PDA

View Full Version : [SOLVED] Admin Abuse : Varkar1s



Lobo_Seton
19-08-2011, 03:11 PM
Eleos Admin Abuse ReportAccused Battle.Net account
Varkar1s Your Battle.Net account
Lobo_Seton Offence of Admin
δεχτηκα ban για mh χωρις λογο μονο και μονο επειδη ειδε 2 games στο acc Time of event
29min Further details:
στο συγκεκριμενο σημειο εχω ανοιχτο το diabolic edict και απλα κινουμαι προς το σημειο που υποθετω οτι παει. υπολογιζω τιν αποσταση και χρησιμοποιω το split earth και παιρνω το kill. στο σημειο αυτο δεν ηξερα ποσο Life εχει ο αντιπαλος μου, απλα το εριξα!! η αντιδραση του ειναι το ban μονο και μονο επειδη ειναι το καινουριο μου account και ειχα 2 games. οκ ειναι απλα 2 games αλλα δε με ξερει το παλικαρι δλδ αν επαιζα με το acc που εχω 700+ games θα αλλαζε κατι?
το unban request μου ειναι εδω http://www.mymgn.com/board/showthread.php?90981-Unban-request-Lobo_Seton

Plat(o)n
19-08-2011, 05:08 PM
lol entaksi o admin ine apla kobleksikos....katarxas o ka8enas 8a borouse na to kanei auto...kai deuteron kanei ban epidi exeis 2 game?sou eipe sthn arxh se checkarw kai meta se bannarw....se kanei ban kai leei oute kan check (?!)
tetioi admin den ine na kikloforoun eleu8eroi...katarxas itan to PRWTO stigma gia mh p edikses....den edikses deutero...aporw pws borese na se kanei ban...zoristike pou tou pires to fb?ti egine twra den kserw alla to pio profanes ine oti ekane ena megalo la8os kai den aksizei na ine admin.
protinw stegno demote...

Varkar1s
22-08-2011, 11:07 AM
Katarxas gia to mono pragma p zitaw signwmi einai p dn mpika nwritera na apantisw sto unban req tou user k to admin abuse logo diakopwn.

To na dimiourgeis 10 acc sto wc k 10 acc sto forum kata tin apopsi m einai MEGA la8os kai kataxrisi opws o user dilwse mesa sto game oti kanei k to opoio fenete kai apo edw.

Xaraktirismoi sto onoma mou xwris aitiologisi p me anaferoun ws complexiko na perioristoun aptous anagogous p exoun tin katinia na kula stis fleves tous. Euxaristw.

Sugkekrimena gia na mi polilogw, anaforika gia to ban:

Meta to lothars se periptwsi p patas to tab fenete i kinisi tou user tou lothars gia ligotero apo ena sec. San ena kuklaki dld. Ama paratirisete kanw kinisi pros ta panw k meta pros ta katw. Opote auti ti periptwsi tin apokluw apo ton paixti. EPISIS o player anoigei ti 3h kai akolou8aei tin kinisi mou panw katw kai meta stunarei ston keno xoro 8eorontas to ws skill.

Ama deite to replay proigoumenos me exei piasei 1/10 stun ontas k oi 2 solo mid. to 2o itan ekeino..

Sumperasmatika ola ta parapanw me odigoun sto conclusion tou sigourou mh kai an eixa mia amfivolia sti 1h m skepsi sti 2h vevaiw8ika kai to edwsa ban. Sti sunexeia o player "tuxaia" epese... Kalodio to lew egw...

PS Poios eipe gia poion complex? 2 games eixe to palikari, siga min tou xaristw me to na asxoli8w mazi tou analutika....

Lobo_Seton
22-08-2011, 03:10 PM
Καλησπερα, λοιπον να τα παρουμε απο την αρχη μιας και εδω προσπαθεις να εκμεταλευτεις το γεγονος οτι (ναι ειναι αληθεια) εκανα 2ο acc (το πρωτο μου username ειναι Arzam) μονο και μονο γιατι οταν εχεις πολλα games τα stats δεν αλλαζουν ευκολα (οπως ειναι λογικο αλλωστε) και αυτο το βαριεμαι λιγο μιας ουδεποτε θελησα να γινω admin, παρα μονο να παιζω μιας και το προγραμμα μου δε μου επιτρεπει να ασχολουμαι ολη μερα(ως τωρα). Δευτερο acc λοιπον και ειχε 2 games... Αυτο ομως ΔΕΝ ειναι δικαιολογια να κανεις ban!!!

Δεν σε εχω χαρακτηρισει με κανενα επιθετο, ουσιαστικο κλπ και δε θα το κανω για κανενα λογο εγω απλα θα απαντησω στα θεματα που θετεις και απο τη στιγμη που δινεις αξια σε τετοια σχολια με το να απαντας δε θα ασχοληθω περισσοτερο...

Στο θεμα μας τωρα τα split earth μου ως εκεινο το σημειο ηταν 9/15 (φαινεται πως δεν ειδες καθολου το replay). Αν θες μπορω να σου γραψω και τους χρονους που εγιναν... Μαλιστα το 2ο, οπως λες, εγινε στη φαση του first blood. Οποτε νομιζω οτι αυτο ηταν μια μικρη υπερβολη (αν οχι ψεμα).

Στην επιμαχη φαση (28:22-28:30) ανοιγω το skill μου απο το mid και κινουμαι προς εσενα που ηδη εχεις ανταλλαξει τα πρωτα χτυπηματα. Βλεποντας εμενα και τον puck να ανεβαινουμε πας για λιγο προς τα πανω. Ο puck χρησιμοποιει illysory orb και σε πιανει, εσυ καταλαβαινοντας πως θα ακολουθησει Ethereal Jaunt και μετα Waning Rift (οπως και συμβαινει και σε πετυχε πραγματι) πας προς το μερος μου ΧΩΡΙΣ να εισαι invisible (βλεποντας το replay το αντιλαμβανεσαι με ευκολια). Απο εκει και περα ειναι στην κριση μου να κανω οτι μπορω να παρω το kill ενω εισαι invisible, το κανω και δεχομαι το ban.

Τωρα το γιατι επεσα απο τη στιγμη που επεσα και δε βγηκα ΔΕΝ ειναι στα χερια σου να το κρινεις! Οπως σου ειπα και με wisper αμεσως μολις μπορεσα να συνδεθω αυτο που συνεβη ειναι οτι επεσε η ασφαλεια λογω των πολλων ηλεκτρικων συσκευων που δουλευαν ταυτοχρονα και κατα συνεπεια επεσε και το rooter-ιντερνετ. Οποιος θελει το πιστευει, αλλα leave δεν εχω κανει ποτε, μα ποτε, μα ποτε!! Ας πουμε οτι ειναι μια απο τις αρχες που εχω οταν παιζω και γι αυτο πιστευω οτι μπορω να μιλησω για leavers που χαλανε τα games. Μη προσπαθεις να το παρουσιασεις αλλιως ειναι αρκετα φτηνο...

Επομενως, εχεις κανει λαθος οπως αποδεικνυεται απο το επιτυχημενο unban request.
Επισης, θα μπορουσες να κανεις user abuse και να το αφησεις το θεμα για τους ανωτερους μιας και ΔΕΝ ειχα δωσει αφορμη σε κανενα σημειο. Σε καθε περιπτωση να τονισω πως το να αποδεχεσαι το λαθος ειναι αρχοντια και σε αυτο το φορουμ δε το βλεπω συχνα.

Παντα στη διαθεση ολων για περαιτερω απαντησεις.

Varkar1s
22-08-2011, 05:48 PM
Καλησπερα, λοιπον να τα παρουμε απο την αρχη μιας και εδω προσπαθεις να εκμεταλευτεις το γεγονος οτι (ναι ειναι αληθεια) εκανα 2ο acc (το πρωτο μου username ειναι Arzam) μονο και μονο γιατι οταν εχεις πολλα games τα stats δεν αλλαζουν ευκολα (οπως ειναι λογικο αλλωστε) και αυτο το βαριεμαι λιγο μιας ουδεποτε θελησα να γινω admin, παρα μονο να παιζω μιας και το προγραμμα μου δε μου επιτρεπει να ασχολουμαι ολη μερα(ως τωρα). Δευτερο acc λοιπον και ειχε 2 games... Αυτο ομως ΔΕΝ ειναι δικαιολογια να κανεις ban!!!

Δεν σε εχω χαρακτηρισει με κανενα επιθετο, ουσιαστικο κλπ και δε θα το κανω για κανενα λογο εγω απλα θα απαντησω στα θεματα που θετεις και απο τη στιγμη που δινεις αξια σε τετοια σχολια με το να απαντας δε θα ασχοληθω περισσοτερο...

Στο θεμα μας τωρα τα split earth μου ως εκεινο το σημειο ηταν 9/15 (φαινεται πως δεν ειδες καθολου το replay). Αν θες μπορω να σου γραψω και τους χρονους που εγιναν... Μαλιστα το 2ο, οπως λες, εγινε στη φαση του first blood. Οποτε νομιζω οτι αυτο ηταν μια μικρη υπερβολη (αν οχι ψεμα).

Στην επιμαχη φαση (28:22-28:30) ανοιγω το skill μου απο το mid και κινουμαι προς εσενα που ηδη εχεις ανταλλαξει τα πρωτα χτυπηματα. Βλεποντας εμενα και τον puck να ανεβαινουμε πας για λιγο προς τα πανω. Ο puck χρησιμοποιει illysory orb και σε πιανει, εσυ καταλαβαινοντας πως θα ακολουθησει Ethereal Jaunt και μετα Waning Rift (οπως και συμβαινει και σε πετυχε πραγματι) πας προς το μερος μου ΧΩΡΙΣ να εισαι invisible (βλεποντας το replay το αντιλαμβανεσαι με ευκολια). Απο εκει και περα ειναι στην κριση μου να κανω οτι μπορω να παρω το kill ενω εισαι invisible, το κανω και δεχομαι το ban.

Τωρα το γιατι επεσα απο τη στιγμη που επεσα και δε βγηκα ΔΕΝ ειναι στα χερια σου να το κρινεις! Οπως σου ειπα και με wisper αμεσως μολις μπορεσα να συνδεθω αυτο που συνεβη ειναι οτι επεσε η ασφαλεια λογω των πολλων ηλεκτρικων συσκευων που δουλευαν ταυτοχρονα και κατα συνεπεια επεσε και το rooter-ιντερνετ. Οποιος θελει το πιστευει, αλλα leave δεν εχω κανει ποτε, μα ποτε, μα ποτε!! Ας πουμε οτι ειναι μια απο τις αρχες που εχω οταν παιζω και γι αυτο πιστευω οτι μπορω να μιλησω για leavers που χαλανε τα games. Μη προσπαθεις να το παρουσιασεις αλλιως ειναι αρκετα φτηνο...

Επομενως, εχεις κανει λαθος οπως αποδεικνυεται απο το επιτυχημενο unban request.
Επισης, θα μπορουσες να κανεις user abuse και να το αφησεις το θεμα για τους ανωτερους μιας και ΔΕΝ ειχα δωσει αφορμη σε κανενα σημειο. Σε καθε περιπτωση να τονισω πως το να αποδεχεσαι το λαθος ειναι αρχοντια και σε αυτο το φορουμ δε το βλεπω συχνα.

Παντα στη διαθεση ολων για περαιτερω απαντησεις.

Den eisai se 8esi filtate na xaraktiriseis kanenos tin apopsi "Ftini" opws dn se xaraktirisa egw den 8a to kaneis k su. Kai vevaiws dn 8a sou dwsw varitita otan mpeneis me ta deutera account sou k to dilwneis xaroumena mesa sto game kiolas! To oti exeis 2 game den simainei pws den 8a se sevastw, alla ennoeite oti se paraptwma san k auto i opoiodipote allo pou krinw egw pws einai paraptwma, dld manners gameruin etc..., den 8a eimai elastikos mazi sou logo tou istorikou s. An evlepa dipsifio ari8mo sta games sou 8a ka8omoun na kanw post sto kata 99% kata tin apopsi mou mh. Ksana8imisou kiolas, prwta se proidopoiisa, meta se checkara k meta edwsa ban.

Efoson elegx8ike k anoikeis sto 1%, la8os mou alla dn prokeite na sou zitisw k sugnwmi gt simfwna mauta p eida 8a to ksanakana. To oti ekatses ekanes acc sto forum k asxoli8ikes me to unban req k perissotero me to admin abuse se xaraktirizei analogos kai me vgazei apo ti 8esi na to kanw egw. Dn exeis xrono sto programma sou les.... Ok...!

PS Stamataw na asxoloume me ti partu sou file mou k mou dineis ti dinatotita na se xaraktirisw PAIDAKI! Mi pligwnese k mi prosvalese giati esu m edwses auto to dikaiwma. Pws?
OUDEPOTE mou wispares anaferontas to logo p epeses opws anafereis poio panw. Twra katalava oti eisai pseftis kai p mporeis na ftaseis gia na upostirikseis tin apopsi sou. To mono p ekanes einai na loggareis meta apo ena tetarto me 20lepto p epeses k na m peis akrivoleksi: "Den eprepe na mou kaneis ban" Malista paradexomai oti s apantisa eirwnika tou tupou; twra esu "epeses"? Auto itan sto peripou to convertation. 2 protaseis.

"Τωρα το γιατι επεσα απο τη στιγμη που επεσα και δε βγηκα ΔΕΝ ειναι στα χερια σου να το κρινεις!" E? kai pianou douleia einai dld?

To na upostirizete tin apopsi sas einai kalo kai ugies. To oti exoume anti8etes apopseis pali einai ugeia. To na psevdeste gia na vrite to dikio sas einai oti xeirotero mporeite na kanete ston eauto sas..

Lobo_Seton
22-08-2011, 06:57 PM
Ειναι η τελευταια φορα που απαντω και δε θα κατσω να ξαναπαντησω σε δικα σου σχολια.
Αποκαλεσα φτηνο τον τροπο που προσπαθεις να βγεις απο πανω οταν το η αποφαση για unban εχει ηδη παρθει και οταν προσπαθεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ να με βγαλεις σκαρτο, cheater, maphacker, κλπ. αν ημουν στη θεση στην οποια σε φερνω και ομολογουμενως ειναι δυσκολη δεν θα προσπαθουσα να βγω απο πανω γιατι την πατατα την εκανες εν βρασμω ψυχης χωρις να το σκεφτεις πολυ και ουτε καν εκατσες να δεις το replay για να διαπιστωσεις και μονος σου οτι οσα εχω γραψει στεκουν μιας και καλουμαι αφ ενος να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας (δεν εχω mh) και απο την αλλη οτι οτι εκανες το εκανες γιατι δε νοιαστηκες για τον αντιπαλο σου παρα μονο για την παρτη σου. Αν οχι ολοι τοτε το 90% των χρηστων του φορουμ καποια στιγμη ετυχε να κανουν ενα νεο acc για να παιξουν. Δε νομιζω να ειναι παρανομο να δημιουργησει ο καθενας ενα νεο λογαριασμο (διορθωστε με αν κανω λαθος).

Η πικρη, ειλικρινα, αληθεια ειναι οτι βλεποντας τα 2 games νομισες πως εισαι οκ και οτι ειμαι ενα ακομα βλαμμενο που μπαινει να παιξει οποτε γιατι να μη κανεις του κεφαλιου σου και να αντιδρασεις με τον τροπο που αντεδρασες... Αν ημουν κανενα παιδακι οπως λες θα σε ειχα βρισει και ισως να το ειχα ευχαριστηθει... Ελα ομως που δεν ειμαι και προσπαθω να δειξω στους υπευθυνους οτι πρεπει να εχεις μια-εστω μικρη- ποινη.

" la8os mou alla dn prokeite na sou zitisw k sugnwmi gt simfwna mauta p eida 8a to ksanakana"
πικρα σου λεω οτι ετσι δε θα δεις ποτε το λαθος σου και αυτα τα λογια χαλανε την εικονα σου... το συγνωμη ειναι μεγαλη λεξη και ευτυχως που δεν τη λες γτ οπως φαινεται δεν κατανοεις οτι εχεις λαθεψει.

"To oti ekatses ekanes acc sto forum k asxoli8ikes me to unban req k perissotero me to admin abuse se xaraktirizei analogos kai me vgazei apo ti 8esi na to kanw egw."
απαντησες στο admin abuse και προσπαθω οπως ειπα και πριν να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας και οτι απο τη στιγμη που δε δεχεσαι το λαθος σου και προσπαθεις να δημιουργησεις εντυπωσεις τοτε φυσικα και θα ασχοληθω με το θεμα. Επισης, οπως αποδειχτηκε ειχα acc στο φορουμ απο παλιοτερη περιπτωση την οποια δε την προχωρησα γτ δεν ηθελα να ασχοληθω. Τωρα πλεον χρησιμοποιω αυτο. Μεγα σφαλμα ε?

"Stamataw na asxoloume me ti partu sou file mou k mou dineis ti dinatotita na se xaraktirisw PAIDAKI!" ειμαι 22 χρονων και δε θεωρω πως ειμαι παιδακι αν και δε θα με πειραζε να μεινω παιδι οποτε η προσπαθεια σου να προσβαλεις το "συνομιλητη" σου θαρω ειναι ατοπη. Και χρησιμοποιω αυτα τα λογια γιατι ξερω πως χρησιμοποιειτε τη λεξη "παιδακι" συνηθως... Νομιζω η σταση μου αποδεικνυει το αντιθετο.

"OUDEPOTE mou wispares anaferontas to logo p epeses opws anafereis poio panw. Twra katalava oti eisai pseftis kai p mporeis na ftaseis gia na upostirikseis tin apopsi sou. To mono p ekanes einai na loggareis meta apo ena tetarto me 20lepto p epeses k na m peis akrivoleksi: "Den eprepe na mou kaneis ban" Malista paradexomai oti s apantisa eirwnika tou tupou; twra esu "epeses"? Auto itan sto peripou to convertation. 2 protaseis."

δεν ανεφερα το λογο που επεσα αλλα στο συντομο διαλογο που οντως ειχαμε σε ρωτησα γιατι μου εκανες ban μ απαντας οτι εχω mh και μετα σε ρωταω αν επεσα μονο εγω η το bot (η κατι τετοιο δε θυμαμαι ακριβως ειλικρινα) και μ απαντας πως δε με kickares, εγω σου λεω πως το ξερω οτι δε με kickares γτ επεσε το ρευμα και εκει τελειωσε η κουβεντα.

κατα τη ταπεινη μου γνωμη αυτη ειναι η αληθεια αλλα φυσικα δε μπορουμε να αποδειξουμε τπτ πανω σε αυτο μιας και ηταν whispers.

Μια στις τοσες ειναι σωστο να παραδεχομαστε τα λαθη μας και να κοιταμε τον κοσμακη στα ματια με ειλικρινια και αξιοπρεπεια. Φυσικα αν δε τα παραδεχομαστε τοτε δεν παμε πουθενα και καταληγουμε να βγαζουμε ψευτες τους αλλους.
Ελπιζω να ληξει συντομα το θεμα...
ΥΓ: Δες το replay θα καταλαβεις. Επισης πλεον δεν περιμενω συγνωμη... Προφανως...

Varkar1s
22-08-2011, 11:37 PM
8a tonisw merika simeia xwris na se ere8isw wste na apantiseis etsi wste na tiriseis k to logo sou oti dn prokeite na apantiseis allo.

Prwton mpravo sou p exeis euxereia logou, ksereis na xeirizese or8a tin elliniki alla mi mou les filtate oti dn exeis xrono na asxolise me dota k forum... Ek8eseis grafeis..

Thelw na tonisw episis oti s eipa oti apodixtike oti dn eixes mh, sumperasmatika eimai la8os. Dilwsa oti dn prokeite na zitisw sugnwmi kai 8a to ksanakana, oxi se sena, se antistoixi periptwsi p 8a me epi8e opws auti! Auti itan i krisi mou opws tin eksigisa sto prwto post m sto thread. Dn mporeis n m kaneis plisi egkefalou filtate, den allazei.

To oti usareis pollapla acc eis varos sou einai opos episis eksigisa parapanw, kai apopsi mou pws einai la8os. Apo kei k pera oti 8eleis kaneis.

Sto 8ema twn wisp eipa den 8elw na s dwsw ere8isma alla des kai monos sou ti les sto proigoumeno post kai se auto. Oute egw eimai elefantas...

Kleinw tis apopseis mou se auto to thread, polu spam exei ginei dixws logo idi.

PS kali tuxi me to ptuxeio sti filologiki sxoli file (Sorry dn anteksa :P )

Angelos21
23-08-2011, 10:30 AM
Offtopic:



PS kali tuxi me to ptuxeio sti filologiki sxoli file (Sorry dn anteksa :P )

Ahahahahahahahahahahhaahhahaah!!
ΚΛΑΙΩ!
GAMATOS!

Ontopic:
Efoson den eixe mh kai den postares kai to replay, 1 lvl warn...

Varkar1s
26-08-2011, 01:41 AM
Offtopic:



Ahahahahahahahahahahhaahhahaah!!
ΚΛΑΙΩ!
GAMATOS!

Ontopic:
Efoson den eixe mh kai den postares kai to replay, 1 lvl warn...

Na postarw to replay aderfe gia poio logo? Postarismeno einai apto trhead starter, to upoloipo game afou vgike den exei simasia.

E? Ligo reason aderfia na katalavainoume ti leme...!

Angelos21
28-08-2011, 01:07 AM
Na postarw to replay aderfe gia poio logo? Postarismeno einai apto trhead starter, to upoloipo game afou vgike den exei simasia.

E? Ligo reason aderfia na katalavainoume ti leme...!

Για να καταλαβεις τι εννοω και εγώ, γιατί μάλλον δεν το έγραψα καλά,
όταν κάνεις ban για maphack με το που τελειώσεις το game, ποστάρεις το replay
και λες να ΕΔΩ (πχ στο 43) φαίνεται το mh.

Δεν περιμένεις από τον άλλον να σε κάνει abuse.
Κάνεις το ποστ εσυ για να καλύψεις τα νώτα σου, αυτό εννοώ.

Όταν σε κάνει ο άλλος abuse και φυσικά δεν έχει νόημα να κάνεις νεο thread.

BBB.
30-08-2011, 09:33 PM
ο λογος στους Managers

Closed

tsigoleleta
04-09-2011, 05:11 AM
Ο admin varkar1s θα δεχτεί ποινή 2 lvl warn για το ban και επειδή δεν έκανε user abuse όπως όφειλε.

Admin Abuse ACCEPTED
Case SOLVED
Topic CLOSED