PDA

View Full Version : [ACCEPTED] Unban Request : gumnoConcaki



cyclo
06-06-2011, 11:23 AM
User Accused: Tasak1
Bot: AP1xxxx
Reason: .... τα παραθέτω όλα με κάθε λεπτομέρεια.

ακριβώς το ίδιο post έχει ειπωθεί και σε άλλο thread (admin app) εδώ (http://www.mymgn.com/board/showthread.php?77579-admin-application-GumnoConcaki&p=537547&viewfull=1#post537547), απλά επειδή πάει μακρυά η βαλίτσα απ ότι βλέπω... και ίσως έπρεπε να κάνω ξεχωριστά post εξ αρχής...
όπως και να χει θα επαναλάβω το post.

Replay: Δεν υπάρχει replay, υπάρχουν screenshots τα οποία μπορείτε να δείτε στο δεύτερο post του thread. ευχαριστώ...


yours, gumnoConcaki

---------- Post added at 09:23 AM ---------- Previous post was at 09:19 AM ----------

Παραθέτω φωτογραφίες για του λόγου το αληθές και την εγκυρότητα των ισχυρισμών μου.

όποιος λογικός άνθρωπος θεωρεί ότι έχω άδικο... παρατάω το warcraft.





το ban που έφαγα. (game ruine/afk) ήταν από έναν καινούριο admin, οποίος κοιμότανε (όχι μεταφορικά αλλά κυριολεκτικά όπως θα δείτε και στα παρακάτω screenshots), και στη θέση του έπαιζε ένας φίλος του, ο οποίος έκανε και το ban.


άποψή μου, ότι το ban έγινε επειδή δεν είχα καλά stats 2/10 η κάτι τέτοιο.


η κουβέντα ξεκινάει ως εξής:

http://imageshack.us/m/96/1133/93409673.jpg


εν συνεχεία... και αφού διαμαρτυρήθηκα...
μου έκανε /w ο φίλος του (αυτός που έκανε το ban) επικαλούμενος ότι έβριζα παναγίες...
άκου να σου πω φίλε... ουδέποτε στη ζωή μου έχω βρίσει θεία και όσια. συνεννοηθήκαμε;

http://imageshack.us/m/39/1963/49189184.jpg
http://imageshack.us/m/571/5571/69498040.jpg

και συνεχίζουμε ως εξής:
μαθαίνουμε απ το μάστορα ότι έριξε κιάλλα bans εκτός απο το δικό μου.

http://imageshack.us/m/16/9533/89385292.jpg

Παρακαλώ το παραπάνω admin abuse να θεωρηθεί και ως unban request προκειμένου να μη γεμίζουμε τους servers του κουκουνάρα με dummy data. (είναι ακριβό το web space παίδες!!!)


Ευχαριστώ, είμαι banned αρκετό καιρό - και δεν είμαι απ'εκείνους που καθημερινώς αλλάζουν account. επομένως αν έχετε την ευγενική καλοσύνη εάν η απόφαση του request είναι ευνοϊκή προς το μέρος μου θα παρακαλούσα αν γίνεται να επισπεύσετε και το unban στο b.net

Ευχαριστώ πολύ,

hOnkS)d0MINION
06-06-2011, 10:56 PM
gia na katalavw egines ban gia afk enw den isoun alla kai gia gameruin epeidi eixes score 2/10??
o admin apo oti fenete pou se bannare den einai ontws admin alla enas filos tou epeidi o kanonikos admin koimotane.eleos pragmatika.apo emena +1 sto unban kai episis +1 sto demote tou admin gia eunoitous logous.

cyclo
08-06-2011, 05:47 PM
και συνεχίζουμε βρίσκοντας καλύτερη δικαιολογία...

το ban του gumnoConcaki έγινε λόγω plug.
έφαγα ενα death και με εκανε ban.

επισυνάπτω πάλι τα αντίστοιχα screenshots...

στην κρίση του είναι να κάνει ban ενα ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟ DC σε account με 2.000 games 96% stay
που τις προηγούμενες μέρες είπε άλλες δικαιολογίες
18204



18205


λοιπόν... εξ αρχής δεν ήθελα να επιβληθεί ποινή στο συγκεκριμένο χρήστη... πλέον θα ήθελα τα μέγιστα απ'εκείνα που οι αρμόδιοι κρίνουν. Ευχαριστώ

narukaki
08-06-2011, 06:30 PM
Καλά θα ήταν να βρεις και ένα replay όμως, γιατί όντως μπορεί να έχεις δίκαιο, αλλά με φωτογραφίες μόνο δεν κάνεις τίποτα. Κάλλιστα θα μπορούσες με ένα φίλο να μπείτε στους αμερικάνικους servers και να σκηνοθετήσετε το όλο σκηνικό...

sicher
08-06-2011, 06:46 PM
Ας πω και εγω τν εκδοχη μου για το γκειμ μιας και εγω επαιζα αφου ο αλλος παρατησε το γκειμ και κοιμοταν γιατι δεν την παλευε...Το παιδι ρωτησε γιατι εφαγε μπαν..Εγω απντησα οτι εβριζε καθως στο last game ο τασακι ειχε κανει μπαν γιατι καποιος εβριζε!Στο επομενο γκειμ στο οποιο μετα το 5λεπτο επεσε για υπνο, το συνεχισα εγς γιατι το παιδι δεν ηθελε να leavarei.Ο κυριος απο δω εχανε και ειχε 1 score που δεν βλεποταν!Ομολογουμενως ειχε feedarei.Μετα απο 1 τιμφαιτ που και ο ιδιος επεσε, ξαφνικα τρωει dc.Τι θα επρεπε ας πουμε να φανταστω?(καθαρα αυτο ειναι στην κριση του admin)Του μιλισε μετα ο τασακι και του ειπε unban req και πως θα τον εκανε support!Επειτα αυτος το παρατησε για 2-3 βδομαδες και επανερχεται τωρα με αυτο το thread.Δεν νομιζω να στεκει αλλα τελος παντων!Τον τελευταιο λογο τον εχουν παντα οι αρμοδιοι!

---------- Post added at 04:46 PM ---------- Previous post was at 04:40 PM ----------
Mε συγχωρεις και μια τελευταια σημειωση!Θυμισου ποση ωρα ησουν afk και πως μπηκες μετα στο fight και εφαγες "dc"!
Εν τελη δειτε και το admin application απο το παλικαρι!Θρασσος και ανεδεια στο maximum!Φιλε μου οταν μιλας για ατομα που δεν γνωριζεις καλυτερα να μην μιλας καθολου!Αλλα δυστυχως οπως φαινεται δεν σου το εμαθαν απο μικρο παιδι που ησουν!Με συγχωρεις για την ανεδια μου αλλα postαρεις ο,τι να ναι!
Mε συγχωρεις και μια τελευταια σημειωση!Θυμισου ποση ωρα ησουν afk και πως μπηκες μετα στο fight και εφαγες "dc"!

cyclo
08-06-2011, 06:59 PM
Ας πω και εγω τν εκδοχη μου για το γκειμ μιας και εγω επαιζα αφου ο αλλος παρατησε το γκειμ και κοιμοταν γιατι δεν την παλευε...Το παιδι ρωτησε γιατι εφαγε μπαν..Εγω απντησα οτι εβριζε καθως στο last game ο τασακι ειχε κανει μπαν γιατι καποιος εβριζε!Στο επομενο γκειμ στο οποιο μετα το 5λεπτο επεσε για υπνο, το συνεχισα εγς γιατι το παιδι δεν ηθελε να leavarei.Ο κυριος απο δω εχανε και ειχε 1 score που δεν βλεποταν!Ομολογουμενως ειχε feedarei.Μετα απο 1 τιμφαιτ που και ο ιδιος επεσε, ξαφνικα τρωει dc.Τι θα επρεπε ας πουμε να φανταστω?(καθαρα αυτο ειναι στην κριση του admin)Του μιλισε μετα ο τασακι και του ειπε unban req και πως θα τον εκανε support!Επειτα αυτος το παρατησε για 2-3 βδομαδες και επανερχεται τωρα με αυτο το thread.Δεν νομιζω να στεκει αλλα τελος παντων!Τον τελευταιο λογο τον εχουν παντα οι αρμοδιοι!

---------- Post added at 04:46 PM ---------- Previous post was at 04:40 PM ----------

Εν τελη δειτε και το admin application απο το παλικαρι!Θρασσος και ανεδεια στο maximum!Φιλε μου οταν μιλας για ατομα που δεν γνωριζεις καλυτερα να μην μιλας καθολου!Αλλα δυστυχως οπως φαινεται δεν σου το εμαθαν απο μικρο παιδι που ησουν!Με συγχωρεις για την ανεδια μου αλλα postαρεις ο,τι να ναι!

έλεγα να απαντήσω απλώς διορθώνοντας τα ορθογραφικά σου λάθη. αλλά θα γινόμουν αγενής.

τα admin rights είναι δικαίωμα που δόθηκαν στον tasak1 από το team της nol. όχι σε σένα. δεν έπρεπε καν να μπεις στη διαδικασία να απαντήσεις.

όσον αφορά την ηθική επίθεση στο άτομό μου για το admin application μου, ουδέποτε έκανα ban χωρίς να μου έχει δοθεί το δικαίωμα από τους αρμόδιους, αντίθετα με σένα που... ΑΠΟ ΠΟΥ ΩΣ ΤΑ ΠΟΥ έκανες ban η χρησιμοποίησες δικαιώματα που δεν σου ανήκουν.



δεν αποδέχομαι τους λόγους που επικαλείσαι. DC δεν έφαγα, το game τελείωσε κανονικά ενώ καθόμουν στην πηγή περιμένοντας να λήξει το παιχνίδι αφού είχαν σπάσει 2 lanes και με έκανες ban για afk/game ruine.


από τη δική μου οπτική γωνία είσαι ο μόνος υπαίτιος και δημιουργός της τραγωδίας αλλά την πληρώνω εγώ 2μήνες τώρα χωρίς account.

Επίσης φταίει και ο tasak1, όμως αναγνωρίζω ότι είναι ανθρώπινη η συμπεριφορά του και σε όλους θα μπορούσε να συμβεί. ως τόσο... δεν με απασχολεί ούτε είναι δικό μου πρόβλημα.

---------- Post added at 04:59 PM ---------- Previous post was at 04:57 PM ----------


Καλά θα ήταν να βρεις και ένα replay όμως, γιατί όντως μπορεί να έχεις δίκαιο, αλλά με φωτογραφίες μόνο δεν κάνεις τίποτα. Κάλλιστα θα μπορούσες με ένα φίλο να μπείτε στους αμερικάνικους servers και να σκηνοθετήσετε το όλο σκηνικό...

και με το photoshop θα μπορούσα να το φτιάξω φίλε μου.

και ένα δικό μου bot θα μπορούσα να σηκώσω και να το στήσω εκεί.

την τελική αν θέλει ο tasak1 ας έρθει να με διαψεύσει.

τα logs υπάρχουν.

sicher
08-06-2011, 07:03 PM
Εγω αγορινα το σταματαω εδω!Δεν πιστευω πως εισαι ατομο που αξιζει να ασχολουμαι!(και επιπλεον δεν θελω να γινω αλλο 1 troll)Οταν αποκτησεις την απαιτουμενη ωριμοτητα τοτε πες το μου!GL sto admin abuse αν και δεν νομιζω πως θα δικαιωθεις!

tasak1
08-06-2011, 07:04 PM
legendzelda ειναι ο gumnococnaki απο οτι συμπερανα και θα πω ενα μονο πραγμα... δεν εχεις δικαιωμα να απειλεις με απειλες του στυλ θα δεις,τν εχεις κατσει κλπ...ενω θα μπορουσες ευκολα να μου πεις για το admin abuse και να μν ψαχνω ολο το forum...σημερα που παιξαμε (παλι) με απειλησες με τα παραπανω και πιστευω πως ειναι λαθος να κανεις το abuse αντι να κανεις ενα unban req και να τελειωνει η ιστορια... η εκβαση του thread ειναι στην κριση των υπεθυνων...

cyclo
08-06-2011, 07:30 PM
legendzelda ειναι ο gumnococnaki απο οτι συμπερανα και θα πω ενα μονο πραγμα... δεν εχεις δικαιωμα να απειλεις με απειλες του στυλ θα δεις,τν εχεις κατσει κλπ...ενω θα μπορουσες ευκολα να μου πεις για το admin abuse και να μν ψαχνω ολο το forum...σημερα που παιξαμε (παλι) με απειλησες με τα παραπανω και πιστευω πως ειναι λαθος να κανεις το abuse αντι να κανεις ενα unban req και να τελειωνει η ιστορια... η εκβαση του thread ειναι στην κριση των υπεθυνων...

το συμπέρασμα αυτό μπορούσε να εξαχθεί και από το γεγονός ότι σου είπα "εγώ είμαι ο gumnoConcaki".

πότε... ποτέ... ποτέ, ποτέ, ποτέ, ποτέ, ποτέ, ποτέ, ποτέ, ποτέ... ποτέ... ποτέ, ποτέ... ποτέ... ποτέ δεν σε απείλησα, ούτε σου είπα "θα δείς" ούτε "την έχεις κάτσει".

ποτέ μου δεν έκανα κάτι τέτοιο και πραγματικά δεν ξέρω γιατί το είπες ή τι θέλεις να κερδίσεις με αυτό.

tasak1
08-06-2011, 07:37 PM
dn exw screenshot gt dn perimena kati tetoio alla to oti apeilouses esy h o filos s o solidus isxyei... dn perimenw na kerdisw kati ka8ws einai sthn gnwmh tn armodiwn...

cyclo
08-06-2011, 07:46 PM
dn exw screenshot gt dn perimena kati tetoio alla to oti apeilouses esy h o filos s o solidus isxyei... dn perimenw na kerdisw kati ka8ws einai sthn gnwmh tn armodiwn...

και ξαναλέω... δεν σε απείλησα ποτέ. προτιμώ να κανονίσουμε να πιούμε καφέ και να λύσουμε οτι έχουμε παρά να αρχίσω τις απειλές μέσω internet μεσιέ...


και τώρα.. σοβαρά;; ειλικρινά; θες να το πάμε εκεί;

ο δικός σου φίλος είπε: "αν θέλω μπορώ να σε κάνω να κλάψεις"
και ο δικός μου φίλος είπε: "mind your words carefully persian, it might be your last"

δεν θέλω να μπω σε αυτή τη διαδικασία...


η ουσιώδης διαφορά φίλε μου μεταξύ των δύο περιπτώσεων...

α) είναι ότι ο δικός σου ο φίλος καταχράστηκε δικαιώματα που ανήκαν σε σένα εις βάρος μου.
β) το αν ο δικός μου φίλος βρίζει, ή καπνίζει, η κάνει πιάτσα στη Συγγρού, είναι καθαρά δικό του πρόβλημα και δεν με απασχολεί εμένα ότι πρόβλημα έχεις μαζί του.

εγώ όμως... έχω πρόβλημα με τον φίλο σου. γιατί; γιατί με έκανε ban με το account σου.
reason? τη μια είναι "παναγίες", την άλλη είναι afk, την άλλη ειναι plug, την άλλη game ruine.

εεε ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΙΑ!!! δε θέλω άλλες δικαιολογίες....

ζήτα μια συγνώμη... μην του ξαναδώσεις το account σου... και τελειώνει ΕΚΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ!!! ΦΤΑΝΕΙ!

cyclo
08-06-2011, 09:16 PM
γιατί πρέπει να αντιμετωπίσω και να απαντάω σε δύο άτομα;;;


...
κλειδώστε το παρακαλώ

hOnkS)d0MINION
08-06-2011, 10:10 PM
pragmatika to vriskw agenia na xrisimopoiei kapios allos ena account me admin rights kai anti na erthete na paradexteite to lathos sas prospatheite na vreite kati gia na dikaiologisete to ban sto account tou paidiou.ton logo tou ban mallon den ton kserei oute aftos pou to ekane to ban kai opiosdipote kai na einai aytos o logos to paidi me tetia stats tha ginei unban opote nomizw pws mallon prospatheite na glitwsete tin poini pou tha faei o admin.isws aytos o "upnos" na sou stoixisei kai ta admin rights sou.epipleon den nomizw na tithete thema an ola ayta ta gegonota sinevisan se kapion allon server i botaki i otidipote giati an ginotan ayto den tha erxotan oute o admin oute o filos tou na postaroun.apli logiki.G.L

C0uP_d3_GrAcE
08-06-2011, 11:11 PM
Closed μέχρι να εξεταστεί, για την αποφυγή σπαμ!

Emman
17-06-2011, 10:23 AM
το να δίνει ο admin το account του σε άλλους είναι άμεσο demote....Και αν αυτός άρχιζε τα massive ban ?? Δεν υπάρχουν δικαιολογίες..

ο admin Tasak1 γίνεται DEMOTE-

να σταλεί ενα αντίγραφο στα unban requests για τον user gumnoConcaki

Admin Abuse ACCEPTED-
Case SOLVED-
Topic CLOSED-

DotAkiaSs]MzZ
17-06-2011, 12:07 PM
Moved and Re-opened.

C0uP_d3_GrAcE
17-06-2011, 08:40 PM
Δεν νομίζω πως τιθεται θέμα!
Ο χρηστης gumnoConcaki θα γινει unbanned!



Unban Request - Accepted.
Topic Closed.