PDA

View Full Version : WoW Error



j3ns3n
21-06-2011, 06:53 PM
Launcher cannot obtain patching information. Please check your Internet configuration

αν γνωρίζει κανείς σχετικά με αυτό εδώ κ πως αντιμετωπίζεται θα ακούσω ευχαρίστως τις απόψεις του !
αν όχι, παρακαλώ ας μείνει αμέτοχος.

να προσθέσω ότι..

1ον. internet έχω
2ον. έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα με τοίχο προστασίας windows firewall/antivirus/proxy ktlp
3ον. ανοίγω το installer (το οποίο κατέβασα) και δεν μπορεί να συνδεθεί στους server βγάζοντας αυτό το μήνυμα

είμαι ένα βήμα πριν το format και είπα να κάνω μια στάση εδώ !

ευχαριστώ

Nevermindz
21-06-2011, 07:03 PM
Είχα το ίδιο πρόβλημα από το net cafe μερικές φορές και αυτό γινόταν επειδή δεν υπήρχε χώρος στο σκληρό και έπρεπε να σβήσω κάτι άλλο από τα games ώστε να μπορέσει να συνεχιστεί κανονικά το download. Checkare πάντος το σκληρό σου απο τον οποίο τρέχεις το WoW μήπως το πρόβλημα σου είναι εκεί.

Gate13
21-06-2011, 07:07 PM
Δοκιμασες να πατισεις το fix η οπως αλλιως λεγεται(δενθυμαμαι το ναμε γιατι εχω διαγραψεο το WoW) στο φακελο του WoW.Εγω οποτε ειχα προβλημα το πατουσα και το διορθωνε.

j3ns3n
21-06-2011, 07:08 PM
Είχα το ίδιο πρόβλημα από το net cafe μερικές φορές και αυτό γινόταν επειδή δεν υπήρχε χώρος στο σκληρό και έπρεπε να σβήσω κάτι άλλο από τα games ώστε να μπορέσει να συνεχιστεί κανονικά το download. Checkare πάντος το σκληρό σου απο τον οποίο τρέχεις το WoW μήπως το πρόβλημα σου είναι εκεί.

457GB ελεύθερα ... btw δεν ξεκινάει καν το download, απλά βγάζει αυτό το msg !


Δοκιμασες να πατισεις το fix η οπως αλλιως λεγεται(δενθυμαμαι το ναμε γιατι εχω διαγραψεο το WoW) στο φακελο του WoW.Εγω οποτε ειχα προβλημα το πατουσα και το διορθωνε.

yeap ! τπτ !

Nevermindz
21-06-2011, 07:09 PM
Αν είσαι κομπλέ με το σκηρό απλά τρέξε το repair.exe που είναι μέσα στο φάκελο του WoW 99% θα βοηθήσει.
Αν δεν σε βοήθησε ούτε το repair τότε ψάξε σε forums του στυλ mmo-champion.com και δεν αν έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα με σένα. Παίζει να failarei και ο blizzard όχι το PC σου.

Aemirch
21-06-2011, 07:53 PM
Απλά ο update server παίζει να είναι down. Ξαναδοκίμασε αργότερα. Ελπίζω να μην πήγες να κάνεις format για αυτό το πράγμα.

Insanor
21-06-2011, 08:07 PM
Emena grafei ''cannot join from a different region that you created ur acc'' gia namn kanw allo thread kseri kaneis gt? Eimai se allo pc alla eimai entos Ellados

TRUEBL0OD-_-AlithiNOAImA
21-06-2011, 08:09 PM
nmzw prp na kliseis to firewall :) dokimase to k pes mou

---------- Post added at 06:09 PM ---------- Previous post was at 06:09 PM ----------

nai einai 99% na fteei to firewall eixa to idio provlimataki klistw (firewall=antivirus k tetia ) :P

DeadManWalkin
21-06-2011, 08:13 PM
Ελεος με το ζωαδι τον lancer κριμας το game που χασαμε ρε jensen <= ασχετο με το θεμα μας αυτο...
Λοιπον εμενα αυτο που λες μου εχει τυχει ημουν σε νετ καφε και το παιδι που ηταν εκει (γνωστης ηλεκτρονικων υπολογιστων κτλ κτλ) μου ειπε οτι καμια φορα τ bnet τα ''παιζει'' και σου βγαζει τετοιου ειδους μυνηματα οπως μου εξηγησε του εχει βγαλει μηνυμα π.χ the cd key ffsdfsfsf is in use by ταδε in wc3...Τεσπα απ'οτι μου ειπε με μια επανεκινηση η με ενα rr το router στρωνει η δουλεια...Τωρα εαν εχεις δοκιμασει και αυτα και το προβλημα συνεχιζεται θα σου ελεγα να το κανεις unistall και instal απο την αρχη!
Α επισης καμια φορα το windows defender προξενει τετοιες μαλακιες σε online games!

Εdit (u know στα περισσοτερα internet cafe οταν πατας να παιξεις το παιχνιδι κατεβαζει εκεινη την στιγμη το game) τοτε μου ετυχε αυτο που λες εκανα ενα rr το pc και εστρωσε απλα σιγουρα κατι απο αυτα firewalls/anti-virus/windows update downloader/windows defender πιστευω οτι σου δημιουργει το προβλημα

Zitapis
21-06-2011, 08:13 PM
Dokimase na to anikseis apo to wow.exe kai an boreis na beis se server kanonika tha to katevasei eno pezeis.

TRUEBL0OD-_-AlithiNOAImA
21-06-2011, 08:15 PM
min tous akous klise to protection apo to pC s k valtw na katevenei : )

Dragonwolf-
21-06-2011, 08:57 PM
Emena grafei ''cannot join from a different region that you created ur acc'' gia namn kanw allo thread kseri kaneis gt? Eimai se allo pc alla eimai entos Ellados

Δοκίμασε να κάνεις edit ένα αρχείο στον φάκελο του wow (δεν θυμάμαι που ακριβώς αλλά θα το βρεις) που λέγετε realmlist.wtf με το notepad... κάπου θα γράφει το region πχ europe us κλπ... έχω να παίξω wow χρόνια αλλά θα το βρεις πιστεύω δεν είναι κάτι δύσκολο.

jensen να κατεβάσεις το patch manual και όχι μέσω update δοκίμασες?

digitaldream
21-06-2011, 09:27 PM
delete wtf
run as administrator
disable antivirus otan kaneis to update

tsekare k auto edw



1. checked firewall and made sure it was off.
2.w/ windows XP. Start//Control Panel//Internet Options//Connections lan settings//make sure that both of the things are unchecked at the top
3. Start//Run//Cmd//ipconfig /release//press enter//ipconfig /renew//press enter//ipconfig/flushdns//enter
4.Delete Launcher.exe and use the Repair.exe. (worked for me)

Keep_Walk1ng
21-06-2011, 09:31 PM
Emena grafei ''cannot join from a different region that you created ur acc'' gia namn kanw allo thread kseri kaneis gt? Eimai se allo pc alla eimai entos Ellados
dn kserw an voithaw alla ama pezeis me to acc s apo 2 ips tote an pas na anoikseis apo 3 sini8os "kolaei" gt to wow 8eorei oti klapike to acc opote sto email p exeis dosei logika 8a exeis kati sxetiko

MoTiVaTeD
21-06-2011, 10:43 PM
Το παιδι μιλαει για WoW οχι για b.net/dota stop spam και διαβαζετε καλυτερα τα ποστ αλλη φορα :)..ευχαριστω

Pipa_Herb
21-06-2011, 11:33 PM
GamW to WoW svisto na vreis tin ygeia sou me to kolopexnido.

Akoma xeirotera an einai gia ton anipsio sou koita min kaneis kamia malakia kai ton xoseis sto WoW tha katastrafei to pedaki.

MoTiVaTeD
21-06-2011, 11:36 PM
Δεν ειναι για αυτον...
Για τον ανιψιο του το θελει αν δεν κανω λαθος

eisai_polu_noob
21-06-2011, 11:55 PM
Launcher cannot obtain patching information. Please check your Internet configuration

αν γνωρίζει κανείς σχετικά με αυτό εδώ κ πως αντιμετωπίζεται θα ακούσω ευχαρίστως τις απόψεις του !
αν όχι, παρακαλώ ας μείνει αμέτοχος.

να προσθέσω ότι..

1ον. internet έχω
2ον. έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα με τοίχο προστασίας windows firewall/antivirus/proxy ktlp
3ον. ανοίγω το installer (το οποίο κατέβασα) και δεν μπορεί να συνδεθεί στους server βγάζοντας αυτό το μήνυμα

είμαι ένα βήμα πριν το format και είπα να κάνω μια στάση εδώ !

ευχαριστώ


μηπως εχεις το internet explored κλιστο?με βαση του internet explored μου κατεβηκαν εμενα τα patch και λεω αμα τυχον το εκανες αποσυνδεση και μενα μου εβγαλε αυτο το WoW Error η ειναι τιποτα απο την blizzard που κατι θα φτιαχνουν η ειναι επειδη εχεις το explored κλιστο