PDA

View Full Version : [DENIED] Admin Abuse : Urmum



ifaistos1
08-08-2011, 08:42 PM
Clan Nol Admin Abuse ReportAccused Battle.Net account
Urmum Your Battle.Net account
ifaistos Offence of Admin
kick / lobby Time of event
9:15-9:30 μμ 8/8/2011 Further details:
Βρισκομαστε στο lobby του nlmum. Ζητανε slots κανει 1-2 ατομα kick και περιμενουμε με closed slot. Περιμενω τουλαχιστο 4-5 λεπτα και ειμαστε σε αναμονη να μπουνε τα ατομα και εκεινη την στιγμη με kickαρει.
Toν wispαρω και μου λεει οτι το εκανε καταλαθος. Κατι το οποιο δεν πιστεψα διοτι στο lobby o Tsev του λεει να σταματησει να Kickαρει ετσι, γιατι θα φαει κανα abuse.
ss απο το wisp
http://i51.tinypic.com/2mzxuux.png

ifaistos1
09-08-2011, 12:44 AM
Θα σας παρακαλεσω να μην spamarete στο post μου... εαν εχετε κατι επι της ουσιας, απλα πειτε το.
Εκανε κατι αντιθετο με τα rules το οποιο ειναι επιληψιμο. Και τωρα τι γινετε μαζευτηκατε ολοι οι admins για να υποστηριξετε το φιλο σας ή την νεα τακτικη για να κανετε kicks ?

Sry sry το εκανα καταλαθος... Ε αν το εκανε καταλαθος τοτε ας εκανε wisp τον/τους users και ας τους ελεγε να ξαναμπουν! Το εκανε ? ΟΧΙ.
στο lobby kickare ατομα πριν απο μενα ? ΝΑΙ.
ζητoυσαν slot ? NAI
Ο tsev στο lobby του ειπε να μην kickarei ατομα ? ΝΑΙ

ΟΚ?
Σταματηστε τωρα να ειστε τοσο κομπλεξικοι.

ifaistos1
09-08-2011, 01:50 AM
χαχαχαχαχααχ

Ελπιζω να καταλαβες με πια λογικη το εγραψα.


xerw tha to faw to infraction etc opws paw alla dn mporw tha to pw....
ela re file p se xalaei p grafoume afou anagazese na apantiseis kai allo p dn thes +9 posts thes...
nai o tsev pistos sta rules opws panta ton proigopoioise
sorry p ginome coblexikos alla mallon einai i nea tasi apo oti vlepw sto thread s kai eimai me tin maza :/


Aντε να φας το infraction μπας και το κλεισεις λιγο ρημαδι... γτ οταν τα ανοιγεις μονο μαργαριταρια πετας. ( εσυ και η Αντζελα Δ.)
Κοιτα φιλε μου τα φαινομενα σε απατουν. Απλα εχω χασει το pass απο το real acc. μου στο φορουμ. Εχω τα 20 post τα 200 game που χρειαζονται... Απλα επειδη ξερω οτι δεν ειμαι ψυχραιμος, ειδικα την ωρα του game, δεν εχω κανει ουτε προκειτε να κανω το aplic. που ισχυριζεσαι οτι επιδιωκω.
Δεν εχω αναγκη να κυνηγησω με spam οπως κανει εσυ τα post.

<@DA-Bot2> -> [NoL]: [ifaistos]: First game: [2009-12-13]
<@DA-Bot2> -> [NoL]: [mastersasori]: First game: [2010-02-02]

Kαι στο φορουμ γραφτηκαμε την ιδια περιοδο περιπου , με διαφορα 1-2 μηνες αλλα εγω εχω 30-40 post, δεν ειμαι masterspammeri εγω... oupss... mastersasori εννοω.



"tha se kanw ena lathos abuse tote" etc eipes...afou to ixeres gt mas pedeueis?

Αφου το θελεις θα σου απαντησω και εδω. Γιατι αυτος που θα κρινει το σωστο και το λαθος δεν ειμαι εγω αλλα το staff...

cheers

ifaistos1
09-08-2011, 02:29 AM
tha eimai ligo offtopic afou theleis na doume pios einai pio palios
[Eleos]: [DevilMayFart] : First game: [2009-10-12]
[NoL]: [DevilMayFart]:First game: [2009-12-14]
aa kai sxetika me tin apantisi ton staff tha deis....gt xereis merikoi ektimane tin signwmi

Tελοσπαντων, το irc εκει ειναι ενα θελεις τραβα κ κανε μου stats. Kαι δεν αναφερομαι στην παλαιoτοτητα αφου εισαι γεννηθης το 93'' λογικο να ειμαι πιο παλιος xd.
Δεν ειναι θεμα συγνωμης , ειναι θεμα κοροιδιας.
kickarei 1 ατομο
kickarei 2ο ατομο
kickarei 3ο ατομο
και ο 3ος ειμαι εγω, το miss clik ? ΠΙΣΤΕΥΩ ? ΔΕΝ!

kαι απο οτι ειδες κ μονος σου εγω το ss θα μπορουσα να μην το βαλω δεν γραφει κατι που θα μπορουσα να το χρησημοποιησω εναντιον του urmum. Απλα δηλωνω ολα τα γεγονοτα οπως εγιναν κ οπως τα αντιληφθηκα εγω. Απο κει κ περα οτι κ να γινει δεν κραταω κακιες-εχθρες ειναι αποφαση του staff.

Υ.Γ: 99% δεν προκειτε να σου ξαναπαντησω μεσα απ'αυτο το thread.

Dalton
09-08-2011, 02:48 AM
To afinw anoikto mono gia na apantisei o en logo admin , oi alloi stamatiste to spam.

small_H0uz0uris
09-08-2011, 03:57 AM
Προσπάθησες να ξαναμπείς και σου αρνήθηκε ????

Abu_Dabo
09-08-2011, 12:42 PM
Afou slot i8ele. Kick close 8a ekane , gia poion logo na epimenei na bei.To poli an epemene 8a kickare kanenan allo o admin gia na bei autos.

MasterSasori
09-08-2011, 12:58 PM
To afinw anoikto mono gia na apantisei o en logo admin , oi alloi stamatiste to spam.

eleosssss esvises ta katapliktika m post!!! dn to perimena auto...!!! :/
esvises kai tou admin name: papara(zzi)

paparazzi
09-08-2011, 06:49 PM
Dn tha katsw na asxolithw opos kai ipa prin ithela na kanw open to closed slot ala ekana katalathos esena tora ama thes na me kaneis post apla gia na anebaseis ta post su sto forum np.Doste m kana warn kai eimaste kk oxi tha asxolithw me to coblex apentanti.







P.s Kanontas to post kerdises 2 amigdala epikinonise mazi m gia na ta pareis Ty.

Martin
09-08-2011, 08:04 PM
egw mpika se ena game tou kai mou leei fraoules den xwras eisai last kai eixe ala 2 slot apo katw mou anixta ala ntaksei to elege gia plaka meta mpenoun ta ala 2 slot kai me kanei swap sto last kai ksanaleei fraoules den xwras eisai last den xwras fraouoles eisai last xaxaxaxax sto telos to edose.Twra me sena ti pextike den kserw.

small_H0uz0uris
09-08-2011, 08:23 PM
Ξαναλέω γιατί δεν χαμπαριάζετε ...

Σ' έκανε kick, του έκανες wisp να στο δώσει πίσω το slot ?? ή απλά με το που σε κανε kick
λες report ??

Explain thread starter

paparazzi
09-08-2011, 08:31 PM
Eimai alergikos stis fraoules gi auto :P.A kai epi tou thematos dn thimame na mou zitise slot opos kai ides i koubenta elixe ekei :)

ifaistos1
09-08-2011, 09:45 PM
Ξαναλέω γιατί δεν χαμπαριάζετε ...

Σ' έκανε kick, του έκανες wisp να στο δώσει πίσω το slot ?? ή απλά με το που σε κανε kick
λες report ??

Explain thread starter

Χαιρετε,

oτι ειπωθηκε μεταξυ εμου και του admin ειναι στο ss. Δεν ειπαμε κατι παραπανω εκτος απο αυτο.

Παντως προσωπικη μου αποψη ειναι να μην αφησετε κατι τετοιο να περασει απαρατηρητο , δειτε τα Logs, δειτε οτι kickare στο ιδιο game και αλλα ατομα. Εαν επιτρεψετε κατι τετοιο να συμβει πιθανον να ανοιξετε τους ασκους του Αιολου... Θα αρχισουν ολοι τα kicks και θα λενε: "καταλαθος τον εκανα μα κ αυτος ο μλκς, δε μου εκανε wisp να μου ζητησει πισω το slot".

Ναι, προσπαθησα να ξαναμπω στο game αλλα ηταν full... εαν παρατηρησετε στο ss οταν κανω wisp το game ειναι +1 (11/12) αρα το slot μου ειναι closed και αμεσως μετα το game γινετε +0 (12/12)

Εγω εαν ημουν στην θεση του ως admin και εκανα λαθος kick και ξερω οτι κατι τετοιο τιμωρειτε, αμεσως θα εκανα wisp το παιχτη και θα του ελεγα : sry φιλε καταλαθος ξαναμπες σου κραταω slot.
Eσυ small_H0uz0uris δεν θα το εκανες ?

Obs.NinJaZz
09-08-2011, 09:59 PM
ifaistos1, εμένα los μου φαίνεται, από το screenshot και όσα έχουν ειπωθεί στο thread τουλάχιστον, πως έψαχνες αφορμή για να κάνεις report και τίποτ' άλλο.

Αφού σου εξήγησε ότι έγινε κατά λάθος το kick, γιατί δεν ζήτησες να σου δώσει ένα slot, που πιθανότατα θα στο έδινε και να τελειώνει εκεί το θέμα;



Εγω εαν ημουν στην θεση του ως admin και εκανα λαθος kick και ξερω οτι κατι τετοιο τιμωρειτε, αμεσως θα εκανα wisp το παιχτη και θα του ελεγα : sry φιλε καταλαθος ξαναμπες σου κραταω slot.


Απλά σκέψου πως οι admins δέχονται πολύ spam την ώρα που βρίσκονται στο lobby και λογικό είναι να μην μπορούσε να ασχοληθεί μαζί σου εφόσον εσύ δεν έδειξες ενδιαφέρον.

ifaistos1
09-08-2011, 10:15 PM
1) ifaistos1, εμένα los μου φαίνεται, από το screenshot και όσα έχουν ειπωθεί στο thread τουλάχιστον, πως έψαχνες αφορμή για να κάνεις report και τίποτ' άλλο.

2) Αφού σου εξήγησε ότι έγινε κατά λάθος το kick, γιατί δεν ζήτησες να σου δώσει ένα slot, που πιθανότατα θα στο έδινε και να τελειώνει εκεί το θέμα;

Χαιρετε,

1) Οχι κανεις λαθος, δεν εψαχνα καμια αφορμη για να κανω τον εν λογο admin abuse. Ισα-ισα δεν ηθελα να τον κανω gt ειναι admin vampire - admin που τον βρισκω online απο τις 5 εως τις 9 το πρωι και hostarei games. Δεν τον γνωριζω προσωπικα και δεν εχω tpt μαζι του.

2) Γιατι το κανεις αυτο? Αφου μεσα απο οσα εχουν ειπωθει πιστευω οτι βγαινει μια ακρη - μια αληθεια.
Ειπαμε πριν το δικο μου kick προηγηθηκαν αλλα δυο (2). εγω ημουν το 3ο.
Ο φιλος του /lan tsev του λεει στο lobby : εαν δε σταματησεις με ta kicks θα φας abuse και θα ψαχνεσαι.
Δεν σημαινουν tpt για σενα τα παραπανω ?
Θα ηθελα ομως φιλε μου NinJaZz να κανεις την ιδια ερωτηση στο urmum, απλα να την αντιστρεψεις.
Για ρωτησε τον λοιπον : Αφου ρε φιλε(urmum) εκανες λαθος kick γτ, δεν του ειπες οτι εαν θελει ας ξαναμπει.

edit :

sry, αυτο το προσθεσες μετα και ειχα κανει ηδη to quote και δεν απαντησα.


Απλά σκέψου πως οι admins δέχονται πολύ spam την ώρα που βρίσκονται στο lobby και λογικό είναι να μην μπορούσε να ασχοληθεί μαζί σου εφόσον εσύ δεν έδειξες ενδιαφέρον.

Μπααα... μη νομιζεις εκεινη την ωρα γκαριζε και spammare κατι, δεν θυμαμαι τι ακριβως. anyway!
Μου τα χαλας τωρα... θεωρεις λογικο οταν κανεις κατι το οποιο ειναι αντιθετο προς τα rules να μην μπορεις να ασχοληθεις μαζι του? ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ δηλ?
Και τελος... παλι μου τα χαλας!! δεν εδειξα ενδιαφερον... μαλιστα. Ολοκληρο SS εβαλα που ΕΓΩ του εκανα wisp. Tι θα επρεπε να κανω ? να του στειλω συστημενο βιντεο γραμμα ?

Obs.NinJaZz
09-08-2011, 11:19 PM
2) Γιατι το κανεις αυτο? Αφου μεσα απο οσα εχουν ειπωθει πιστευω οτι βγαινει μια ακρη - μια αληθεια.
Ειπαμε πριν το δικο μου kick προηγηθηκαν αλλα δυο (2). εγω ημουν το 3ο.
Ο φιλος του /lan tsev του λεει στο lobby : εαν δε σταματησεις με ta kicks θα φας abuse και θα ψαχνεσαι.
Δεν σημαινουν tpt για σενα τα παραπανω ?

Ε τότε μάλλον θα πρέπει να εξεταστούν τα logs για να φανεί το τι έγινε πραγματικά στο lobby. Ο tsEv είναι troll, δε διάβασα καν το post του.



Θα ηθελα ομως φιλε μου NinJaZz να κανεις την ιδια ερωτηση στο urmum, απλα να την αντιστρεψεις.
Για ρωτησε τον λοιπον : Αφου ρε φιλε(urmum) εκανες λαθος kick γτ, δεν του ειπες οτι εαν θελει ας ξαναμπει.

Και τελος... παλι μου τα χαλας!! δεν εδειξα ενδιαφερον... μαλιστα. Ολοκληρο SS εβαλα που ΕΓΩ του εκανα wisp. Tι θα επρεπε να κανω ? να του στειλω συστημενο βιντεο γραμμα ?

Όπως σου είπα, οι admins την ώρα που το game βρίσκεται στο lobby δέχονται αρκετά whispers και δεν μπορούν να έχουν ελευθερία κινήσεων. Και στο screenshot, ακόμη, φαίνεται αυτό, διότι σου απαντάει μονολεκτικά και σύντομα, πράγμα που σημαίνει πως δεν έχει άνεση χρόνου, καθώς πολλοί ζητάνε slots, άλλοι spamάρουν απ' το fl, υπάρχει spam στο chat του lobby κτλ.

Αν του έλεγες να σου δώσει το slot, θα στο έδινε και το θέμα θα έληγε εκεί, αλλά αντ' αυτού προτίμησες να κάνεις "κατά λάθος report".

Anywayz, δε με αφορά το θέμα, αλλά αυτά παρατήρησα κοιτώντας το thread.

small_H0uz0uris
10-08-2011, 12:13 AM
Δύσκολο lobby, πολλά commands .....

Όσο αφορά το συγκεκριμένο kick έγινε αναφορά και μέσα στο lobby ότι έγινε λάθος, απλά
μάλλον του κανες wisp με τη μία για report γι αυτό και δεν δόθηκε συνεχεια
Τον πήρες από τα μούτρα:)

Πάντως Urmum έκανες αρκετά Kicks-hold-closed περί rmk-lan κλπ και πολλά μπορουν να θεωρηθούν παρεξηγήσιμα,
για αυτό στο μέλλον πρόσεχε τις κινήσεις σου

Denied
Closed