PDA

View Full Version : [TEMPORARY] Unban Request : EKINESkaiEGW



Vehement
27-08-2011, 01:55 AM
Clan NoL Unban RequestYour Battle.Net nickname: EKINESkaiEGW
Game name: nlg
Admin name: Goutzis (Δεν με εκανε ban αυτος, ειχε πεσει)
Reason: Για votekick μου ειπε ο φιλτατος. Δεν ηξερα οτι ειναι bannable σε περιπτωση που καποιος με βριζει και με ειρωνευται.
Time of event: 35-45 ,Καπου εκει τελος παντων.
Further details: Δεν γνωριζα οτι δεν μπορω να κανω votekick,γιατι δεν ειδα τωρα προσφατα τα νεα rules. Εγραψα στους αλλους για "balance" φορ φαν αλλα το πηρε σαν να το εννοω, λογικο αλλα δεν μου εξηγησε πριν το ban, τον λογο και με νευριασε παρα πολυ αυτο. Μπορουσε πολυ απλα να κανει votecancel και να μου το πει...τελος παντων...
Θελω να γινει unban το account....
Να σημειωσω οτι θελω να εξετασθει και το οτι με εβρηζε ο user Bring.OF.rain ή καπως ετσι τελος παντων.

Luck]sto[NoLag
27-08-2011, 02:11 AM
Αρχικά να επισημάνω ότι : [03:01] <lk]s[nl> !checkban Ekineskaiegw
[03:02] <@DA-Bot2> -> [NoL]: [Ekineskaiegw] was banned by [Luck]sto[NoLag] on 2011-08-26 (nlg) because: [illegal votekick] [PERMANENT]
Το παιδί το έκανα εγώ ban σε παιχνίδι του Παύλου aka Goutzi με reason illegal votekick . Παίζαμε κανονικά το παιχνίδι μας ώσπου περίπου στο 30 δεν ορκίζομαι κιόλας πέφτει το net των mikrh_annoula , Goutzis και μένουμε 3 στο παιχνίδι . Ε μετά από κανένα 2 λέπτο ο χρήστης κάνει votekick τον Necrolyte με reason ''balance'' . Από ότι μπορώ να καταλάβω από το join date του thread starter όφειλε να είναι γνώστης των κανόνων και να γνωρίζει πως το votekick χωρίς λόγο τιμωρείται .
Εγώ έκανα ban όπως όφειλα αν και εκείνη την στιγμή πιεζόμενος ίσως να έπρεπε να του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία κάνοντας !votecancel αλλά ίσως να έδρασα παρορμητικά .
Ότι έγινε τώρα όμως έγινε . Προφανώς και δίνω το +1 μου στο unban του παιδιού και καλό θα ήταν να ρίξει μια ματιά στους κανόνες οι οποίοι ανανεώνονται συνεχώς .
Όσο για αυτό που αναφέρει στο τέλος του ποστ μου το είπε και στο All chat αλλά εγώ δεν έχω μάτια στο chat τους για να βλέπω αν ο Necrolyte βρίζει τον Lancer .
Λογικά αφού παρθεί η απόφαση για το unban του παιδιού το ποστ θα γίνει copy στα user abuse αν τα manners του χρήστη θεωρηθούν σημαντικά . Αυτά από εμένα δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω
Καλό βράδυ

C0uP_d3_GrAcE
27-08-2011, 06:02 PM
Οντως ο λογος που εκανες το Votekick δεν ηταν ορθος! Σε παρακαλω ξαναδιαβασε τους κανονες
για να μην ξανακανεις το ιδιο παραπτωμα! Θα δεχτεις 10 ημερες ποινη για αγνοια των κανονων και λαθος ενεργεια! Οσο για τον κυριο BrinGeR.oF.RaiN, δεν ειπες μονο ενα ζωο που ειναι casual οπως λες και στο replay! Ειδα και εριστικους τροπους και στο all και ειρωνιες! Δεν μπορεις να μιλας ετσι!

Ενα αντιγραφο στα User Abuse για να εξεταστει η συμπεριφορα του κυριου BrinGeR.oF.RaiN
παρακαλω!

Timeban Created.
Days : 10
Topic Closed.