PDA

View Full Version : About NIHL- Hi again..



OtiNanaiBans
25-05-2011, 06:55 AM
Καλημέρα..Με πήρε 7 η ώρα αλλά ντάξει κατάφερα να βάλω σε μια σειρά κάπως τις σκέψεις μου.

Σε αυτό το thread θα θίξω αρκετά ζητήματα που αφορούν το channel και η αλήθεια είναι πως ξεκινάω κάπως στα τυφλά χωρίς ακριβή στόχο.

Θα αρχίσω με το ζήτημα του noobplay/activity/bot gaming/vouching system...

Δεν είμαι σίγουρα ο μόνος που παρατήρησε μια κάμψη στο activity...Σήμερα όμως μετά απο πολύ καιρό είδαμε 3 game σχεδόν να γίνονται ταυτόχρονα..26 άτομα μέσα!!! Αυτό ήταν πολύ θετικό αν σκεφτεί κανείς πως αρκετά ονόματα και καθημερινοί παίκτες δεν ήταν μέσα στους 26!!Σε τι οφείλετε αυτή η κάμψη/ανάκαμψη λοιπόν??Σκεφτείτε το channel να είχε 3-4 games ταυτόχρονα και κάθε φορά να παίζαν άλλοι με άλλους στα sg κ.ο.κ...Πως θα μπορέσει να πραγματοποιηθεί αυτό?Μια πρόταση έκανε ο dalton αλλά εγώ πιστεύω πως χρειάζετε πολύ δουλειά/καθημερινές θυσίες κάποιων για να τραβήξει περισσότερο κόσμο το channel...Δεν έχω να προτείνω κάτι ακριβές για αυτό ας ακουστεί κάποια άποψη και βλέπουμε..

Vouching system,θεωρώ πως πρέπει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ πολύ σύντομα να δυσκολέψει το vouching system καθώς σήμερα παίχτηκαν πάρα πολλά υπό του low skill games με αποτέλεσματα όχι θετικά (πχ ο komborimon και εγώ εν τέλη είμαι αρκετά ξενερωμένος και τέθηκε θέμα απο πολλά άτομα σύγκρισης NIHL/WB και μπορεί να το διαβεβαιώση και ο Ninjazz αυτό) Δεν νομίζω πως υπάρχει έστω και ένα σημάδι βελτίωσης τον τελευταίο μήνα..Μια αλλαγή στο vouching system Και κάποιο ''promotion" ίσως ανέβαζε το επίπεδο και τον ανταγωνισμό στο league.

Noobplay..Σε περιπτώσεις αισχρές που το noobplay στραβώνει τυφλό το άμεσο unvouch πρέπει να γίνεται..Βέβαια αυτό θα εχει θεωριτικά επίπτωση στο activity αλλά σκεφτείτε το και απτην ανάποδη..Πως έκανε ο ninjaz άμεσα unvouch τον tasoc; Ε κάπως έτσι...Το "go κανε report" δεν είναι απάντηση για τους άλλους ενώ για σένα που μπορείς το κάνεις απλά..Φαίνετε αυτό που είναι για unvouch ακόμα και αντίπαλος να είσαι...

Bot gaming..Πρώτα απο όλα στα games επικρατεί ΜΠΑΧΑΛΟ...Ενα άφθονο μακελιό ότι νάναι κινήσεων,εννοχλιτικού chating,σπαμ Pauses,σπαμ σπαμ σπαμ,οτι ναναι observers,lanakia observer/player.. Πρώτα απο όλα να επισημάνω πως ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ την clan 48 που μας διευκολύνει στα παιχνίδια με τα bot της αλλά αυτό ΔΕΝ σημαίνει πως θα κάτσουμε να μας !$#!$#@$ κι όλας..Δε μπαίνουμε στο bot σας για να σπαμαρετε commands να μιλάτε όπως ναναι και να μας κάνετε και ban ή να απειλείτε με kick...Το game γράφει NIHL μπορεί να είστε στα bot της 48 αλλά ΜΗ ΤΑ ΙΣΩΠΕΔΟΝΕΤΑΙ ΟΛΑ..Μιλάω για συγκεκριμένα άτομα της 48 μη θιχτείτε όλοι..Ξέρουν αυτοί..Αν θα μπορούσε με κάποιο τρόπο να βελτιωθεί η κατάσταση αυτή θα ήταν καλύτερα..

Συνοψίζοντας τα παραπάνω,κάποιες αλλαγές χαλάνε κάτι άλλο,πχ αν δυσκολέψη το vouch ίσως πέσει το activity αλλά πρέπει να πέρνονται ρίσκα και να γίνονται θυσίες για να επιτύχουμε κάτι παραπάνω..Μπορούν να πέσουν διάφορες προτάσεις και θα δείξει η συζήτηση..

Τώρα όσον αναφορά τα .startgames...Μπορεί κάποιος manager να με ενημερώσει αν τα teams βγένουν 100% random...???Επειδή νομίζω πως ναί,η πρόταση είναι απλή βατή και αναγκαία...Το da-bot για τα wb φτιάχνει teams βάση δυναμικότητας elo...Δεν μπορεί η ss ή ο k[a]ne να προσθέσει κάτι ανάλογο σε αυτά τα bot όμως με βάση τα .stats/.rank του καθενός???Ετσι τα random teams θα είναι πολύ ποιό balanced και προφανώς θα έχουμε ωραιότερα παιχνίδια απο αυτά που βλέπουμε τώρα..

Γενικά για τo league τώρα...Θεωρώ αστείο να φτάνει σε σημείο να συγκρίνει κάποιος το NIHL με τα weekend battles όπου δυστηχώς βλέπουμε πολύ κακά games...Αν εσείς δεν είδατε αυτό που είδα εγώ σήμερα δηλαδή πολύ κακά παιχνίδια τότε διορθώστε με...Χρειάζετε δουλειά και υπομονή για να πετύχης κάτι,ψάχτε το λίγο..Εμείς εδώ είμαστε να σας βοηθήσουμε...Θέλω επίσης να επισημάνω στον ninjazz πως δεν είναι όμορφο να φαίρεσε ποιό ανεκτηκά/καλά σε συγκεκριμένα άτομα επειδή είναι φίλοι σου ή clan mate σου ή ότι...Ξέρω πως άλλο όταν είσαι manager άλλο όταν είσαι ninjazz αλλά δυστηχώς βρίσκεσαι σε αρκετά περίπλωκη θέση όπου όταν παίζεις είσαι και τα δύο μαζί,δεν χτυπάει ωραία στον απλό user κάποια/ες συγκεκριμένες συμπεριφορές..Τελείως φιλικά μιλάω δεν βλέπω φαντάσματα το ξεκαθαρίζω για να μην ξαναπαρεξηγηθείς..
Είχες πεί επίσης πως δεν έχεις όρεξη να ''οδηγείς'' τον κάθε noob με το τι πρέπει να κάνει σε κάθε game,αυτό δε σημαίνει οτι όχι απλά δε πρέπει να του τονόνεις το ηθικό αλλά να του το γαμάς κι όλας..Δεν έχω δεί κανέναν απο τους ''καλούς'' του league να πεί σε κάποιον μπράβο..Μόνο ειρωνία/χλευασμό/κράξιμο...Ετσι όμως δεν τραβάς κανέναν στο να ασχοληθεί σοβαρά με το league.. (ελπίζω να γίνεται απόλυτα κατανοητό αυτό που εννοώ)

Θα θίξω εδώ και ένα τελευταίο ζήτημα και θα δείξει αν θα πάει στα uv req.
Unvouch request h_karampina λοιπόν..

Θέλω να υπενθιμίσω σε όσους το ξέχασαν πως υπάρχουν κάποια rules που κάποιοι καθόντουσαν κι έφτιαχναν...

http://www.mymgn.com/board/showthread.php?68058-NoL-Inhouse-League-RULES

Εδώ αναφέρεται ότι...


6. Εντολή Pause

Η αλόγιστη χρήση της εντολής Pause δεν επιτρέπεται. Πρέπει να ειδοποιήσετε την αντίπαλη ομάδα πριν κάνετε Pause και Unpause το παιχνίδι.Επίσης πρέπει να συναινέσει τουλάχιστον ένας παίκτης από το αντίπαλο team για να δοθεί pause/unpause.
Απαγορεύεται να γίνει χρήση της εντολής αν βρίσκεται κάποια μάχη σε εξέλιξη.
Η μέγιστη διάρκεια που μπορεί να έχει κάποιο pause είναι εώς 2 λεπτά.

Αυτον τον κανόνα τον έχετε γενικά ισοπεδώση αλλά οκ πάει στο καλό αυτός..


7. Καταστροφή παιχνιδιού

Καμμία συμπεριφορά η οποία συμβάλει στην καταστροφή του παιχνιδιού(gameruin) δεν είναι ανεκτή και θα οδηγεί σε μόνιμο αποκλεισμό από το league.
Προσοχή: Κατακριτέα είναι και η χυδαία και προσβλητική/εριστική έκφραση λόγου και έγκειται στα όρια του gameruin.


Να υπενθιμίσω επίσης πως εκτός απο τα πρόσθετα στα rules που μιλάνε για εννοχλητικό chating,το παραπάνω 7. rule εμπεριέχει και προσβλητική εννοχλητική εριστική έκφραση στο παιχνίδι η οποία δεν επιτρέπει σε κάποιον παίχτη να παίξει ήρεμος κτλπ..

Παρακάτω παραθέτω το replay στο οποίο συμμετείχε και ο manager ninjazz και το οποίο θέλω να εξεταστεί προσεκτικά απο όλους τους managers..

Το replay δείχνει ένα game στο οποίο πήγα mid vs jad0. ... h_karampina αφού δεν του έδωσα Lina για να πάει Mid flamare το chat Λέγοντας πως πάει για suicide στο roshan και στη συνέχεια με σπάμαρε ότι αν πεθάνω πρίν τα 5 λεπτά πάω για unvouch..Τελικά στο 12 είχαμε φάει τον jad0. ο οποίος είχε 25 creepakia εγώ είχα 18 και σπάσαμε και tower mid (denied) ...Σε ένα gang κάτω χωρίς mana δε μπορέσαμε να φάμε τον ninjazz και η karampina ξεκίνησε το spam/λεκτική επίθεση...Και τελικά όταν ο ninjazz ήρθε Μid και κάναμε 20 δευτερόλεπτα κρυφτούλι στα δέντρα h karampina επέλεξε να με αφήσει να πεθάνω και μετά να πεί ότι είχε lag ενώ έπαιζε κανονικά (επίτηδες με άφησε να πεθάνω μιας και άντεχα ακόμα)..Στο 12ο λεπτό που ανέφερα τα creeps ο ninjazz που ήταν solo κάτω είχε 52 παρακαλώ (εναντίον του καραμπίνα) ...Μεσολαβεί ένα διάστημα στο οποίο μπορείτε να δείτε απο το replay τι έγινε και επίσης όσα έχω ήδη περιγράψει μπορείτε να τα δείτε..Ο ninjazz είχε ήδη ντυθεί και καθάρισε το game επιτρέποντας στον jad0. να πάρει κάποια Kills με το 5 lvl dagon και να ντυθεί και αυτός..Η επιλογή του karampina ήταν να συνεχίσει να flamarei στο all chat μάλιστα ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που πεθαινα χασκογελόντας σαν να την έβρισκε που έπεφτα και να λέει συνέχεια πως feedara στο lane τον jad0. και ειρωνευόταν συνεχώς...Στην φράση του "στο πήρε το mid o otinanaibans'' που την έβγαλε απο το μυαλό του o jad0. kai o ninjazz επέλεξαν να χασκογελάσουν λίγο μαζί του και να με ειρωνευτούν επίσης...Ετσι είναι τα lanakia βέβαια jad0/karampina ..
To replay είναι παρακάτω...ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ feedara/έχασα στο mid; Μήπως ΕΣΥ feedares τον ninjazz και χάσαμε το game απο την τραγική συμπεριφορά σου??Απάθεια χλευασμός spam ειρωνία game ruin 0teamwork σε όλο το game...?
Μέσα σε αυτή την αφόρητη συμπεριφορά που έχει ο karampina Και κάποιοι άλλοι 48 (βασικά σχεδόν όλοι) απέναντί μου,του είπα την φράση "gamw ton stauro sou" η οποία φαίνετε και στο chat...Προφανώς δεν έβρισα τον χριστό όπως ο ίδιος υποστίριξε και νομίζω πως δικαιολογείτε αύτη μου η αγανάκτηση...Θα τα δείτε όλα στο replay...

Ζητάω λοιπόν αν όχι το unvouch του καραμπινα,να γίνει κάτι τουλάχιστον για το spam/flam/ειρωνία/game ruin και όλα τα υπόλοιπα που κάνει έκανε...Και λίγο αντικειμενικά παρακαλώ γιατί η συμπεριφορά σου ninjazz στο game Και γενικά σε κάτι τετοια είναι τελείως υποκειμενική. (για να μή σχολιάσω το !end του jad0. και το χλευασμό στο channel στο βραδυνό game :\ )


Γενικά όποιος λογικός/αντικειμενικός άνθρωπος διαβάσει όλο το thread μου και δεί και το replay θα καταλάβει τα πάντα και λογικά θα πέσει σωστή συζήτηση και ανταλλαγή προτάσεων για τα αρχικά θέματα αλλά και για το game...Εχω αγανακτήση και προσπαθώ να βρώ έναν αντικειμενικό άνθρωπο και πραγματικά πιστεύω πως θα τον βρώ εδώ...Είναι δεδομένο πως οι υποκειμενικές απόψεις και οι fans μου θα βγούν να κράξουν και να πούν spam/klama/fail και στην συνέχεια να ειρωνευτούν στο channel αλλά πραγματικά δεν με απασχολεί...Λίγη αντικειμενικότητα δε βλάπτει πού και πού...Αντε να δούμε...

TIP: NO OFFENCE ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ except h_karampina ..
(Πιθανές ελείψεις/διορθώσεις θα διορθωθούν αύριο καθώς νυστάζω απίστευτα..)

Jad0.
25-05-2011, 07:19 AM
Σκέφτηκες μήπως οτι αμα σταματήσεις κι εσύ να σχολιάζεις τους άλλους θα σταματήσουν να σε σχολιάζουν και αυτοί; Γιατί δεν προσπαθείς να παίξεις το παιχνίδι σου ήσυχα και όμορφα μπας και ησυχάσουμε και εμείς;

Τελικά στο 12 είχαμε φάει τον jad0. ο οποίος είχε 25 creepakia εγώ είχα 18 και σπάσαμε και tower mid (denied)
Εγώ είχα 45 κι εσύ 18 και είχα κάνει και gangs μιας και είχα balanar, τα λες που τα λες να τα λες σωστά τουλάχιστον :D

Μάλιστα βλέπω σε ενδιαφέρει περισσότερο τι κάνω εγώ στα games παρά το τι κάνεις εσύ, lol, ρε φίλε, είναι δυνατόν να ανοίγεις ολόκληρο topic για να μας πεις για το league και να αναφέρεις πόσα creepakia είχα στο 12; :D:D:D

Εγώ στο είπα κι άλλη φορά δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί σου, αλλά τώρα αυτά που λες για το 48 hostbot και για τα mutes. Μια φόρα έγινε ρε αδελφέ και μόνο στο συγκεκριμένο game είμασταν skype με τον NinJaZz και απλά κάναμε mutes έτσι 4fun 2-3 φορές κι αυτό σε πείραξε; :D

Εγώ προσωπικά με kick δεν σε απείλησα ποτέ.(ξέρω οτι αναφέρεσαι σε μένα)
Όταν κάνει pause ο άλλος την ώρα του fight λογικό είναι να γίνει κάποιο resume.
Όταν κάνει pause ο άλλος κάθε 3 και λίγο λογικό είναι να γίνει κάποιο resume.
Όταν κάνει pause ο άλλος για να μας πει "κάνε mute αυτόν βρίζει" λογίκο ειναι να γίνει κάποιο resume.

Επίσης έγιναν και demotes στο 48-hostbot στα άτομα που δημιουργούσαν πρόβλημα με bans/mutes κτλ.


.Και λίγο αντικειμενικά παρακαλώ γιατί η συμπεριφορά σου ninjazz στο game Και γενικά σε κάτι τετοια είναι τελείως υποκειμενική. (για να μή σχολιάσω το !end του jad0. και το χλευασμό στο channel στο βραδυνό game :\ )
Αποκλείεται να μην σου είναι γνωστό οτι τα hostbots του NoL/NiHL δέχονται attacks, που προκαλούν lag, dc, drop κτλ. Το βράδυ απο τα 10 games που έπαιξα στα 8/10 υπήρχε dc ή drop των hostbots οπότε αρκετά games έγιναν end. Το game που παίζαμε κολλήσαμε ΌΛΟΙ και έκανα end επειδή έβγαλε 7 άτομα se dropscreen, έσυ επιμένεις ακόμα πως δεν κόλλησες. Κάνε post άμα σε απασχολεί τόσο εκείνο το game, 5 λεπτά παίζαμε εξάλλου, έχασες πολύ χρόνο.

Ο χλευασμός στο channel ήτανε επειδή με προκάλεσες και εσύ και ο NinJaZz για το end, ε δεν γίνεται να προκαλείς κάθε φορά και να μην αντιδράει ο άλλος. Επίσης έγινα ban στο channel απο τον NinJaZz την ώρα που έβριζα.

Αυτά, στο ξαναλέω δεν έχω μαζί σου κανένα πρόβλημα.

komborimon
25-05-2011, 12:22 PM
Στο ειπα και χτες στο λεω και τωρα σε league παιζεις που εχει ως κυριο κριτηριο το skill (λεμε τωρα :P) οποτε τα manners (χλευασμοι , ειρωνιες ) περνανε σε δευτερη μοιρα εκτος αμα ειναι πολυ σοβαρα πχ οικογενεια,θρησκεια . Τι νοημα εχει να διαμαρτυρεσαι και να παραπονιεσαι γιατι για τον α ή β λογο δε σε σεβονται οι αλλοι .
Ε για το inactivity εχεις δικαιο το εχω ξαναπει εχει γινει vouched ολο το eleos/nol και εχει πανω απο 500 ατομα inactive οποτε πρεπει να φυγουν αρκετοι γιατι αν δεν τους αρεσει το cm/ardm και προτιμουν τα pubs δεν υπαρχει λογος να ειναι vouched.
Τωρα για το noobplay δε θα το σχολιασω απο τη στιγμη που δεν ζητατε replay απο cm/cd games λογικο ειναι να μπει ο καθε ασχετος μεσα ετσι οπως ειναι τωρα. Επισης οι περισσοτεροι παιχτες προερχονται απο NoL/eleos οποτε δε μπορεις να περιμενεις πολλα απο αποψη skill.
Οσο αφορα τους admins τον Ninjazz ας πουμε παραειναι τυπικος και ελαστικος κατα τη γνωμη μου . Αμα δεις σε αλλα leagues πως φευγουν τα bans/unvouches θα παθεις πλακα. Για να γινεις unvouched απο NIHL απο θεμα skill δηλαδη πρεπει να εισαι πολυ low skilled αλλα και παλι δεχεσαι ενα warn πρωτα.
Ε ανοιξε και το gnet-league οποτε οι παλιοι GDL players που επαιζαν στην αρχη του season 2 τωρα πολυ δυσκολα να μπουν NIHL για game.
Επισης το θεωρω μαλακια να υπαρχουν 2 διαφορετικα points για challenge και startgame κατι που δεν εχει νοημα και ουτε το εχω ξαναδει πουθενα αλλου .

OtiNanaiBans
25-05-2011, 04:30 PM
Σκέφτηκες μήπως οτι αμα σταματήσεις κι εσύ να σχολιάζεις τους άλλους θα σταματήσουν να σε σχολιάζουν και αυτοί; Γιατί δεν προσπαθείς να παίξεις το παιχνίδι σου ήσυχα και όμορφα μπας και ησυχάσουμε και εμείς;



Θύμησέ μου?? Βλέπεις να σχολιάζω κάτι στο replay; Τι εννοείς σχολιάζω τους άλλους??



Εγώ είχα 45 κι εσύ 18 και είχα κάνει και gangs μιας και είχα balanar, τα λες που τα λες να τα λες σωστά τουλάχιστον :D

Μάλιστα βλέπω σε ενδιαφέρει περισσότερο τι κάνω εγώ στα games παρά το τι κάνεις εσύ, lol, ρε φίλε, είναι δυνατόν να ανοίγεις ολόκληρο topic για να μας πεις για το league και να αναφέρεις πόσα creepakia είχα στο 12; :D:D:D



Μέχρι να χάσεις τον balanar είχες 45?με 3 waves solo silencer Πήγες τόσα..Γιατί να πώ κάτι λάθος εφόσον ανέβαζα replay; Οχι δε με ενδιαφέρει περισσότερο τι κάνεις εσύ μίλησα και για εμένα.Αλλά αν κατάλαβες αυτό απο όλο το thread δεν χρειάζεται να σου ξανααπαντήσω.




Εγώ στο είπα κι άλλη φορά δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί σου, αλλά τώρα αυτά που λες για το 48 hostbot και για τα mutes. Μια φόρα έγινε ρε αδελφέ και μόνο στο συγκεκριμένο game είμασταν skype με τον NinJaZz και απλά κάναμε mutes έτσι 4fun 2-3 φορές κι αυτό σε πείραξε; :D

Εγώ προσωπικά με kick δεν σε απείλησα ποτέ.(ξέρω οτι αναφέρεσαι σε μένα)
Όταν κάνει pause ο άλλος την ώρα του fight λογικό είναι να γίνει κάποιο resume.
Όταν κάνει pause ο άλλος κάθε 3 και λίγο λογικό είναι να γίνει κάποιο resume.
Όταν κάνει pause ο άλλος για να μας πει "κάνε mute αυτόν βρίζει" λογίκο ειναι να γίνει κάποιο resume.

Επίσης έγιναν και demotes στο 48-hostbot στα άτομα που δημιουργούσαν πρόβλημα με bans/mutes κτλ.



OXI δεν αναφέρομαι σε εσένα..Μιλάω για κάποιους άλλους βλέπετε καραμπίνα/γλιφιτζούρι οι οποίοι και χτές λέγαν έχεις Ban/kick αν δεν αυτό εκείνο το άλλο σε κάποια παιδιά και επίσης είχαν γίνει mass bans και το ξέρεις..Και ΟΧΙ δε με πείραξε ο χαβαλές που κάνεις με τον φίλο σου τον ninjazz αλλά δε νομίζω πως θα αρέσει στους head admins αν δούν ότι κάποιοι κάνουν ότι γουστάρουν στα παιχνίδια του League τους..Και δεν αναφέρομαι στα φιλικά mutes...Δε πρέπει να ξεχνάτε ότι παίζετε σε ενα league επειδή είτε μπαίνετε σε δικά σας hostbots είτε επειδή έχετε μια άλφα άνεση με τον ninjaz..
Κάπου εδώ πρέπει να αναφέρω πως κι εγώ δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα μαζί σου και τα άτομα τις 48 που προκαλούν δεν είναι ο ninjaz ούτε O konami ούτε εσύ ούτε ο spider,είναι κάποιοι άλλοι που έχετε μαντρώσει και την έχουν πιστέψει άσχημα...Και μάλλον το γνωρίζεις κι εσύ αυτό..
Αν πάλι σας αρέσει να εκθέτουν το clan σας,no prob..ΑΛΛΑ όταν παίζει σε ξένο league και βοηθάς με τα bot σου,thanx αλλά μη το εκμεταλεύεσαι (ΟΧΙ ΕΣΥ...)



Αποκλείεται να μην σου είναι γνωστό οτι τα hostbots του NoL/NiHL δέχονται attacks, που προκαλούν lag, dc, drop κτλ. Το βράδυ απο τα 10 games που έπαιξα στα 8/10 υπήρχε dc ή drop των hostbots οπότε αρκετά games έγιναν end. Το game που παίζαμε κολλήσαμε ΌΛΟΙ και έκανα end επειδή έβγαλε 7 άτομα se dropscreen, έσυ επιμένεις ακόμα πως δεν κόλλησες. Κάνε post άμα σε απασχολεί τόσο εκείνο το game, 5 λεπτά παίζαμε εξάλλου, έχασες πολύ χρόνο.

Ο χλευασμός στο channel ήτανε επειδή με προκάλεσες και εσύ και ο NinJaZz για το end, ε δεν γίνεται να προκαλείς κάθε φορά και να μην αντιδράει ο άλλος. Επίσης έγινα ban στο channel απο τον NinJaZz την ώρα που έβριζα.

.


Κι όμως εγώ δε κόλησα αλλά και να κολούσα,όλοι κολούσαμε..Μόλις έδωσες fb έκανες end και αν θες παραδέχεσαι πως μάλλον θα χάνατε το game..Ηταν καλή ευκαιρία για draw...Στέρησες χωρίς λόγο ένα καλό game απο 10 άτομα όμως..Δώστο draw και πάρε 500κ ευρώ αλλά ΑΣΕ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ..

Δεν αναφέρομαι σε αυτό το χλευασμό αλλά στην ομαδική ειρωνία προς το πρόσωπό μου για το replay που ανέβασα...Αλήθεια πιστεύεις ότι σε έντυσα η σε έχω ντύσει ποτέ mid;

Ο άλλος είχε τον snakesolid godlike στο 9' (γλιφιτζούρι) και στα καπάκια μπήκα εγώ vs solid next game και το πήραμε το game (Ναι δεν έντυσα) και επίσης ο karampina εναντίον σου κάνει πάντα το ίδιο...Δηλαδή..

00:00 - h_karampina: -swap έλα δώσε atropo πάω mid πάρτε courier share share share share share

02:00 - h_karampina: re re re re gangs mid re asap gangs mid re gang kante gang re..

03:00 - h_karampina: ε καλά πήγε 6 ο jad0. go result άντε gg ζώα δε κάνετε gangs..

Και ειλικρινά πιστεύεις πως εγώ σε έντυσα ή πως εσύ πήρες το game sto replay?για ποιό λόγο να με ειρωνευτείτε? Μαγκιά είναι??




Αυτά, στο ξαναλέω δεν έχω μαζί σου κανένα πρόβλημα.

Και εγώ στο ξαναλέω,ΟΥΤΕ εγώ έχω πρόβλημα μαζί σου...Και όσα λέγονται δεν έχουν σχέση με το skill σου..Κανένας δεν είπε πως δεν είσαι καλός παίκτης..Και οι καλοί παίκτες χάνουν όμως και δε κερδίζουν πάντα στο mid...Its just a game.




Στο ειπα και χτες στο λεω και τωρα σε league παιζεις που εχει ως κυριο κριτηριο το skill (λεμε τωρα :P) οποτε τα manners (χλευασμοι , ειρωνιες ) περνανε σε δευτερη μοιρα εκτος αμα ειναι πολυ σοβαρα πχ οικογενεια,θρησκεια . Τι νοημα εχει να διαμαρτυρεσαι και να παραπονιεσαι γιατι για τον α ή β λογο δε σε σεβονται οι αλλοι .
Ε για το inactivity εχεις δικαιο το εχω ξαναπει εχει γινει vouched ολο το eleos/nol και εχει πανω απο 500 ατομα inactive οποτε πρεπει να φυγουν αρκετοι γιατι αν δεν τους αρεσει το cm/ardm και προτιμουν τα pubs δεν υπαρχει λογος να ειναι vouched.
Τωρα για το noobplay δε θα το σχολιασω απο τη στιγμη που δεν ζητατε replay απο cm/cd games λογικο ειναι να μπει ο καθε ασχετος μεσα ετσι οπως ειναι τωρα. Επισης οι περισσοτεροι παιχτες προερχονται απο NoL/eleos οποτε δε μπορεις να περιμενεις πολλα απο αποψη skill.
Οσο αφορα τους admins τον Ninjazz ας πουμε παραειναι τυπικος και ελαστικος κατα τη γνωμη μου . Αμα δεις σε αλλα leagues πως φευγουν τα bans/unvouches θα παθεις πλακα. Για να γινεις unvouched απο NIHL απο θεμα skill δηλαδη πρεπει να εισαι πολυ low skilled αλλα και παλι δεχεσαι ενα warn πρωτα.
Ε ανοιξε και το gnet-league οποτε οι παλιοι GDL players που επαιζαν στην αρχη του season 2 τωρα πολυ δυσκολα να μπουν NIHL για game.
Επισης το θεωρω μαλακια να υπαρχουν 2 διαφορετικα points για challenge και startgame κατι που δεν εχει νοημα και ουτε το εχω ξαναδει πουθενα αλλου .

ye καλά τα λές...Το θέμα όμως είναι να σε αφήνει ο άλλος να παίξεις..Δεν είναι μόνο το skill..Είναι και το teamwork και άλλα...Τα είπαμε se wisper εμείς όμως +1 σε ότι κι αν πείς γιατί απλά αξίζεις.

Sta8akiC.
25-05-2011, 04:39 PM
Εγώ δεν έχω να πω τίποτα απλά θα σας δείξω το chat log. . .

14:40 [All] H_KARAMPINA (Thrall): lag
14:42 [All] OtiNanaiBans (Tidehunter): nai re
14:43 [All] OtiNanaiBans (Tidehunter): ok
14:44 [Allies] H_KARAMPINA (Thrall): ?
14:47 [All] OtiNanaiBans (Tidehunter): kanei oti nanai
14:49 [All] OtiNanaiBans (Tidehunter): gia na xanw
14:50 oTrS.GtSmd (Mangix) (0-1) was killed by jad0. (Ogre) (1-1).
14:51 [All] OtiNanaiBans (Tidehunter): kai meta
14:51 [Allies] H_KARAMPINA (Thrall): ti egine pasa mou?
14:52 [All] OtiNanaiBans (Tidehunter): me brizei
14:55 [Allies] H_KARAMPINA (Thrall): lol
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
16:54 [Allies] H_KARAMPINA (Thrall): ton feedare
17:08 [Allies] OtiNanaiBans (Tidehunter): PIOS FEEDARE
17:08 [Allies] OtiNanaiBans (Tidehunter): RE
17:09 [Allies] OtiNanaiBans (Tidehunter): GAMW
17:10 [Allies] H_KARAMPINA (Thrall): esy
17:11 [Allies] H_KARAMPINA (Thrall): voulwne
17:12 [Allies] OtiNanaiBans (Tidehunter): TO STAURO S
17:13 [Allies] OtiNanaiBans (Tidehunter): SE GAMIOSA
17:15 [Allies] OtiNanaiBans (Tidehunter): TELEIWSES

OtiNanaiBans
25-05-2011, 04:42 PM
Εγώ δεν έχω να πω τίποτα απλά θα σας δείξω το chat log. . .

14:40 [All] H_KARAMPINA (Thrall): lag
14:42 [All] OtiNanaiBans (Tidehunter): nai re
14:43 [All] OtiNanaiBans (Tidehunter): ok
14:44 [Allies] H_KARAMPINA (Thrall): ?
14:47 [All] OtiNanaiBans (Tidehunter): kanei oti nanai
14:49 [All] OtiNanaiBans (Tidehunter): gia na xanw
14:50 oTrS.GtSmd (Mangix) (0-1) was killed by jad0. (Ogre) (1-1).
14:51 [All] OtiNanaiBans (Tidehunter): kai meta
14:51 [Allies] H_KARAMPINA (Thrall): ti egine pasa mou?
14:52 [All] OtiNanaiBans (Tidehunter): me brizei
14:55 [Allies] H_KARAMPINA (Thrall): lol
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
16:54 [Allies] H_KARAMPINA (Thrall): ton feedare
17:08 [Allies] OtiNanaiBans (Tidehunter): PIOS FEEDARE
17:08 [Allies] OtiNanaiBans (Tidehunter): RE
17:09 [Allies] OtiNanaiBans (Tidehunter): GAMW
17:10 [Allies] H_KARAMPINA (Thrall): esy
17:11 [Allies] H_KARAMPINA (Thrall): voulwne
17:12 [Allies] OtiNanaiBans (Tidehunter): TO STAURO S
17:13 [Allies] OtiNanaiBans (Tidehunter): SE GAMIOSA
17:15 [Allies] OtiNanaiBans (Tidehunter): TELEIWSES


Ναί και πού καταλήγεις? (mwlis me eixe afhsei na pethanw mid kai eipe pws 'eixe lag' legontas "ti egine pasa m?" katalabeneis pws to leei mualoudaki exeis...kai otan ekane o jad0. to 1-1 grafei lol ton feedare mid...e kai ekei ksespasa..to exw grapsei sto thread...ti de katalabes; )

Sta8akiC.
25-05-2011, 05:00 PM
Ναί και πού καταλήγεις? (mwlis me eixe afhsei na pethanw mid kai eipe pws 'eixe lag' legontas "ti egine pasa m?" katalabeneis pws to leei mualoudaki exeis...kai otan ekane o jad0. to 1-1 grafei lol ton feedare mid...e kai ekei ksespasa..to exw grapsei sto thread...ti de katalabes; )

Δεν σε άφησα να πεθάνεις μόνος σου πέθανες και όχι μόνο αυτή τη φορά αλλά και τις άλλες 10
[ Tidehunter (otinanaibans) Kill - death : 6 - 11 ]
Το "τι έγινε πασά μου;" είναι μια έκφραση που χρησιμοποιώ συχνα δεν κατάλαβα τι ακρβώς σε πείραξε,αν και το είπα επειδή είχες κάνει pause.Anyway δεν θέλω να κάνουμε συζήτηση στο forum αν θες wisp στο battle.net μπαίνω σε λίγο

Obs.NinJaZz
25-05-2011, 05:18 PM
Προσωπικά, OtiNainaiBans με έχει κουράσει αφάνταστα αυτό το κλαψούρισμα σου, τόσο στο φόρουμ όσο και στο battle.net, ή καλύτερα το παράπονό σου, για να μην παρεξηγηθείς κιόλας.

Θα πάρω θέση μόνο στα όσα με αφορούν, θα σου καλύψω τις απορίες και τα κενά και δεν θα απαντήσω ξανά στο thread, εκτός αν καταστεί απολύτως αναγκαίο.



Vouching system,θεωρώ πως πρέπει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ πολύ σύντομα να δυσκολέψει το vouching system

Το έχουμε υπόψη μας και πολύ σύντομα, στο vouching system θα προστεθούν τα replays και το testgame.
Οι υποψήφιοι vouched users, λοιπόν, θα έχουν τη δυνατότητα να γίνουν vouched τους παραπάνω τρόπους, καθώς και με τον υπάρχοντα, δηλαδή τα 2 supports από ήδη vouched members.
Αυτή η αλλαγή θα σηματοδοτήσει, όμως, έναν πιο αυστηρό τρόπο αντιμετώπισης του noob-play.
Τώρα δίνονται αρκετές ευκαιρίες σε low-skilled άτομα, τα οποία δεν γίνονται unvouched παρά μόνο σε υπερβολικές περιπτώσεις, αλλά με την εγκαθίδρυση του νέου vouching system αυτό θα αλλάξει και σταδιακά θα επιδιώξουμε να αυξήσουμε το μέσο όρο του skill για το league μας, με αποτέλεσμα οι low-skilled να φεύγουν.



Το "go κανε report" δεν είναι απάντηση για τους άλλους ενώ για σένα που μπορείς το κάνεις απλά..Φαίνετε αυτό που είναι για unvouch ακόμα και αντίπαλος να είσαι...

Νομίζω πως κάνεις λάθος εδώ.
Όταν είμαι same team με κάποιον είμαι σε θέση να βλέπω το 100% των κινήσεων του και μπορώ να κρίνω ολοκληρωμένα το αν κάνει noob-playing ή όχι, ιδίως αν βρίσκεται στο ίδιο lane μ' εμένα.
Όταν ο άλλος είναι αντίπαλος δεν βλέπω όλες του τις κινήσεις και, εκτός αυτού, δεν είμαι σε θέση να παίζω, να παρατηρώ τους δικούς μου και να παρατηρώ και τους αντιπάλους μου. Μακάρι να μπορούσα. Μπορεί κάποιος να παίζει support τον hero του κάνοντας harrash και αφήνοντας το farm σε κάποιον άλλο, κάνοντας σωστό warding και αγοράζοντας support items, όπως tps, healing salves κτλ., με αποτέλεσμα να είναι «ψωμί» και να μην τα πάει καλά στα fights. Αυτόν, ας πούμε, γιατί να τον κάνω unvouch;

Γι' αυτό σας προτρέπω να κάνετε report, αλλά αδυνατείτε να το καταλάβετε.
Ελπίζω τώρα να σας έγινε κατανοητό και να κάνετε reports. Στο report θα εξεταστεί λεπτομερώς το game-play του user και θα μπορέσω να αποφανθώ με απόλυτη σιγουριά.



Bot gaming..Πρώτα απο όλα στα games επικρατεί ΜΠΑΧΑΛΟ...Ενα άφθονο μακελιό ότι νάναι κινήσεων,εννοχλιτικού chating,σπαμ Pauses,σπαμ σπαμ σπαμ,οτι ναναι observers,lanakia observer/player..

Σε όποιο game βρίσκομαι εγώ δεν έχω επιτρέψει ποτέ να μπούνε observers που είναι lan κάποιου που παίζει στο game και είμαι σίγουρος πως δεν έχει γίνει ποτέ αυτό.
Ακόμα και τα παιδιά που είναι Lan και τυχαίνουν αντίπαλοι στο startgame(jad0., H_KARAMPINA, Glifitzouri, LeoniS) φροντίζουνε πάντοτε να βρίσκονται μακριά τα PC τους, έτσι ώστε να μην υπάρξει περίπτωση να γίνει κάποια αδικία. Εγώ τους έχω ξεκαθαρίσει πως αν αντιληφθώ κάποια μαλακία θα τους κάνω unvouch.
Επίσης, καλό είναι να μην ξεχνάς πως βρίσκεσαι σε league και ότι υπάρχει ανταγωνισμός. Επομένως, το να υπάρχουν μικρο-flames είναι μέρους του παιχνιδιού, έτσι γίνεται πιο «σκληρό» και ανταγωνιστικό το παιχνίδι.



Πρώτα απο όλα να επισημάνω πως ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ την clan 48 που μας διευκολύνει στα παιχνίδια με τα bot της αλλά αυτό ΔΕΝ σημαίνει πως θα κάτσουμε να μας !$#!$#@$ κι όλας..Δε μπαίνουμε στο bot σας για να σπαμαρετε commands να μιλάτε όπως ναναι και να μας κάνετε και ban ή να απειλείτε με kick...Το game γράφει NIHL μπορεί να είστε στα bot της 48 αλλά ΜΗ ΤΑ ΙΣΩΠΕΔΟΝΕΤΑΙ ΟΛΑ..Μιλάω για συγκεκριμένα άτομα της 48 μη θιχτείτε όλοι..Ξέρουν αυτοί..Αν θα μπορούσε με κάποιο τρόπο να βελτιωθεί η κατάσταση αυτή θα ήταν καλύτερα..

Όπως είπε και ο jad0., τα άτομα αυτά φάγανε demote από το 48-hostbot και έχουνε δεχθεί warn, επομένως δεν νομίζω πως πρόκειται να επαναληφθούν τέτοιες συμπεριφορές.
Αν, τώρα, γίνει ξανά κάτι τέτοιο, τότε feel free to report them.



Τώρα όσον αναφορά τα .startgames...Μπορεί κάποιος manager να με ενημερώσει αν τα teams βγένουν 100% random...???

100% random είναι, αλλά όχι balanced με βάση το xp.



Επειδή νομίζω πως ναί,η πρόταση είναι απλή βατή και αναγκαία...Το da-bot για τα wb φτιάχνει teams βάση δυναμικότητας elo...Δεν μπορεί η ss ή ο k[a]ne να προσθέσει κάτι ανάλογο σε αυτά τα bot όμως με βάση τα .stats/.rank του καθενός???Ετσι τα random teams θα είναι πολύ ποιό balanced και προφανώς θα έχουμε ωραιότερα παιχνίδια απο αυτά που βλέπουμε τώρα..

Όχι, κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό, τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον, για λόγους που δεν σε αφορούν.




Γενικά για τo league τώρα...Θεωρώ αστείο να φτάνει σε σημείο να συγκρίνει κάποιος το NIHL με τα weekend battles όπου δυστηχώς βλέπουμε πολύ κακά games...Αν εσείς δεν είδατε αυτό που είδα εγώ σήμερα δηλαδή πολύ κακά παιχνίδια τότε διορθώστε με...Χρειάζετε δουλειά και υπομονή για να πετύχης κάτι,ψάχτε το λίγο..

Γιατί να μην το συγκρίνει; Οι παίχτες που παίζουν και στα δύο προέρχονται απ' το eleos και το NoL.
Έχουμε ξεκαθαρίσει ουκ ολίγες φορές ότι το επίπεδο του league είναι low προς mid-skilled, με ελάχιστες εξαιρέσεις που μπορούν να χαρακτηριστούν high-skilled.
Προσωπικά, δεν με ξαφνιάζει το γεγονός που αναφέρεις. Μάλιστα, το θεωρώ δεδομένο.



Εμείς εδώ είμαστε να σας βοηθήσουμε...Θέλω επίσης να επισημάνω στον ninjazz πως δεν είναι όμορφο να φαίρεσε ποιό ανεκτηκά/καλά σε συγκεκριμένα άτομα επειδή είναι φίλοι σου ή clan mate σου ή ότι...Ξέρω πως άλλο όταν είσαι manager άλλο όταν είσαι ninjazz αλλά δυστηχώς βρίσκεσαι σε αρκετά περίπλωκη θέση όπου όταν παίζεις είσαι και τα δύο μαζί,δεν χτυπάει ωραία στον απλό user κάποια/ες συγκεκριμένες συμπεριφορές..Τελείως φιλικά μιλάω δεν βλέπω φαντάσματα το ξεκαθαρίζω για να μην ξαναπαρεξηγηθείς..

Δώσε μου ένα παράδειγμα για να καταλάβω τι εννοείς, γιατί αυτό που λες είναι τελείως γενικό και αόριστο και απέχει αρκετά από την πραγματικότητα.



Είχες πεί επίσης πως δεν έχεις όρεξη να ''οδηγείς'' τον κάθε noob με το τι πρέπει να κάνει σε κάθε game,αυτό δε σημαίνει οτι όχι απλά δε πρέπει να του τονόνεις το ηθικό αλλά να του το γαμάς κι όλας..Δεν έχω δεί κανέναν απο τους ''καλούς'' του league να πεί σε κάποιον μπράβο..Μόνο ειρωνία/χλευασμό/κράξιμο...Ετσι όμως δεν τραβάς κανέναν στο να ασχοληθεί σοβαρά με το league.. (ελπίζω να γίνεται απόλυτα κατανοητό αυτό που εννοώ)

Όταν "ο κάθε noob" δεν έχει μάθει ούτε καν να ακούει και κάνει του κεφαλιού, σόρρυ, αλλά δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα.
Προσωπικά, όταν ο άλλος κάνει κάτι καλό θα του πω μπράβο ή αν δεν του το πω, θα του δείξω ότι έκανε κάτι που μέτρησε.


Όσον αφορά τον user H_KARAMPINA, αν θεωρείς πως έκανε κάτι το μεμπτό, τότε feel free to report him.

gold3n1
25-05-2011, 08:33 PM
gt mas miseis toso?mipws thes na se kanoume invite stin 48?les na asxoloumaste oloi mas mazi sou?blood_guilty,jad0.,ninJaZz,glifitzouri,H_karam pina,kai egw....aplos mesa sto channel eisai to megalitero spammeri kai petas ta pio akura pragmata...RE MEGALE TI ME NOIAZEI EMENA AN PONOUN TA DONTIA POU BGAZEIS ena apogeuma mas analises tin anatomia tou stomatous sou kai tous fronimites sou.logiko na xoume tetoia suberifora apenanti sou...eleos dld.ty

L3stat
25-05-2011, 08:56 PM
Σε αυτό το league ,όπως σωστά ανέφερε και ο komborimon, το χαβαλέ και η ειρωνεία είναι ανεκτά.Αλλά όλα έχουν τα όρια τους.
Οι κομπλεξισμοί και οι ηλιθιότητες του τύπου "κάνω pause για να πω στον admin να κάνει mute" είναι κατακριτέα και λαμβάνονται πολύ σοβαρά εδώ μέσα.
Το 1ο και κύριο που μας ενδιαφέρει εδώ είναι να γίνονται ποιοτικά games.Εάν αντιληφθείτε πως κάποιος δεν αξίζει μπορείτε να κάνετε ένα unvouch request.

Σταματήστε τα "κλαψουρίσματα" και μάθετε να παίζετε.

OtiNanaiBans
25-05-2011, 09:44 PM
leonis psinese na peis kati sxetiko me to thread pou kaneis meta to 2o reply mou den eipe?to post tou ninjazz tha to sxoliasw to brady...



Σε αυτό το league ,όπως σωστά ανέφερε και ο komborimon, το χαβαλέ και η ειρωνεία είναι ανεκτά.Αλλά όλα έχουν τα όρια τους.
Οι κομπλεξισμοί και οι ηλιθιότητες του τύπου "κάνω pause για να πω στον admin να κάνει mute" είναι κατακριτέα και λαμβάνονται πολύ σοβαρά εδώ μέσα.
Το 1ο και κύριο που μας ενδιαφέρει εδώ είναι να γίνονται ποιοτικά games.Εάν αντιληφθείτε πως κάποιος δεν αξίζει μπορείτε να κάνετε ένα unvouch request.

Σταματήστε τα "κλαψουρίσματα" και μάθετε να παίζετε.

Replay eides; Και ένα σημαντικό κομμάτι του thread μιλούσε για skill των games...Αυτό είχες να πείς όλο κι όλο ???

KoNaMiGr
25-05-2011, 10:53 PM
Οπως προανεφεραν ο jad0. και ο Ninjazz τα ατομα που κανανε καταχρηση των commands απο τα hostbot της clan 48 αφαιρεθηκαν τα rights τους, ζηταμε συγγνωμη για την οποιαδηποτε ταλαιπωρια προκαλασαμε
Επισης βοηθαμε το Channel και δεν ζηταμε και ουτε προκειτε να ζητησουμε αλλα δειξτε και εσεις καποια κατανοηση οπως μην κατηγορειτε τα παντα αμεσως οτι φταιει το hostbot επειδη το pc σας κανει μια ενημερωση η επειδη λουσατε το Mid και βρισκετε προφαση οτι κολλαει το bot αν ειναι δυνατον....Grow up

Επι του θεματος το skill του league ειναι πιο κατω και απο το low μειον Low ειναι.
@Otinanaibans ζητας να γινει κατι γιαυτο προσωπικα αν γινει πιο αυστηρο το rule εσυ θα γινεις unvouch γιατι δεν ξερεις dota τι καθεσαι και επιμενεις γιαυτο το πραγμα?Απο τους πρωτους εισαι που θα παρουνε δρομο.Παινευεσαι οτι κερδισες τον jad0 στο Mid καλα ενταξει χαλαρωσε σε επηρεασε το καρναβαλι της Πατρας εσενα και το πιστευεις αυτο clown.Λιγοι ελληνες μπορουνε να κερδισουνε τον jad0 στο mid και αυτο το ξερω ως captain του team διοτι τον εχω δει να παιζει με τους παντες ξενους και μη.
Για τον χαβαλε λογικο το βρισκω ως ελληνες το εχουμε στο αιμα μας να πειραζουμε τους παντες να χλευαζουμε τα παντα και να ειμαστε ξεροκεφαλοι λογικο και οταν καποιος κερδιζει να θελει να κοροιδεψει ετσι σκεφτονται καποια ατομα και χαιρονται
Κλεινοντας θελω να πω οτι σταματα λιγο take a break δεν κερδιζεις τιποτα,και απαντα μικρες απαντησεις και γενικες μην γραφεις εκθεσεις δεν προκειται να τις διαβασει κανεις

OtiNanaiBans
25-05-2011, 11:07 PM
@Ninjazz tha sou apantousa me quotes alla meta ta shmerina games an blepeis kathara kai antikeimenika ta pragmata san oudeteros katalabes polla..kai afou mesa se 4 wres peksame 3 games kai 6-7 draws den nomizw pws xreiazete na sou apanthsw se tipota para mono se auto pou de katalabes....Den nomizw na sumperiferese to idio stous gnwstus sou kai stous upoloipoys,enw kanonika tha eprepe...Katalabeneis ti lew xazos den eisai..



Οπως προανεφεραν ο jad0. και ο Ninjazz τα ατομα που κανανε καταχρηση των commands απο τα hostbot της clan 48 αφαιρεθηκαν τα rights τους, ζηταμε συγγνωμη για την οποιαδηποτε ταλαιπωρια προκαλασαμε
Επισης βοηθαμε το Channel και δεν ζηταμε και ουτε προκειτε να ζητησουμε αλλα δειξτε και εσεις καποια κατανοηση οπως μην κατηγορειτε τα παντα αμεσως οτι φταιει το hostbot επειδη το pc σας κανει μια ενημερωση η επειδη λουσατε το Mid και βρισκετε προφαση οτι κολλαει το bot αν ειναι δυνατον....Grow up

Επι του θεματος το skill του league ειναι πιο κατω και απο το low μειον Low ειναι.
@Otinanaibans ζητας να γινει κατι γιαυτο προσωπικα αν γινει πιο αυστηρο το rule εσυ θα γινεις unvouch γιατι δεν ξερεις dota τι καθεσαι και επιμενεις γιαυτο το πραγμα?Απο τους πρωτους εισαι που θα παρουνε δρομο.Παινευεσαι οτι κερδισες τον jad0 στο Mid καλα ενταξει χαλαρωσε σε επηρεασε το καρναβαλι της Πατρας εσενα και το πιστευεις αυτο clown.Λιγοι ελληνες μπορουνε να κερδισουνε τον jad0 στο mid και αυτο το ξερω ως captain του team διοτι τον εχω δει να παιζει με τους παντες ξενους και μη.
Για τον χαβαλε λογικο το βρισκω ως ελληνες το εχουμε στο αιμα μας να πειραζουμε τους παντες να χλευαζουμε τα παντα και να ειμαστε ξεροκεφαλοι λογικο και οταν καποιος κερδιζει να θελει να κοροιδεψει ετσι σκεφτονται καποια ατομα και χαιρονται
Κλεινοντας θελω να πω οτι σταματα λιγο take a break δεν κερδιζεις τιποτα,και απαντα μικρες απαντησεις και γενικες μην γραφεις εκθεσεις δεν προκειται να τις διαβασει κανεις

Se euxaristoume pou mas boh8as na paiksoume ta games ths nihl sta dika sou bot..kai egw proswpika se euxaristw idietera giati pernw pragmata apo auta ta games,toulaxiston apo merika kai apo osous aksizoun..
Nai epimenw gia auto to pragma...asxoloume apeires wres me ena gamw community/league/channel kai thelw na paei mprosta alla otan blepw tsirka kai fail games apogohteuomai..An kri8ei swsto na ginw unvouch logo gameplay otan kai an ginei pio austhro/skilled to league tha to dextw tha prospa8hsw na beltiw8w ksana kai ksana kai tha eimai pali edw...Mou aresei olo auto de to kanw apo kapsimo egkefalou..Den eipa pote pws eimai high skilled,alla allo noob allo high skilled alo mid skilled alo feeder ktlp ktlp..Den einai ola 2 kathgories..Btw den eipa oti kerdisa ton jad0,alla den ton feedara,sta8hka epaksia apenanti se isws ton kalutero player tis NIHL ;)

Oso gia tis ek8eseis...Den tis grafw gia na tis diabasoun oi poloi alla oi kaloi ligoi pou asxolounte kai niazonte eilikrina... ;)

KoNaMiGr
25-05-2011, 11:18 PM
Ο Ninjazz συμπεριφερεται το ιδιο σε ολους και σε εμας που ειμαστε φιλοι του θα μας πει ξεκολλατε μην κανετε ετσι και θα σταματησουμε δεν θελουμε ουτε εμεις να τον εκθεσουμε και μαλακιες που εκανε μια φορα ο jad0 ban εφαγε προσωρινα απο το channel ολους μας βλεπει ισαξια.

OtiNanaiBans
25-05-2011, 11:22 PM
Ο Ninjazz συμπεριφερεται το ιδιο σε ολους και σε εμας που ειμαστε φιλοι του θα μας πει ξεκολλατε μην κανετε ετσι και θα σταματησουμε δεν θελουμε ουτε εμεις να τον εκθεσουμε και μαλακιες που εκανε μια φορα ο jad0 ban εφαγε προσωρινα απο το channel ολους μας βλεπει ισαξια.


Δηλαδή θεωρείς ισάξια τι συμπεριφορά του στο replay αλλά και όσα έγραψα για εκείνον στο thread; Αν φυσικά έκατσες να το διαβάσεις...Τότε πάω πάσο..όμως είναι μια δικιά σου θεωρία...Και ξαναλέω δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα ούτε με σένα ούτε με τον jad0 ούτε με τον ninjazz ίσα ίσα που ανεβάζεται ΚΑΙ το skill του league..

toulipa
25-05-2011, 11:40 PM
Eipa kai egw me tin seira m san active member tou forum tou nihl kai exwntas enan x logo stin dota san player kai aplos user tou dimokratikous channel me to onoma nihl na pw merika pragmata....liga arithmimena kai sintoma.
1on:lestat mporeis na ksexwriseis to klapsourisma apo to thiksimo ?to elpizw...o otinanainabans biwnei ta games epeidi paizei esi exeis apopsi gi ta parapona tou enw den paizeis...twra auto katw poso einai swsto kai egkiro stin apopsi tou kathenos
2on:m tin dinoun oi sigriseis ..pragmatika..auto paei pio poli ston konami...milas gi tin ellada pou einai sto thema dotas kai organwsis pio pisw kai apo tin neolithiki epoxi...ntaks isws pername tous skopianous...safws opoios asxoleite kai paizei se pio antagwnistiko epipedo einai eukola kaliteros apo pollous ellines....kati mas eipes twra....i to parousiazeis san kati spoudaio...
3on:kai isws basikotero...m aresei pou oloi ma oloi apo aploi users mexri project leaders iponomeuoun kai den kanoun tipota gi tin poiotita twn games sto nihl...pragmatika...auti i ipotimisi xwris tin prospatheia einai apisteuti....diladi logia den exw gi na ekfrasw auta pou thelw...poios thelei na ginei to league mid skill na sikwsei to xeri ...den mporw na to pw pio apla..thelw na dw pragmatika poioi theloun ena league antagwnistiko...me profilaksi kai ekferontas mono tin proswpiki m apopsi i pleiopsifia tis clan 48 den to thelei...isws logo price isws gi na niwthei i kali tou league kai na trefoun kapoia members tis ton egwismo tous....apopsi m panta filika...
kai kati akomi...den iparxei periptwsi na faei ban estw enan mina karampina gleifitzouri..kobw to pouli m...gt pl apla eimaste ellines...

p.s. pl tha ithela an thelei kai o konami na anartithoun ta games apo to int league...asxeto alla bariemai ta polla topic kai reply....san manager dne nomizw na min ta exeis...alla fisika ama thes panta etc.

bLooD_GuiLty
25-05-2011, 11:49 PM
me profilaksi kai ekferontas mono tin proswpiki m apopsi i pleiopsifia tis clan 48 den to thelei...isws logo price isws gi na niwthei i kali tou league kai na trefoun kapoia members tis ton egwismo tous....apopsi m panta filika...

Πιστεψε με πως το θελουμε αυτο φιλε wnc

OtiNanaiBans
26-05-2011, 03:09 AM
Eipa kai egw me tin seira m san active member tou forum tou nihl kai exwntas enan x logo stin dota san player kai aplos user tou dimokratikous channel me to onoma nihl na pw merika pragmata....liga arithmimena kai sintoma.
1on:lestat mporeis na ksexwriseis to klapsourisma apo to thiksimo ?to elpizw...o otinanainabans biwnei ta games epeidi paizei esi exeis apopsi gi ta parapona tou enw den paizeis...twra auto katw poso einai swsto kai egkiro stin apopsi tou kathenos
2on:m tin dinoun oi sigriseis ..pragmatika..auto paei pio poli ston konami...milas gi tin ellada pou einai sto thema dotas kai organwsis pio pisw kai apo tin neolithiki epoxi...ntaks isws pername tous skopianous...safws opoios asxoleite kai paizei se pio antagwnistiko epipedo einai eukola kaliteros apo pollous ellines....kati mas eipes twra....i to parousiazeis san kati spoudaio...
3on:kai isws basikotero...m aresei pou oloi ma oloi apo aploi users mexri project leaders iponomeuoun kai den kanoun tipota gi tin poiotita twn games sto nihl...pragmatika...auti i ipotimisi xwris tin prospatheia einai apisteuti....diladi logia den exw gi na ekfrasw auta pou thelw...poios thelei na ginei to league mid skill na sikwsei to xeri ...den mporw na to pw pio apla..thelw na dw pragmatika poioi theloun ena league antagwnistiko...me profilaksi kai ekferontas mono tin proswpiki m apopsi i pleiopsifia tis clan 48 den to thelei...isws logo price isws gi na niwthei i kali tou league kai na trefoun kapoia members tis ton egwismo tous....apopsi m panta filika...
kai kati akomi...den iparxei periptwsi na faei ban estw enan mina karampina gleifitzouri..kobw to pouli m...gt pl apla eimaste ellines...

p.s. pl tha ithela an thelei kai o konami na anartithoun ta games apo to int league...asxeto alla bariemai ta polla topic kai reply....san manager dne nomizw na min ta exeis...alla fisika ama thes panta etc.


Ε βασικά τσάμπα γράφεις..Ο άλλος βρίζει τι μάνα μου και τρώει 15 μέρες ban κι εγώ επειδή ''σπαμάρω'' έφαγα 7 μερες....!!!! http://www.mymgn.com/board/showthread.php?78328-Unvouch-Request-D3vil_may_cry&p=538663#post538663 ^^

Ντάξει φυσικά και δυστηχώς είμαστε έλληνες...Οποιος επιλέγει να μείνει εφόρου ζωής στην ελλάδα περαστικά του :D

Δεν θα ξανααπαντήσω στο thread καθώς όπως βλέπω κανείς δεν προσπαθεί για την βελτίωση του League και τσάμπα αναλόνομαι εγώ σε σκέψεις/κάψιμο/προτάσεις/παράπονα ...Παρτάκιδες Ελληνες είμαστε :D Αν θέλει κάποιος να προσθέσει κάτι ας μείνει ανοιχτό αλλιώς κλείστε το εγώ δε ξανα γράφω εδώ..Θα τα ξαναπούμε.

Obs.NinJaZz
26-05-2011, 04:00 AM
Ε βασικά τσάμπα γράφεις..Ο άλλος βρίζει τι μάνα μου και τρώει 15 μέρες ban κι εγώ επειδή ''σπαμάρω'' έφαγα 7 μερες....!!!! http://www.mymgn.com/board/showthread.php?78328-Unvouch-Request-D3vil_may_cry&p=538663#post538663 ^^


Μα ναι, φυσικά, εσύ είσαι άγιος, δεν spamάρεις όλη την ώρα, δεν flamάρεις, δεν βρίζεις, δεν σπας τα νεύρα όλων τόσο στο channel όσο και in-game και, γενικά, αποτελείς υπόδειγμα user.

gold3n1
26-05-2011, 12:19 PM
@Ninjazz tha sou apantousa me quotes alla meta ta shmerina games an blepeis kathara kai antikeimenika ta pragmata san oudeteros katalabes polla..kai afou mesa se 4 wres peksame 3 games kai 6-7 draws den nomizw pws xreiazete na sou apanthsw se tipota para mono se auto pou de katalabes....Den nomizw na sumperiferese to idio stous gnwstus sou kai stous upoloipoys,enw kanonika tha eprepe...Katalabeneis ti lew xazos den eisai..




Se euxaristoume pou mas boh8as na paiksoume ta games ths nihl sta dika sou bot..kai egw proswpika se euxaristw idietera giati pernw pragmata apo auta ta games,toulaxiston apo merika kai apo osous aksizoun..
Nai epimenw gia auto to pragma...asxoloume apeires wres me ena gamw community/league/channel kai thelw na paei mprosta alla otan blepw tsirka kai fail games apogohteuomai..An kri8ei swsto na ginw unvouch logo gameplay otan kai an ginei pio austhro/skilled to league tha to dextw tha prospa8hsw na beltiw8w ksana kai ksana kai tha eimai pali edw...Mou aresei olo auto de to kanw apo kapsimo egkefalou..Den eipa pote pws eimai high skilled,alla allo noob allo high skilled alo mid skilled alo feeder ktlp ktlp..Den einai ola 2 kathgories..Btw den eipa oti kerdisa ton jad0,alla den ton feedara,sta8hka epaksia apenanti se isws ton kalutero player tis NIHL ;)

Oso gia tis ek8eseis...Den tis grafw gia na tis diabasoun oi poloi alla oi kaloi ligoi pou asxolounte kai niazonte eilikrina... ;)

oxi dn the thelw na ginw staff....sorry eimai pali offtopic alla dn ton antexw

bLooD_GuiLty
26-05-2011, 12:38 PM
oxi dn the thelw na ginw staff....sorry eimai pali offtopic alla dn ton antexw

Leoni παμε εμεις για σταφφ φιλε να κανουμε bans και μετα αυτοφωρο τους users

En.Passant
26-05-2011, 01:22 PM
Kala re OTINANAIBANS milas esi gia skill re?
Hey! Take the easy way ; graveyard.

Eixes 18 creeps sto 12? Me autoattack kai techies se double lane sto NoL pisteuw pws tha exw parapanw. Kai katigoreis tous allous? Paw stixoima oti o Jad0 eixe oxi mono 52 p leei alla kai parapanw. Stamata na glufeis tous pantes kai na klais gia ola. Ginese uper tou deontos kourastikos.

Egw lew na zitisoume oloi mazi to diko sou unvouch.

OtiNanaiBans
26-05-2011, 02:35 PM
Kala re OTINANAIBANS milas esi gia skill re?
Hey! Take the easy way ; graveyard.

Eixes 18 creeps sto 12? Me autoattack kai techies se double lane sto NoL pisteuw pws tha exw parapanw. Kai katigoreis tous allous? Paw stixoima oti o Jad0 eixe oxi mono 52 p leei alla kai parapanw. Stamata na glufeis tous pantes kai na klais gia ola. Ginese uper tou deontos kourastikos.

Egw lew na zitisoume oloi mazi to diko sou unvouch.

Καλά αι τράβα δές το replay που πέταξες 7 μαλακίες σε 5 προτάσεις..Είσαι ποιό μηδέν και απο τα σκουπίδια στους πράσινους κάδους και αυτό φάνηκε απο την πρώτη φορά που φάνηκες στο φόρουμ με τον solomon :)

@Leonis: Ναι ρε το βρήκες....Για δοκίμασέ με να δούμε τι απάντηση θα πάρεις :rolleyes:

toulipa
26-05-2011, 07:26 PM
offtopic: tha mporouse kapoios ipeuthinos na diagrapsei ta akira posts kai na sigkentrwthoume stin katantia tou nihl?episis akomi perimenw kapoia apantisi apo ninjazz i konami...estw kapoio sxolio...
ontopic:re kathistera atoma (trojanos ,en-passant) ti grafete oti na ne gi oti na ne pragmata???grafete pragmata pou den exoun sxesi me auta pou leme poia roi twn minimatwn lete???peite m poso zwa mporei na eiste pragmatika....min grafete asxeta pragmata apla gi na grafete ...opoios thelei na kanei flame ston otinanaibans as to kanei mesw whisper ...exete katantisei kourastikoi kai oi dio...

OtiNanaiBans
26-05-2011, 08:10 PM
offtopic: tha mporouse kapoios ipeuthinos na diagrapsei ta akira posts kai na sigkentrwthoume stin katantia tou nihl?episis akomi perimenw kapoia apantisi apo ninjazz i konami...estw kapoio sxolio...
ontopic:re kathistera atoma (trojanos ,en-passant) ti grafete oti na ne gi oti na ne pragmata???grafete pragmata pou den exoun sxesi me auta pou leme poia roi twn minimatwn lete???peite m poso zwa mporei na eiste pragmatika....min grafete asxeta pragmata apla gi na grafete ...opoios thelei na kanei flame ston otinanaibans as to kanei mesw whisper ...exete katantisei kourastikoi kai oi dio...


AXAXXAAXXAXAXAXAAXAXAX sagapw!!! xD

NIHL-gaming wispers: U have beed unvouched from NIHL! :O

Περιμένεις να σου απαντήσουν πράγματι;

KoNaMiGr
26-05-2011, 11:17 PM
Δηλαδη τι πρεπει να απαντησω?Πανω σε τι?

Obs.NinJaZz
27-05-2011, 02:18 AM
Τα άκυρα posts σβήστηκαν και άμα συνεχίσετε να λέτε άσχετα πράγματα θα φάτε και Infraction.

Όποιος έχει να πει κάτι ουσιώδες πάνω σε αυτά που λέει ο OtiNanaiBans ή να προτείνει κάτι ας το κάνει.

toulipa
27-05-2011, 07:03 AM
1on:lestat mporeis na ksexwriseis to klapsourisma apo to thiksimo ?to elpizw...o otinanainabans biwnei ta games epeidi paizei esi exeis apopsi gi ta parapona tou enw den paizeis...twra auto katw poso einai swsto kai egkiro stin apopsi tou kathenos
2on:m tin dinoun oi sigriseis ..pragmatika..auto paei pio poli ston konami...milas gi tin ellada pou einai sto thema dotas kai organwsis pio pisw kai apo tin neolithiki epoxi...ntaks isws pername tous skopianous...safws opoios asxoleite kai paizei se pio antagwnistiko epipedo einai eukola kaliteros apo pollous ellines....kati mas eipes twra....i to parousiazeis san kati spoudaio...
3on:kai isws basikotero...m aresei pou oloi ma oloi apo aploi users mexri project leaders iponomeuoun kai den kanoun tipota gi tin poiotita twn games sto nihl...pragmatika...auti i ipotimisi xwris tin prospatheia einai apisteuti....diladi logia den exw gi na ekfrasw auta pou thelw...poios thelei na ginei to league mid skill na sikwsei to xeri ...den mporw na to pw pio apla..thelw na dw pragmatika poioi theloun ena league antagwnistiko...me profilaksi kai ekferontas mono tin proswpiki m apopsi i pleiopsifia tis clan 48 den to thelei...isws logo price isws gi na niwthei i kali tou league kai na trefoun kapoia members tis ton egwismo tous....apopsi m panta filika...
kai kati akomi...den iparxei periptwsi na faei ban estw enan mina karampina gleifitzouri..kobw to pouli m...gt pl apla eimaste ellines...

tespa...tipota min peite mallon den iparxei kai tipota na ipothei..

komborimon
27-05-2011, 12:40 PM
2on:m tin dinoun oi sigriseis ..pragmatika..auto paei pio poli ston konami...milas gi tin ellada pou einai sto thema dotas kai organwsis pio pisw kai apo tin neolithiki epoxi...ntaks isws pername tous skopianous...safws opoios asxoleite kai paizei se pio antagwnistiko epipedo einai eukola kaliteros apo pollous ellines....kati mas eipes twra....i to parousiazeis san kati spoudaio...
3on:kai isws basikotero...m aresei pou oloi ma oloi apo aploi users mexri project leaders iponomeuoun kai den kanoun tipota gi tin poiotita twn games sto nihl...pragmatika...auti i ipotimisi xwris tin prospatheia einai apisteuti....diladi logia den exw gi na ekfrasw auta pou thelw...poios thelei na ginei to league mid skill na sikwsei to xeri ...den mporw na to pw pio apla..thelw na dw pragmatika poioi theloun ena league antagwnistiko...me profilaksi kai ekferontas mono tin proswpiki m apopsi i pleiopsifia tis clan 48 den to thelei...isws logo price isws gi na niwthei i kali tou league kai na trefoun kapoia members tis ton egwismo tous....apopsi m panta filika...


tespa...tipota min peite mallon den iparxei kai tipota na ipothei..

2) Το προβλημα με τα ελληνικα leagues δεν ειναι τοσο η οργανωση αλλα η διαρκεια και η υπομονη/επιμονη των head admins και ο ευκολος τροπος να γινεις vouched . Δηλαδη αμα το δεις τα περισσοτερα καλα ελληνικα leagues εκλεισαν λογω ddos attacks και λογω inactivity με αποτελεσμα να ξενερωνουν οι ha και να τα κλεινουν . Η οργανωση δηλαδη league bots,host bots , vouchers ,admins, forum κτλ ειναι οκ σε καποια leagues αλλα στο NIHL δεν ειναι καθολου καλη . League bots με ξεχωριστα stats στα οποια δεν μπορεις να κανεις replace , bnet hostbots τα οποια κανουν παρα πολλα disconnect + υψηλα pings , vouching system για κλαματα , admins μονο τον Ninjazz εγω βλεπω να νοιαζεται , ε νταξει forum εχει καλο . Εχω προτεινει τροπους βελτιωσης αλλα αν τις γραφετε στα @@ σας οκ μετα μην γκρινιαζετε για το league. Οι Σκοπιανοι εχουν ενα team GC το οποιο ειναι πολυ καλυτερο απο τα ελληνικα οποτε μην τους υποτιμας :p

3) Για να γινει ανταγωνιστικο το league -mid skilled πρεπει πρωτα να διορθωθουν τα προβληματα με τα bots που ειπα. Να αλλαξει τελειως το vouching system δηλαδη να ζητανε replays σε cm mode , να μπουν testgames , περισσοτεροι active admins , unvouch τους inactive players και τους low-skilled οι οποιοι ειναι πολλοι. Και να γινει διαφημηση του league σε ξενους παιχτες . Επισης και να αλλαζε platform δηλαδη να γινοταν τα games ggc ή rgc θα το εκανε πιο διαδεδομενο γιατι ως γνωστον battlenet sucks .

K[a]ne
27-05-2011, 01:58 PM
Το μόνο πρόβλημα που έχουν τα bots από πλευράς ping/dc είναι ότι γίνεται DDoS πρακτικά συνέχεια.

OtiNanaiBans
27-05-2011, 02:41 PM
kai kati akomi...den iparxei periptwsi na faei ban estw enan mina karampina gleifitzouri..kobw to pouli m...gt pl apla eimaste ellines...

tespa...tipota min peite mallon den iparxei kai tipota na ipothei..



http://www.mymgn.com/board/showthread.php?78680-Unvouch-penalty-request-h_karampina&p=539699#post539699 :rolleyes:

Εγώ σου είπα μην το ψάχνεις..

@komborimon για μια ακόμα φορά τα λές πολύ σωστά αλλά οι περισσότεροι είναι ακατάδεκτοι ξερόλες εγωιστές και παρτάκιδες so...

@k[a]ne μερικές φορές τρώμε dc ενώ το bot είναι on και αυτό συμβαίνει λόγο ddos?? (ρωτάω γιατί δε το γνωρίζω) Και για αυτό δεν υπάρχει καμία λύση εκτός της υπομονής?

En.Passant
27-05-2011, 08:51 PM
offtopic: tha mporouse kapoios ipeuthinos na diagrapsei ta akira posts kai na sigkentrwthoume stin katantia tou nihl?episis akomi perimenw kapoia apantisi apo ninjazz i konami...estw kapoio sxolio...
ontopic:re kathistera atoma (trojanos ,en-passant) ti grafete oti na ne gi oti na ne pragmata???grafete pragmata pou den exoun sxesi me auta pou leme poia roi twn minimatwn lete???peite m poso zwa mporei na eiste pragmatika....min grafete asxeta pragmata apla gi na grafete ...opoios thelei na kanei flame ston otinanaibans as to kanei mesw whisper ...exete katantisei kourastikoi kai oi dio...

Prosexe ta logia sou.
Egw den evrisa kanenan, oti ekane fail topic enas low- skilled ousiastika gia ena unvouch p zitaei eipa.

toulipa
28-05-2011, 12:51 AM
komborimon auta akribws ektos tis allagis platformas exw protinei kai egw apeires fores se polla m post alla o ninjazz apantise den mporoume kai den theloume tin dedomeni stigmi na kanoume kati tetoio..opote ti perimeneis???...ta bots theloun lefta to gnwrizoume auto...gt den mas lete posa lefta mipws kapoia atoma theloun na sinisferoun an ontws tha ginei kati ousiwdeis ...???kai otan milousa komborimon gi ipobathmisi ennoousa oxi logw bots alla logw xaraktirwn kai ekfrasewn kapoiwn atomwn edw mesa pou orismenes fores einai kai head admin...diladi ntaks....
episis oi global challengers einai kaloi den amfibalw alla ntaks ...exoun 1-2 atoma kala....enas nomizw einai o mikiorgnomi kapws etc...alla oi dikoi mas tous exoun pisteuw..tespa asxeto..
oso gi esena en passant eisai apla athlios eixes kathisei me ton allon kai spammares kai eixes anoiksei akiri sizitsi...min blepeis pou diagraftikan ta post s....na les kati panw sto thema pou thigei o paixtis tou thread kai oxi na ton katigoreis ..den einai to thema mas to skill tou paikti otinanaibans alla to poso einai swsta auta pou leei kai ti mporoume na kanoume gi auta...

Chatrix
28-05-2011, 01:41 AM
otinanaibans re file akomi kai sto eleos xaneis mid . pros theou diladi skepsou ligo ti grafeis kai poso spas olwn ta neura.oso gia tis apopseis sou peri tou league vges ligo exw apo to bnet na deis ti ginete kai meta ela protine kati gia tin veltiwsi tou channel/league opws les.

bLooD_GuiLty
28-05-2011, 01:48 AM
Καλο το φορουμ μαγκες αλλα για να παιζουμε ειμαστε εδω στο nihl.
Ο μονος active manager ειναι ο ninjazz,εμπειρος ειναι σε θεματα που αφορουν τα leagues,θα μπορεσει να βοηθησει το καναλι.
Τελος ας σταματησουμε να κριτικαρουμε ολοι μας,το skill του league αυτου ειναι απλα low με το υπαρχον συστημα vouch,η ακρη θα βρεθει ομως.

OtiNanaiBans
28-05-2011, 02:03 AM
otinanaibans re file akomi kai sto eleos xaneis mid . pros theou diladi skepsou ligo ti grafeis kai poso spas olwn ta neura.oso gia tis apopseis sou peri tou league vges ligo exw apo to bnet na deis ti ginete kai meta ela protine kati gia tin veltiwsi tou channel/league opws les.

Μια ζωή θα υπάρχετε για να κράζετε όπου βρείτε ευκαιρία ωρμάτε σα τους γίπες,δεν ξέρω κάν ποιός είσαι αλλά αν θές πάμε game τώρα στο έλεος (άσε που δεν είδες κάν replay :rolleyes: ) και τα λέμε εκεί στο mid όχι με αρλούμπες άσχετες με το thread... Κι εσύ και τα υπόλοιπα ανήλικα.

Blood είπε κανείς το αντίθετο για το ninjazz ή για το skill του league; Να βελτιωσουμε την κατάσταση προσπαθούμε σε αντίθεση με τα γατάκια...

btw τι να βγώ λίγο απτο bnet βρε μικροαστείε chatrix (ingame name; ) που ακόμα πίνεις γάλα απο μπιμπερό?

bLooD_GuiLty
28-05-2011, 02:28 AM
Μια ζωή θα υπάρχετε για να κράζετε όπου βρείτε ευκαιρία ωρμάτε σα τους γίπες,δεν ξέρω κάν ποιός είσαι αλλά αν θές πάμε game τώρα στο έλεος (άσε που δεν είδες κάν replay :rolleyes: ) και τα λέμε εκεί στο mid όχι με αρλούμπες άσχετες με το thread... Κι εσύ και τα υπόλοιπα ανήλικα.

Blood είπε κανείς το αντίθετο για το ninjazz ή για το skill του league; Να βελτιωσουμε την κατάσταση προσπαθούμε σε αντίθεση με τα γατάκια...

btw τι να βγώ λίγο απτο bnet βρε μικροαστείε chatrix (ingame name; ) που ακόμα πίνεις γάλα απο μπιμπερό?

εννοει απλα οτι τα στα αλλα leagues ειναι διαφορετικα στην αντιμετωπιση των manners για παραδειγμα,στην ανοχη των managers/vouchers σε κρουσματα noobplay κτλ..Ενταξει μη μιλας ετσι για τον chatrix φιλε μου,μια χαρα κομπλε ατομο ειναι..

OtiNanaiBans
28-05-2011, 04:14 AM
εννοει απλα οτι τα στα αλλα leagues ειναι διαφορετικα στην αντιμετωπιση των manners για παραδειγμα,στην ανοχη των managers/vouchers σε κρουσματα noobplay κτλ..Ενταξει μη μιλας ετσι για τον chatrix φιλε μου,μια χαρα κομπλε ατομο ειναι..

Ασε ξέρει αυτός τι εννοεί αλλα δε μου είπατε ποιός είναι..Το βλέπω πόσο μια χαρά ειναι... :)

Chatrix
28-05-2011, 02:24 PM
Μια ζωή θα υπάρχετε για να κράζετε όπου βρείτε ευκαιρία ωρμάτε σα τους γίπες,δεν ξέρω κάν ποιός είσαι αλλά αν θές πάμε game τώρα στο έλεος (άσε που δεν είδες κάν replay :rolleyes: ) και τα λέμε εκεί στο mid όχι με αρλούμπες άσχετες με το thread... Κι εσύ και τα υπόλοιπα ανήλικα.

Blood είπε κανείς το αντίθετο για το ninjazz ή για το skill του league; Να βελτιωσουμε την κατάσταση προσπαθούμε σε αντίθεση με τα γατάκια...

btw τι να βγώ λίγο απτο bnet βρε μικροαστείε chatrix (ingame name; ) που ακόμα πίνεις γάλα απο μπιμπερό?

apo ti stigmi pou vlepw tis arloubes p les tote nai tha ethw na postarw.pes mou ektws apo bnet se pia leagues exeis paixei,pragmatika thelw na akousw.a kai an eimai mia xara agkori h oxi ase na to krinun aloi

p.s.
[15:19] <R4PeDByChatrix> .statsdota otinanaibans
[15:19] <@DA-Bot> -> [Eleos]: Statsdota for [otinanaibans]: 1393 games (149 rated). ELO: [983.08]. W/L: 600/596 (43.07%/42.79%). K/D/A: 8407/8708/9554 (6.04/6.25/6.86). C/D/N: 85382/611/20402 (61.29/0.44/14.65). T/R/C: 819/296/18 (0.59/0.21/0.01) (3.18s)

PWNED ! hf

OtiNanaiBans
28-05-2011, 03:07 PM
apo ti stigmi pou vlepw tis arloubes p les tote nai tha ethw na postarw.pes mou ektws apo bnet se pia leagues exeis paixei,pragmatika thelw na akousw.a kai an eimai mia xara agkori h oxi ase na to krinun aloi

p.s.
[15:19] <R4PeDByChatrix> .statsdota otinanaibans
[15:19] <@DA-Bot> -> [Eleos]: Statsdota for [otinanaibans]: 1393 games (149 rated). ELO: [983.08]. W/L: 600/596 (43.07%/42.79%). K/D/A: 8407/8708/9554 (6.04/6.25/6.86). C/D/N: 85382/611/20402 (61.29/0.44/14.65). T/R/C: 819/296/18 (0.59/0.21/0.01) (3.18s)

PWNED ! hf


Για ποιό λόγο ακριβώς pwned βρε chupa chups; Αρχικά δεν μου απάντησες κάν...Δεύτερον τα ίδια λέγανε οι 5άδα του ipwnage αλλά μπήκα κι εγώ με 5άδα χτές και δεν ακούμπησαν tower...Και τρίτον και κυριότερον έχω same wins/loses παίζοντας πάντα solo και πάντα για χαβαλέ...Συγκεκριμένα έχω 1400 games σε 7 μήνες δηλαδή 200/4 = 50 games την εβδομάδα μέσο όρο...Οταν λοιπόν παίζεις 8 συνεχόμενες ώρες με ταμείο και τον κάθε ένα να σε πρίζει (αν δουλέψεις ποτέ σε νέτ θα καταλάβεις) τότε φυσικά και δε θα αποδίδεις πάντα καλά...Απλά είσαι ένας γίπας με μεγάλη μύτη που παίζει eleos για τα statsdota με 5άδα....Οτι ώρα θέλεις πάμε σε !ab game solo mid τα 2 μας και ο χαμένος θα έχει signature είμαι μια μαιμού που τον πέρνει που και πού..

Τώρα συνέχισε να flamaris το thread Μου αναγκάζοντάς με να σου απαντήσω προσπαθόντας να το κάνεις locked κομπλεξάρα...Α και που σαι...Ελειωνα garena πρωτού μπώ b net...Τα υπόλοιπα δε σε αφορούν,ούτε ποιός είμαι γενικά...Stay στο nick otinanaibans :rolleyes:

Αν θέλεις κάτι άλλο off-topic private...Και άλλαξε μπιμπερό σε πειράζει..

(pwned me? nah )

Chatrix
28-05-2011, 03:21 PM
enantia sovarwn paixtwn nikises,gz man! fantasou poso asxetos borei na einai kapios p na paizei 50 game average per week kai akoma na min xerei ta ousiwdi,gt akomi kai sto eleos arkei na xereis ta vasika wste na exeis ena thetiko k/d.auto apodikniei oti den to katexeis to athlima opws proanefere kapios alos,den thimamai pios kai oxi den ginete na apodideis panta xalia kai min rixneis to fteximo alou. garena greek rooms einai xirotera apo bnet[gnwmi mou].diladi exeis minei stasimos se auto p kaneis kai anti na peis ok re file eimai asxetos,mou to paizeis o uber player p DEN XEREI OUTE TA VASIKA.oso gia tis 5ades pou les iparxei mia-duo periptwseis na bw me 5ada sto eleos (gt to lan mou den einai kai to kalitero :) ) etsi gia to xavale alla otan eimai monos den paizw eleos oute kan bnet. telos ase ta sxolia gt mono asteios den ginese

pwned x2

OtiNanaiBans
28-05-2011, 03:33 PM
enantia sovarwn paixtwn nikises,gz man! fantasou poso asxetos borei na einai kapios p na paizei 50 game average per week kai akoma na min xerei ta ousiwdi,gt akomi kai sto eleos arkei na xereis ta vasika wste na exeis ena thetiko k/d.auto apodikniei oti den to katexeis to athlima opws proanefere kapios alos,den thimamai pios kai oxi den ginete na apodideis panta xalia kai min rixneis to fteximo alou. garena greek rooms einai xirotera apo bnet[gnwmi mou].diladi exeis minei stasimos se auto p kaneis kai anti na peis ok re file eimai asxetos,mou to paizeis o uber player p DEN XEREI OUTE TA VASIKA.oso gia tis 5ades pou les iparxei mia-duo periptwseis na bw me 5ada sto eleos (gt to lan mou den einai kai to kalitero :) ) etsi gia to xavale alla otan eimai monos den paizw eleos oute kan bnet. telos ase ta sxolia gt mono asteios den ginese

pwned x2


Εξακολουθείς να μη μου απαντάς στο αν θές να μπούμε επιτόπου σε !ab game solo mid 2 μας :(

Δεν ξανααπαντάω σε ανήλικους γίπες...Φτάνει το off topic sto thread mou.

Chatrix
28-05-2011, 03:38 PM
ok kateva twra.den asxoloume alo me vodia
bb

L3stat
28-05-2011, 06:13 PM
Για να μην σας στείλω σε διακοπές και τους 2 ,κλείνω το thread.


Closed.