PDA

View Full Version : Ιστορίες μιας ζωής



mpella
22-09-2011, 09:52 AM
Μαμά, βγήκα με τους φίλους μου και πήγα σε ένα πάρτυ, και θυμήθηκα αυτό που μου είχες πει, να μην πιω. Μου το ζήτησες γιατί θα έπρεπε να οδηγήσω μετά. Έτσι ήπια ένα αναψυκτικό. Ήμουν περήφανη για τον εαυτό μου γιατί άκουσα την συμβουλή σου.... Σε αντίθεση με τους φίλους μου έκανα την σωστή επιλογή. Η συμβουλή σου ήταν σωστή! Όταν τελείωσε το πάρτυ όλοι πήρανε τα αυτοκίνητά τους χωρίς να είναι σε θέση να οδηγήσουν. Εγώ όμως ήμουν σίγουρη ότι ήμουν καθαρή. Δεν μπορούσα μαμά να φανταστώ αυτό που με περίμενε... Τώρα είμαι εδώ ξαπλωμένη στην άσφαλτο και ακούω έναν αστυνομικό να λέει¨... Το αίμα μου είναι παντού στην άσφαλτο και εγώ προσπαθώ με όλες μου τις δυνάμεις να μην κλάψω. Ακούω τους γιατρούς να λένε ότι δεν θα τα καταφέρω... Είμαι σίγουρη ότι το άλλο παιδί που οδηγούσε δεν το είχε φανταστεί ότι έτρεχε τόσο πολύ...Στο τέλος αυτός είχε αποφασίσει να πιει και εγώ έπρεπε τώρα να πεθάνω. Γιατί το κάνουν αυτό μαμά;;; Αφού ξέρουν ότι θα καταστρέψουν ζωές. Ο πόνος που νιώθω είναι σαν να με καρφώνουν χιλιάδες μαχαίρια! Πες στην αδερφή μου να μην φοβηθεί και στον μπαμπά να είναι δυνατός. Κάποιος έπρεπε να πει σε αυτό το παιδί ότι δεν έπρεπε να πιει αφού οδηγούσε. Ίσως αν του το έλεγαν οι δικοί του όπως έκανες εσύ,τώρα να ήμουν ζωντανή. Η ανάσα μου γίνεται όλο και πιο αδύνατη και αρχίζω να φοβάμαι μαμά. Αυτές είναι οι τελευταίες μου στιγμές και είμαι τόσο απελπισμένη! Θα ήθελα τόσο να σε αγκαλιάσω και να σου πω πόσο σε αγαπώ. ... ... Σε αγαπώ μαμά... Αντίο... Αυτές οι λέξεις γράφτηκαν από μια δημοσιογράφο που ήταν παρούσα σε αυτό το δυστύχημα. Η κοπέλα ενώ πέθαινε ψιθύρισε αυτές τις λέξεις και η δημοσιογράφος τις έγραφε σοκαρισμένη. Η ίδια δημοσιογράφος άρχισε μια εκστρατεία κατά της οδήγησης υπό την επήρεια αλκοόλ.

Cassiopeia
22-09-2011, 09:57 AM
Δυστυχώς συμβαίνουν τέτοια με πολλούς μπάσταρδους που οδηγούν ενώ δεν έπρεπε, αλλα ευτυχώς η ιστορία ειναι 100% μούφα. Οτι η κοπέλα είχε αισθήσεις, και αντί να την πάνε σε νοσοκομείο και να την βοηθήσουν, έχουν μια δημοσιογράφο να της μιλάει. Ουτε στην Ελλάδα δεν είμαστε τόσο απάνθρωποι.

mpella
22-09-2011, 10:01 AM
Δυστυχώς συμβαίνουν τέτοια με πολλούς μπάσταρδους που οδηγούν ενώ δεν έπρεπε, αλλα ευτυχώς η ιστορία ειναι 100% μούφα. Οτι η κοπέλα είχε αισθήσεις, και αντί να την πάνε σε νοσοκομείο και να την βοηθήσουν, έχουν μια δημοσιογράφο να της μιλάει. Ουτε στην Ελλάδα δεν είμαστε τόσο απάνθρωποι.

e kala ayto me tin dimosiografo einai terma moyfa ontos.alla ena paradeigma tha soy doso.
pes oti ekeini tin ora oi athropoi poy ithelan na tin voithisoyn kaloysan to asthenoforo.se posi ora tha erxotan?ksereis?
sinevei ena peristatiko stin doyleia moy prin liges meres.mia kopela xtipise sto kefali.mprosta moy egine to skiniko.kai fonaksame to asthenoforo.se pliroforo oti irthe meta apo misi ora.
tora tha moy peis giati den tin pigate eseis sto nosokomeio.prosopika ego etsi opos zalizotan fovomoyn kai na tin agikso.
kai trelenomai me tin katastasi sta nosokomeia giati arketa atoma tha mporoysan na eixan sothei an itan ta pragmata organomena opos prepei.

Cassiopeia
22-09-2011, 10:07 AM
e kala ayto me tin dimosiografo einai terma moyfa ontos.alla ena paradeigma tha soy doso.
pes oti ekeini tin ora oi athropoi poy ithelan na tin voithisoyn kaloysan to asthenoforo.se posi ora tha erxotan?ksereis?
sinevei ena peristatiko stin doyleia moy prin liges meres.mia kopela xtipise sto kefali.mprosta moy egine to skiniko.kai fonaksame to asthenoforo.se pliroforo oti irthe meta apo misi ora.
tora tha moy peis giati den tin pigate eseis sto nosokomeio.prosopika ego etsi opos zalizotan fovomoyn kai na tin agikso.
kai trelenomai me tin katastasi sta nosokomeia giati arketa atoma tha mporoysan na eixan sothei an itan ta pragmata organomena opos prepei.

Ξέρω απο προσωπική εμπειρία πόσο κάνουν τα ασθενοφόρα να έρθουν, αλλά όλες αυτές οι δακρύβρεχτες ιστορίες που κυκλοφορούν ειναι σαχλές. Τρακάρουν, πεθαίνει κάποιος/κάποιοι και εκεί τελειώνει η ιστορία. Η απλώς πέφτει αναίσθητος και πεθαίνει λίγο αργότερα στο νοσοκομείο. Ούτε τελευταίες επιθυμίες. ούτε τελευταία λόγια αγάπης ούτε τιποτα. Απλώς θάνατος.

mpella
22-09-2011, 10:12 AM
Ξέρω απο προσωπική εμπειρία πόσο κάνουν τα ασθενοφόρα να έρθουν, αλλά όλες αυτές οι δακρύβρεχτες ιστορίες που κυκλοφορούν ειναι σαχλές. Τρακάρουν, πεθαίνει κάποιος/κάποιοι και εκεί τελειώνει η ιστορία. Η απλώς πέφτει αναίσθητος και πεθαίνει λίγο αργότερα στο νοσοκομείο. Ούτε τελευταίες επιθυμίες. ούτε τελευταία λόγια αγάπης ούτε τιποτα. Απλώς θάνατος.


e ntaksi.oles aytes oi istories dimioyrgoyntai gia na eyaisthitopoieisoyn oloys aytoys poy einai aprosextoi kai xanontai adika polles zwes.

papaspaok
22-09-2011, 10:16 AM
Dustuxws einai ena 8ema megisths shmasias pou logo anwrimothtas na to pw, logo eleipshs ths ais8hshs tou kindunou, exei parei terasties diastaseis.
Prepei na katalaboun orismenoi, oti to na ginesai <<kommatia>> apo t poto kai meta na odhgas einai toulaxiston blakwdes, kai ok, dexomai oti gia ton eauto sou den se <<noiazei>> oi alloi pou 8a tuxei na einai mazi sou sto oxhma?? H akoma kai enas perastikos pou kata pasa pi8anothta 8a phgainei sth douleia tou to xarama pou 8a gurnas esu apo to glenti sou?
Oloi mas pisteuw pws exoume mia istoria na poume gia to 8ema auto kai pragmatika metanoiwnw tis elaxistes fores pou odhghsa th mhxanh mou exwntas piei estw kai 1 pothraki parapanw..

---------- Post added at 08:16 AM ---------- Previous post was at 08:14 AM ----------


Ξέρω απο προσωπική εμπειρία πόσο κάνουν τα ασθενοφόρα να έρθουν, αλλά όλες αυτές οι δακρύβρεχτες ιστορίες που κυκλοφορούν ειναι σαχλές. Τρακάρουν, πεθαίνει κάποιος/κάποιοι και εκεί τελειώνει η ιστορία. Η απλώς πέφτει αναίσθητος και πεθαίνει λίγο αργότερα στο νοσοκομείο. Ούτε τελευταίες επιθυμίες. ούτε τελευταία λόγια αγάπης ούτε τιποτα. Απλώς θάνατος.

Aplws 8anatos ontws..
Alla kalo einai na uparxoun kai autes oi istories mias mpas kai sunhdhtopoih8oun orismenoi kai katalaboun ti kanoun..

Insanor
22-09-2011, 10:22 AM
Aftos pou pinei kai odigei einai kathara dikia tou kai mono malakia pou vgeni sto dromo me amaksi i mixanaki.Kai pragmatika as prosexe oti kai na pathei.Aftos pou me niazei einai o allos o kakomiris pu girnaei spiti tou kai pefti panw tou o malakas pu den exei to mialo na min piei prin odigisei.

papaspaok
22-09-2011, 10:25 AM
Aftos pou pinei kai odigei einai kathara dikia tou kai mono malakia pou vgeni sto dromo me amaksi i mixanaki.Kai pragmatika as prosexe oti kai na pathei.Aftos pou me niazei einai o allos o kakomiris pu girnaei spiti tou kai pefti panw tou o malakas pu den exei to mialo na min piei prin odigisei.

Sumfwnw apoluta...
Eu8unh o ka8e odhgos den exei mono apenanti ston idio tou toneuato alla kai apenanti stous sumpolites tou, sth kratikh periousia, akoma kai se ena zwo pou mporei na skotwsei sto dromo..
Hr8e o kairos pisteuw na ginoume kai emprakta oloi mas sunhdhtopoihmena atoma-polites gia to kalo olwn mas...

Insanor
22-09-2011, 10:28 AM
''Κάποιος έπρεπε να πει σε αυτό το παιδί ότι δεν έπρεπε να πιει αφού οδηγούσε. Ίσως αν του το έλεγαν οι δικοί του όπως έκανες εσύ,τώρα να ήμουν ζωντανή. ''

Kai afto den isxuei.Otan eisai se mia ilikia kai odigeis.Ara na sou pw 18+ , exeis to stixiodes mialo na ksereis oti den tha vgeis piomenos na odigiseis.Opws kai polla alla..den einai thema pliroforisis einai thema ilithiotitas se pollus.

opws ena allo paradeigma oi malakes pu pernane tus dromus pidontas ta kiglidomata anti na pane se diavasi.Diladi emena pu tha mu petaxtei enas tetios ilithios brosta mu kai tha prepei na stukarw egw eite me ton dipla eite me kana dedro gia na min ton patisw den tu eipe kapios na pernaei aptin diavasi? Oxi apla einai zwo kai variete na perpatisi 5 lepta akoma gia na perasi apenanti kai etsi riskarei ti zoi kai tin diki tou ( pu apo oti fenete dn ton niazei ) alla kai twn allwn. Kai afto to lew epeidh egine prosfata edw pu menw imun sto Plaisio agias paraskevis kai enas paneksipnos perase tin mesogion pidontas ta kiglidomata kai vgike xalaros ston dromo kai me tin pepithisi oti tha treksi pio grigora apo to amaksi.Kai to apotelesma itan na pethanei aftos kai 2 amaksia na trakarun.Gia dikia tou ilithiotita / anorimotita.

mpella
22-09-2011, 10:33 AM
''Κάποιος έπρεπε να πει σε αυτό το παιδί ότι δεν έπρεπε να πιει αφού οδηγούσε. Ίσως αν του το έλεγαν οι δικοί του όπως έκανες εσύ,τώρα να ήμουν ζωντανή. ''

Kai afto den isxuei.Otan eisai se mia ilikia kai odigeis.Ara na sou pw 18+ , exeis to stixiodes mialo na ksereis oti den tha vgeis piomenos na odigiseis.Opws kai polla alla..den einai thema pliroforisis einai thema ilithiotitas se pollus.

den einai mono thema noimosinis panta.an i oikogeneia soy apo mikro soy mathenei na prosexeis ston dromo kai na sevesai toys alloys tote otan megaloneis to theoreis aytonoito.
vevaia ftais kai esi o idios alla megalo rolo paizei kai i diapedagogisi-enimerosi soy mexri na ftaseis stin ilikia toy na odigeis.


opws ena allo paradeigma oi malakes pu pernane tus dromus pidontas ta kiglidomata anti na pane se diavasi.Diladi emena pu tha mu petaxtei enas tetios ilithios brosta mu kai tha prepei na stukarw egw eite me ton dipla eite me kana dedro gia na min ton patisw den tu eipe kapios na pernaei aptin diavasi? Oxi apla einai zwo kai variete na perpatisi 5 lepta akoma gia na perasi apenanti kai etsi riskarei ti zoi kai tin diki tou ( pu apo oti fenete dn ton niazei ) alla kai twn allwn. Kai afto to lew epeidh egine prosfata edw pu menw imun sto Plaisio agias paraskevis kai enas paneksipnos perase tin mesogion pidontas ta kiglidomata kai vgike xalaros ston dromo kai me tin pepithisi oti tha treksi pio grigora apo to amaksi.Kai to apotelesma itan na pethanei aftos kai 2 amaksia na trakarun.Gia dikia tou ilithiotita / anorimotita.

tha soy po to anapodo.sigoyra exeis petixei kai esi pezoys na perimenoyn 100 ores stin diavasi gia na perasoyn kai kanenas odigos na min stamata.den sevontai toys pezoyn orismenoi kai adiaforoyn gia tin diavasi.se oloys mas exei simvei kapoio peristatiko tetoio.

papaspaok
22-09-2011, 10:33 AM
''Κάποιος έπρεπε να πει σε αυτό το παιδί ότι δεν έπρεπε να πιει αφού οδηγούσε. Ίσως αν του το έλεγαν οι δικοί του όπως έκανες εσύ,τώρα να ήμουν ζωντανή. ''

Kai afto den isxuei.Otan eisai se mia ilikia kai odigeis.Ara na sou pw 18+ , exeis to stixiodes mialo na ksereis oti den tha vgeis piomenos na odigiseis.Opws kai polla alla..den einai thema pliroforisis einai thema ilithiotitas se pollus.

8ewrhtika den exeis adiko..
Ousiastika omws einai elaxistoi oi 18 xronoi pou exoun ontws thn apaitoumenh wrimothta gia na bgoun stous dromous.
Apo proswpikh empeiria sto lew, den exei kamia sxesh h odhgikh sumperifora pou eixa sta 18 mou me th twrinh..
Bebaia hmoun tuxeros h alh8eia einai giati kallista 8a mporousa na eixa skotw8ei egw alla na parw kai mazi mou ton x,y,z..
Den milaw gia poto, alla ka8ara gia dikies mou malakies sto dromo.
Hmoun enas (as mou epitrapei h ekfrash) kaulwmenos 18 xronos pou douleua san to skulo g na parw mhxanh kai <<ebgala th trela mou>> sto dromo..

SoD.KiLleR
22-09-2011, 12:02 PM
yeah το βρήκατε όλοι είστε έξυπνοι...αυτό το κείμενο είναι κομμάτι από μια διαφήμιση αν θέλετε να μάθετε και δεν είναι αληθινό γεγονός απλά έγινε για να συγκίνηση και να περάσει το μήνυμα που έπρεπε...εάν ψάχνετε μια λύση είναι αυτή στην αμερική...μπορείς να οδηγείς από τα 16 αλλα δεν μπορείς να πiείς πριν τα 21...και όταν λένε δεν μπορείς δεν μπορείς...έτσι έχεις 5 χρονια μπροστά σου να μάθεις να οδηγείς σωστά χωρίς να πίνεις...και όταν φτάσεις 21...έχεις μάθει μονο σου ότι το να οδηγάς και να πίνεις δεν πάνε μαζί...

mpella
22-09-2011, 12:06 PM
yeah το βρήκατε όλοι είστε έξυπνοι...αυτό το κείμενο είναι κομμάτι από μια διαφήμιση αν θέλετε να μάθετε και δεν είναι αληθινό γεγονός απλά έγινε για να συγκίνηση και να περάσει το μήνυμα που έπρεπε...εάν ψάχνετε μια λύση είναι αυτή στην αμερική...μπορείς να οδηγείς από τα 16 αλλα δεν μπορείς να πiείς πριν τα 21...και όταν λένε δεν μπορείς δεν μπορείς...έτσι έχεις 5 χρονια μπροστά σου να μάθεις να οδηγείς σωστά χωρίς να πίνεις...και όταν φτάσεις 21...έχεις μάθει μονο σου ότι το να οδηγάς και να πίνεις δεν πάνε μαζί...

den eipa oti einai alithini istoria.meros diafimisis mporei na einai alla ayto poy ithele na prokalesei prosopika se emena to prokalese.esto kai an einai pseytiki ego siginithika.

V3noM)
22-09-2011, 12:22 PM
Μου θυμιζει εκεινη την ιστορια με τον αλλον που ετρεχε με 260km/h και δεν δουλευαν τα φρενα και εδωσε το κρανος του στην γκομενα και εκεινη εζησε ενω αυτος πεθανε. So cute

SoD.KiLleR
22-09-2011, 12:25 PM
Μου θυμιζει εκεινη την ιστορια με τον αλλον που ετρεχε με 260km/h και δεν δουλευαν τα φρενα και εδωσε το κρανος του στην γκομενα και εκεινη εζησε ενω αυτος πεθανε. So cute

John....its the same think περίμενα να το καταλάβεις...anyway απλές χαζομάρες είναι αλλα...what evah ).

V3noM)
22-09-2011, 12:26 PM
John....its the same think περίμενα να το καταλάβεις...anyway απλές χαζομάρες είναι αλλα...what evah ).

Το καταλαβα ρε ! Δεν φανηκε ε ?

mpella
22-09-2011, 12:28 PM
Το καταλαβα ρε ! Δεν φανηκε ε ?

meta me rotas giati neyriazo.

V3noM)
22-09-2011, 12:32 PM
meta me rotas giati neyriazo.

Γιατι νευριαζεις ?

SoD.KiLleR
22-09-2011, 12:33 PM
Το καταλαβα ρε ! Δεν φανηκε ε ?

hehe ).

mpella
22-09-2011, 12:39 PM
Γιατι νευριαζεις ?

gia eynoitoys logoys.

Me[G]a
22-09-2011, 12:45 PM
Exw varethi na to vepw sto Facebook!

CTRLXCTRLV
22-09-2011, 01:26 PM
Dakrisa.

Aemirch
22-09-2011, 02:04 PM
Επιτέλους έβαλε ένα ενδιαφέρον avatar η μπέλλα.

mpella
22-09-2011, 02:12 PM
Επιτέλους έβαλε ένα ενδιαφέρον avatar η μπέλλα.

vrika epiteloys ayto poy mou teriazei.soy aresei?

Jok3rak1
22-09-2011, 02:26 PM
Επιτέλους έβαλε ένα ενδιαφέρον avatar η μπέλλα.

Δυστυχώς δεν μπορούμε να πούμε το ίδιο και για εσένα :> XAXAXA ΧΑΡΙ AKOMA ?


Ontopic : Oυάου

Aemirch
22-09-2011, 02:27 PM
vrika epiteloys ayto poy mou teriazei.soy aresei?
http://www.examiner.com/images/blog/EXID32319/images/Mentos_moment,_I_approve.jpg

mpella
22-09-2011, 02:32 PM
Δυστυχώς δεν μπορούμε να πούμε το ίδιο και για εσένα :> XAXAXA ΧΑΡΙ AKOMA ?


Ontopic : Oυάου


xaxaxaxa.....................egrapses baby. :p

Aemirch
22-09-2011, 02:35 PM
Δυστυχώς δεν μπορούμε να πούμε το ίδιο και για εσένα :> XAXAXA ΧΑΡΙ AKOMA ?

http://4.bp.blogspot.com/-7BWtwzPoViU/Tjwo2ABRYnI/AAAAAAAACrY/u2TGRlKh1jQ/s1600/Face%2BProblem.png

mpella
22-09-2011, 02:38 PM
exete ksefigei apo to konsept omos kai den einai sosto.
to thema mas edo einai i siginisi.
try again.

Aemirch
22-09-2011, 02:39 PM
exete ksefigei apo to konsept omos kai den einai sosto.
to thema mas edo einai i siginisi.
try again.
Δεν μπορώ να συγκινηθώ από κάτι που δεν είναι αληθινό. Try again.

mpella
22-09-2011, 02:42 PM
Δεν μπορώ να συγκινηθώ από κάτι που δεν είναι αληθινό. Try again.

tha vro kati pio kalo na se piso.anameinete sto akoystiko sas.

p.s. an ksereis kaneis kamia paromia istoria as tin postarei.trelenomai gia istorioyles

Eruption
22-09-2011, 02:49 PM
tha vro kati pio kalo na se piso.anameinete sto akoystiko sas.

p.s. an ksereis kaneis kamia paromia istoria as tin postarei.trelenomai gia istorioyles

klassikh koutsompola.....da3i mas pri3ane sto fB hr8e kai edw auth h moda..

Obs.NinJaZz
22-09-2011, 03:03 PM
mpella για πόση ώρα έκλαιγες αφότου διάβασες αυτή την ιστοριούλα;

luciferidis
22-09-2011, 04:02 PM
nai ok pisteuw o kathe noimon anthrwpos kserei oti den prepei na pineis kai na odhgas opws kai to na trexeis me 250 kai na kaneis kagouries! ama thes na autoktoniseis autoktona monos sou min pareis omws kai kapoion pou den ftaiei mazi sou!

ALLA autes oi istories einai oti pio eleino exw dei! kai sugnwmh kiolas alla to pio eleino einai osoi pisteuoun oti einai ontws alithina peristatika! opws eipe kai enas pio panw gia thn allh istoria me to mixanaki kai to kranos! apli logiki kai ena normal iq thelei gia na katalaveis oti einai fake istories kai na min peseis se katathlipsh gia 1 vdomada!

Anwnimos
22-09-2011, 04:19 PM
nai ok pisteuw o kathe noimon anthrwpos kserei oti den prepei na pineis kai na odhgas opws kai to na trexeis me 250 kai na kaneis kagouries! ama thes na autoktoniseis autoktona monos sou min pareis omws kai kapoion pou den ftaiei mazi sou!

ALLA autes oi istories einai oti pio eleino exw dei! kai sugnwmh kiolas alla to pio eleino einai osoi pisteuoun oti einai ontws alithina peristatika! opws eipe kai enas pio panw gia thn allh istoria me to mixanaki kai to kranos! apli logiki kai ena normal iq thelei gia na katalaveis oti einai fake istories kai na min peseis se katathlipsh gia 1 vdomada!

Μολις εμαθα οτι ΚΑΙ Ο LUCIFER ΗΤΑΝ ΠΟΝΤΙΟΣ!

TziTziFriGoS
22-09-2011, 08:30 PM
Ενα τοσο σοβαρο θεμα και κατεληξε στο αβαταρ της αγαπητης Μπελλα και στο οτι ο αγαπητος Λουσιφερ ειναι Ποντιος. Αυτα εχει το τρολαρισμα το οποιο και καταδικαζω.

On topic θα ηθελα να πω οτι το αβαταρ της Μπελλα ειναι πολυ hot. Μακαρι να γινομουν καρτουν για να τα φτιαξω μαζι της.

Aemirch
22-09-2011, 08:37 PM
Ενα τοσο σοβαρο θεμα και κατεληξε στο αβαταρ της αγαπητης Μπελλα και στο οτι ο αγαπητος Λουσιφερ ειναι Ποντιος. Αυτα εχει το τρολαρισμα το οποιο και καταδικαζω.

On topic θα ηθελα να πω οτι το αβαταρ της Μπελλα ειναι πολυ hot. Μακαρι να γινομουν καρτουν για να τα φτιαξω μαζι της.
Αίσχος. O φίλτατος tzitzifrigos δεν ξέρει τι εστί anime;

EDIT: Troll attempt successful

TziTziFriGoS
22-09-2011, 10:24 PM
Αίσχος. O φίλτατος tzitzifrigos δεν ξέρει τι εστί anime;


Οντως, εχεις δικιο αλλα με τις μπυρες που ηπια μου δεν μπορουσα να θυμηθω τη λεξη anime.

Ον τοπικ , καλο ειναι να πινουμε με μετρο για να μην εχουμε ατυχηματα στους δρομους.

eZiO)
22-09-2011, 10:28 PM
TO POTO KANEI KALO.DEN PATHENEIS EMFRAGMA.

mpella
23-09-2011, 12:16 PM
mpella για πόση ώρα έκλαιγες αφότου διάβασες αυτή την ιστοριούλα;

poli.epsaxna kai esena na klapsoyme parea alla den eisoyn on :(

jetsetj
26-09-2011, 03:44 AM
yeah το βρήκατε όλοι είστε έξυπνοι...αυτό το κείμενο είναι κομμάτι από μια διαφήμιση αν θέλετε να μάθετε και δεν είναι αληθινό γεγονός απλά έγινε για να συγκίνηση και να περάσει το μήνυμα που έπρεπε...εάν ψάχνετε μια λύση είναι αυτή στην αμερική...μπορείς να οδηγείς από τα 16 αλλα δεν μπορείς να πiείς πριν τα 21...και όταν λένε δεν μπορείς δεν μπορείς...έτσι έχεις 5 χρονια μπροστά σου να μάθεις να οδηγείς σωστά χωρίς να πίνεις...και όταν φτάσεις 21...έχεις μάθει μονο σου ότι το να οδηγάς και να πίνεις δεν πάνε μαζί...

to ixa di kai egw st youtube prin xronia..
ti ipe se dimosiografo mia kopela prin pethani kai teties pipes ...

mpella
26-09-2011, 07:44 AM
to ixa di kai egw st youtube prin xronia..
ti ipe se dimosiografo mia kopela prin pethani kai teties pipes ...

otan omos pathei kati kapoio kontino sas atomo meta na deis pos ta pisteyetai kai pos eyaisthitopoiiste.
sorry poy ginomai kakia alla ntaksi i koroidia exei kai ta oria tis.

JimLuster
26-09-2011, 11:16 AM
.... An sou pw oti sxedon dakrisa?

Aemirch
26-09-2011, 02:31 PM
otan omos pathei kati kapoio kontino sas atomo meta na deis pos ta pisteyetai kai pos eyaisthitopoiiste.
Ίσα ίσα κάποιοι έχουμε τις εμπειρίες μας και δεν έχουν καμια σχέση με αυτό. Πραγματικά ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ όμως.

Cassiopeia
26-09-2011, 02:34 PM
Ίσα ίσα κάποιοι έχουμε τις εμπειρίες μας και δεν έχουν καμια σχέση με αυτό. Πραγματικά ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ όμως.

true, true.

MasteR[KM]
26-09-2011, 02:37 PM
yeah life sucks, whats new?

Be_Strong
26-09-2011, 04:48 PM
;665819']yeah life sucks, whats new?

Που χάθηκες εσύ μωρή ????

mpella
27-09-2011, 07:12 AM
true, true.

axoy :d :d

SoD.KiLleR
27-09-2011, 11:57 AM
otan omos pathei kati kapoio kontino sas atomo meta na deis pos ta pisteyetai kai pos eyaisthitopoiiste.
sorry poy ginomai kakia alla ntaksi i koroidia exei kai ta oria tis.

εμενα έχει πάθει.δεν χρειάζομαι αυτά τα σποτάκια όπως είπε και ο jet πιο πάνω από το youtube για να με κάνουν να συγκινηθώ.αυτά τα χρειάζονται άτομα για αποκτούν τύψεις μήπως γίνει κάτι τέτοιο η να να πάρουν μια συνείδηση επειδή δεν έχουν ιδέα ούτε για τα βασικά και μορφώνονται έτσι.soz ).

mpella
27-09-2011, 12:04 PM
εμενα έχει πάθει.δεν χρειάζομαι αυτά τα σποτάκια όπως είπε και ο jet πιο πάνω από το youtube για να με κάνουν να συγκινηθώ.αυτά τα χρειάζονται άτομα για αποκτούν τύψεις μήπως γίνει κάτι τέτοιο η να να πάρουν μια συνείδηση επειδή δεν έχουν ιδέα ούτε για τα βασικά και μορφώνονται έτσι.soz ).

aytes oi istorioyles einai mono gia eyaisthitopoiisi.an esi den to katalavaineis kai antimetopizeis me tosi apextheia tin prospatheia kapoion na apotrepsoyn kapoia pragmata adiaforo.
an den soy aresei to thread min apantas kai min ta diavazeis kai an thes na krakseis emena,poy aytos einai o vasikos stoxos soy,kanto prive.

SoD.KiLleR
27-09-2011, 12:08 PM
aytes oi istorioyles einai mono gia eyaisthitopoiisi.an esi den to katalavaineis kai antimetopizeis me tosi apextheia tin prospatheia kapoion na apotrepsoyn kapoia pragmata adiaforo.
an den soy aresei to thread min apantas kai min ta diavazeis kai an thes na krakseis emena,poy aytos einai o vasikos stoxos soy,kanto prive.

αυτός είναι ο βασικός στόχος μου...?hah άντε καλά....νομίζω ο καθένας μπορεί να εκφράσει την γνώμη του εκτος εάν δεν πρέπει εφόσον δεν συμφωνεί με την δίκια σου...δεν χρειάζομαι εγώ ούτε ευασθητοποίηση ούτε να με περάσουν μηνύματα οι ανίδεοι,εάν ήθελαν να αποτρέψουν πίστεψε με υπάρχουν τρόποι για τώρα το αφήνω δεν αξίζει να ασχοληθώ ).

mpella
27-09-2011, 12:13 PM
αυτός είναι ο βασικός στόχος μου...?hah άντε καλά....νομίζω ο καθένας μπορεί να εκφράσει την γνώμη του εκτος εάν δεν πρέπει εφόσον δεν συμφωνεί με την δίκια σου...δεν χρειάζομαι εγώ ούτε ευασθητοποίηση ούτε να με περάσουν μηνύματα οι ανίδεοι,εάν ήθελαν να αποτρέψουν πίστεψε με υπάρχουν τρόποι για τώρα το αφήνω δεν αξίζει να ασχοληθώ ).

tin ekfrases tin gnomi soy ftanei.katantaei koyrastiko na tin les 500 fores.kai an esi den xreiazesai eyaisthitopoiisi gia kapoia pragmata alloi xreiazontai.
an diavazes tis apantiseis moy tha diapistones oti ego i idia eipa oti ligo ipervoliki.alla kai oi tainies poy vlepeis ipervolikes einai.tis vlepeis omos.

Capitan0
27-09-2011, 12:15 PM
αυτός είναι ο βασικός στόχος μου...?hah άντε καλά....νομίζω ο καθένας μπορεί να εκφράσει την γνώμη του εκτος εάν δεν πρέπει εφόσον δεν συμφωνεί με την δίκια σου...δεν χρειάζομαι εγώ ούτε ευασθητοποίηση ούτε να με περάσουν μηνύματα οι ανίδεοι,εάν ήθελαν να αποτρέψουν πίστεψε με υπάρχουν τρόποι για τώρα το αφήνω δεν αξίζει να ασχοληθώ ).
Πλακα μας κανεις?Απο ποτε μας εγινες ευαισθητος εσυ?Που βριζεις μανες και σπιτια μεσα ενα παιχνιδι?Ασε ρε Σοντερακι αγορι μου κατσε και κλοσα τα αυγα σου καλυτερα παλικαρι μου..

ONLY GOD CAN JUDGE YOU

SoD.KiLleR
27-09-2011, 12:18 PM
Πλακα μας κανεις?Απο ποτε μας εγινες ευαισθητος εσυ?Που βριζεις μανες και σπιτια μεσα ενα παιχνιδι?Ασε ρε Σοντερακι αγορι μου κατσε και κλοσα τα αυγα σου καλυτερα παλικαρι μου..

ONLY GOD CAN JUDGE YOU

ναι είναι tattoo μου το βρήκες έχεις κάτι άλλο να προσθέσεις?ποτε είπα ότι είμαι ευαίσθητος...?και το sodaki αλλου δεν με ξες τόσο για να μου μιλάς τόσο φιλικά.Φτάνει τώρα ).

Tr1Kal1n0S
27-09-2011, 03:00 PM
Μακρια απο μας τετοια πραγματα υγεια πανω απο ολα...

SoD.KiLleR
28-09-2011, 05:43 PM
Γεία σου μαμα,
Είμαι το μωρό σου. Δεν με ξέρεις άκομα, είμαι μόνο μερικών εβδομάδων.

Θα με γνωρίσεις σύντομα, το υπόσχομαι. Το όνομα μου είναι Γιάννης, Έχω
καστανά μαλλιά και καστανά μάτια... Ε λοιπόν δεν ειμαι έτσι ακόμα, αλλα
θα γίνω όταν γεννηθώ. Θα είμαι ο μοναχογιός σου. Δεν θα έχω μπαμπά αλλα
δεν πειράζει, θα έχουμε ο ένας τον άλλον.Όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω
γιατρός.
Σήμερα, έμαθες οτι........

..........
είσαι έγκυος μαμά. Είσουν τόσο χαρούμενη. Χαμογελούσες. Έχεις το ποιο
ωραίο χαμόγελο μαμά. Όλη την μέρα μου μιλόυσες και ένιωθα τόση ασφάλεια
μαμά. Σ'αγαπάω μαμά. Όταν μεγαλώσω υπόσχομαι να σε κάνω τόσο περίφανη.
Θα γίνω γιατρός.
Σήμερα είπες στον μπαμπά για μένα ... Δεν ήταν
χαρούμενος μαμά. Είπε οτι δεν με θέλει. Γιατί δεν με θέλει μαμά ; Τί του
έκανα; Ένιωσα έναν δυνατό κρότο και μέτα σε ακούω να κλαίς. Σε χτύπησε
μαμά. Γιατί το έκανε αυτο μαμά ; Μετά σε αγκάλιασε και σου ζήτησε
συγγνώμη κ εσύ τον συγχώρεσες.. Όταν γεννηθώ, δεν θα επιτρέψω σε κανέναν
να σε χτυπήσει ξανά. Λες οτι σαγαπάει μαμά. Αλλα εγώ δεν τον νομίζω.

Πάνε τρείς μέρες που σταμάτησες να μου μιλάς, ή να αγκαλιαζεις την
κοιλίτσα σου. Γιατί μαμα ; Δεν με αγαπάς ποια ; Εγώ σε αγαπάω μαμά.

Σε ακούω να μιλάς με εναν γιατρό. Κάτι πρόκειται να γίνει μαμά. Φοβάμαι
μαμά. Αρχίζω και πονάω. Σταμάτησε τους, βοήθησε με μαμά..
Τώρα ειμαι
στον παράδεισο μαζί με τα αγγελάκια μαμά. Μην ανυσηχείς, είμαι καλά.
Γιατί το έκανες αυτο μαμά ; Ήθελα τοσο πολύ να αντικρήσω το χαμογελό
σου, να δώ τον ήλιο,να γίνω γιατρός.ΝΑ ΖΗΣΩ. Δέν πειράζει μαμά αν
σταμάτησες να με αγαπάς. Μπορώ να σε δώ απο εδώ που είμαι οπότε δεν θα
σε ξεχάσω ποτέ. Συγγνώμη αν έκανα κάτι κακό μαμά. Θέλω να με αγαπάς και
πάλι ! Εγώ σε αγαπάω μαμά '' ...
Κάθε έκτρωση είναι μια καρδιά που
σταματάει. Δυό ματάκια που δεν θα δούν ποτέ. Δύο χέρια που δεν θα
αγγίξουν. Δύο πόδια που δέν θα τρέξουν. Ένα στόμα που δεν θα μιλήσει.

Amoxilin
29-09-2011, 11:04 AM
ναι είναι tattoo μου το βρήκες έχεις κάτι άλλο να προσθέσεις?ποτε είπα ότι είμαι ευαίσθητος...?και το sodaki αλλου δεν με ξες τόσο για να μου μιλάς τόσο φιλικά.Φτάνει τώρα ).



Έχετε καταντήσει το offtopic, section προσωπικών διαμαχών και ιστοριών!



Απλό άμα δεν σου αρέσει μην ποστάρεις! Διακίωμα του καθενός είναι να ευαισθητοποιηθούν όπως αυτοί θέλουν! Δεν θα τους υποδείξεις εσυ!

mpella
29-09-2011, 11:25 AM
Γεία σου μαμα,
Είμαι το μωρό σου. Δεν με ξέρεις άκομα, είμαι μόνο μερικών εβδομάδων.

Θα με γνωρίσεις σύντομα, το υπόσχομαι. Το όνομα μου είναι Γιάννης, Έχω
καστανά μαλλιά και καστανά μάτια... Ε λοιπόν δεν ειμαι έτσι ακόμα, αλλα
θα γίνω όταν γεννηθώ. Θα είμαι ο μοναχογιός σου. Δεν θα έχω μπαμπά αλλα
δεν πειράζει, θα έχουμε ο ένας τον άλλον.Όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω
γιατρός.
Σήμερα, έμαθες οτι........

..........
είσαι έγκυος μαμά. Είσουν τόσο χαρούμενη. Χαμογελούσες. Έχεις το ποιο
ωραίο χαμόγελο μαμά. Όλη την μέρα μου μιλόυσες και ένιωθα τόση ασφάλεια
μαμά. Σ'αγαπάω μαμά. Όταν μεγαλώσω υπόσχομαι να σε κάνω τόσο περίφανη.
Θα γίνω γιατρός.
Σήμερα είπες στον μπαμπά για μένα ... Δεν ήταν
χαρούμενος μαμά. Είπε οτι δεν με θέλει. Γιατί δεν με θέλει μαμά ; Τί του
έκανα; Ένιωσα έναν δυνατό κρότο και μέτα σε ακούω να κλαίς. Σε χτύπησε
μαμά. Γιατί το έκανε αυτο μαμά ; Μετά σε αγκάλιασε και σου ζήτησε
συγγνώμη κ εσύ τον συγχώρεσες.. Όταν γεννηθώ, δεν θα επιτρέψω σε κανέναν
να σε χτυπήσει ξανά. Λες οτι σαγαπάει μαμά. Αλλα εγώ δεν τον νομίζω.

Πάνε τρείς μέρες που σταμάτησες να μου μιλάς, ή να αγκαλιαζεις την
κοιλίτσα σου. Γιατί μαμα ; Δεν με αγαπάς ποια ; Εγώ σε αγαπάω μαμά.

Σε ακούω να μιλάς με εναν γιατρό. Κάτι πρόκειται να γίνει μαμά. Φοβάμαι
μαμά. Αρχίζω και πονάω. Σταμάτησε τους, βοήθησε με μαμά..
Τώρα ειμαι
στον παράδεισο μαζί με τα αγγελάκια μαμά. Μην ανυσηχείς, είμαι καλά.
Γιατί το έκανες αυτο μαμά ; Ήθελα τοσο πολύ να αντικρήσω το χαμογελό
σου, να δώ τον ήλιο,να γίνω γιατρός.ΝΑ ΖΗΣΩ. Δέν πειράζει μαμά αν
σταμάτησες να με αγαπάς. Μπορώ να σε δώ απο εδώ που είμαι οπότε δεν θα
σε ξεχάσω ποτέ. Συγγνώμη αν έκανα κάτι κακό μαμά. Θέλω να με αγαπάς και
πάλι ! Εγώ σε αγαπάω μαμά '' ...
Κάθε έκτρωση είναι μια καρδιά που
σταματάει. Δυό ματάκια που δεν θα δούν ποτέ. Δύο χέρια που δεν θα
αγγίξουν. Δύο πόδια που δέν θα τρέξουν. Ένα στόμα που δεν θα μιλήσει.

tin exo ksanaakoysei tin istoria.kai me aytin siginithika :(
an den tin postares gia na koroidepseis gj sod :)

Amoxilin
29-09-2011, 11:31 AM
tin exo ksanaakoysei tin istoria.kai me aytin siginithika :(
an den tin postares gia na koroidepseis gj sod :)



Οντοπικ, ναις ποστ!

mpella
29-09-2011, 11:34 AM
Οντοπικ, ναις ποστ!

olimpiakos kai esi?

Amoxilin
29-09-2011, 11:36 AM
olimpiakos kai esi?

ΟΧΙ.... ΟΧΙ! ΠΟΤΕ, ΔΕΝ, ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

mpella
29-09-2011, 11:43 AM
ΟΧΙ.... ΟΧΙ! ΠΟΤΕ, ΔΕΝ, ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

kai to kokkino kaskol poy foras?

Amoxilin
29-09-2011, 11:53 AM
kai to kokkino kaskol poy foras?



To πετάει κάτω.....το βγάζει!

mpella
29-09-2011, 11:54 AM
To πετάει κάτω.....το βγάζει!

psemata.

ven0m-
29-09-2011, 11:55 AM
poly fail i istoria....senario epistimonikis fantasias teleiws...

Amoxilin
29-09-2011, 12:02 PM
psemata.



Όχι :)

mpella
29-09-2011, 12:34 PM
sod postare moy mia istoria poy se siginise.an iparxei kapoia.

Kyuubi)NineTail
29-09-2011, 12:37 PM
Δεν είμαι του Δράματος :(

Be_Strong
29-09-2011, 02:43 PM
Δεν είμαι της μούφας και της μαλακίας....Seriously...

SoD.KiLleR
29-09-2011, 04:04 PM
Έχετε καταντήσει το offtopic, section προσωπικών διαμαχών και ιστοριών!



Απλό άμα δεν σου αρέσει μην ποστάρεις! Διακίωμα του καθενός είναι να ευαισθητοποιηθούν όπως αυτοί θέλουν! Δεν θα τους υποδείξεις εσυ!

εσύ πες την αλήθεια...είσαι λίγο η πολύ βλάκας...?όπως αυτοί εκφράζουν την γνώμη τους έτσι την εκφράζω και εγώ εσύ τι θες ας πούμε...?σου φαίνεται εγώ να ασχολούμαι μαζί σας?το αντίθετο γίνεται εγώ την γνώμη μου εκφράζω εάν δεν σε αρέσει μην την κοιτάς.μια ιστορία που να με άγγιξε....hmmm

Amoxilin
29-09-2011, 04:31 PM
εσύ πες την αλήθεια...είσαι λίγο η πολύ βλάκας...?όπως αυτοί εκφράζουν την γνώμη τους έτσι την εκφράζω και εγώ εσύ τι θες ας πούμε...?σου φαίνεται εγώ να ασχολούμαι μαζί σας?το αντίθετο γίνεται εγώ την γνώμη μου εκφράζω εάν δεν σε αρέσει μην την κοιτάς.μια ιστορία που να με άγγιξε....hmmm



Ξεκαβάλα θα πέσεις!

FeaRLesS-
29-09-2011, 04:39 PM
εσύ πες την αλήθεια...είσαι λίγο η πολύ βλάκας...?όπως αυτοί εκφράζουν την γνώμη τους έτσι την εκφράζω και εγώ εσύ τι θες ας πούμε...?σου φαίνεται εγώ να ασχολούμαι μαζί σας?το αντίθετο γίνεται εγώ την γνώμη μου εκφράζω εάν δεν σε αρέσει μην την κοιτάς.μια ιστορία που να με άγγιξε....hmmm

plaka plaka!!! min to paizis toso G@#$!S 8a pa8is tpt kai 8a trexoume meta... eleos .....


Ξεκαβάλα θα πέσεις!

+1

mpella
30-09-2011, 07:07 AM
ela stamatiste na tsakoneste.thelo na moy steilete istorioyles poy sas sigikinisan.
an orismenoi den siginoynte me tipota kai den einai toy dramatos,den xriazetai na apantane.:)

TziTziFriGoS
30-09-2011, 08:26 AM
Συμφωνω με την Μπελλα. Το ξεσκισατε το thread. Εχω τετοιου ειδους ιστοριες, το απογευμα θα τις προσθεσω στο νημα σου.

Insanor
30-09-2011, 12:05 PM
Egw siginithika otan o Sod me afise mid proti fora prin 1-1.5 xrono.

mpella
30-09-2011, 12:16 PM
Egw siginithika otan o Sod me afise mid proti fora prin 1-1.5 xrono.

kai meta to metaniose kai den se ksanaafise?

Insanor
30-09-2011, 12:18 PM
kai meta to metaniose kai den se ksanaafise?

Oxi me ksanafise alla meta den htan siginitiko!

Sandman13
30-09-2011, 12:33 PM
εσύ πες την αλήθεια...είσαι λίγο η πολύ βλάκας...?όπως αυτοί εκφράζουν την γνώμη τους έτσι την εκφράζω και εγώ εσύ τι θες ας πούμε...?σου φαίνεται εγώ να ασχολούμαι μαζί σας?το αντίθετο γίνεται εγώ την γνώμη μου εκφράζω εάν δεν σε αρέσει μην την κοιτάς.μια ιστορία που να με άγγιξε....hmmm

Οπα αντραρα χαλαρωσε!!! Μην μας δειρεις ακομα!

Μια ιστορια π να με συγκινησε?? Δεν ξερω για εσας αν ητανε συγκινητικο για οσους το ειδατε, αλλα με συγκινησε το HP 7 part 2 τοτε π σκοτωνει ο Voldemort τον Severous Snape!

small_H0uz0uris
30-09-2011, 12:44 PM
Σούπα έχουν γίνει αυτά, από το youtube μέχρι και το πιο απλό blog

To συγκεκριμένο έχει ακουστεί μύρια φορές ... πρέπει να σαι εκτός διαδικτύου για να μην το
χεις προσέξει ....

Αlthough για mini σειρά ίσα να συγκινηθούν τίποτα 16χρονα και η μαμά μου καλό είναι

LedKashmir
30-09-2011, 12:55 PM
Μαμά, βγήκα με τους φίλους μου και πήγα σε ένα πάρτυ, και θυμήθηκα αυτό που μου είχες πει, να μην πιω. Μου το ζήτησες γιατί θα έπρεπε να οδηγήσω μετά. Έτσι ήπια ένα αναψυκτικό. Ήμουν περήφανη για τον εαυτό μου γιατί άκουσα την συμβουλή σου.... Σε αντίθεση με τους φίλους μου έκανα την σωστή επιλογή. Η συμβουλή σου ήταν σωστή! Όταν τελείωσε το πάρτυ όλοι πήρανε τα αυτοκίνητά τους χωρίς να είναι σε θέση να οδηγήσουν. Εγώ όμως ήμουν σίγουρη ότι ήμουν καθαρή. Δεν μπορούσα μαμά να φανταστώ αυτό που με περίμενε... Τώρα είμαι εδώ ξαπλωμένη στην άσφαλτο και ακούω έναν αστυνομικό να λέει¨... Το αίμα μου είναι παντού στην άσφαλτο και εγώ προσπαθώ με όλες μου τις δυνάμεις να μην κλάψω. Ακούω τους γιατρούς να λένε ότι δεν θα τα καταφέρω... Είμαι σίγουρη ότι το άλλο παιδί που οδηγούσε δεν το είχε φανταστεί ότι έτρεχε τόσο πολύ...Στο τέλος αυτός είχε αποφασίσει να πιει και εγώ έπρεπε τώρα να πεθάνω. Γιατί το κάνουν αυτό μαμά;;; Αφού ξέρουν ότι θα καταστρέψουν ζωές. Ο πόνος που νιώθω είναι σαν να με καρφώνουν χιλιάδες μαχαίρια! Πες στην αδερφή μου να μην φοβηθεί και στον μπαμπά να είναι δυνατός. Κάποιος έπρεπε να πει σε αυτό το παιδί ότι δεν έπρεπε να πιει αφού οδηγούσε. Ίσως αν του το έλεγαν οι δικοί του όπως έκανες εσύ,τώρα να ήμουν ζωντανή. Η ανάσα μου γίνεται όλο και πιο αδύνατη και αρχίζω να φοβάμαι μαμά. Αυτές είναι οι τελευταίες μου στιγμές και είμαι τόσο απελπισμένη! Θα ήθελα τόσο να σε αγκαλιάσω και να σου πω πόσο σε αγαπώ. ... ... Σε αγαπώ μαμά... Αντίο... Αυτές οι λέξεις γράφτηκαν από μια δημοσιογράφο που ήταν παρούσα σε αυτό το δυστύχημα. Η κοπέλα ενώ πέθαινε ψιθύρισε αυτές τις λέξεις και η δημοσιογράφος τις έγραφε σοκαρισμένη. Η ίδια δημοσιογράφος άρχισε μια εκστρατεία κατά της οδήγησης υπό την επήρεια αλκοόλ.

Μαμα και μου ειπες να μην πηγαινω 5 φορες την μερα στην τουαλετα.... Τωρα εχω προβλημα με το παχυ εντερο και ειμαι στον γιατρο. Ο γιατρος με ειπε πως οι πιθανοτητες να ζησω ειναι 1%. Φοβαμαι. Μου λυπεις μαμα.

Με λιγο κολιριο και με αυτην την ιστορια συγκινησε

W1nd[RunneR]
30-09-2011, 01:05 PM
Egw lew na apolausoume tin zwh apo to na mhlame gia Dramatika gegonota!
Ti lete?? : )

mpella
30-09-2011, 01:24 PM
Μαμα και μου ειπες να μην πηγαινω 5 φορες την μερα στην τουαλετα.... Τωρα εχω προβλημα με το παχυ εντερο και ειμαι στον γιατρο. Ο γιατρος με ειπε πως οι πιθανοτητες να ζησω ειναι 1%. Φοβαμαι. Μου λυπεις μαμα.

Με λιγο κολιριο και με αυτην την ιστορια συγκινησε

mia kaliteri malakia den vrikes na peis?katholoy fantasia pia?

AlagondarCK
30-09-2011, 01:29 PM
sod postare moy mia istoria poy se siginise.an iparxei kapoia.

παίρνω το θάρρος και πετάγομαι,

Η μικρή Αλίκη στη χώρα του LSD , google it, βιβλιοθήκη it.

Amoxilin
30-09-2011, 05:27 PM
παίρνω το θάρρος και πετάγομαι,

Η μικρή Αλίκη στη χώρα του LSD , google it, βιβλιοθήκη it.



Eπιτέλους και κάτι ΑΛΗΘΙΝΑ συγκινητικό! Μετράς φίλε μου!

TziTziFriGoS
01-10-2011, 07:23 PM
Για την αγαπητη Μπελλα μια- δυο ιστοριες που ειχα βρει στο ιντερνετ και υποσχεθηκα οτι θα την ποσταρω. Φυσικα δεν ειναι αληθινες, οπως ουτε η αρχικη πιστευω οτι ειναι. (Cassiopeia αν δεν καταλαβεις το νοημα των ιστοριων, ρωτα με πρωτα πριν μου ξαναριξεις infraction).

1)"Πριν από πολλά χρόνια ζούσε σε ένα φτωχό κινέζικο χωριό ένας αγρότης με το γιο του. Μοναδική περιουσία του, εκτός από τη γη και το μικρό αχυρένιο καλύβι, ήταν ένα άλογο που το είχε κληρονομήσει από τον πατέρα του.

Μια καλή μέρα το άλογο εξαφανίστηκε και ο άνθρωπος βρέθηκε να οργώνει τη γη μόνος του. Οι γείτονές του –που τον σέβονταν πολύ λόγω της εντιμότητας και της εργατικότητάς του- έσπευσαν στο σπίτι του, για να του εκφράσουν τη συμπαράστασή τους για τα συμβάντα.
Εκείνος τους ευχαρίστησε για την επίσκεψη, ρώτησε όμως:

- Πώς ξέρετε ότι τα συμβάντα αυτά ήταν καταστροφή στη ζωή μου;

Κάποιος σχολίασε χαμηλόφωνα με ένα φίλο:

”Αρνείται να δεχθεί την πραγματικότητα, ας τον αφήσουμε να νομίζει ό,τι θέλει, εφόσον δε στενοχωριέται”.

Έφυγαν οι γείτονες, προσποιούμενοι ότι είχαν συμφωνήσει με τα λόγια του.

Μία εβδομάδα αργότερα το άλογο επέστρεψε στο στάβλο. Δεν ήταν όμως μόνο: είχε φέρει παρέα μαζί του μια ωραία φοράδα. Όταν το έμαθαν αυτό, οι χωρικοί αναστατωμένοι –γιατί μόνο τώρα κατάλαβαν την απάντηση του χωρικού- ξαναπήγαν στο σπίτι του, για να τον συγχαρούν για την τύχη του.

- Παλιά είχες μόνο ένα άλογο. Τώρα απέκτησες δύο. Συγχαρητήρια, είπαν.

- Ευχαριστώ για την επίσκεψη και για τη συμπαράστασή σας, απάντησε ο χωρικός. - Πώς ξέρετε όμως ότι τα συμβάντα αυτά είναι ευλογία για τη ζωή μου;

Αμήχανοι και φοβούμενοι ότι ο άνθρωπος τα είχε χαμένα, οι γείτονες έφυγαν σχολιάζοντας καθοδόν:

“Λέτε ο άνθρωπος να μην έχει καταλάβει ότι ο Θεός του έστειλε ένα δώρο; ”

Ένα μήνα αργότερα ο γιος του χωρικού αποφάσισε να δαμάσει τη φοράδα. Το ζώο όμως πήδηξε απότομα και το αγόρι έπεσε άσχημα –και έσπασε το ένα πόδι.

Έσπευσαν οι γείτονες ξανά στο σπίτι του χωρικού –με δώρα για τον τραυματισμένο νεαρό. Ο επικεφαλής του χωριού με επισημότητα μετέφερε τα συλλυπητήρια στον πατέρα, λέγοντας ότι όλοι είχαν στενοχωρηθεί με τα συμβάντα.

Ο άνθρωπος ευχαρίστησε για την επίσκεψη και για τη στοργή όλων. Ρώτησε όμως:

- Πώς μπορείτε να ξέρετε, αν τα συμβάντα αυτά ήταν καταστροφή για τη ζωή μου;

Αυτά τα λόγια τους άφησαν όλους άναυδους, καθώς κανείς δεν είχε την παραμικρή αμφιβολία ότι ένα ατύχημα με ένα παιδί είναι αληθινή τραγωδία. .Φεύγοντας από το σπίτι του χωρικού, έλεγε ο ένας στον άλλο:

“Ο άνθρωπος τρελάθηκε, πάει, τελείωσε. Ο μοναχογιός του κινδυνεύει να μείνει ανάπηρος για πάντα κι εκείνος ακόμη αμφιβάλλει αν τα συμβάντα ήταν καταστροφή”.

Πέρασαν μερικοί μήνες και η Ιαπωνία κήρυξε τον πόλεμο στην Κίνα. Οι αγγελιοφόροι του αυτοκράτορα διέσχισαν όλη τη χώρα ψάχνοντας για ικανούς νέους για το μέτωπο.

Στο χωριό επιστράτευσαν όλους τους νέους, εκτός από το γιο του χωρικού, που είχε ένα σπασμένο πόδι. Κανένας νέος δε γύρισε ζωντανός. Ο γιος του ανάρρωσε, τα δύο ζώα έκαναν μικρά που πουλήθηκαν σε πολύ καλή τιμή.

Ήταν η σειρά του χωρικού να επισκεφθεί τους γείτονές του και να τους συμπαρασταθεί –μια που του είχαν συμπαρασταθεί κι εκείνοι κάθε στιγμή. Όποτε κάποιος παραπονιόταν, ο χωρικός έλεγε: “Πώς ξέρεις αν πρόκειται για καταστροφή;”.

Αν κάποιος χαιρόταν πολύ, εκείνος ρωτούσε: “Πώς ξέρεις αν πρόκειται για ευλογία;”

Και οι άνθρωποι εκείνου του χωριού κατάλαβαν ότι, πέρα από τα φαινόμενα, η ζωή κρύβει μέσα της άλλες σημασίες."






2)Ένας αυτοκράτορας , που ήταν γνωστός για την αλαζονεία του και επειδή έκανε καλές πράξεις μόνο όταν είχε να αποκομίσει πολιτικά οφέλη, αποφάσισε να κάνει μια βόλτα στην πρωτεύουσα της πόλης.

«Θα δείξουμε στο λαό ότι είμαι καλός άνθρωπος», είπε στους ευγενείς που τον συνόδευαν. Περπάτησαν σε μερικούς δρόμους της πόλης, ακολουθούμενοι από το πλήθος που πάντα μαζευόταν γύρω από τη συνοδεία, έως ότου συνάντησαν ένα ζητιάνο.

«Τι χρειάζεσαι, φτωχέ μου άνθρωπε;» ρώτησε ο αυτοκράτορας.

Ο ζητιάνος γέλασε: «Η Υψηλότητά σας με ρωτάει λες και θα μπορούσε να ικανοποιήσει κάποια επιθυμία μου!» Ένα σούσουρο απλώθηκε στο πλήθος.

Αυτός ο ρακένδυτος άνδρας με την άδεια τσάντα που κρεμόταν στο πλευρό του αμφισβητούσε την ικανότητα ενός τόσο παντοδύναμου ανθρώπου! Εκνευρισμένος ο αυτοκράτορας επανέλαβε:

«Τι θέλεις; Φυσικά και μπορώ να ικανοποιήσω την οποιαδήποτε επιθυμία σου, καθώς δεν πρέπει να υπήρξες και πολύ φιλόδοξος στη ζωή σου!»

«Ξανασκεφτείτε την ερώτηση που μου κάνετε», επέμεινε ο ζητιάνος.

Ο άρχοντας πιο εκνευρισμένος από ποτέ, επανέλαβε την ερώτηση.

«Στην πραγματικότητα, η επιθυμία μου είναι πάρα πολύ απλή. Βλέπετε αυτή την άδεια τσάντα που κουβαλάω; Θα ήθελα λοιπόν να βάλετε κάτι μέσα».

«Φυσικά!» είπε ο άρχοντας. Και γυρίζοντας προς τον συμβουλάτορα του, του ζήτησε να γεμίσει με νομίσματα την μικρή τσάντα. Το σούσουρο ξανακούστηκε από το πλήθος, το οποίο δόξαζε το Θεό επειδή είχε δώσει τα ηνία της χώρας σε έναν τόσο γενναιόδωρο άνθρωπο.

Ο συμβουλάτορας έριξε στη μικρή τσάντα όλα τα χρήματα που είχε επάνω του, αλλά εκείνη συνέχιζε να φαίνεται άδεια. Γεμάτος έκπληξη ο αυτοκράτορας ζήτησε από τους ευγενείς που τον συνόδευαν να τον βοηθήσουν, αλλά, και ακόμα αφού όλα τα μέλη της συνοδείας είχαν αδειάσει τις τσέπες και τα πουγκιά τους, η τσάντα δεν έδειχνε να γεμίζει.

Το περιστατικό διαδόθηκε στιες πλατείες και τους δρόμους των περιχώρων και το πλήθος αυξανόταν όλο και περισσότερο. Τώρα κρινόταν το γόητρο του αυτοκράτορα και ο τελευταίος στράφηκε στον υπουργό.

«Ακόμα και αν χρειαστεί να τοποθετήσω εκεί μέσα όλο μου το βασίλειο, θα το κάνω, αλλά δεν μπορώ να αφήσω έναν ζητιάνο να με ταπεινώνει».

Ο υπουργός πήγε στο παλάτι και έφερε διαμάντια , μαργαριτάρια και σμαράγδια, αλλά η τσάντα δεν γέμιζε. Ότι κι αν τοποθετούσαν εκεί μέσα, έμοιαζε να εξαφανίζεται ταχυδακτυλουργικά.

Το πρωί έγινε απόγευμα και άρχισε να πέφτει νύχτα. Το μισό θησαυροφυλάκιο του κράτους είχε ήδη μεταφερθεί στην τσάντα και τίποτα δεν είχε γίνει. Μέχρι αυτή την ώρα όλη σχεδόν η πόλη παρακολουθούσε τη σκηνή αυτή, αλλά δεν ακουγόταν ο παραμικρός θόρυβος.

Όλοι έμοιαζαν υπνωτισμένοι από όσα συνέβαιναν. Τέλος, όταν βγήκε το πρώτο άστρο, ο άρχοντας γονάτισε μπροστά στο ζητιάνο και παραδέχτηκε την ήττα του.

«Ήρθα εδώ για να προσπαθήσω να πείσω τους άλλους ότι είμαι γενναιόδωρος και κατέληξα να πειστώ για το ότι δεν έχω καθόλου ισχύ. Ζητώ συγνώμη για την υπεροψία μου, αλλά σου ζητώ επίσης να με ευλογήσεις γιατί είσαι άγιος άνθρωπος, ικανός για θαύματα».

Ο ζητιάνος έβαλε τα χέρια του στο κεφάλι του γονατισμένου και τον ευλόγησε.

« Αρκεί ένας κόκκος αγάπης για να γεμίσει η καρδιά.
Ωστόσο, ούτε όλα τα πλούτη στον κόσμο δεν μπορούν να γεμίσουν με χαρά
μια καρδιά που πεινάει για αγάπη».

Ο αυτοκράτορας σηκώθηκε και, πριν επιστρέψει στο παλάτι, ρώτησε τον ζητιάνο: «Αυτό είναι το μυστικό της τσάντας σου;»

«Όχι.

Η τσάντα μου είναι φτιαγμένη από την ανθρώπινη επιθυμία.
Όσα κι αν έχει, πάντα θέλει να έχει και άλλα
και γι’ αυτό παραμένει άδεια».

mpella
03-10-2011, 07:40 AM
« Αρκεί ένας κόκκος αγάπης για να γεμίσει η καρδιά.
Ωστόσο, ούτε όλα τα πλούτη στον κόσμο δεν μπορούν να γεμίσουν με χαρά
μια καρδιά που πεινάει για αγάπη».

korifaia ataka.

den einai vevaia sto siginitiko plaisio twn arxikwn istoriwn alla kai aytes perierxoyn ta minimata toys.
gj tzitzifioge :d

MasteR[KM]
04-10-2011, 03:54 PM
Gia kapoion aneksigito logo den mporw na brw to nohma autou tou post kai allwn paraplhsiwn, h mallon oxi tou post, ths istorias to post exei mia ousia kai ena skopo, ta mesa tou omws...? den katalabainw :(

KoNaMiGr
04-10-2011, 04:38 PM
;672731']Gia kapoion aneksigito logo den mporw na brw to nohma autou tou post kai allwn paraplhsiwn, h mallon oxi tou post, ths istorias to post exei mia ousia kai ena skopo, ta mesa tou omws...? den katalabainw :(

Ε τωρα τι θες απαντηση?Βασικη προυποθεση ειναι να εχεις IQ μεγαλυτερο απο πατατας!Λογικο να μην καταλαβαινεις bro!Και μην μου την μπεις κανω Log out δεν εχω χρονο!

MasteR[KM]
04-10-2011, 06:23 PM
hahahahaha kai meta lene ton birk troll hahaha

mpella
05-10-2011, 07:22 AM
Ε τωρα τι θες απαντηση?Βασικη προυποθεση ειναι να εχεις IQ μεγαλυτερο απο πατατας!Λογικο να μην καταλαβαινεις bro!Και μην μου την μπεις κανω Log out δεν εχω χρονο!

iq megalitero tis patatas leei.xaxaxaxaxaxaxa
a re konamara xaxaxaxax

KoNaMiGr
05-10-2011, 11:13 AM
;672830']hahahahaha kai meta lene ton birk troll hahaha


Star]Maestros
Location
Spiti sou


Παλιοσατανα της ντουλαπας μου!Σκορε ε σκορε!

MasteR[KM]
06-10-2011, 07:56 AM
Re kathysterhmene, ystera apo toses fores p exeis diabasei tis parakatw seires,


StaR[MaestroS has just pawned KoNaMi(GR)'s head for 245 gold !
StaR[MaestroS is BEYOND GODLIKE!!! SOMEBODY KILL HIM!!
StaR[MaestroS is on a Rampage!
Akoma den emathes oti to onoma mou einai me [ kai oxi me ] ? palio teneke, kai nai Location spiti sou, aporw auto to eixa grapsei to 2009 otan ekana to account alla eisai o prwtos p to sxoliazei xD

mpella
06-10-2011, 08:12 AM
;674119']Re kathysterhmene, ystera apo toses fores p exeis diabasei tis parakatw seires,


StaR[MaestroS has just pawned KoNaMi(GR)'s head for 245 gold !
StaR[MaestroS is BEYOND GODLIKE!!! SOMEBODY KILL HIM!!
StaR[MaestroS is on a Rampage!
Akoma den emathes oti to onoma mou einai me [ kai oxi me ] ? palio teneke, kai nai Location spiti sou, aporw auto to eixa grapsei to 2009 otan ekana to account alla eisai o prwtos p to sxoliazei xD

star giati maloneis me ton konami?