα υπόνοιας μετά από 50 replies, fuck me. Και ποιο unbalanced league... Μιλάμε για league free for all, με το μόνο requirement να έχεις 2 supports από ήδη vouched users. Λογικό είναι να είναι unbalanced και λογικό είναι κάποιο να είναι καλύτεροι από κάποιους. Νομίζεις είσαι ο μόνος που έχει παίξει και παίζει vs stucks/teams; Γιατί κανείς δεν βγήκε ποτέ να κλαφτεί; Σκέψου το λίγο και για σύνελθε...


Και για να μιλήσω ως 48, παρότι δεν το ήθελα και με αναγκάζεις με κουτοπόνηρο τρόπο, ο Ali[Gi] καταρχήν δεν έχει καμία σχέση με εμάς... :rolleyes:
Επίσης, θα χαρώ να μου πεις ποιος άλλος από το team μου είναι τόσο ξεπλένης έτσι ώστε να κάτσει να μιλήσει prive σε σένα για ένα τόσο ηλίθιο θέμα... Επίσης θα χαρώ πολύ να μου πεις τι σε έκανε να μας θεωρείς ψωνισμένους. Το ότι ο jad0. γινόταν εριστικός, όπως, μες στις άκρες, μας λες; Και τον MastaHz κορόιδευε που είναι 29 φορές ανώτερος παίχτης από σένα και έχει χάσει όσες φορές έχεις χάσει και εσύ, αλλά ο MastaHz δεν ήρθε σε κανένα φόρουμ να κλαφτεί και να ζητήσει ένα δίκαιο gaming περιβάλλον... Ο komborimon το ίδιο και πόσα άλλα άτομα που μου διαφεύγουν αυτή τη στιγμή.
Πρέπει να καταλάβετε ότι κάποια πράγματα, όπως unbalanced games, «αδικία», μικρο-flames κτλ. είναι μέσα στην έννοια "league".

Αυτό που δεν μπορείς να καταλάβεις είναι ότι δεν έχουμε να αποδείξουμε τίποτα ούτε σε σένα, ούτε σε κανέναν και δεν μας νοιάζει ούτε στο ελάχιστο η άποψη ενός unknown noob.


Ναι εγώ ο ίδιος πρότεινα να μπώ σε κάποιο staff role μιάς και οι ώρες που αφιερώνω στο forum/community/dota είναι αρκετές και θα είχα κάτι παραπάνω να κάνω Και να βοηθήσω σα staff,απο το να παίζω όλη μέρα με την 5αδα μου... :rolleyes:

Σκέφτηκες ότι γι' αυτό δεν έχεις ιδέα πάνω στο game; Επειδή τρως τη μέρα σου στο φόρουμ;
Δικαίωμα σου, βέβαια, αλλά δεν έχεις το δικαίωμα να κρίνεις κάποιον που, ορθώς, παίζει DotA και προσπαθεί να βελτιωθεί.




Είδες κάπου να γράφω πως το να γίνεις staff είναι κατι φοβερό??Αλλα για να γίνεις χρειάζετε μια διαδικασία και μια συζήτηση..Για παράδειγμα " Κώστα θα γίνει αυτό θα πρέπει να κάνεις αυτό και αυτό" και ΟΧΙ με γελοία posts νεύρων/αμηχανίας επειδή δυστηχώς δεν είμαι ο μόνος που στηρίζω όσα έχω γράψει παραπάνω...Μη κοιτάς που φοβούνται να μιλήσουν τα αρχίδια δε τα χουμε όλοι..

Το υπονοείς συνεχώς και αυτό μου αρκεί. Η συζήτηση έχει γίνει ήδη και το ξέρεις...
Αν νομίζεις ότι είναι έτσι οι συμπεριφορές με αρχίδια, τότε πλανάσαι πλάνην οικτρά...


Να υποθέσω πως με αυτό το να σου μιλάω όπως μου μιλάς εννοείς να σε λέω μπούφε και να σε ειρωνεύομαι???Δεν είσουνα αρκετά "clear" can u help me plz???

Όχι. Εννοώ στον ίδιο τόνο και ύφος.


Οπως βλέπεις το αποτέλεσμα της υπόθεσης ήταν εσύ να χεις σκαλώσει/θυμώσει η ότι άλλο έχεις κάνει μαζί μου (δε σε κατηγορώ θέμα πειθαρχίας είναι αλλά αυτό έχεις κάνει) και πίστεψε με αλλάζοντας στάση απεναντί μου δε θα καταφέρεις τίποτα...Δεν φοβάμαι απολύτως τίποτα και ότι θέλω να πώ το λέω ''μπούφε???" no i hate this word!!! Οτι θέλω να το πώ το λέω Manager :)


ne;520141']Ναι σωστά επειδή είμαστε staff παύουμε να είμαστε άνθρωποι! Είμαστε bot και δε λυγίζουμε με τίποτα όσο βλάκας και εκνευριστικός κι αν είναι ο άλλος!

Ηθελα να'ξερα τα λέτε και τα πιστεύετε αυτά ή postάρετε έτσι για να περάσει η ώρα;

OtiNanaiBans
09-05-2011, 08:25 PM
ne;521718']Δε πίστευα ποτέ ότι θα έρθει η μέρα που θα το πω αυτό αλλά συμφωνώ με τον Konami!!

Αύριο πρωί πρωί θα πάω για εξετάσεις, αίμα, πίεση και αυτά τα ψυχολογικά test με τις μουτζούρες που τους λες τι βλέπεις.

Δικαίωμά τους να παίζουνε σα team. Γι'αυτό υπάρχουν τα sg και γι'αυτό μπήκε και το prize εκεί. Ανάμεσα στους προσωπικούς τσακωμούς έχω χάσει εντελώς τη μπάλα για το τι ακρβώς υποστηρίζει ο καθένας.

To Nihl προσπαθεί να γίνει ένα πιο competitive και high skilled league. Από τη στιγμή που υπάρχουν και prizes αυτό γίνεται μόνο με teams. Όταν παίζεις με άτομα που γνωρίζεις και συνεργάζεσαι σαφώς θα παίξεις πιο καλά. Το ίδιο γίνεται και στο eleos/NoL και δε θα γίνει εδώ; Είναι αναμενόμενο και επιβάλλεται να γίνει!

Άτομα που έρχονται από eleos/NoL χωρίς εμπειρία στα cm (όπως εγώ για παράδειγμα) λογικό είναι να μη μπορούν να ανταπεξέλθουν και να γίνονται στόχος κραξίματος που δε ξέρουν τα βασικά (δε με έχει κράξει κανείς προσωπικά αλλά το λέω γενικά) και να χάνουν απέναντι σε οργανωμένες ομάδες με περισσότερη εμπειρία. Όπως λέμε και στην Ελλάδα "man up and keep going".

Το να μην επιτρέπεις ομάδες όπως γίνεται στα WB θα ήταν καταστροφικό για το skill level του Nihl που προσπαθούμε να ανέβει και όχι να κατέβει. Όπως είπα και πάλι γι'αυτό υπάρχουν τα sg, γι'αυτό μπήκε εκεί το prize και καλή η κίνηση των παιδιών να δοκιμάσουν να το βάλουν εκεί για να έχουν μια ευκαιρία και οι randoms.

Αν δε κάνω λάθος αυτό που είπα είναι να παίζουμε startgames ή -cm me random teams... Οχι να απαγορέψουμε στο team να παίζει μαζί αλλά να ΜΗ ΓΙΝΕΤΕ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ..!!


EDIT: Αγόρι μου ninjaz tha sto grapsw greeklish mpas kai..den eipa oti oi 48 mou ekanan prive,10 ALLA ATOMA T LEAGUE MOU EIPAN GIATI TA BAZW ME TOUS 48..NEIWSTO LIGO..KSUPNA..OSO PROLABENEIS..
De ksanaapantaw edw me ebgales apta rouxa mou kai exei matsara se 2 wres lan (me auton p me eixes rwthsei an eimai lan u know! )

Obs.NinJaZz
09-05-2011, 08:39 PM
EDIT: Αγόρι μου ninjaz tha sto grapsw greeklish mpas kai..den eipa oti oi 48 mou ekanan prive,10 ALLA ATOMA T LEAGUE MOU EIPAN GIATI TA BAZOUN ME TOUS 48..NEIWSTO LIGO..KSUPNA..OSO PROLABENEIS..
De ksanaapantaw edw me ebgales apta rouxa mou kai exei matsara se 2 wres lan (me auton p me eixes rwthsei an eimai lan u know! )

Ωραία. Ξέρεις κάτι; Δεν με νοιάζει καθόλου ποιος σου είπε τι, εκεί καταλήγω. Με νοιάζει μόνο για δικά μας άτομα τι κάνουν και λένε. Οι υπόλοιποι κάντε και πείτε ότι θέλετε.


ΥΓ. Χαίρομαι που δεν θα ξαναπαντήσεις μπας και ησυχάσουμε λίγο, γιατί έχουμε βγει over-dose από τα πολλά αλλοπρόσαλλα που έχουμε δει σε αυτό το thread.

ΥΓ2. Χαιρετισμούς στον G0ld3n. ;)

SPIDER
09-05-2011, 09:16 PM
ΥΓ2. Χαιρετισμούς στον G0ld3n. ;)


slourp

Obs.NinJaZz
09-05-2011, 09:44 PM
slourp

OORBeRaogkA

lesnamelenetan?o.O
09-05-2011, 10:32 PM
thelw n mathw t real name t g0ld3n edw k kero kai dn mporw

OtiNanaiBans
09-05-2011, 10:43 PM
thelw n mathw t real name t g0ld3n edw k kero kai dn mporw

Σοφοκλής :)


Done Ninjazz!!!Επίσης,είσαι καλό παικτάκι λέει!!

Μη κουράζουμε τι μεγαλειότητά σας τώρα!! Βλέπω match :D

toulipa
10-05-2011, 02:05 PM
epeidi bariemai na psaxnw pws kaneis quote kai mlkies i apantisi gi auta pou eipes spider einai ta logia tou kane...to na ksereis to cm den mporeis na ipoxrewseis kai tous allous 4 randoms na to kseroun opote to replay apo to kathe site mporei na se boithisei mexri ena simeio....etc mporw na katalabw kai tin ennoia tis 5adas ....kai nai einai dotacw.eu sto quakenet tou irc...kai den s eipa spider kati gi vigoss kai auta ...rwtisa ton konami an oi alloi einai epaggelmaties me alla names....kai prospathisa na to rwtisw etc wste na katalabei oti den to lew eirwnika.....kai tha s pw kati gi ta manners s...i eleutheria tou logou s teleiwnei ekei pou arxizei autou pou epithithesai me ta manners s...gi auto tha prepei toulaxiston ta manners s na se noiazoun ligo gi na min prosbaleis ton allon.....

oso gi to thema twn ksenwn tha ithela na rwtisw ton k[a]ne pio poli(san gnwsti twn bot tou eleos kai tou nol :P) ti prepei na ginei me ta bots (rithmiseis ,allagi bots )etc wste na proselkisoume ksenous...stin teliki an thelei kapoia lefta gi opoiodipote bot mporeis na to peis sto forum gi opoion thelei na boithisei....
kai ninjazz an prosekses milisa perissotero se ola m ta thread na proselkisoume low me mid skill teams....me auta ta logia m apostasioume ligo apo ta atoma tou sfg/mcl ...episis an thelete mporw smr na katsw na metafrasw kati sto forum pou den exei metafrastei apo to section tou clan nihl...iparxei ena endexomeno na mporw na to dwsw na metafrastei kai sta germanika kai sta serbika ...


p.s. auto pou me proksenise ton endiaferon pio polu apo ola itan to avatar tou omg.stogrc (nai nai eida kai tin alli foto atimouli ...)

SPIDER
10-05-2011, 11:01 PM
Egw s auto to league re file den milaw ka8olou(ektos apo tous 48rides,p h megaluterh vrisia eina to zwo) kai genika megaluterh vrisia apo to zwo den lew.Sta post m den evrisa kanenan.

Einai merikoi p otan tous lew ligo ti na kanoun apo items kai pws na xrisimeusoun sto team, s lene "a koita egw eimai top sto sg mhn milas please(reactor)".Den pairnoun apo logia.

Einai kai alloi p katalavainoun.Apla gia ta manners m den boreis na peis tpt mias kai den vrizw kanenan(tulaxiston sto nihl) ektos apo tous clan mates.

Poion prosvala?

toulipa
11-05-2011, 12:36 AM
egw se auto stathika kai se tipota allo kai ekana to analogo sxolio:''S auto to league-egw proswpika- den exw na apodeiksw tpt kai den me noiazei gia to ti paixtei me thewroun oso anafora ta manners/skill m.Paizw gia mena, na to euxaristh8w''...twra apo ekei kai pera ntaks...o jad0 xalaei ligo auto pou les genika gi tous 48 alla tespa...egw se olo to post den deixnw me to daktilo m kapoion ...mia sizitisi prospathw na kanw apantwntas apla auta pou leei o kathenas....pote den exw kaugadisei sobara me kapoion kai oute prokeitai...malista polles fores tou humour m kapoioi to exoun pareksigisei (px. pause)

Reactor
11-05-2011, 12:42 AM
Spider lipame ala den ipa ego afto to prama :D Pezame ena .sg sou leo to build pou tha akolouthiso kai molis teliono esi mou les oti "afto ine to buiold sou" kai arxizis na les kapia ala items. Kai afou blepis oti se grafo :D les "stin poutsa m min mathenete" kai ego sou leo ego sou leo "tixeo ine pou ime protos sta .sg? :O"
Afti ine i perilipsi

sorry gia to out of topic ala anaferthike to onoma mou
Edo ine kai to replay

SPIDER
11-05-2011, 02:35 AM
Spider lipame ala den ipa ego afto to prama :D Pezame ena .sg sou leo to build pou tha akolouthiso kai molis teliono esi mou les oti "afto ine to buiold sou" kai arxizis na les kapia ala items. Kai afou blepis oti se grafo :D les "stin poutsa m min mathenete" kai ego sou leo ego sou leo "tixeo ine pou ime protos sta .sg? :O"
Afti ine i perilipsi

sorry gia to out of topic ala anaferthike to onoma mou
Edo ine kai to replay

sorry p den 8umomoun ta akribes s logia.

Kai to replay to evales gia na deikseis ti?;o

OtiNanaiBans
11-05-2011, 02:56 AM
sorry p den 8umomoun ta akribes s logia.

Kai to replay to evales gia na deikseis ti?;o

Οτι σε νίκησε? :P (den to eida etsi to lew)

Reactor
11-05-2011, 03:03 AM
-.- Nomiza itane profanes kai to ekana gia na min xriazete na kano pali post (opos tora)
1. Se periptosi pou den me pisteves
2. Se periptosi pou kapios den iksere pios lei tin alithia gia na to diapistosi monos tou. (an kai den nomizo na niasti kai kanis)

Episis exi simasia o tropos pou les kati. Gia paradigma etsi opos to parousiases esi fenotane les kai esi ise aftos pou prothimopiite na mas didaksi kai ego to pezo anoteros kai den dexome simvoules. Eno stin pragmatikotita (i toulaxiston opos to eklanvano ego) esi ise aftos pou theori oti den kseroume na pezoume kai prospathi na epivali tin gnomi tou kai ego aftos pou tin agnoo iponoodas oti efoson ime protos sta sg kati ksero kai ego. (den ipa oti ime o kaliteros ala gia na ime protos prepi na ime toulaxiston kalos)

Edit: Re boufe otinanai ego kai spider idio team imastan <.< pos alios tha mou elege ti items na kano? -.-

Obs.NinJaZz
11-05-2011, 03:15 AM
To thread για άλλο σκοπό ξεκίνησε και αλλού κατέληξε.
Για όποια διαφωνία ή πρόβλημα υπάρχει, μπορείτε να τα πείτε prive.


Closed.