PDA

View Full Version : Admin abuse Patagos ( Σχόλια )



Insanor
19-09-2011, 11:46 AM
Δεν το κάνω στο general για να μην γίνει spam !

Είδα αυτό (http://www.mymgn.com/board/showthread.php?94815-User-Abuse-karkafiri-electra_daimos-patagos) χθες και αναρωτιέμαι.

Πέρα από τις προσβολές που λέει ότι δέχθηκε η Butterfly που δεν θα τις σχολιάσω γιατί ο Obs.NinJazZ παρουσιασε πολύ σωστά το abuse με μια φράση , στάθηκα στο post του J3ns3n ο οποίος παράθεσε το τι είπε ο Patagos ενώ ήταν muted.

Και εδώ αναρωτιέμαι..γι αυτό δεν είναι το mute? Από την στιγμή που ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί να δει τι γράφεις καθώς σου έχει αφαιρεθεί το δικαίωμα να μιλάς μπορείς κάλλιστα να ξεδώσεις στα βρισίδια που ήθελες να πεις.Δεν νομίζω ότι ήταν τόσο αναγκαίο να γίνει αυτό το link με βρισιές στο mute.

Τι λέτε και σεις?


ΥΓ για τους περίεργους:

Ο Patagos ΔΕΝ είναι φίλος μου απλά τον θυμάμαι από το 2009 στο Nol.
Δεν έχω τίποτα με τον J3ns3n απλά αυτός έτυχε να κάνει το Link !

alexthedevil
19-09-2011, 12:04 PM
ego tha ithela na sou apantiso me mia erotisi


eimaste se ena community gia na krybomaste piso apo ena mute ?


giati ksekathara deixnei o allos tous tropous tou eite exei mute eite oxi, kai gia rotiso kati akoma , apo pote to mute sto bazoun gia na brizeis ? oxi gia na kseroume ama einai na prostethi sta rules.

SuperKaterina
19-09-2011, 12:07 PM
+1 να ηχογραφούμε ριαλ λαιφ όποιον παίζει dota και αν κατεβάσει καντίλι perma ban!

alexthedevil
19-09-2011, 12:08 PM
+1 να ηχογραφούμε ριαλ λαιφ όποιον παίζει dota και αν κατεβάσει καντίλι perma ban!

kai pisteua oti isws na ginei sobari suzitisi.... anyway...

Gate13
19-09-2011, 12:09 PM
No comments

Tha ithela na mathw,an evrize ti diki sou ti mana otan itan mute kai esu meta to evlepes apo ta logs oti evrize,opws egw twra,ti tha ekanes?

SuperKaterina
19-09-2011, 12:11 PM
kai pisteua oti isws na ginei sobari suzitisi.... anyway...

Γιατί δε σου άρεσε?
Το να φάει warn κάποιος που έβριζε όταν ήταν muted είναι το λιγότερο παπαριά : o

Insom
19-09-2011, 12:21 PM
Το mute δεν υπάρχει για να "ξεδίνεις" αλλά για να περιοριστεί κάποιος ο οποίος δεν ξέρει τι σημαίνει ΣΤΟΠ στα βρισίδια, τις προσβολές, το σπαμ. Το ό,τι σε έκανε κάποιος !mute είναι προειδοποίηση του admin πως πρέπει να σταματήσεις να λες ότι έλεγες, γιατί την επόμενη ακολουθεί ban.
Αν ο άλλος δεν έχει καμία διάθεση να σταματήσει, πόσο μάλλον αν συνεχίζει με χειρότερα βρισίδια μέσα στο mute, είναι η ώρα που ρίχνεις ban.

Το κόμπλεξ του κυρίου Patagos, που είναι και άντμιν τρομάρα του, ξεπερνά κάθε όριο. Προσπάθησε ακόμα και το παλιό !sd se_gamaw κόλπο. Τι να πώ! Τα παιδάκια θα παραμένουν παιδάκια!
Αλλά τα παιδάκια θα γίνουν ban/demote σε λίγες μέρες το πολύ. End of story.

*Αααα και στην λεπτομέρεια πως τα χειρότερα τα είπε μέσα στο mute άρα δεν πρέπει να του δοθεί warn απαντώ:
1) Δεν ήξερε πως κάποιοι μπορούν να τα δουν αυτά. Αν το ήξερε δεν θα το 'κανε. Και αυτό λέγεται δειλία και υποκρισία( επειδή είναι admin και συμφώνησε να μην βρίζει..)
2) Επίσης να μάθει ο Patagos πως μετά την 3η δημοτικού το "κρύβομαι πίσω απ΄το δακτυλό μου" ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ. Εμείς έχουμε τελειιώσει το δημοτικό.

DeadManWalkin
19-09-2011, 12:24 PM
Ωρες ωρες πραγματικα δεν σας καταλαβαινω και ειδικα ατομα που συμπαθω και εχουν ορθες αποψεις και τις στηριζουν. Τι θελω να πω?
Οταν παιζεις και εχεις δωσει πονο δεν ξερεις μεσα σου οτι οι αντιπαλοι θα εχουν κατεβασει του κοσμου τα καντηλια (οχι στο τσατ εκει που βρισκονται) δηλαδη αν παω στο νετ και παιξω game αντιπαλος με τον gate13 π.χ και μας εχει ψωλιασει και αρχιζω εκει στο νετ και κατεβαζω καντιλια και με ηχογραφησει καποιος και κανει ποστ θα φαω ban?
Αντε αυτο πες δεν ισχυει, ποσα games εχετε παιξει ολοι και κανετε mute τον ευατο σας και αρχιζεται να κατεβαζετε καντιλια για να ξεδωσετε?
Το νοημα του Mute και των rules ειναι το να μην θιγεται ο αλλος player που δεχεται την ειρωνεια, τις βρισιες κτλ. Οταν ο αλλος ειναι muted και δεν φαινονται αυτα που γραφει το θεωρω οχι απλα υπερβολικο αλλα ενοχλητικα υπερβολικο να δεχεται ban επειδη ειπε καποια πραματα που ηξερε οτι δεν τα εβλεπε κανεις και που δεν θα εθιγαν κανεναν. Το να εξακριβωθει τι ελεγε ειναι ακριβως το ιδιο με το να με κανει abuse o dimimano Π.χ επειδη θα τον βρισω παναγια στο skype. Tι αλλο θα δουμε? Οπου να ναι θα βαλουμε καμερες σπιτια μας ωστε να βλεπετε τι κανουμε την ωρα που παιζουμε.....
Πρεπει να καταλαβαιτε οτι ειναι απλα ενα game και το εχετε παραγαμησει με τα rules οκ δεν λεω πρεπει να υπαρχουν ορια αλλα ακομη και τα ορια πρεπει να εχουν ορια (οσο αστειο και να φαινεται αυτο που λεω).

edit επειδη μεχρι να ποσταρω ειχαν ποσταρει κ αλλοι θελω να πω και κατι αλλο, η dota ειναι ενα παιχνιδι στο οποιο ειναι λογικο να πεσουν βρισιδια να υπαρξει flamming κτλ. Το οτι ο αλλος εβρισε και ασχημα μαλιστα ενοσο ηταν muted ειναι κακο δικο του και δειχνει το χαρακτηρα του. Αλλα το να γινει ban ειναι υπερβολικο οτι και να λεμε ειμαστε gaming community οχι το φορουμ της Αρχιεπισκοπης.

eZiO)
19-09-2011, 12:25 PM
Χωρίς παρεξήγηση αλλά πρέπει να είσαι άρρωστος για να βρίζεις τον admin ενώ είσαι muted.

JsP_eg
19-09-2011, 12:30 PM
Το mute δεν υπάρχει για να "ξεδίνεις" αλλά για να περιοριστεί κάποιος ο οποίος δεν ξέρει τι σημαίνει ΣΤΟΠ στα βρισίδια, τις προσβολές, το σπαμ. Το ό,τι σε έκανε κάποιος !mute είναι προειδοποίηση του admin πως πρέπει να σταματήσεις να λες ότι έλεγες, γιατί την επόμενη ακολουθεί ban.
Αν ο άλλος δεν έχει καμία διάθεση να σταματήσει, πόσο μάλλον αν συνεχίζει με χειρότερα βρισίδια μέσα στο mute, είναι η ώρα που ρίχνεις ban.

Το κόμπλεξ του κυρίου Patagos, που είναι και άντμιν τρομάρα του, ξεπερνά κάθε όριο. Προσπάθησε ακόμα και το παλιό !sd se_gamaw κόλπο. Τι να πώ! Τα παιδάκια θα παραμένουν παιδάκια!
Αλλά τα παιδάκια θα γίνουν ban/demote σε λίγες μέρες το πολύ. End of story.


an pisteveis oti to ban/demote gia paidiarismata einai lisi ... mporo na sou po oti i pleiopsifia ton users sto nol einai kapos etsi ..

den yparxei mia sto ekatomirio na allaksei i nootropia tou nol

to ban gia manners einai kati pou prepei na exei mia logiki ..

an kapoioi kanoun ban gia ena ''zwo '' h ena '' gamisou sf '' tote arga i grigora tha ginoun demote ..

tips/hints : tha kanoun allo account tha mazepsoun games k se 1-2 mines to poli tha einai pali admins k tha kanoun ta idia ....


public channel einai ... k ola auta peri community einai sxetika ..

an o allos goustarei na vazei mute ston eauto tou k na vgazei ta coblex tou ... einai san na pigainei se psixiatro ..

emena sta @@ mou oti k na pei re file ... an esena se peirazei ti mlkies tha pei o allos tote stamata tin dota k ksekina ena game sto facebook , to crime city .. .pou den milas me kanenan pote k apla killareis..


oli i ousia einai ta games ... 3 warns leei o allos k ginete ban gia manners gia trolling .. daks

aformes gia ban einai auta ...

diladi as poume o up-grade emena gt den mou exei pei pote tpt ? alla se allous kanei trolling ? ti fasi ?

Insom
19-09-2011, 12:30 PM
edit επειδη μεχρι να ποσταρω ειχαν ποσταρει κ αλλοι θελω να πω και κατι αλλο, η dota ειναι ενα παιχνιδι στο οποιο ειναι λογικο να πεσουν βρισιδια να υπαρξει flamming κτλ. Το οτι ο αλλος εβρισε και ασχημα μαλιστα ενοσο ηταν muted ειναι κακο δικο του και δειχνει το χαρακτηρα του. Αλλα το να γινει ban ειναι υπερβολικο οτι και να λεμε ειμαστε gaming community οχι το φορουμ της Αρχιεπισκοπης.

Το θέμα είναι να μην έχεις αυτούς τους τρόπους γενικά. Απλά εμείς μπορούμε να ελέγξουμε μόνο το in-game κομμάτι. Αν παίζαμε ποδόσφαιρο, και σε νικούσε η αντίπαλη ομάδα που αποτελείται από τομάρια, θα αρχίσεις τα "γαμώ την μάνα σου"; Εκεί θα ήταν υπερβολή το ΒΡΩΜΟΞΥΛΟ που θα τρωγε?

Η ανωνυμία αποκαλύπτει τον χειρότερο εαυτό μας, εκμεταλλευόμαστε την προστασία που μας προσφέρει με τον χειρότερο τρόπο. Ο Patagos δεν θα έλεγε ΤΙΠΟΤΑ, τίποτα όμως, αυτοπροσώπως. Είναι άλλος ένας δειλός που κρύβεται πίσω απ'την 19άρα οθόνη του, που δεν έχει τίποτα καλύτερο να κάνει απ΄το να βρίζει εκ του ασφαλούς. Ένα μηδενικό χωρίς υποδιαστολές.

*ban για ένα "ζώο" ή για ένα "γαμήσου sf"; ΌΧΙ ΒΕΒΑΙΑ. Δες λίγο τι σπάμμαρε ο Patagos και θα καταλάβει την διαφορά μεταξύ αυτών και αυτού.

Insanor
19-09-2011, 12:32 PM
Το αν υπάρχει κόμπλεξ η αν είναι κακός η καλός admin είναι άλλο θέμα.
Και ναι εμένα δεν θα με ένοιαζε αν μου έβριζε τη μάνα ενώ ήταν muted γιατί γι αυτό ακριβώς θα ήταν muted για να μην το δω. Κανεις δεν μπορει να δει τι λέει άρα που είναι το πρόβλημα μπορεί έτσι να ξεδώσει στο mute και μετά να είναι ήρεμος

JsP_eg
19-09-2011, 12:34 PM
ego tha ithela na sou apantiso me mia erotisi


eimaste se ena community gia na krybomaste piso apo ena mute ?


giati ksekathara deixnei o allos tous tropous tou eite exei mute eite oxi, kai gia rotiso kati akoma , apo pote to mute sto bazoun gia na brizeis ? oxi gia na kseroume ama einai na prostethi sta rules.



ti les .. poio community ... esi poios eisai ?den se exo dei pote se kanena game nol .. otan o allos zitaei na ton mutareis , fisika k tote tha katevasei mpinelikia ... gt nomizeis to zitaei ? mipos na ton kano ban prokatavolika tote ?

Insom
19-09-2011, 12:37 PM
Πως σας φαίνεται το εξής... Να επιτραπεί το βρισίδι.. Αλλά να δώσουμε ΟΛΟΙ τις διευθύνσεις μας και να μπορεί ο καθένας από εδώ μέσα να την δει.

Ποιος θα έβριζε μετά;... κανείς...γιατί;... επειδή είμαστε ΔΕΙΛΟΙ, ΑΝΑΝΔΡΟΙ ΚΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ.

DeadManWalkin
19-09-2011, 12:41 PM
Το θέμα είναι να μην έχεις αυτούς τους τρόπους γενικά. Απλά εμείς μπορούμε να ελέγξουμε μόνο το in-game κομμάτι. Αν παίζαμε ποδόσφαιρο, και σε νικούσε η αντίπαλη ομάδα που αποτελείται από τομάρια, θα αρχίσεις τα "γαμώ την μάνα σου";

Η ανωνυμία αποκαλύπτει τον χειρότερο εαυτό μας, εκμεταλλευόμαστε την προστασία που μας προσφέρει με τον χειρότερο τρόπο. Ο Patagos δεν θα έλεγε ΤΙΠΟΤΑ, τίποτα όμως, αυτοπροσώπως. Είναι άλλος ένας δειλός που κρύβεται πίσω απ'την 19άρα οθόνη του, που δεν έχει τίποτα καλύτερο να κάνει απ΄το να βρίζει εκ του ασφαλούς. Ένα μηδενικό χωρίς υποδιαστολές.

Nαι ρε μαν θα συμφωνησω σε οσα λετε απλα υπαρχουν καποια πραματα που δεν γινεται να τα παραβλεψεις walltext:

->Aν εξεταζοταν ολοι οσοι γινονται muted για το τι εγραφαν ενωσο ειναι Mute τοτε απο 15-16 χιλιαδες acc που κυκλοφορουν θα εμεναν καμια 5 χιλιαδες.
->Ναι δεν λεω ειναι θρασυδειλο αυτο που εκανε, αλλα εσενα τι σε νοιαζει εφοσον εαν δεν ανεβαζε ο jensen το link δεν θα ηξερες τιποτα ουτε εσυ ουτε οι αμεσα θιγομενοι.
-> Αν εδινα σημασια στο καθε μαλακισμενο που ειτε βριζει φανερα στο chat θα ημουν πιο κομπλεξικος και απο το ιδιο το μαλακισμενο.
->Οταν μπαινω να παιξω ενα game και τελειωνω με 22-2 ποσες πιθανοτητες υπαρχουν οι μισοι απο τους αντιπαλους να μην μου εχουν γαμησει την μανα στα λογια? (ας μην το γραψαν στο τσατ).
->Ο patagos ηξερε οτι αυτο που εγραφε δεν θα φανει οποτε ηταν σαν να μιλουσε μονος του σαν να μην εγραφε καν ειναι ακριβως το ιδιο με το να πω εδω που ειμαι σου μπιπ το μπιπ ρε μπιπ.Που θα ξες εσυ οτι σε βριζω? Αν το μαθεις θα με κανεις ban?

Στης τελικη δεν ειμαι εδω να κρινω τον χαρακτηρα του καθενος, το 90% ολων μας μεσα στα games φερομαστε σαν παιδακια (οσοι δεν ειναι οντος παιδακια) κ μπορει real life να ειμαστε σοβαροι ανθρωποι με σοβαρες ασχολιες. Αυτο με τα manners σε ενα gaming community εχει παραγινει και σε οχι ενα απλο game αλλα σε ενα απο τα πιο ανταγωνιστικα.

Υ.ς insom επαιζα χρονια μπαλα τα βρισιδια που εχω ακουσει ακομα και απο κολλητους μου δεν τα εχεις φανταστει. Ηρεμηστε λιγο με τα manners εχουμε γινει εκκλησια τελοσπαντων. Τι σχεση εχει η διευθυνση ρε ινσομ? αυτος που παει να δειρει καποιον που τον εβρισε σε ενα game ειναι πιο κομπλεξικος απο αυτον που βριζει.........Τι ζωο πρεπει να ειναι κανεις να θελει να παει να ριξει ξυλο επειδη ο αλλος του εβρισε το Θεο επειδη δεν εριξε καλο stun τραγικο.

JsP_eg
19-09-2011, 12:41 PM
Πως σας φαίνεται το εξής... Να επιτραπεί το βρισίδι.. Αλλά να δώσουμε ΟΛΟΙ τις διευθύνσεις μας και να μπορεί ο καθένας από εδώ μέσα να την δει.

Ποιος θα έβριζε μετά;... κανείς...γιατί;... επειδή είμαστε ΔΕΙΛΟΙ, ΑΝΑΝΔΡΟΙ ΚΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ.

re file den einai thema dieuthinseon k istories..

oute eimai iper gia ta brisidia


alla auta simvenoun k den ginete na to allaksei kaneis anthropos pano ston planiti

ena game einai k opoios den to katalavainei provlima tou ... oute diko mou provlima einai ... oute diko sou ... oute tou up-grade pou efage ban gia manners xoris na vrisei as poume ... gia trolling ..................................haha

afou to ksereis oti i dota einai mia ipokrisia .... den grafeis tpt sto chat alla katevazeis oti theleis k se akouei i geitonia k oi gates apo apenadi ksero go ...

Gate13
19-09-2011, 12:48 PM
Ωρες ωρες πραγματικα δεν σας καταλαβαινω και ειδικα ατομα που συμπαθω και εχουν ορθες αποψεις και τις στηριζουν. Τι θελω να πω?
Οταν παιζεις και εχεις δωσει πονο δεν ξερεις μεσα σου οτι οι αντιπαλοι θα εχουν κατεβασει του κοσμου τα καντηλια (οχι στο τσατ εκει που βρισκονται) δηλαδη αν παω στο νετ και παιξω game αντιπαλος με τον gate13 π.χ και μας εχει ψωλιασει και αρχιζω εκει στο νετ και κατεβαζω καντιλια και με ηχογραφησει καποιος και κανει ποστ θα φαω ban?
Αντε αυτο πες δεν ισχυει, ποσα games εχετε παιξει ολοι και κανετε mute τον ευατο σας και αρχιζεται να κατεβαζετε καντιλια για να ξεδωσετε?
Το νοημα του Mute και των rules ειναι το να μην θιγεται ο αλλος player που δεχεται την ειρωνεια, τις βρισιες κτλ. Οταν ο αλλος ειναι muted και δεν φαινονται αυτα που γραφει το θεωρω οχι απλα υπερβολικο αλλα ενοχλητικα υπερβολικο να δεχεται ban επειδη ειπε καποια πραματα που ηξερε οτι δεν τα εβλεπε κανεις και που δεν θα εθιγαν κανεναν. Το να εξακριβωθει τι ελεγε ειναι ακριβως το ιδιο με το να με κανει abuse o dimimano Π.χ επειδη θα τον βρισω παναγια στο skype. Tι αλλο θα δουμε? Οπου να ναι θα βαλουμε καμερες σπιτια μας ωστε να βλεπετε τι κανουμε την ωρα που παιζουμε.....
Πρεπει να καταλαβαιτε οτι ειναι απλα ενα game και το εχετε παραγαμησει με τα rules οκ δεν λεω πρεπει να υπαρχουν ορια αλλα ακομη και τα ορια πρεπει να εχουν ορια (οσο αστειο και να φαινεται αυτο που λεω).

edit επειδη μεχρι να ποσταρω ειχαν ποσταρει κ αλλοι θελω να πω και κατι αλλο, η dota ειναι ενα παιχνιδι στο οποιο ειναι λογικο να πεσουν βρισιδια να υπαρξει flamming κτλ. Το οτι ο αλλος εβρισε και ασχημα μαλιστα ενοσο ηταν muted ειναι κακο δικο του και δειχνει το χαρακτηρα του. Αλλα το να γινει ban ειναι υπερβολικο οτι και να λεμε ειμαστε gaming community οχι το φορουμ της Αρχιεπισκοπης.

gt evales emena paradeigma :P
Sumfwnw me ton insomnia

Insom
19-09-2011, 12:57 PM
@DeadmanWalkin Ναι και εγώ έχω ακούσει άπειρα βρισίδια στο μπάσκετ. Άλλο εκεί. Εκεί σε βρίζουν όταν έχουν δίκιο ή όταν ξέρουν πως θα το πάρεις χαλαρά. Αν σε βρίσει ο άλλος με κακία θα πέσει ξύλο. Τουλάχιστον στην γειτονιά μου, το σοβαρό βρισίδι σημαίνει ρίξη, σημαίνει ώρα για αίμα. Ακόμα και στις χειρότερες γειτονιές υπάρχουν ΟΡΙΑ στα βρισίδια. Οι αλήτες και οι λοιποί βραδινοί περιπατητές ξέρουν πολύ καλά που να σταματούν.

Δεν θέλω να γίνουμε εκκλησία, αλλά όπως στον δρόμο το σοβαρό βρισίδι τιμωρείται αν δεν σε παίρνει, έτσι πρέπει και εδώ. Το mute είναι το αντίστοιχο ψιθύρισμα. Δεν σε ακούνε 99% των περιπτώσεων. Αν όμως τύχει και σε ακούσουν να ψιθυρίζεις μαλακίες, ο Θεός να'ναι μαζί σου να βγάλεις την βραδιά.

Αν δεν τους παίρνει δεν σε βρίζουν στον δρόμο, στην αλάνα, στο γήπεδο ή οπουδήποτε αλλού. Στο ίντερνετ όμως, πάντα σε παίρνει, είτε έχεις άδικο είτε όχι, είτε είσαι ένα κομπλεξικό σπυριάρικο είτε είσαι η δίπορτη ντουλάπα. Οπότε και πρέπει κάποιος να διατηρεί την ηρεμία, αφού δεν υπάρχουν όρια και δεν τα γνωρίζουν οι περισσότεροι.
Αν δε υπήρχαν κανόνες για την συμπεριφορά, τώρα τα παιχνίδια θα ήτανε πήχτρα στο σπαμ και το βρισίδι. Δεν θα παίζαμε, θα βρίζαμε! Μμμμμ πολύ ωραία εικόνα θα είχε το Clan NoL!

*Τέσπα σας ευχαριστώ για την συζήτηση. Σέβομαι όλους όσους έγραψαν παραπάνω την αποψή τους, όπως σέβονται και αυτοί εμένα, όσο και να διαφωνούν. Καλημέρα.

DeadManWalkin
19-09-2011, 01:05 PM
Ιnsom εννοειται πως δεν διαφωνο σε οσα λες..
Απλα θα στο εξηγησω με ενα παραδειγμα μιας και ειμαι fan του Πλατωνα. ;p
Εχω zeus και ειναι ενας tinker ο οποιο 3-4 φορες φευγει στα low και εκει που λεει την γλυτωσα βαραω ulti την ωρα που φτανει στο fountain και πεφτει. Ας μην γραψει τπτ... Εγω μεσα μου δεν ξερω οτι μου εχει κατεβασει το ευαγγελιο?
Ειναι ακριβως το ιδιο αυτο λοιπομ, με οσα συνεβησαν με τον patago ηξερε οτι ηταν muted και ηταν σαν να βριζει σπιτι του οπου δεν τον ακουει κανεις....

Υ.ς δεν ειπα ποτε οτι ειναι σωστος ουτε ειπα οτι δεν πρεπει να δεχθει ban και κυριως σιχενομαι τετοια ατομα αυτος ειναι ο λογος που εχω φωτο μου για avatar (αν και ειναι λιγο παλια) γιατι δεν γουσταρω τα παιδακια που λενε πισω απο το pc θα σου κανω θα σου δειξω εγω δειχνω ποιο ειμαι οποιος θελει ρωταει κ του λεω που να με βρει δεν εχω κανενα προβλημα, απλα αυτο που τονιζω ειναι οτι ο αλλος εβριζε σαν να ηταν μονος σαν να μιλαγε στους 4 τοιχους λογο του mute και αυτο το κανουν αρκετοι για να ειμαστε δικαιοι στην συγκεκριμενη περιπτωση το Ban θα ειναι λαθος.

VaniLla
19-09-2011, 01:19 PM
αυτό το thread (http://www.mymgn.com/board/showthread.php?92444-Admin-Abuse-SOLOMON-KANE&highlight=SOLOMON-KANE) θα σας λύσει όλες τις απορίες σχετικά με το mute αρκεί να καταλάβετε και butterfly υπάρχει και το dnd.

alexthedevil
19-09-2011, 01:21 PM
Γιατί δε σου άρεσε?
Το να φάει warn κάποιος που έβριζε όταν ήταν muted είναι το λιγότερο παπαριά : o

an auto pisteueis ego den exo na po kati allo.



ti les .. poio community ... esi poios eisai ?den se exo dei pote se kanena game nol .. otan o allos zitaei na ton mutareis , fisika k tote tha katevasei mpinelikia ... gt nomizeis to zitaei ? mipos na ton kano ban prokatavolika tote ?

Leo sto community pou briskomaste oloi edo mesa, ego eimai o user AlexTheDevil , oxi den me exeis dei nol gt den paizo nol paizo eleos anekathen , kai an den kano lathos to community sumperolambanei kai ta 2 kai episis kai ta 2 exoun ta idia sxedon rules.
Otan kapoios sou Zitisei o idios mute einai gia na min ksefigei , opoio zitaei mute gia na brisei xwris na fanei einai o megaluteros MALAKAS tou kosmou, kai an pisteuei estw kai enas oti to mute einai gia na brizoun kapoioi eleuthera e tote ksanadiabaste rules.
Ti sxesi exei to mute me to ban ? ama kses na diabazeis ellinika pane diabase ta rules kai sou lene pote na kaneis mute kai pote ban.

SetsunaF.Seiei
19-09-2011, 01:22 PM
anyway toso rage den dikaiologeite ektos kai eisai ligo retard .

Maybe_Next_Time
19-09-2011, 01:31 PM
Το mute δεν υπάρχει για να "ξεδίνεις" αλλά για να περιοριστεί κάποιος ο οποίος δεν ξέρει τι σημαίνει ΣΤΟΠ στα βρισίδια, τις προσβολές, το σπαμ. Το ό,τι σε έκανε κάποιος !mute είναι προειδοποίηση του admin πως πρέπει να σταματήσεις να λες ότι έλεγες, γιατί την επόμενη ακολουθεί ban.
Αν ο άλλος δεν έχει καμία διάθεση να σταματήσει, πόσο μάλλον αν συνεχίζει με χειρότερα βρισίδια μέσα στο mute, είναι η ώρα που ρίχνεις ban.

Το κόμπλεξ του κυρίου Patagos, που είναι και άντμιν τρομάρα του, ξεπερνά κάθε όριο. Προσπάθησε ακόμα και το παλιό !sd se_gamaw κόλπο. Τι να πώ! Τα παιδάκια θα παραμένουν παιδάκια!
Αλλά τα παιδάκια θα γίνουν ban/demote σε λίγες μέρες το πολύ. End of story.

*Αααα και στην λεπτομέρεια πως τα χειρότερα τα είπε μέσα στο mute άρα δεν πρέπει να του δοθεί warn απαντώ:
1) Δεν ήξερε πως κάποιοι μπορούν να τα δουν αυτά. Αν το ήξερε δεν θα το 'κανε. Και αυτό λέγεται δειλία και υποκρισία( επειδή είναι admin και συμφώνησε να μην βρίζει..)
2) Επίσης να μάθει ο Patagos πως μετά την 3η δημοτικού το "κρύβομαι πίσω απ΄το δακτυλό μου" ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ. Εμείς έχουμε τελειιώσει το δημοτικό.

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου και ναι μπορεί ο Patagos να είναι θρασύδειλος και παιδάκι και δεν ξερώ γω τι άλλο.Το θέμα όμως δεν είναι αυτό.

Ότι είπε το είπε ενώ ήταν muted,άρα δεν το είδε ο θύρα13 άρα δεν θίχτηκε.Με την ίδια λογική αν ακούσω κάποιον στο νετ ή στο skype να βρίζει παναγίες θα πρέπει να τον κάνω ban.

Στην τελική βάλτε και 2 εικόνες δίπλα απο το mymgn,μια του Χριστού και μια του Ταξίαρχου Θεοχάρη απο την Λάμψη.Να δείξετε πως το clan nol είναι υπέρμαχος του Χριστιανισμού και της Δικαιοσύνης.

alexthedevil
19-09-2011, 01:35 PM
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου και ναι μπορεί ο Patagos να είναι θρασύδειλος και παιδάκι και δεν ξερώ γω τι άλλο.Το θέμα όμως δεν είναι αυτό.

Ότι είπε το είπε ενώ ήταν muted,άρα δεν το είδε ο θύρα13 άρα δεν θίχτηκε.Με την ίδια λογική αν ακούσω κάποιον στο νετ ή στο skype να βρίζει παναγίες θα πρέπει να τον κάνω ban.

Στην τελική βάλτε και 2 εικόνες δίπλα απο το mymgn,μια του Χριστού και μια του Ταξίαρχου Θεοχάρη απο την Λάμψη.Να δείξετε πως το clan nol είναι υπέρμαχος του Χριστιανισμού και της Δικαιοσύνης.

me tin dikia sou logiki ama kapoios pei pao toualeta kai kanei pause grapse tou esi tote kana kanthli , afou den einai ekei otan ta les den mporei na thixtei etsi ?

einai tragiko na krubetai kapoios piso apo ta mute kai ola ta alla einai dikaiologies.

beyond_anapiros
19-09-2011, 01:40 PM
Eklasa sto mute trww ban?
Tragic

Maybe_Next_Time
19-09-2011, 01:41 PM
me tin dikia sou logiki ama kapoios pei pao toualeta kai kanei pause grapse tou esi tote kana kanthli , afou den einai ekei otan ta les den mporei na thixtei etsi ?

einai tragiko na krubetai kapoios piso apo ta mute kai ola ta alla einai dikaiologies.

Συγκρίνεις μπανάνες με φασολάκια.Ότι είπε ο patagos δεν είχε πρόθεση να το δει κανένας,είναι σαν να μιλούσε μόνος του.

Δεν είπα οτι αυτό που έκανε είναι σωστό,προσωπικά το βρίσκω ηλίθιο να σπαμμάρεις και να βρίζεις ενώ είσαι mute.

alexthedevil
19-09-2011, 01:44 PM
Συγκρίνεις μπανάνες με φασολάκια.Ότι είπε ο patagos δεν είχε πρόθεση να το δει κανένας,είναι σαν να μιλούσε μόνος του.

Δεν είπα οτι αυτό που έκανε είναι σωστό,προσωπικά το βρίσκω ηλίθιο να σπαμμάρεις και να βρίζεις ενώ είσαι mute.

nai apla gia na ksekatharisoun ta pragmata tha prepei na prostethoun sta rules ekei sto mute oti opoios ginetai mute mporei na leei oti thelei xwris kuroseis , etsi tha mporesoun na apofeuxthoun paromoia gegonota

Kyuubi)NineTail
19-09-2011, 01:47 PM
Τι να κάνουμε αν ο Παταγος ήτανε δειλός στα καθήκοντα του?

Εκανε "πάταγο" ως διαχειρηστής που λέμε σε αυτο το συγκεκριμένο παιχνίδι.
Εμενα με ενδιαφέρει γιατι ο Thira13_Mono δεν πήρε κάποια μέτρα αν ο άλλος δεν ήθελε να πάρει?

Και όσο για το θέμα που άρχησε ο Omg.stoGRC, μπορώ να πω πως ειναι η απόφαση του καθενώς να κρύβετε στα mute αν θέλει να βρήσει, αλλα δεν καταλαβαίνω σε τι λογική πάει. . .δηλαδή ο κάθε admin που γίνεται mute δεν νομίζω να βρίζει.
Αποφαση του ήταν να κρυφτεί, φοβάτε μην χάσει την θέση του.

Maybe_Next_Time
19-09-2011, 01:48 PM
nai apla gia na ksekatharisoun ta pragmata tha prepei na prostethoun sta rules ekei sto mute oti opoios ginetai mute mporei na leei oti thelei xwris kuroseis , etsi tha mporesoun na apofeuxthoun paromoia gegonota

Δεν χρείαζεται να μπεί στα rules,απλή λογική είναι.Απλά που να ξέρει ο άλλος ότι θα βγεί ο big brother jensen και θα λινκάρει αυτά που έγραφε ενώ ήταν muted.

Insom
19-09-2011, 01:51 PM
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου και ναι μπορεί ο Patagos να είναι θρασύδειλος και παιδάκι και δεν ξερώ γω τι άλλο.Το θέμα όμως δεν είναι αυτό.

Ότι είπε το είπε ενώ ήταν muted,άρα δεν το είδε ο θύρα13 άρα δεν θίχτηκε.Με την ίδια λογική αν ακούσω κάποιον στο νετ ή στο skype να βρίζει παναγίες θα πρέπει να τον κάνω ban.

Στην τελική βάλτε και 2 εικόνες δίπλα απο το mymgn,μια του Χριστού και μια του Ταξίαρχου Θεοχάρη απο την Λάμψη.Να δείξετε πως το clan nol είναι υπέρμαχος του Χριστιανισμού και της Δικαιοσύνης.

1.Ωραία όμως στο abuse ο Thira_13 είδε τι του έλεγε ο άλλος και θίχτηκε. Οπότε;
2.Αν κάποιος βρίζει την Παναγία σου και την μάνα σου στο νετ δεν θα τον κάνεις ban.Θα πάτε έξω να πλακωθείτε.
3. Αν θεωρείς πως το να μην ανεχόμαστε κολόπαιδα που βγάζουν τα κόμπλεξ τους σε ένα ηλεκτρονικό παιχνίδι, επειδή προστατεύονται απ'την ανωνυμία, είναι συνώνυμο του Χριστιανισμού και της Δικαιοσύνης, έχεις μεγάλο πρόβλημα διαχωρισμού καταστάσεων και δυσλειτουργία κατανόησης των εννοιών.

Megistos
19-09-2011, 01:53 PM
Twra na timirithei epidi evrise se mute. . .Eleos p ftasame MUTE egine mallon epidi elage vlakeies twra ti elege sto mute MONOS tou ti noiazei tous allous. . .

DeadManWalkin
19-09-2011, 01:55 PM
Δεν χρείαζεται να μπεί στα rules,απλή λογική είναι.Απλά που να ξέρει ο άλλος ότι θα βγεί ο big brother jensen και θα λινκάρει αυτά που έγραφε ενώ ήταν muted.

Aυτο ακριβως λεω απο πριν απλα δεν καταλαβαινουν τα παιδια μου λενε απο πριν τα rules το ενα τα rules το αλλο... Και αφου ολοι ξερουν τοσο καλα τα rules που ακριβως λεει οτι αν ενας Muted player βρισει ενω ειναι Muted θα γινεται ban?
Τοσο δυσκολο ειναι να καταλαβει κανεις οτι σε ενα competitive game θα πεφτει βρισιδι? Κατακρινουν ολοι ενω οταν παιζουν τους ακουει ολη η γειτονια....
Ποσο απλο ειναι να σκεφτει κανεις οτι ειναι ακριβως το ιδιο με το να εβριζε σπιτι του που δεν τον ακουει κανεις?Απλα ηταν Muted και το εγραψε γνωριζοντας οτι δεν θα το δει κανεις...

Υ.ς καλα οτι να ναι...Ανεβαστε 5 replay στα οποια εχετε κανει mute τον εαυτο σας να κανει το ιδιο ο jensen εσεις που το παιζεται οσιο μαρτυρες...Ναι ειναι ηλιθιο και θρασυδειλο αυτο που εκανε. Ναι αν το κανε σε εμενα θα τα ειχα παρει ασχημα με την παρτη του. Αλλα εφοσον ξερεις οτι οταν παιζεις μπορει ο αλλος να μην το γραφει αλλα υπαρχει μεγαλη περιπτωση να σε βριζει και ασχημα τι θα τον κανεις? Ban απο τη ζωη?

Gate13
19-09-2011, 02:10 PM
Koita na deis pou malwnoun gia to an thixtika i oxi.Telika eimai diashmos

alexthedevil
19-09-2011, 02:11 PM
Aυτο ακριβως λεω απο πριν απλα δεν καταλαβαινουν τα παιδια μου λενε απο πριν τα rules το ενα τα rules το αλλο... Και αφου ολοι ξερουν τοσο καλα τα rules που ακριβως λεει οτι αν ενας Muted player βρισει ενω ειναι Muted θα γινεται ban?
Τοσο δυσκολο ειναι να καταλαβει κανεις οτι σε ενα competitive game θα πεφτει βρισιδι? Κατακρινουν ολοι ενω οταν παιζουν τους ακουει ολη η γειτονια....
Ποσο απλο ειναι να σκεφτει κανεις οτι ειναι ακριβως το ιδιο με το να εβριζε σπιτι του που δεν τον ακουει κανεις?Απλα ηταν Muted και το εγραψε γνωριζοντας οτι δεν θα το δει κανεις...

Υ.ς καλα οτι να ναι...Ανεβαστε 5 replay στα οποια εχετε κανει mute τον εαυτο σας να κανει το ιδιο ο jensen εσεις που το παιζεται οσιο μαρτυρες...Ναι ειναι ηλιθιο και θρασυδειλο αυτο που εκανε. Ναι αν το κανε σε εμενα θα τα ειχα παρει ασχημα με την παρτη του. Αλλα εφοσον ξερεις οτι οταν παιζεις μπορει ο αλλος να μην το γραφει αλλα υπαρχει μεγαλη περιπτωση να σε βριζει και ασχημα τι θα τον κανεις? Ban απο τη ζωη?

Tha teleioso me auto to post legontas sou oti : Απλα ηταν Muted και το εγραψε γνωριζοντας οτι δεν θα το δει κανεις... arage den exei simasia an uparxei prothesi ? kai spiti tou na brizei monos tou auto den ton kanei ligotero blaka apo oti einai .

anyway an den thelei kapoios na katalabei auta pou leo den uparxei problima.

Gate13
19-09-2011, 02:11 PM
Ιnsom εννοειται πως δεν διαφωνο σε οσα λες..
Απλα θα στο εξηγησω με ενα παραδειγμα μιας και ειμαι fan του Πλατωνα. ;p
Εχω zeus και ειναι ενας tinker ο οποιο 3-4 φορες φευγει στα low και εκει που λεει την γλυτωσα βαραω ulti την ωρα που φτανει στο fountain και πεφτει. Ας μην γραψει τπτ... Εγω μεσα μου δεν ξερω οτι μου εχει κατεβασει το ευαγγελιο?
Ειναι ακριβως το ιδιο αυτο λοιπομ, με οσα συνεβησαν με τον patago ηξερε οτι ηταν muted και ηταν σαν να βριζει σπιτι του οπου δεν τον ακουει κανεις....

Υ.ς δεν ειπα ποτε οτι ειναι σωστος ουτε ειπα οτι δεν πρεπει να δεχθει ban και κυριως σιχενομαι τετοια ατομα αυτος ειναι ο λογος που εχω φωτο μου για avatar (αν και ειναι λιγο παλια) γιατι δεν γουσταρω τα παιδακια που λενε πισω απο το pc θα σου κανω θα σου δειξω εγω δειχνω ποιο ειμαι οποιος θελει ρωταει κ του λεω που να με βρει δεν εχω κανενα προβλημα, απλα αυτο που τονιζω ειναι οτι ο αλλος εβριζε σαν να ηταν μονος σαν να μιλαγε στους 4 τοιχους λογο του mute και αυτο το κανουν αρκετοι για να ειμαστε δικαιοι στην συγκεκριμενη περιπτωση το Ban θα ειναι λαθος.

θα σου κανω θα σου δειξω εγω δειχνω <3

Judicator
19-09-2011, 02:18 PM
Πιστευώ οτι ακομα και αν βρισεις στην πραγματικοτητα ενα παιχτη (οχι στο chat) πρεπει να γινεται instant ban επειδη το οτι δεν σε ακουει , δεν σημαινει οτι δεν εισαι κολοπαιδι και κανει να τον βριζεις.

Αλλωστε αν τα ακουγε; Λες να του αρεσαν;

Instant ban+demote+shitlist ολους οσους το κανουνε αυτο.

Capitan0
19-09-2011, 02:29 PM
Παιδια και εγω εχω βρισει admin και user οταν ημουν muted καντε με ban!

Maybe_Next_Time
19-09-2011, 02:34 PM
1.Ωραία όμως στο abuse ο Thira_13 είδε τι του έλεγε ο άλλος και θίχτηκε. Οπότε;
2.Αν κάποιος βρίζει την Παναγία σου και την μάνα σου στο νετ δεν θα τον κάνεις ban.Θα πάτε έξω να πλακωθείτε.
3. Αν θεωρείς πως το να μην ανεχόμαστε κολόπαιδα που βγάζουν τα κόμπλεξ τους σε ένα ηλεκτρονικό παιχνίδι, επειδή προστατεύονται απ'την ανωνυμία, είναι συνώνυμο του Χριστιανισμού και της Δικαιοσύνης, έχεις μεγάλο πρόβλημα διαχωρισμού καταστάσεων και δυσλειτουργία κατανόησης των εννοιών.

1: Το σωστό είναι να μην δεχτεί καμία ποινή ο patagos για τους λόγους που προανέφερα.Στην τελική μικρή χώρα είμαστε, αύριο-μεθαύριο μπορεί να συναντηθούν face2face και να λύσουν τις διαφορές τους εκεί.

2:Φυσικά, αλλά αυτό που είπα ήταν αν έβριζε γενικά και αόριστα ,όχι εμένα.Ξαναδιάβασε αυτά που έγραψα.

3: Ποτέ δεν είπα ότι αυτά που έγραψε ήταν σωστά.Αντιθέτως τα rules του community στο θέμα "manners" είναι σωστά και σχεδόν ακριβοδίκαια.Άλλα το να ρίξεις ban στον άλλον επειδή έβρισε ενώ ήταν muted είναι εντελώς χαζό.

Τέλος θα σου πω πως εσύ και μερικοί άλλοι το έχετε πάρει πολύ σοβαρά το θέμα.Νομίζεις ότι αν τον κάνεις ban θα πάρει το μάθημα του και δεν θα το ξανακάνει?Σε forum dotas είσαι μην το ξεχνάς.

Grylos
19-09-2011, 03:00 PM
Insom iremise ligo me to ksylo, tis kakes geitonies kai ta vrisidia. Den eisai se ghetto se game community eisai. Mathe ligo ti ginete sto internet kai ase tis dieuthinseis kai to ksylo.
An den sou aresei pare tous pithikous tous filous kai paixte basket kai plakotheite sto ksylo mexri na apodeiksete poios eixe dikio me to ksylo kai meta deixte stis gomenes sas ta mavrismena matia gia na niwsete megaloi kai tranoi.
Opou akous polla kerasia, kratage mikro kalathi elege i giagia mou.
Gia ton insom paei, opoios to epiase to epiase.

Ontopic twra, einai megali malakia kai arxidia na dexthei kapoia poini epeidi evrize enw htan mute.
Ektos an den kseroume ti simainei to mute san leksi. Episis o j3ns3n kakos postare ti eipothike sto mute gia mena.

P.S. sta the web kalamatas tha me vreis an se endiaferei na ikanopoihseis ta protogona enstikta sou panw mou.

FoRJeSuS
19-09-2011, 03:29 PM
8elw na pw dio pragmatakia
1)to paidi itan piomeno ton katalavenw giati kai egw piomenos girisa spiti xaramata mpika ena dotaki kai

ekana mute ton eauto m gnwrizwntas oti 8a pw malakies! den evriza kanenan gt einai kati p den

sini8izw oute edw p pezw fonaxta oute muted sto chat oute pou8ena !

an 8elw na ektono8w kopanaw to grafeio k ola cool!

auto den to lew na ton dikaiologisw gia auto p ekane apla prospa8w na sas kanw na mpeite kai ligo stin

8esi tou kai na ma8ete na sigxoreite kapia pragmata opou mporoun na sigxore8oun

2)auti i siziisi m arese kai mono p tin diavasa gt eida swsta epeixirimata kai apo tis dio pleures

wstoso emena m fenete dikaio na kri8oun ola xwris na lif8ei ipopsin ti eipe sto mute na kri8ei gia

ta ipolipa kai 8a kleisw me ena paradeigma!

lete na einai tixaio pou akoma kai sta anotata dikastiria mporei na pas kata8esi tou dolofonou na leei

oti skotose kai an o idios den i3ere oti ton ixografeis i itan ipo tin epireia alkool otan ta elege

i genika o tropos p vrikes auta ta steixia itan amfisvitisimos den lamvanonte ipopsin stin apofasi tou

dikastiriou?

edw milame gia prosopika dikaiomata kai ne pisteuw oti auta p les as ta dei o jensen ta ta exei

ipopsin tou sto melon na prosexei gt 3erei oti o tade vrizei sto mute ara exei ton tade xarraktira

ala na min ta mirastei me to koino giati apla tote as valoume enan korio se olous tous an8ropous na

deite posoi 8a pane filaki kai posoi 8a plirwsoun prostima

telos pantwn twra mpenw se va8eia xorafia i8ikis kai loipa an kapios 8elei na sizitisoume auta ta

pragmata 8a borousame kalista na kanoume mia sizitisi skype!

KawaSakis
19-09-2011, 03:36 PM
Καλησπέρες και από εμένα,
αρκετά ενδιαφερουσα περίπτωση η συγκεκριμένη!

Εγώ θα ήθελα να μιλήσω με ένα παράδειγμα.
Ας πούμε ότι εγώ και ο J3ns3n είμαστε αντίπαλοι, και γράφει ο j3ns3n στο allies "γαμω την μάνα του KawaSaki και τον πατέρα και όλο του το σόι"
τον κάνει ποστ ένας από τους allies του για manners μετά το παιχνίδι.
Θα φάει ban? φυσικά.....
Μα με την λογική που έχουν μερικοί απο εδώ, γιατί να φάει ban o J3ns3n, εγώ σαν αντίπαλος δεν το διάβασα, δεν με προσέβαλε εφόσον δεν το είδα και αναφερόταν στο δικό μου σόι, άρα δεν προσέβαλε ούτε κάποιον από το team του.

Ελπίζω να καταλαβαίνετε τί ακριβώς θέλω να πω...

Όντως το παλικάρι ήταν muted, αλλά εδώ κρίνουμε συμπεριφορές και αυτή η συμπεριφορά είναι απαράδεκτη, ειδικά όταν προέρχεται από admin!

Αυτά από εμένα.
Φιλικά,
Kawa


Edit:
Ήταν πιωμένος, δεν είχε σώα τα φρένα κτλ...
Αν ήθελε να μαλακιστεί, υπάρχουν 3000 διαφορετικά Host, όταν ο ίδιος δεν εκτιμάει τα admin rights του, ίσως δεν αξίζει να τα έχει.

Insanor
19-09-2011, 03:39 PM
Καλησπέρες και από εμένα,
αρκετά ενδιαφερουσα περίπτωση η συγκεκριμένη!

Εγώ θα ήθελα να μιλήσω με ένα παράδειγμα.
Ας πούμε ότι εγώ και ο J3ns3n είμαστε αντίπαλοι, και γράφει ο j3ns3n στο allies "γαμω την μάνα του KawaSaki και τον πατέρα και όλο του το σόι"
τον κάνει ποστ ένας από τους allies του για manners μετά το παιχνίδι.
Θα φάει ban? φυσικά.....
Μα με την λογική που έχουν μερικοί απο εδώ, γιατί να φάει ban o J3ns3n, εγώ σαν αντίπαλος δεν το διάβασα, δεν με προσέβαλε εφόσον δεν το είδα και αναφερόταν στο δικό μου σόι, άρα δεν προσέβαλε ούτε κάποιον από το team του.

Ελπίζω να καταλαβαίνετε τί ακριβώς θέλω να πω...

Όντως το παλικάρι ήταν muted, αλλά εδώ κρίνουμε συμπεριφορές και αυτή η συμπεριφορά είναι απαράδεκτη, ειδικά όταν προέρχεται από admin!

Αυτά από εμένα.
Φιλικά,
Kawa

φαντάσου λοιπόν ξαφνικά να γεμίσουν τα abuses με άτομα που ζητάνε να δουν τι είπε κάποιος ενώ ήταν muted.

FoRJeSuS
19-09-2011, 03:42 PM
Καλησπέρες και από εμένα,
αρκετά ενδιαφερουσα περίπτωση η συγκεκριμένη!

Εγώ θα ήθελα να μιλήσω με ένα παράδειγμα.
Ας πούμε ότι εγώ και ο J3ns3n είμαστε αντίπαλοι, και γράφει ο j3ns3n στο allies "γαμω την μάνα του KawaSaki και τον πατέρα και όλο του το σόι"
τον κάνει ποστ ένας από τους allies του για manners μετά το παιχνίδι.
Θα φάει ban? φυσικά.....
Μα με την λογική που έχουν μερικοί απο εδώ, γιατί να φάει ban o J3ns3n, εγώ σαν αντίπαλος δεν το διάβασα, δεν με προσέβαλε εφόσον δεν το είδα και αναφερόταν στο δικό μου σόι, άρα δεν προσέβαλε ούτε κάποιον από το team του.

Ελπίζω να καταλαβαίνετε τί ακριβώς θέλω να πω...

Όντως το παλικάρι ήταν muted, αλλά εδώ κρίνουμε συμπεριφορές και αυτή η συμπεριφορά είναι απαράδεκτη, ειδικά όταν προέρχεται από admin!

Αυτά από εμένα.
Φιλικά,
Kawa

man kai egw s lew oti ama to pei sto allies iparxei k o paraagontas oti ton ek8etei sta allies tou

otan ta pei sto mute den ek8etei auton ston opio to leei se kanenan k mprosta se kanenan einai i

apopsi tou ama metrame siberifores na tou ani3oume k to kefali na doume ti skeftete na paei ban

demote ala den to kanoume gt den einai i8iko kai gia mena pio kota eisai na vgaleis kati p o alos eipe

otan eixe ipopsin tou oti den 8a to dei kaneis para an peis kati p 3ereis oti den 8a dei kaneis

einai san ena parami8i twn arxeon p o vasilias exei gaidourina autia kkai to psi8irizei to mistiko se

mia tripa sto xoma kai to 8avei etsi k o patagos edw e8apse to mistiko tou kai kaneis den exei

dikeoma na to 3e8apsei oute na to xrisimoopiieisei enantion tou gt etsi k aliws oloi exoume enoxa

mistika p krivoume eite mikra eite megala den 8a mas arese na diavaze enas to mialo mas k na

edixne se olous ti gimni ali8eia gia to pioi eimaste

KawaSakis
19-09-2011, 03:44 PM
φαντάσου λοιπόν ξαφνικά να γεμίσουν τα abuses με άτομα που ζητάνε να δουν τι είπε κάποιος ενώ ήταν muted.

Γιατί πάντα πρέπει να κοιτάμε τα άκρα???



edixne se olous ti gimni ali8eia gia to pioi eimaste

Δεν διαφωνώ, αλλά δεν καταλάβατε τι εννοούσα μάλλον.....

Εγώ είπα ότι αυτή η συμπεριφορά δεν αρμόζει σε admin,
( πιστεύω ότι πρέπει να γίνει demote, αλλά όχι ban )
και αυτό γιατί όταν κάποιος ζητάει να γίνει admin και μέλος ενός community, το κάνει με σκοπό να βάλει και αυτός ένα λιθαράκι για να γίνουμαι καλύτεροι.
Όταν όμως βλέπεις ότι δεν μπορείς να προσφέρεις πλέον, παρά μόνο "καταστρέφεις",
το πιο τίμιο που μπορείς να κάνεις, είναι να παραιτηθείς!

Aemirch
19-09-2011, 03:46 PM
Γιατί πάντα πρέπει να κοιτάμε τα άκρα???
Γιατί μας λείπουνε τα μέσα.

Lypamai-Sygnwmi
19-09-2011, 03:56 PM
egw ena pragma anarwtieme insom..pios logikos an8rwpos(giati gia logikos deixneis) 8a katsei na malwsei gia tin dota?pes m enan logiko an8rwpo pou 8a katsei na malwsei epeidi tou pires ena kill i epeidi ton evrises mesa apo to pc..allo na eiste sto idio net kai na se vrisei kai allo na vrisw egw esena px kai meta na er8eis stin kriti na mou les ela na se gamisw,mou evrises ti mana kai ta sxetika..poso 10xrona oloi sas pia..poso kollimenoi re..KSEKOLISTE gamw.Vgeite kai ligo eksw kai deite kosmo merikoi merikoi giati 8a trela8eite ..pragmatika me merika post pou eida edw eipa ena pragma.. : pw pw ti skeftete o an8rwpos stis epoxes pou zoume....anti na deite pws 8a vreite kamia douleia,pws 8a tin palepsoume pou doulevoume 15 wres ti mera kai pernoume 20 eyrw kai merikoi apo emas den exoune kan douleia,ka8este kai lete gia tin dota kai gia tin ka8e dota..Kserw oi perissoteroi eiste foitites - leftades kai den kserw ti allo kai syntiriste me ton mpampa..kapote omws 8a teleiwsei ayto..kai tote den exei dotes...exei agoorakiaaa!!! A re anepanalipte Ellinara...

DeadManWalkin
19-09-2011, 03:58 PM
Καλησπέρες και από εμένα,
αρκετά ενδιαφερουσα περίπτωση η συγκεκριμένη!

Εγώ θα ήθελα να μιλήσω με ένα παράδειγμα.
Ας πούμε ότι εγώ και ο J3ns3n είμαστε αντίπαλοι, και γράφει ο j3ns3n στο allies "γαμω την μάνα του KawaSaki και τον πατέρα και όλο του το σόι"
τον κάνει ποστ ένας από τους allies του για manners μετά το παιχνίδι.
Θα φάει ban? φυσικά.....
Μα με την λογική που έχουν μερικοί απο εδώ, γιατί να φάει ban o J3ns3n, εγώ σαν αντίπαλος δεν το διάβασα, δεν με προσέβαλε εφόσον δεν το είδα και αναφερόταν στο δικό μου σόι, άρα δεν προσέβαλε ούτε κάποιον από το team του.

Ελπίζω να καταλαβαίνετε τί ακριβώς θέλω να πω...

Όντως το παλικάρι ήταν muted, αλλά εδώ κρίνουμε συμπεριφορές και αυτή η συμπεριφορά είναι απαράδεκτη, ειδικά όταν προέρχεται από admin!

Αυτά από εμένα.
Φιλικά,
Kawa


Edit:
Ήταν πιωμένος, δεν είχε σώα τα φρένα κτλ...
Αν ήθελε να μαλακιστεί, υπάρχουν 3000 διαφορετικά Host, όταν ο ίδιος δεν εκτιμάει τα admin rights του, ίσως δεν αξίζει να τα έχει.

Καποιος που κανει abuse συμπαικτη του επειδη εβρισε αντιπαλο στο allies ειναι κομπλεξικος ολα καλα δεν λεω τα rules ειναι rules αλλα αυτος που παει και καρφωνει και το παιζω καλος και νομοταγης και παει και καρφωνει σαν τους gestapo στον πολεμο με την χαρτωσακουλα στα μουτρα και σαν τις θειτσες που λενε η μια στην αλλη για την αλλη...
Αθλιο και μονο οι ελληνες το κανουμε αυτο... Οτι πιο κομπλεξικο εχω δει σε αυτο το channel κατι abuse επειδη εβρισε αντιπαλο στο allies.....Δεν ξερω πως τι και που παντως εμενα αλλιως με μαθανε το να καθεσαι και να ρουφιανευεις και να κανεις abuse καποιος που δεν σε εθιξε οχι γιατι σεβεσαι τα rules αλλα λογω κομπλεξισμου γιατι μη μου πειτε οτι ενας που θα αναφερει οτι m8 του εβρισε αντιπαλο στο allies το κανει γιατι ειναι νομοταγης, ειναι τραγικο...

Μιλαω για το παραδειγμα που εφερες γιατι αυτο το εχω δει απειρες φορες να γινεται οντος εδω μεσα.

Lypamai-Sygnwmi
19-09-2011, 04:00 PM
Καποιος που κανει abuse συμπαικτη του επειδη εβρισε αντιπαλο στο allies ειναι κομπλεξικος ολα καλα δεν λεω τα rules ειναι rules αλλα αυτος που παει και καρφωνει και το παιζω καλος και νομοταγης και παει και καρφωνει σαν τους gestapo στον πολεμο με την χαρτωσακουλα στα μουτρα και σαν τις θειτσες που λενε η μια στην αλλη για την αλλη...
Αθλιο και μονο οι ελληνες το κανουμε αυτο... Οτι πιο κομπλεξικο εχω δει σε αυτο το channel κατι abuse επειδη εβρισε αντιπαλο στο allies.....Δεν ξερω πως τι και που παντως εμενα αλλιως με μαθανε το να καθεσαι και να ρουφιανευεις και να κανεις abuse καποιος που δεν σε εθιξε οχι γιατι σεβεσαι τα rules αλλα λογω κομπλεξισμου γιατι μη μου πειτε οτι ενας που θα αναφερει οτι m8 του εβρισε αντιπαλο στο allies το κανει γιατι ειναι νομοταγης, ειναι τραγικο...

Μιλαω για το παραδειγμα που εφερες γιατι αυτο το εχω δει απειρες φορες να γινεται οντος εδω μεσα.

re,eida ena post kai efage ban o suree kai enas allos..tous postare enas epidi vrizontousan metaksy tous sto allies..kai tous postare enas apo to team tous..ti na pei kaneis..aytou oute pou tou milisane,vrizontousan metaksy tous oi alloi 2 kai aytos pige kai tous postare..mlk poso komplex pia re..poso?

DeadManWalkin
19-09-2011, 04:06 PM
re,eida ena post kai efage ban o suree kai enas allos..tous postare enas epidi vrizontousan metaksy tous sto allies..kai tous postare enas apo to team tous..ti na pei kaneis..aytou oute pou tou milisane,vrizontousan metaksy tous oi alloi 2 kai aytos pige kai tous postare..mlk poso komplex pia re..poso?

Ρε το θεωρω αδιανοητο ρε μαλακα να κανεις τετοιο abuse οχι απλα κομπλεξικος πρεπει να ειναι ο αλλος αλλα τελειος μαλακοπητουρας γιατι κατι τετοιοι δεν το κανουν για τα rules απλα ειναι ζωα... Να κανεις abuse τετοιο απλα ελεεινο....

Lypamai-Sygnwmi
19-09-2011, 04:07 PM
gelaste paidia... : link :http://www.mymgn.com/board/showthread.php?96648-SOLVED-User-Abuse-SUREE-Am0nas.&highlight=suree

KawaSakis
19-09-2011, 04:08 PM
@Lypamai_Sygnwmi εδώ είναι dota forum, δεν είναι το zougla.gr
Οπότε αυτό που λες είναι άκυρο. δεν λέω ότι έχεις άδικο, απλά είναι άκυρο!

@DeadManWalkin μιλάμε για έναν admin. Σύμφωνα με την δική μου λογική, admin γίνεσαι γιατί ασχολήσε και σε ενδιαφέρει αυτό το community, εγώ δεν είδα ιδιαίτερο ενδιαφέρον από τον συγκεκριμένο!

Lypamai-Sygnwmi
19-09-2011, 04:13 PM
@Lypamai_Sygnwmi εδώ είναι dota forum, δεν είναι το zougla.gr
Οπότε αυτό που λες είναι άκυρο. δεν λέω ότι έχεις άδικο, απλά είναι άκυρο!

@DeadManWalkin μιλάμε για έναν admin. Σύμφωνα με την δική μου λογική, admin γίνεσαι γιατί ασχολήσε και σε ενδιαφέρει αυτό το community, εγώ δεν είδα ιδιαίτερο ενδιαφέρον από τον συγκεκριμένο!

den ginete file na zeis stin ellada kai na min se noiazei i oli katastasi se tetoio simeio wste na eisai kollimenos me tin dota.den ginete ayto to pragma..ektos kai an eisai foititis i eisai arketa mikros etsi wste na min se epireazei..opios allos den endiaferete gia ola ayta,estw kai mesa se ayto to forum den exei ixnos noimosynis..apla..pistevw oti symfwneis mazi mou kai to oti einai dota forum den deixnei kati..prepei genikws na ksekolisoune merikoi merikoi giati me tis apantiseis tous kai ayta pou apantane exoune xasei tin mpala..apla.

SanGeorgioHalk
19-09-2011, 04:15 PM
ΑΧΑΧΑΧ και εγώ το έχω κάνει αυτο :) Εφοσον ειμαι Mute δεν συγκρατηθηκα!Απλα δεν βρίζω όταν με βλέπουν οι άλλοι.Και στο σπιτι και στο νετ κατεβάζω καντιλια οχι μονο για αντιπαλους αλλα και στους λαν M8.Καντε με ban.Το θέμα ειναι να διατηρώ το κλιμα του game σε χαμηλα επιπεδα.Το να έχεις νεύρα και να μην τα δείχνεις in game για εμενα αυτο ειναι μεγάλη μαγκιά!

gelaste paidia... : link :http://www.mymgn.com/board/showthread.php?96648-SOLVED-User-Abuse-SUREE-Am0nas.&highlight=suree

αχαχαχαχααχαχαχααχ θα τις παιξαν σταυροτά !!!! αχαχαχαχαχαχ


re,eida ena post kai efage ban o suree kai enas allos..tous postare enas epidi vrizontousan metaksy tous sto allies..kai tous postare enas apo to team tous..ti na pei kaneis..aytou oute pou tou milisane,vrizontousan metaksy tous oi alloi 2 kai aytos pige kai tous postare..mlk poso komplex pia re..poso?
Ξέρεις τι είναι το +1 ποστ? Θέλει υδρώτα να το κάνεις.Ειδικά άμα θες να μαζέψεις 20 για admin .......και την μάνα σου καρφώνεις!(ας μ επιτραπεί η έκφραση)

eZiO)
19-09-2011, 04:19 PM
Close.... -.-'

Lypamai-Sygnwmi
19-09-2011, 04:25 PM
Close.... -.-'

offtopic PoWeR

Insom
19-09-2011, 04:28 PM
egw ena pragma anarwtieme insom..pios logikos an8rwpos(giati gia logikos deixneis) 8a katsei na malwsei gia tin dota?pes m enan logiko an8rwpo pou 8a katsei na malwsei epeidi tou pires ena kill i epeidi ton evrises mesa apo to pc..allo na eiste sto idio net kai na se vrisei kai allo na vrisw egw esena px kai meta na er8eis stin kriti na mou les ela na se gamisw,mou evrises ti mana kai ta sxetika..poso 10xrona oloi sas pia..poso kollimenoi re..KSEKOLISTE gamw.Vgeite kai ligo eksw kai deite kosmo merikoi merikoi giati 8a trela8eite ..pragmatika me merika post pou eida edw eipa ena pragma.. : pw pw ti skeftete o an8rwpos stis epoxes pou zoume....anti na deite pws 8a vreite kamia douleia,pws 8a tin palepsoume pou doulevoume 15 wres ti mera kai pernoume 20 eyrw kai merikoi apo emas den exoune kan douleia,ka8este kai lete gia tin dota kai gia tin ka8e dota..Kserw oi perissoteroi eiste foitites - leftades kai den kserw ti allo kai syntiriste me ton mpampa..kapote omws 8a teleiwsei ayto..kai tote den exei dotes...exei agoorakiaaa!!! A re anepanalipte Ellinara...

Εγώ την ζωή μου την ζω. Σπουδάζω, χρωστώ λίγα μαθήματα, κάνω κάνα ιδιαίτερο σε γυμνασιόπαιδα, βγαίνω όποτε μπορώ, παίζω όποτε μπορώ. Και να ευχηθούν καρκίνο στην μάνα μου στα αρχίδια μου. Λες και θα πάθει καρκίνο επειδή το είπε ένα παιδάκι.
Το θέμα είναι όμως πως πρέπει να υπάρχει αλληλοσεβασμός και καλή συμπεριφορά. Και επειδή δεν υπάρχουν εδώ, επιβάλλονται. Το θέμα δεν είναι να βρίζουμε προφορικά ή σε mute. Το θέμα είναι να μην βρίζουμε για ένα γαμοπαίχνιδο.


Γιατί κάθομαι και γράφω και ασχολούμαι τόσο; Γιατί μ'αρέσει να μιλώ, να εκφέρω άποψη, να την τεκμηριώνω και να συζητώ. Δεν είναι το DotA ή το NoL η ζωή μου. Εξάλλου πρώτα κάνω την μέρα μου(σχολή, δουλειές, παρέα, γκόμενα, βόλτες) και το βράδυ άμα έχω όρεξη παίζω. Γι'αυτό και δεν παίζω άλλες ώρες και γι'αυτό έχω κάτι σκατό- statsdota.
Η σκέψη, ο διάλογος και η επικοινωνία με άλλους ανθρώπους είναι όμως η μισή μου ζωή. Ακόμα και μέσω φόρουμ.

* Και ναι θα απαντώ σοβαρά και θα τα παίρνω σοβαρά. Δεν συζητάμε για το παιχνίδι. Συζητάμε για την συμπεριφορά εντός της e-gaming κοινότητας στην οποία μετέχουμε. Μιλάμε για ανθρώπους.

*Lypamai-Syggnwmi χαίρομαι που σε βλέπω τόσο ευαισθητοποιημένο ως προς την κατάσταση της Ελλάδος.

Lypamai-Sygnwmi
19-09-2011, 04:34 PM
Εγώ την ζωή μου την ζω. Σπουδάζω, χρωστώ λίγα μαθήματα, κάνω κάνα ιδιαίτερο σε γυμνασιόπαιδα, βγαίνω όποτε μπορώ, παίζω όποτε μπορώ. Και να ευχηθούν καρκίνο στην μάνα μου στα αρχίδια μου. Λες και θα πάθει καρκίνο επειδή το είπε ένα παιδάκι.
Το θέμα είναι όμως πως πρέπει να υπάρχει αλληλοσεβασμός και καλή συμπεριφορά. Και επειδή δεν υπάρχουν εδώ, επιβάλλονται. Το θέμα δεν είναι να βρίζουμε προφορικά ή σε mute. Το θέμα είναι να μην βρίζουμε για ένα γαμοπαίχνιδο.


Γιατί κάθομαι και γράφω και ασχολούμαι τόσο; Γιατί μ'αρέσει να μιλώ, να εκφέρω άποψη, να την τεκμηριώνω και να συζητώ. Δεν είναι το DotA ή το NoL η ζωή μου. Εξάλλου πρώτα κάνω την μέρα μου(σχολή, δουλειές, παρέα, γκόμενα, βόλτες) και το βράδυ άμα έχω όρεξη παίζω. Γι'αυτό και δεν παίζω άλλες ώρες και γι'αυτό έχω κάτι σκατό- statsdota.
Η σκέψη, ο διάλογος και η επικοινωνία με άλλους ανθρώπους είναι όμως η μισή μου ζωή. Ακόμα και μέσω φόρουμ.

Symfwnw se ola alla ola ayta pou les kai perigrafeis poly omorfa einai mia outopia..o Ellinas kata to 70% den einai kai den prokeite na ginei pote etsi.exei ma8ei na koitazei tin parti tou,na vgainei aytos wfelimenos,na kanei fasaries gia psilou pidima kai gia anoitous-xazous logous..ola ayta kala pou les alla gia ton ellina genikws ola ayta einai mia outopia kai mia ydoni ws ideatos kai swstos tropos zwis..An eimastan sto ekswteriko ta pragmata 8a itan poly diaforetika..o Ellinas zei 30-40 xronia pisw kai exei mia nootropia i opoia ypirxe stin Eyrwpi polla xronia prin.Den pistevw oti 8a veltiw8ei i katastasi pote,akoma kai se ayto to forum alla kai genikotera stin Ellada..o Ellinas PANTA 8a einai xronia pisw se ola ta 8emata apo tous allous..oxi epeidi den mporei na ekselix8ei kai na ginei kalyteros ws an8rwpos,alla epeidi poly apla den 8elei..As min kourasw allo.Have A Nice Day.

Bleach
19-09-2011, 04:44 PM
Opws vlepetai einai 3 lan o patagos o hlektra k o prestige nmz k afu exun ginei muted o patagos ta grafei gia na gelasun metaksi tous....o admin dn ta vlepei apla ta de logo tou link p evale o staff.Pragmatika to mute giati xrisimevei dld?Gia na hremeis e?logiko loipon aytos na ksespaei otan einai muted afu oi alloi dn to vlepun k meta to mute na einai hremos......O monos logos gia warn tha tan sta arxika pu eipe stn butter enow prn ginei muted k ayto travigmeno paly......Mn vlepw alles mlkies oti prepei na se panagia-kyrios k sto mute. -.-'
Sevasmos k tetoia...Ena online GAME einai se ena Greek dota community pisw apo ena pc eimaste oloi k grafume k leme.Alla paramenei ena ONLINE GAME oxi o pragmatikos eaytos t kathenos kai o kathenas epilegei pws tha syberiferthei k pws oxi.Gia mena dn to travikse poly giati apla htan muted otan ta lege.....

aspirini
19-09-2011, 04:49 PM
Δεν εκατσα να διαβασω τα περισσοτερα ποστ γιατι πολλοι εχουν ξεφυγει απο το θεμα.
Βεβαιως τα οσα ειπε ο παταγος δεν ηταν κοσμια αλλα το εκανε οσο ηταν muted.το λαθος ηταν καθαρα του τζενσεν που το δημοσιευσε,γιατι τωρα που δημοσιευθηκε ειναι λογικο να νιωσουν οργη
κ αναγκη τιμωριας του παταγος οι αλλοι 2 χρηστες.
Το θεωρω πολυ λαθος να δεχθει οποιαδηποτε τιμωρια ο παταγος με βαση αυτα που ειπε οσο ηταν muted.

greekshadow
19-09-2011, 05:04 PM
δν προκειται να κατσω να διαβασω ολα αυτα τα spam , βλεπωντας το abuse και μονο, αν τον κανετε ban για αυτα που ελεγε οσο ηταν Muted ειναι απλα τραγικο. Σε λιγο 8α βρειτε κανα μηχανακι που μεταφραζει τις σκεψεις μας οσο δεν μιλαμε και αν σκεφτω κατι προσβλητικο θα φαω ban ? ελεος δηλαδη για το θεο.
Και επισης, χωρις να εχω τπτ προσωπικο με την butterfly_3 , μηπως θα πρεπει να συνηθησεις την νοοτροπια των Kiddos και να μην τρεχεις σε abuse με το παραμικρο που σου λενε ; κανε squelch, αν συνεχισουν στο lobby κανε abuse....δεν χρειαζεται με την καθε πιπα του 10χρονου που δεν εχει δει γκομενα στην ζωη του και προσπαθει να δειχει τα παπαρια του πισω απ την οθονη , εσυ να τρεχεις στο φορουμ. just ignore them. αν τους αγνοησεις θα σταματησουν να σε πριζουν, οσο τους τσιγκλας με abuse θα τα ακους :{

dustin.go
19-09-2011, 05:54 PM
Θα πρέπει να τιμωρηθεί. Δεν καταλαβαίνω το λόγο που οι περισσότεροι είστε αρνητικοί.

Το γεγονός είναι ότι έβρισε άσχημα. Οι απαντήσεις ορισμένων για μαγικές συσκευές που διαβάζουν την σκέψη και κασετόφωνα που μας ηχογραφούν , καλές είναι και έχουν ένα point , αλλά ανήκουν στην σφαίρα της φαντασίας...
Ας προσγειωθούμε λοιπόν και ας μείνουμε στο γεγονός. Τα rules δεν μπορούν διευκρινίζουν την κάθε παραμικρή λεπτομέρεια που μπορεί να συμβεί, όπως στην προκείμενη περίπτωση. Δεν δημιουργήθηκαν από κάποια δικηγορική φίρμα αλλά συγγραφήκαν πολύ καλά.
Θα πρέπει να υποθέσουμε ότι περιπτώσεις τέτοιου είδους , θα πρέπει είναι στην κρίση του staff ή ακόμα καλύτερα στην κρίση κάποιου head admin (κοκκινοnameιδων)
Αυτό που θα πρέπει να μας απασχολήσει δεν είναι , αν είναι σωστό να τιμωρηθεί ο χρήστης , αυτό είναι κάτι αυτονόητο. (αλλά) Αυτό που θα πρέπει να μας απασχολήσει είναι εάν στο μέλλον τέτοια ή παρόμοια στοιχειά θα πρέπει να δημοσιοποιούνται.

Καταλήγοντας... Μην συγχέετε 2 διαφορετικά γεγονότα και τα εκλαμβάνετε ως ένα. Κακός βγήκαν στο φως τα στοιχειά απο το log του bot αλλά από την στιγμή που έγιναν ευρέος γνωστά ο χρήστης θα πρέπει να τιμωρηθεί, το ελάχιστο είναι αφαίρεση των admin rights.

Π.χ στα Π.χ σας.
Αν κάποιος ιερωμένος καταδώσει κάποιον , ο οποίος του εξομολογήθηκε κάποιο έγκλημα , μπορεί από ηθικής πλευράς να μην σωστό , αλλά η αστυνομία είναι αναγκασμένη να διερευνήσει το περιστατικό και να προσάψει κατηγορίες.

Lazin
19-09-2011, 06:13 PM
Πως σας φαίνεται το εξής... Να επιτραπεί το βρισίδι.. Αλλά να δώσουμε ΟΛΟΙ τις διευθύνσεις μας και να μπορεί ο καθένας από εδώ μέσα να την δει.

Ποιος θα έβριζε μετά;... κανείς...γιατί;... επειδή είμαστε ΔΕΙΛΟΙ, ΑΝΑΝΔΡΟΙ ΚΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ.

ε ναι γιατι πρωτον ολοι θα δωσουν τις πραγματικες τους διευθυνσεις και δευτερον αν εγω σου πω ''αι γαμησου'' εσυ απο αθηνα θα ανεβεις στο απομακρο χωριο που μενω για να με βρεις.

eZiO)
19-09-2011, 06:34 PM
Εγώ την ζωή μου την ζω. Σπουδάζω, χρωστώ λίγα μαθήματα, κάνω κάνα ιδιαίτερο σε γυμνασιόπαιδα, βγαίνω όποτε μπορώ, παίζω όποτε μπορώ. Και να ευχηθούν καρκίνο στην μάνα μου στα αρχίδια μου. Λες και θα πάθει καρκίνο επειδή το είπε ένα παιδάκι.
Το θέμα είναι όμως πως πρέπει να υπάρχει αλληλοσεβασμός και καλή συμπεριφορά. Και επειδή δεν υπάρχουν εδώ, επιβάλλονται. Το θέμα δεν είναι να βρίζουμε προφορικά ή σε mute. Το θέμα είναι να μην βρίζουμε για ένα γαμοπαίχνιδο.


Γιατί κάθομαι και γράφω και ασχολούμαι τόσο; Γιατί μ'αρέσει να μιλώ, να εκφέρω άποψη, να την τεκμηριώνω και να συζητώ. Δεν είναι το DotA ή το NoL η ζωή μου. Εξάλλου πρώτα κάνω την μέρα μου(σχολή, δουλειές, παρέα, γκόμενα, βόλτες) και το βράδυ άμα έχω όρεξη παίζω. Γι'αυτό και δεν παίζω άλλες ώρες και γι'αυτό έχω κάτι σκατό- statsdota.
Η σκέψη, ο διάλογος και η επικοινωνία με άλλους ανθρώπους είναι όμως η μισή μου ζωή. Ακόμα και μέσω φόρουμ.

* Και ναι θα απαντώ σοβαρά και θα τα παίρνω σοβαρά. Δεν συζητάμε για το παιχνίδι. Συζητάμε για την συμπεριφορά εντός της e-gaming κοινότητας στην οποία μετέχουμε. Μιλάμε για ανθρώπους.

*Lypamai-Syggnwmi χαίρομαι που σε βλέπω τόσο ευαισθητοποιημένο ως προς την κατάσταση της Ελλάδος.




+1

Kapsalas
19-09-2011, 06:38 PM
To θεωρω πανηλιθιο, μα τι ζηταει η nol καλογριες; Αν καποιος δεν εχει βρισει απο μεσα του στην ζωη του(γιατι το να βρισω απο μεσα μου αποτελει το ιδιο με το να βρισω στα κουφα (mute)), τοτε ναι αυτος μπορει να με πει ηλιθιο
αρα θα βρισει

Γενικα ειναι παραδοξο,

με εκνευρισε
δεν επρεπε να αναφερθει καν τι εγινε στο mute κατα την γνωμη μου.

Φυσικα δεν ξερω τι coblex/προβλημα ειχε ο παταγος. Ολοι οσοι διαβασατε τι ειπε σας ηρθε να του πατησετε μπουνια στην μαπα (τουλαχιστον εμενα) το θεμα ειναι οτι δεν το ειπε. Εχω σκυλοβρισει χειροτερα απο μεσα μου και πιστευω οτι ολοι το εχουν κανει <---διαψευστε με, και να το κανετε δεν θα σας πιστεψω
Πολυ χειροτερα και σε mute

Αμα ειχα φαει ban καπως ετσι πολυ απλα δεν θα ξανασχολουμουνα με την nol

Και δεν θελω να ακουσω ποσο θα ελειπα γτ και μενα στα ρχιδια μου σοβαρα [(ΑΝ ΕΙΧΑ<-- οχι αρχιδια, αν ειχα φαει Ban)<--- εχω ορχεις (2) (big size)]

το θεωρω πουστια

σαν να μπορεις να διαβασεις την σκεψη του αλλου και να τον τιμωρεις γιαυτο που σκεφτηκε

GoSu_TpAiN
19-09-2011, 06:44 PM
loipon na sas pw egw ti kanw proswpika kai eimai admin! otn exw nevra ta daxtila mou ta exw mono sta hotkeys pou xreiazete gia na pe3w kai dn pane sta alla! paralila rixnw kadilia dld lew oti mou erxete kai dn to grafw kai etsi mou fevgoun kapws ta nevra! twra ean kaneis kanei tn mlkia kai grapsei ola ta binelikia pou tou erxodai sto mialo megia tou na faei to ban gia manners!

ontopic: o patagos opws proeipe o inso dn i3ere oti afta pou grafei boroun na ta doun gia afto to efage :P(afto to enefera kai sto arxiko thread)!
i grammi meta3i swstou kai la8ous kai to spaw plaka apo tn sovarotita einai poli mikri!
egw pisteva oti ta egrafe afta kai gamiwtan sta gelia paralila :P
kai egw afto 8a ekana!
tespa relax pedes fasi exei olo to skiniko egw ta vlepw kai mou ftiaxnete i mera xD

hOnkS)d0MINION
19-09-2011, 07:08 PM
Υποτίθεται πως τρως mute για να ηρεμίσεις και να μην βρίσεις και φας κανα warn/ban ή γενικά για να μην φανούν αυτά που θες να πεις μόλις έχεις νεύρα μέχρι αυτά να σου φύγουν.Αν είναι να τρως mute και πάλι να έχεις τις ίδιες συνέπειες με το να μην είσαι muted τότε ποιό το νόημα.Ας ρίχνουν όλοι τα καντήλια άφοβα και να δέχονται μετά την ποινή έτσι κι'αλλιώς ότι πουν θα φανεί.
Πάντως μπορώ να πω πως γέλασα με την όλη κατάσταση!!!

TziTziFriGoS
19-09-2011, 07:08 PM
tespa relax pedes fasi exei olo to skiniko egw ta vlepw kai mou ftiaxnete i mera xD

Κανεις λαθος, η υποθεση ειναι πολυ πιο σοβαρη απ' οτι φαινεται και εχει κοινωνιοψυχολογικες προεκτασεις. Πρεπει να γινει σωστη προσεγγιση του θεματος.

Lypamai-Sygnwmi
19-09-2011, 07:21 PM
Εγώ την ζωή μου την ζω. Σπουδάζω, χρωστώ λίγα μαθήματα, κάνω κάνα ιδιαίτερο σε γυμνασιόπαιδα, βγαίνω όποτε μπορώ, παίζω όποτε μπορώ. Και να ευχηθούν καρκίνο στην μάνα μου στα αρχίδια μου. Λες και θα πάθει καρκίνο επειδή το είπε ένα παιδάκι.
Το θέμα είναι όμως πως πρέπει να υπάρχει αλληλοσεβασμός και καλή συμπεριφορά. Και επειδή δεν υπάρχουν εδώ, επιβάλλονται. Το θέμα δεν είναι να βρίζουμε προφορικά ή σε mute. Το θέμα είναι να μην βρίζουμε για ένα γαμοπαίχνιδο.


Γιατί κάθομαι και γράφω και ασχολούμαι τόσο; Γιατί μ'αρέσει να μιλώ, να εκφέρω άποψη, να την τεκμηριώνω και να συζητώ. Δεν είναι το DotA ή το NoL η ζωή μου. Εξάλλου πρώτα κάνω την μέρα μου(σχολή, δουλειές, παρέα, γκόμενα, βόλτες) και το βράδυ άμα έχω όρεξη παίζω. Γι'αυτό και δεν παίζω άλλες ώρες και γι'αυτό έχω κάτι σκατό- statsdota.
Η σκέψη, ο διάλογος και η επικοινωνία με άλλους ανθρώπους είναι όμως η μισή μου ζωή. Ακόμα και μέσω φόρουμ.

* Και ναι θα απαντώ σοβαρά και θα τα παίρνω σοβαρά. Δεν συζητάμε για το παιχνίδι. Συζητάμε για την συμπεριφορά εντός της e-gaming κοινότητας στην οποία μετέχουμε. Μιλάμε για ανθρώπους.

*Lypamai-Syggnwmi χαίρομαι που σε βλέπω τόσο ευαισθητοποιημένο ως προς την κατάσταση της Ελλάδος.

Kai egw xairomai pou yparxoune se ayto to forum atoma san esena..Atoma ta opoia koitoun oles tis plevres twn 8ematwn kai oxi mono opoia tous symferei..Oson afora tin katastasi tis Elladas pragmatika zorizomai,opws oloi mas kai provlepw oti sto telos 8a plirwnoume kai foro gia na katourame se dimosious xwrous..Pou katantisame..Anyway.. :)

j3ns3n
19-09-2011, 07:33 PM
αν ήταν να τιμωρηθεί θα το έκανα από την πρώτη στιγμή .. πιστέψτε με !

το όλο σκεπτικό ήταν να δω αντιδράσεις των admin γενικός για να κατανοήσω καλύτερα αυτό το σημείο στο app τους !


Admin Application : Zaratoustra. (PataGoS)
Your ability to communicate with others: Ως συνηθως δεν λεω μιλαω πολυ στα Games παρα μονο οταν χρειαζεται. Επισης οπως θα δειτε ειμουν admin και εγινα demote για τους λογους που επισης θα δειτε αλλα ποτε για manners.
How do you react/behave when you're under pressure? Αρχικα θα προσπαθουσα να ηρεμισω την κατασταση και αν δεν εχει αποτελεσμα υπαρχει και το mute. Οσο αναφορα τον εαυτο μου πιστευω πως μπορω να τον ελεγξω.

όταν ενεργεί καθ`αυτόν τον τρόπο ένας admin πως περιμένετε να παραδειγματιστεί ένας απλός user?

DeadManWalkin
19-09-2011, 07:41 PM
αν ήταν να τιμωρηθεί θα το έκανα από την πρώτη στιγμή .. πιστέψτε με !

το όλο σκεπτικό ήταν να δω αντιδράσεις των admin γενικός για να κατανοήσω καλύτερα αυτό το σημείο στο app τους !



όταν ενεργεί καθ`αυτόν τον τρόπο ένας admin πως περιμένετε να παραδειγματιστεί ένας απλός user?

Νταξει να τον πας demote το βρισκω λογικο αφου εισαι αυτος που θα κρινει (πισω απο οσα βλεπουμε εμεις οι απλοι users-admins) αν αξιζει για admin αλλα το ban για manners που ειπαν μερικοι το βρισκω υπερβολικο για τους ιδιους λογους που ανεφεραν οι περισσοτεροι και εγω μαζι.
Τεσπα δεν ειμαι εγω που θα κρινω αλλα θα ηταν καλυτερο να μην τα βγαλεις στην φορα να του στειλεις ενα pm και στην συνεχεια να ενεργησεις αναλογως και demote να τον εκανες μετα δεν θα μπορουσε να σου πει και τιποτα...Μπορεις να πεις οτι ειναι προσωπικο δεδομενο ειναι σαν να παρακολουθεις τι κανει και τι λεει στην πραγματικοτητα το να ανεβασεις το chat ενω ηταν muted εδω ειναι η ενσταση των περισσοτερων απο εμας που ειμαστε αντιθετοι στο ban.

small_H0uz0uris
19-09-2011, 09:04 PM
Είτε mute είτε όχι είναι σαν να φιμώνω τον κάγκουρα της θύρας 4 ... αυτό τον κάνει καλύτερο
άνθρωπο ??? να τον κάνουμε ας πούμε Πρύτανη μιας και άμα του κλείσεις το στόμα δεν μιλάει

Όταν κάποιος προβεί σε τέτοιους χαρακτηρισμούς δεν κάνει για διαχειριστής με βάση το
παραπάνω παράδειγμα ....

Βέβαια δεν κρίνω λάθος την τοποθέτηση του OMG σαν thread starter

KawaSakis
19-09-2011, 10:40 PM
Gt ti exoun oi kagkoures tis 8uras 4??? mia xara an8ropoi eimaste!

kAbiAs.
20-09-2011, 02:15 AM
Insom iremise ligo me to ksylo, tis kakes geitonies kai ta vrisidia. Den eisai se ghetto se game community eisai. Mathe ligo ti ginete sto internet kai ase tis dieuthinseis kai to ksylo.
An den sou aresei pare tous pithikous tous filous kai paixte basket kai plakotheite sto ksylo mexri na apodeiksete poios eixe dikio me to ksylo kai meta deixte stis gomenes sas ta mavrismena matia gia na niwsete megaloi kai tranoi.
Opou akous polla kerasia, kratage mikro kalathi elege i giagia mou.
Gia ton insom paei, opoios to epiase to epiase.

Ontopic twra, einai megali malakia kai arxidia na dexthei kapoia poini epeidi evrize enw htan mute.
Ektos an den kseroume ti simainei to mute san leksi. Episis o j3ns3n kakos postare ti eipothike sto mute gia mena.

P.S. sta the web kalamatas tha me vreis an se endiaferei na ikanopoihseis ta protogona enstikta sou panw mou.
Ενα μεγαλο +1 στο (ξαδερφακι) μου.
Θα συνεχιζα και γω βεβαια αλλα μαλλον θα φαω μπαν.
Και ενα ΜΕΓΑΛΟμπραβο στην διαχειρησ του community πανω απ ολα.

OmgToProForMe
20-09-2011, 07:48 PM
PEDES , EXW MIA IDEA , WEB CAMERA , OSOI KANOUN EGRAFH STO NOL , TIN WRA PU PEZOUN NA CHECKAREI BANNABLE GRIMATSES ... PATAGOS EDW ARXIDIA

KoNaMiGr
20-09-2011, 07:51 PM
Ενα μεγαλο +1 στο (ξαδερφακι) μου.
Θα συνεχιζα και γω βεβαια αλλα μαλλον θα φαω μπαν.
Και ενα ΜΕΓΑΛΟμπραβο στην διαχειρησ του community πανω απ ολα.

Σε τρων τα @@ στην φωτο και τα ξυνεις? ΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

OmgToProForMe
20-09-2011, 08:01 PM
ban ton sf opws leei kai o konami gia tropous. Ti aseveies einai autes pu kanei...

N0B0DY
20-09-2011, 08:05 PM
Σε τρων τα @@ στην φωτο και τα ξυνεις? ΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Ela twra i foto mporei na min leei kai polla ,
o fotografos omws TA SPAEI . TELOS

Ace_is_dead
20-09-2011, 08:24 PM
Κανεις λαθος, η υποθεση ειναι πολυ πιο σοβαρη απ' οτι φαινεται και εχει κοινωνιοψυχολογικες προεκτασεις. Πρεπει να γινει σωστη προσεγγιση του θεματος.

Ρε παιδια καντε να ισχυει το post count για τον Tzitzifrigo ανεξαρτητως section,κριμα ειναι τοσο βαθυστοχαστα posts να μην επικροτουνται. Δηλαδη για ονομα...θα περασει 1 μηνας και θα ξαναπαει rejected το application του.

kAbiAs.
21-09-2011, 08:09 PM
Σε τρων τα @@ στην φωτο και τα ξυνεις? ΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
Μιλαω με kaprinis24 και του δειχνω τον σεβασμο και την εκτιμηση που διατρεχω για εκεινον.

O_Aga8opswlhs
21-09-2011, 08:39 PM
"Το κασερι" στο τέλος ήταν όλα τα λεφτά..

Δεν παίρνω θέση γιατί καλύφθηκαν και οι 2 απόψεις ολοκληρωμένα..
Εν κατακλείδι και γενικά μιλώντας όμως το !mute δεν δίνει κανένα δικαίωμα να μιλάμε για μάνες..
!Mute - Βρίζουμε - Ξεκαυλώνουμε - !Unmute ?
Δεν πάει έτσι...

Στο κάτω κάτω,σα μαλακία μου φαίνεται να κάνεις !mute τον εαυτό σου..Τι δηλαδή? Δεν μπορείς να συγκρατηθείς απο το βρίσιμο? Αφορμή για να νευριάζεις είναι περισσότερο παρά να "ξεδίνεις και να ηρεμείς" που είπαν κάποιοι..Και φυσικά δεν αναφέρομαι για καλόγριες και παπαδοπαίδια στο NOL,απλώς μου φαίνεται Υποκριτικό το όλο ζήτημα..

Εάν δεν είχε δώσει την εντολή !unmute τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά..Θα υπήρχε ένα ελαφρυντικό έστω..

up-grade
21-09-2011, 09:17 PM
"Το κασερι" στο τέλος ήταν όλα τα λεφτά..

Δεν παίρνω θέση γιατί καλύφθηκαν και οι 2 απόψεις ολοκληρωμένα..
Εν κατακλείδι και γενικά μιλώντας όμως το !mute δεν δίνει κανένα δικαίωμα να μιλάμε για μάνες..
!Mute - Βρίζουμε - Ξεκαυλώνουμε - !Unmute ?
Δεν πάει έτσι...

Στο κάτω κάτω,σα μαλακία μου φαίνεται να κάνεις !mute τον εαυτό σου..Τι δηλαδή? Δεν μπορείς να συγκρατηθείς απο το βρίσιμο? Αφορμή για να νευριάζεις είναι περισσότερο παρά να "ξεδίνεις και να ηρεμείς" που είπαν κάποιοι..Και φυσικά δεν αναφέρομαι για καλόγριες και παπαδοπαίδια στο NOL,απλώς μου φαίνεται Υποκριτικό το όλο ζήτημα..
Εάν δεν είχε δώσει την εντολή !unmute τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά..Θα υπήρχε ένα ελαφρυντικό έστω..


Δηλαδή με βάση αυτά που λες, αν κάποιος πει στον admin 'κάνε με Mute για να βρίσω' και του κάνει στην συνέχεια !Mute ,εγώ έχω το δικαίωμα σαν user να πω , ξέρεις σε αυτό το replay υπάρχει abuse γιατί ΜΑΛΛΟΝ θα έβρισε ενώ ήταν mute και θα απαιτήσω να checkaroun τα logs. Γενικά, αν παρθεί η απόφαση αυτή ως τελική νομίζω οτί πρέπει να αλλάξει ή το !Mute (δηλαδή να μην υπάρχει) ή ο τρόπς των abuses , δηλαδή να παρακαλούν οι απλοί χρήστες -αυτοί που δεν έχουν την δυνατότητα να δουν τα logs-, τους ανωτέρους να ελέγξουν τα logs. Σε αυτή την περίπτωση ο J3ns3n είχε την δυνατότητα να κάνει abuse χρησιμοποιώντας τα logs , εγώ τότε γιατί να μην την έχω ? Αφού όσον αφορά τα abuses γίνονται με τον ίδιο τρόπο για όλους . (Βέβαια με εξαιρέσεις εννοείται)

axioupoli
21-09-2011, 09:24 PM
Exo vrei programmataki me to opoio mporeis na deis se kathe game an oi users einai sto skype me poion einai kai ti lene.Etsi tha vlepete se kathe game ta manners olon ton xriston pou einai kai sto skype. Opoios vrizei tha ginetai automatos ban kai demote. An faei ban to paidi eiste apla elleinoi. Opoios pei kati antitheto to kanei gia na glipsei kai na ginei staff. so simple.

TsEv
21-09-2011, 09:43 PM
ade na faei ban enw htan muted na gelasei to xilaki mas

YaSm1n
22-09-2011, 06:24 AM
Patiste sto search patagos vre paidia!!!!

Deite auto: http://www.mymgn.com/board/showthread.php?96643-SOLVED-Admin-Abuse-Thunder_b0y-patagos&highlight=patagos

Jasy apla eginan mazemena k to abuse pou ekane i Eleni itan ousiastika ena + tpt perissotero tpt ligotero!!

Insanor
22-09-2011, 08:20 AM
Patiste sto search patagos vre paidia!!!!

Deite auto: http://www.mymgn.com/board/showthread.php?96643-SOLVED-Admin-Abuse-Thunder_b0y-patagos&highlight=patagos

Jasy apla eginan mazemena k to abuse pou ekane i Eleni itan ousiastika ena + tpt perissotero tpt ligotero!!

Mallon den diavases ta parakatw post

''Το αν υπάρχει κόμπλεξ η αν είναι κακός η καλός admin είναι άλλο θέμα.
Και ναι εμένα δεν θα με ένοιαζε αν μου έβριζε τη μάνα ενώ ήταν muted γιατί γι αυτό ακριβώς θα ήταν muted για να μην το δω. Κανεις δεν μπορει να δει τι λέει άρα που είναι το πρόβλημα μπορεί έτσι να ξεδώσει στο mute και μετά να είναι ήρεμος ''

Den me niaze an tha faei demote giati iksera oti eixe kanei kai alla.Me eniaze na faei demote/ban apo afto pou eipe sto mute.Pu telika egine etsi!Kai apla ithela na dw ti gnwmh tou kosmou se afto.

SoD.KiLleR
22-09-2011, 12:41 PM
εάν ένας αστυνομικός...δεν δει έναν κλέφτη να κλέβει...αλλα τον δει ο αρχηγός της αστυνομίας...δεν πρέπει να τον συλλάβει...?.....

Insom
22-09-2011, 01:00 PM
εάν ένας αστυνομικός...δεν δει έναν κλέφτη να κλέβει...αλλα τον δει ο αρχηγός της αστυνομίας...δεν πρέπει να τον συλλάβει...?.....

Και γενικά το !mute δεν υπάρχει για να ξεδίνεις και να κατεβάζεις καντήλια, υπάρχει για να κοντρολάρονται καταστάσεις με ανεξέλεγκτους ανθρώπους που δεν ξέρουν τι σημαίνει στοπ. Το ότι συνεχίζει να σπαμάρει κάποιος σε mute δείχνει εις διπλούν την έλλειψη αυτοσυγκράτησης, ψυχραιμίας και λογικής(βρίζεις αυτόν που δεν ακούει και δεν βλέπει... cool story, καλή ψυχοθεραπεία με τους τοίχους σου)

*Και γενικά υπάρχει παρερμηνεία του !mute:
Το mute δεν είναι για να βρίζουμε.

Edit: Προφανώς και δεν χρειάζεται να το αναφέρουν οι κανονισμοί, Τζίζους.

O_Aga8opswlhs
22-09-2011, 03:21 PM
Δηλαδή με βάση αυτά που λες, αν κάποιος πει στον admin 'κάνε με Mute για να βρίσω' και του κάνει στην συνέχεια !Mute ,εγώ έχω το δικαίωμα σαν user να πω , ξέρεις σε αυτό το replay υπάρχει abuse γιατί ΜΑΛΛΟΝ θα έβρισε ενώ ήταν mute και θα απαιτήσω να checkaroun τα logs. Γενικά, αν παρθεί η απόφαση αυτή ως τελική νομίζω οτί πρέπει να αλλάξει ή το !Mute (δηλαδή να μην υπάρχει) ή ο τρόπς των abuses , δηλαδή να παρακαλούν οι απλοί χρήστες -αυτοί που δεν έχουν την δυνατότητα να δουν τα logs-, τους ανωτέρους να ελέγξουν τα logs. Σε αυτή την περίπτωση ο J3ns3n είχε την δυνατότητα να κάνει abuse χρησιμοποιώντας τα logs , εγώ τότε γιατί να μην την έχω ? Αφού όσον αφορά τα abuses γίνονται με τον ίδιο τρόπο για όλους . (Βέβαια με εξαιρέσεις εννοείται)

Το ήξερα ότι θα υπήρχαν παράπλευρες απώλειες με το Post μου..Αν κοιτάξεις καλύτερα όμως αναφέρομαι στο δικαίωμα του Admin να κάνει mute/unmute τον εαυτό του,ενώ παράλληλα ένας απλός User δεν μπορεί να το κάνει αυτό όποτε του καπνίσει..Γιαυτό και ανέφερα ότι το !unmute που έκανε στοίχησε,γιατί έδειξε ξεκάθαρα ότι εκμεταλλεύτηκε την εξουσία του,ξέδωσε και μόλις επανήλθε πάτησε και το !unmute του..Μπορεί να γίνομαι κακός αλλά έτσι φάνηκε..

Όσο αναφορά την νοοτροπία του "κάνε με !Mute μην βρίσω με τα κωλόζωα που έχω μπλέξει" περισσότερο φιγούρα Gossadwn που τους προσβάλλει και καλά το επίπεδο του ΝΟΛ αλλά που τους χάνεις που τους βρίσκεις εδώ γυρνάνε...Είναι η καινούργια μόδα πλέον..Να μην κάνει ο Αdmin !mute,όπως δεν κάνω εγώ όταν μου το ζητάνε σε τέτοιες περιπτώσεις,να συγκρατηθεί αν έχει τόση ανάγκη να βγάλει καρκίνο απο ένα Game.. Αυτό το φαινόμενο στο !Mute το θεωρώ κοροιδία...

up-grade
22-09-2011, 04:24 PM
Το ήξερα ότι θα υπήρχαν παράπλευρες απώλειες με το Post μου..Αν κοιτάξεις καλύτερα όμως αναφέρομαι στο δικαίωμα του Admin να κάνει mute/unmute τον εαυτό του,ενώ παράλληλα ένας απλός User δεν μπορεί να το κάνει αυτό όποτε του καπνίσει..Γιαυτό και ανέφερα ότι το !unmute που έκανε στοίχησε,γιατί έδειξε ξεκάθαρα ότι εκμεταλλεύτηκε την εξουσία του,ξέδωσε και μόλις επανήλθε πάτησε και το !unmute του..Μπορεί να γίνομαι κακός αλλά έτσι φάνηκε..

Όσο αναφορά την νοοτροπία του "κάνε με !Mute μην βρίσω με τα κωλόζωα που έχω μπλέξει" περισσότερο φιγούρα Gossadwn που τους προσβάλλει και καλά το επίπεδο του ΝΟΛ αλλά που τους χάνεις που τους βρίσκεις εδώ γυρνάνε...Είναι η καινούργια μόδα πλέον..Να μην κάνει ο Αdmin !mute,όπως δεν κάνω εγώ όταν μου το ζητάνε σε τέτοιες περιπτώσεις,να συγκρατηθεί αν έχει τόση ανάγκη να βγάλει καρκίνο απο ένα Game.. Αυτό το φαινόμενο στο !Mute το θεωρώ κοροιδία...
Συμφωνώ με αυτά που είπες αλλά πες μου τον λόγο του !mute ? Ποιος ο λόγος να υπάρχει !mute από εδώ και πέρα ? Απλά στο game δεν θα μιλάς ?

Insom
22-09-2011, 04:46 PM
Συμφωνώ με αυτά που είπες αλλά πες μου τον λόγο του !mute ? Ποιος ο λόγος να υπάρχει !mute από εδώ και πέρα ? Απλά στο game δεν θα μιλάς ?
To !mute είναι το "ΣΤΟΠ" όταν παρεκτρέπεται κάποιος. Ιδανικά δεν θα έπρεπε να παρεκτρέπεται κανείς. Μπορείς να μιλήσεις και να λογομαχήσεις, μπορείς να αγανακτήσεις και να το δείξεις. Αλλά πάντα μέσα σε λογικά πλαίσια. Το θέμα δεν είναι να θίξεις τον άλλον, είναι να του δείξεις το λαθος του ή την δικιά σου οπτική.
Όταν ο admin σε κάνει mute σημαίνει πως ξεπέρασες τα όρια. Την δεύτερη φορά συνήθως είναι permamute ή/και ban. Την στιγμή που σε κάνει mute πρέπει να το συνειδητοποιείς και να δείξεις αυτοσυγκράτηση για το υπόλοιπο του παιχνιδιού, ό,τι σκατά και να συμβαίνει.

gianninho
22-09-2011, 05:07 PM
Χωρίς παρεξήγηση αλλά πρέπει να είσαι άρρωστος για να βρίζεις τον admin ενώ είσαι muted.

+1

DaRkShInEsS
22-09-2011, 05:20 PM
Srsly?

TakeshyK
23-09-2011, 11:26 AM
No comments

Tha ithela na mathw,an evrize ti diki sou ti mana otan itan mute kai esu meta to evlepes apo ta logs oti evrize,opws egw twra,ti tha ekanes?

Πρωτον εισαι ΠΑΝΑΘΗΝάΙΚΟΣ. Δευτερον, θυχτικες δηλαδη που ενω ηταν μιουτεντ σε καντηλιαζε; Γιατι δε πας να τον αρπαξεις δυο κλωτσιδια τοτε αφου αναφερθηκε σε συγγενικο προσωπο παρα μονον βγαινεις και κλαιγεσαι για αυτα που ειπε; Μ εχεις και τον τζεμπριλ στο σιγκνατσουρ.
Βγαζετε κομπλεξισμο. Καποια στιγμη, αυτο το καθεστως της απεραντης βλακειας πρεπει να ΛΗΞΕΙ. Μπηκατε (και εμενα βαζω στην αγελη) σε ενα κομμιουνιτι, γινατε αντμινς, κοιταχτε πως θα το κανετε καλυτερο και αφηστε τα αυτα στην ακρη. Ο,τι και αν συμβει ποσταρετε. Οι " κανω ποστς και με πλαγιο τροπο γλυφω τα bigheads " αρπαζονται με το παραμικρο και κανουν ποστ. Ο ταδε αντμιν δεν εκανε μιουτ, ο ταδε αντμιν με ειπε μ@λακα και ζητω αμεσα να δεχθει τη ποινη που του αρμοζει. ο,Ο ελα; ( κατα καιρους τα βλεπω αυτα )
Χωρια τα map-hacks που πανε και ερχονται και εσεις δεν παιρνετε χαμπαρι. Αυτα απο 'μενα, del me κι'ολας και ειμαστε comple. Καλημερα

afk_gia_XESIMO
23-09-2011, 11:40 AM
Tha protimousa na parw tin apantisi stin proxthesini mou aporia(giati ekane to topic grc is alive) apo ton patago para na diavasw 5selides gt efaga ban enw evriza se mute. Pezw 7xronia dota exw apoktisei manes kai panagies immunity panw sta 4. Afta.