Page 6 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 101 to 120 of 126

Thread: Eurovision

  1. #101
    Rank: Aristocrat
    • Join Date: Jun 2012
    • Posts: 1,037

    Default

    Quote Originally Posted by K[a]ne View Post
    Σε αυτό συμφωνούμε. Αυτό δε σημαίνει πως δεν έχει το δικαίωμα να βγει όπως γουστάρει από τη στιγμή που δε προσβάλλει κανέναν.
    οπως και εμεις που το 'κραξαμε' εδω εχουμε καθε δικαιωμα να το κανουμε αλλο που ξεφυγε η κουβεντα και ο καθενας το παιζει φωστηρας και λεει τα δικα του.(no trolling).
    Last edited by Momergil; 13-05-2014 at 08:10 PM.

  2. #102

    Default

    Quote Originally Posted by EbToxX View Post
    P.s Σήμερα είναι οι γκέι αύριο θα είναι οι (πως λέγονται αυτοί που πάνε με ζώα Μήπως να αρχίσουμε να τους αποδεχόμαστε όλους σιγά σιγα; Και μετά ας αρχίσουμε να διασταυρώνουμε ανθρώπους με χιμπατζήδες έτσι just 4 the lols.
    Δεν ειναι just 4 the lols ειναι μια αληθεια.Αυριο θα μας πει ο κ[α]νε και ο καθε κ[α]νε αυτος γουσταρει τα ζωα εσυ τι θεμα εχεις σου χαλαει την αισθητικη;

  3. #103
    Rank: Head Peon
    • Join Date: Oct 2009
    • Posts: 3,273

    Default

    Quote Originally Posted by Momergil View Post
    οπως και εμεις που το 'κραξαμε' εδω εχουμε καθε δικαιωμα να το κανουμε αλλο που ξεφυγε η κουβεντα και ο καθενας το παιζει φωστηρας και λεει τα δικα του.(no trolling).
    Άλλο να τον κράζεις επειδή δε σου άρεσε (που κι εγώ το κάνω στη τελική) κι άλλο να κράζεις αυτό που είναι και να καταδικάζεις τους ομοίους του λες και είναι υπάνθρωποι.

    Quote Originally Posted by Solistas View Post
    Δεν ειναι just 4 the lols ειναι μια αληθεια.Αυριο θα μας πει ο κ[α]νε και ο καθε κ[α]νε αυτος γουσταρει τα ζωα εσυ τι θεμα εχεις σου χαλαει την αισθητικη;
    Άστα να πάνε ρε φίλε! Σε λίγο καιρό θα μας πουνε ότι οι μαύροι μπορούν να κυκλοφορούν στους ίδιους δρόμους με τους λευκούς και ότι οι Εβραίοι θα ζουν εκτός των στρατοπέδων! Και το χειρότερο το άκουσες; Οι γυναίκες λένε θα έχουν ίσα δικαιώματα με τους άντρες! Μιλάμε έχουμε ξεφύγει τελείως! Νέα τάξη πραγμάτων!

    Quote της χρονιάς 2013:
    ( Click to show/hide )

    (Σε admin abuse report για "άκυρο ban για mh".)
    Quote Originally Posted by pondering View Post
    Pantws fyi to mh htan kleisto apo thn stigmh pou to eides kai meta. To exw mono kai mono otan eimai apolyta sigouros oti kapoios paizei me mh kai mono tote to anoigw opote min dikaiologeis ton eauto sou oti exases logw autou. Ta leme se kapoio allo game pou tha xaseis apo mena.


  4. #104
    Rank: Board General
    • Join Date: Nov 2011
    • Posts: 1,517

    Default

    Μιας και απαντησε στα περισσοτερα ο k[a]ne θα πω κατι γενικα
    @dustin.go
    Οι ορμονες που λες παραγονται φυσιολογικα, δηλαδη με τη γεννα αλλα και ψυχολογικα. Ξερεις ποσες μανες κατεβαζουν γαλα και αλλα τετοια μονο επειδη βρισκονται κοντα σε παιδια ενω δεν εχουν γεννησει οι ιδιες?
    Ξερεις τι ποσοστο αντρων περναει και ο ιδιος τη φαση της κυησης μαζι με τη γυναικα του? Επηρεαζεται ψυχολογικα και δημιουργει τα "συμπτωματα" στον εαυτο του. Νομιζει οτι εχει ζαλαδες,εμετους,μεγαλωνει το στηθος του και τετοια. Οποτε γιατι μου μιλας για αυτο.
    Επισης σου ζητησα να ψαξεις γιατι ειναι βλακεια το σχολιο σου για την ελευθερια. Απο οτι φαινεται δεν το εκανες.
    @ebtox
    Και εμενα μπορει να μου προκαλεσει αηδια κατι που θα κανεις εσυ αυριο η το αντριστροφο. Αυτο σημαινει οτι μπορεις να με βριζεις η οτιδηποτε αλλο? Ειναι η 3η φορα που στο λεω, ο ρατσισμος που ασκεις με τον τροπο αυτο ειναι ιδιος με τον φυλετικο ρατσισμο.

    @momergil
    Οχι δεν θα ημουν ανετος εαν ο γιος μου , μου ελεγε οτι ειναι Gay. Αντιθετως θα στεναχωριομουν πολυ αλλα τι θα μπορουσα να κανω? Να τον χτυπησω? Θα τον αλλαζε αυτο? Να τον διωξω απο το σπιτι, μηπως αυτο θα τον αλλαζε? Οχι. Το μονο που θα καταφερνα ειναι να χασω το παιδι μου και οποιος ειναι γονιος λεει οτι ειναι οτι χειροτερο μπορει να του συμβει (εαν αγαπαει το παιδι του) Οποτε θα το βουλωνα, θα κρατουσα τη στεναχωρια μου και θα τον στηριζα γιατι εαν εβλεπα οτι ο γιος/κορη μου ειναι χαρουμενος τοτε θα ημουν και εγω.
    Γονιος που θα εδιωχνε απο το σπιτι το παιδι του για αυτο τον λογο, δεν ειναι γονιος. Σημαινει οτι δεν το αγαπαει και οτι νοιαζεται τι θα του πει ο γειτονας στο καφενειο το βραδυ.

    Παντως οταν οι Λουδοβικοι βαφονταν και φορουσαν περουκα δεν ειχε καποιος προβλημα. Δεν μπορω να καταλαβω τι μας ενοχλει τωρα.

  5. #105

    Default

    Quote Originally Posted by K[a]ne View Post
    Άστα να πάνε ρε φίλε! Σε λίγο καιρό θα μας πουνε ότι οι μαύροι μπορούν να κυκλοφορούν στους ίδιους δρόμους με τους λευκούς και ότι οι Εβραίοι θα ζουν εκτός των στρατοπέδων! Και το χειρότερο το άκουσες; Οι γυναίκες λένε θα έχουν ίσα δικαιώματα με τους άντρες! Μιλάμε έχουμε ξεφύγει τελείως! Νέα τάξη πραγμάτων!
    οποτε εγω ειμαι ο ρατσιστης οχι εσυ που βαζεισ τους μαυρους και τις γυναικες στο ιδιο κυκλο με τις πουσταρες και τους κτηνοβατες?

  6. #106
    Rank: Board General
    • Join Date: Nov 2011
    • Posts: 1,517

    Default

    Quote Originally Posted by Solistas View Post
    οποτε εγω ειμαι ο ρατσιστης οχι εσυ που βαζεισ τους μαυρους και τις γυναικες στο ιδιο κυκλο με τις πουσταρες και τους κτηνοβατες?
    Οι κτηνοβατες προκαλουν κακο σε καποιον , οι ομοφυλοι σε ποιον???????

  7. #107
    Rank: Regular
    • Join Date: Apr 2011
    • Posts: 89

    Default

    Quote Originally Posted by K[a]ne View Post
    Παρόλα αυτά έβγαλες συμπέρασμα ότι είναι λάθος; nice!
    και εσυ σωστη !

    Quote Originally Posted by K[a]ne View Post
    Μου επιτρέπεις να διαφωνώ. Πιστεύω ότι πολλά από τα προβλήματα της σημερινής κοινωνίας ξεκινάνε από τον τρόπο που μας μεγάλωσαν οι γονείς μας.
    Βεβαια η οικογενεια εχει συμβαλει στα προβληματα της σημερινης κοινωνιας. Η οικογενεια ειναι ενα σχολειο , οπως σχολεια με την ευρύτερη έννοια ειναι τα πλακατ , η αφισες . οι εκπομπες της τηλεορασης και αυτο που θελουν προωθησουν στον κοσμακι, μεσο ολων των παραπανω.

    Quote Originally Posted by K[a]ne View Post
    Περισσότερες απ΄όσες θα ήθελα. Εσύ πόσα παιδιά ομοφυλόφιλων γονιών ξέρεις που έχουν προβλήματα προσωπικότητας;
    Δυστυχως ή ευτυχως εχω γνωρισει αρκετους και ολοι εχουν θεματα. Μην ξεχναμε οτι στην Ελλαδα το θεμα της ομοφυλοφιλίας ειναι hardcore και το μονο σιγουρο ειναι ολοι τους εχουν προβληματα, εγω τουλαχιστο αυτο εχω διαπιστωσει.

    Quote Originally Posted by K[a]ne View Post
    Είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι οι ορμόνες της μητέρας προσφέρουν στο παιδί; Πολύ θα ήθελα να δω αυτή την επιστημονική έρευνα. Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι 1/5 γυναίκες πάσχουν από επιλόχειο κατάθλιψη μετά τη γέννα λόγω ορμονικών διαταραχών.
    Tα περισσοτερα προβληματα ψυχολογικα και μη που αντιμετωπιζουν οι λεχωνες ειναι λογο του μεγαλου της ηλικιας τους. Η καταλληλη ηλικια σε μια γυναικα να γεννησει ειναι κοντα στα 18. Ενα παραδειγμα πανω σε αυτη την περιπτωση εινα το βαρος του βρεφους. Στατιστικα, σε αλλες εποχες που γυναικες γεννουσαν οντας νεοτερες τα παιδια ειχαν μεγαλο βαρος που εχει συνδεθει με την υγεια του παιδιου αλλα και στην μετεπειτα ενηλικη ζωη του. Σημερα ο μεσος ορος στις περισσοτερες Ευρωπαικες χωρες ειναι τα 30 ετη. Οσο αφορα την μελετη γιατι δεν το ψαχνεις ? Μεχρι και το wiki υπαρχει αναφορα.

    Quote Originally Posted by K[a]ne View Post
    Από τα παραδείγματα που γνωρίζω.
    Μαλιστα.

    Quote Originally Posted by K[a]ne View Post
    1) Οι παιδόφιλοι είναι παράνομοι γιατί υπάρχουν επιστημονικές έρευνες που δείχνουν τα τραύματα που προκαλούνται στα παιδιά και που τα επηρρεάζουν για μια ζωή. Δεν υπάρχει καμία τέτοια ένδειξη για τους ομοφυλόφιλους και ούτε πιστεύω θα υπάρξει ποτέ μιας και τους θεωρώ απόλυτα ικανούς να μεγαλώσουν υγιή, φυσιολογικά, ετεροφυλόφιλα παιδιά.

    2) Άρα ούτε και πολλοί ετεροφυλόφιλοι γονείς θα έπρεπε να κάνουν παιδιά αν ο σκοπός είναι να τους γηροκομήσουν (πράγμα που το βρίσκω αστείο μιας και τα παιδιά απαιτούν πάρα πολύ κόπο για να τα μεγαλώσεις και να φτάσουν να σε γηροκομήσουν - δε συμφέρει καθόλου!). Δε βλέπω που διαφέρουν οι gay
    1) Συμφωνω, παραυτα ενα παιδι το πιο πιθανο ειναι να μπερδευτει. Απο την προσωπικη μας πειρα φανταζομαι οτι ολοι μας ειχαμε προτυπα τους γονεις μας. Τους θαυμαζαμε και ειχαμε την πεποιθηση οτι καθε τους ενεργεια ηταν απολυτα σωστη.
    Μετα απο χρονια αρχιζουμε να αντιλαμβανομαστε οτι δεν ειναι ετσι, τουλαχιστο οχι στα παντα. Σιγουρα παντως ειχαμε διαμορφωθει ως ενα βαθμο ως τοτε.


    2) Η αποκτηση απογονων αποτελει ενα ένστικτο οχι μονο στο ανθρωπινο γενος αλλα και σε ολο το βιολογικο κοσμο. Ο κοπος ειναι αναγκαίος για να ολοκληρωθούμε. Οι gay διαφερουν ως προς τα ετερόφυλα ζευγαρια στο οτι δεν μπορουν να τεκνοποιησουν απο μονοι τους. Ειναι λογικο και κατανοητο ενα ζευγαρι που δεν εχει παιδια, να θελει να αποκτησει μεσο υιοθεσιας γιατι ετσι θα ολοκληρωθει. Σε συζητηση που ειχα σε gay παρεα αναφερθηκε το παραπανω, οτι ο μονος τροπος ενα 2 gay να γηροκομηθουν και να εξασφαλισουν καποια βοηθεια στα γηρατεια τους ειναι η υιοθεσία.
    Εμενα μου κακοφανηκε και δεν θα το δικαιολογησω επειδη μπορεις να το σκεφτουν και μερικα ετεροφυλα ζευγαρια.


    ------------


    Ενα παραδειγμα που μπορουμε παντως να οραματιστουμε οι περισσοτεροι εδω μεσα (καθως ειμαστε αντρες) ειναι να αναλογιστουμε για μια στιγμη πως θα ηταν η ζωη μας σαν παιδια αν μας μεγαλωναν 2 αντρες οι οποιοι ειχαν ερωτικη σχεση μεταξυ τους. Ισως το ποσο μπερδεμενοι θα ειμασταν και τις εικονες που θα δεχομασταν ως φυσιολογικες. Ψυχολογικα ενα αγορακι (οπως φανταζομαι και ενα κοριτσακι) δενεται με την μητερα του και δημιουργει σχεσεις μαζι της, απο οιδιπόδειες ως εξαρτησης. Στην εξισωση αυτη δε απουσιαζει και φυσικα ο δεσμος με τον πατερα.
    Συνηθως ενας μονος του ανθρωπος (ασχετος φυλου) δεν μπορει να υιοθετησει καποιο παιδι, δεν θα περασει απο την επιτροπη που ελεγχει τα θεματα της υιοθεσιας. Ενα ετεροφυλο ζευγαρι εχει ομως ολες τις πιθανοτητες μαζι του, καθως μπορει να προσφερει στο παιδι καθε ειδους σχεση που χρειαζεται για να μεγαλωσει, σωστα.
    Ετσι, πιστευω οτι 2 αντρες δεν μπορουν να καλυψουν ολες τις συναισθηματικες αναγκες ενος παιδιου.
    Μαλιστα, υπαρχουν αρθρα τα οποιο αναφερουν παρα πολλα μειονεκτηματα ως προς το θεμα. Ενα που εχω συγκρατησει σε καποιο αρθρο που ειχα διαβασει πριν κανα χρονο , ηταν οτι τα παιδια που μεγαλωνουν κατω απο την στεγη ομοφυλόφιλων, εχουν μεγαλη πιθανοτητα να γινουν και αυτα ομοφυλόφιλα. Γραμμενο απο την Dr. Trayce L. Hansen (οποιος θελει το ψαχνει).

  8. #108
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Jun 2012
    • Posts: 859

    Default

    Όσοι λένε ότι είναι αφύσικο γιατί δεν έχει να κάνει με την αναπαραγωγή, εξίσου αφύσικος είναι και ο στοματικός/πρωκτικός έρωτας και ο αυνανισμός.Και φυσικά δεν θα εξισώσω την ομοφυλοφιλία με την κτηνοβασία, αν κάποιος επέλεξε ή επέλεξε η φύση για αυτόν να ερωτευτεί άτομο του ίδιου φύλου ΔΙΚΑΙΩΜΑ του. Όσο για τα gay prides που αναφέρθηκαν,γίνονται για πολύ συγκεκριμένο σκοπό. ΑΝ κάποιος είναι gay,ζει μια ζωή με χλευασμό και τραμπουκισμό,δεν έχει απογόνους και δεν δουλεύει-δεν παίρνει σύνταξη,δεν πρέπει να διασφαλιστεί; Δηλαδή ένας straight αφήνει την περιουσία στα παιδιά/σύζυγο του,ένας gay δεν μπορεί να εξασφαλίσει μια άνετη ζωή για αυτόν που αγαπάει και πιθανότατα είναι ο μόνο που θα τον προσέξει; Με αυτή τη λογική γίνονται γάμοι ομοφυλοφίλων, όχι από απωθημένα να ντυθούν νύφες/γαμπροί.Εκτός αν πιστεύετε ότι δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τα ίδια δικαιώματα,εκεί πάω πάσο και δεν έχει νόημα να πω τίποτα άλλο.
    Ένας σκληρός καριόλης

  9. #109
    Rank: Board General
    • Join Date: Nov 2011
    • Posts: 1,517

    Default

    Quote Originally Posted by dustin.go View Post
    Γραμμενο απο την Dr. Trayce L. Hansen (οποιος θελει το ψαχνει).
    Καλη φαση. Ωραια αρθρα εχει. Αχαχαχαχα. Παρε τις απαντησεις πανω σε αυτα που λεει απο καποιον που εχει κ λιγη αναγνωριση λογω δουλειας και οχι λογω ρατσιστικων αρθρων.

    First, mother-love and father-love–though equally important–are qualitatively different and produce distinct parent-child attachments.
    Specifically, it's the combination of the unconditional-leaning love of a mother and the conditional-leaning love of a father that's essential to a child's development. Either of these forms of love without the other can be problematic. What a child needs is the complementary balance the two types of parental love and attachment provide.
    Secondly, children progress through predictable developmental stages.
    Some stages require more from a mother, while others require more from a father. For example, during infancy, babies of both sexes tend to do better in the care of their mother. Mothers are more attuned to the subtle needs of their infants and thus are more appropriately responsive. Fathers are generally needed later when they play a restraining role in the lives of their children. They restrain sons from acting out antisocially and daughters from acting out sexually. When there's no father to perform this function, a boy is more likely to become delinquent and incarcerated and a girl is more likely to become promiscuous and pregnant.

    Third, boys and girls need an opposite-sexed parent to help them moderate their own gender-linked inclinations.
    As example, boys generally embrace reason over emotion, rules over relationships, risk-taking over caution, and standards over compassion, while girls generally embrace the reverse. An opposite-sexed parent helps a child keep his or her own natural proclivities in check by teaching–verbally and nonverbally–the worth of the opposing tendencies.

    Fourth, same-sex marriage will increase sexual confusion and sexual experimentation by implying all choices are equally acceptable and desirable.
    So, even children from traditional homes–influenced by the all-sexual-options-are-equal message–will grow up thinking it doesn't matter whom one relates to sexually or marries. Holding such a belief will lead some–if not many–impressionable young people to consider sexual and marital arrangements they never would have contemplated previously. And children from homosexual families, who are already more likely to experiment sexually, would do so to a greater extent, because not only was non-traditional sexuality role-modeled by their parents, it was also approved by their society.

    Human sexuality is pliant.
    Consider ancient Greece or Rome–among other early civilizations–where male homosexuality and bisexuality were nearly ubiquitous. This was not so because most of those men were born with a “gay gene,” rather it was because homosexuality was condoned by those societies. That which a society sanctions, it gets more of.

    And fifth, if society permits same-sex marriage, it also will have to allow other types of marriage.
    If prohibiting same-sex marriage is discriminatory, then disallowing polygamous marriage, polyamorous marriage, or any marital grouping will also be deemed discriminatory. The emotional and psychological ramifications of these assorted arrangements on children would be disastrous. And what happens to the children of these alternative marriages if the union dissolves and each parent then “remarries”? Those children could end up with four fathers, or two fathers and four mothers, or, you fill in the blank.

    Oι θεσεις της "Dr" Τrayce σε QUOTE, oι απαντησεις απο κατω.

  10. #110
    Rank: Head Peon
    • Join Date: Oct 2009
    • Posts: 3,273

    Default

    Quote Originally Posted by Solistas View Post
    οποτε εγω ειμαι ο ρατσιστης οχι εσυ που βαζεισ τους μαυρους και τις γυναικες στο ιδιο κυκλο με τις πουσταρες
    I rest my case.

    Quote Originally Posted by dustin.go View Post
    Βεβαια η οικογενεια εχει συμβαλει στα προβληματα της σημερινης κοινωνιας. Η οικογενεια ειναι ενα σχολειο , οπως σχολεια με την ευρύτερη έννοια ειναι τα πλακατ , η αφισες . οι εκπομπες της τηλεορασης και αυτο που θελουν προωθησουν στον κοσμακι, μεσο ολων των παραπανω.
    Εννοείς με τον ίδιο τρόπο που τα βιντεοπαιχνίδια και η metal προωθούν τι βία και το σατανισμό στα παιδιά;

    Quote Originally Posted by dustin.go View Post
    Δυστυχως ή ευτυχως εχω γνωρισει αρκετους και ολοι εχουν θεματα. Μην ξεχναμε οτι στην Ελλαδα το θεμα της ομοφυλοφιλίας ειναι hardcore και το μονο σιγουρο ειναι ολοι τους εχουν προβληματα, εγω τουλαχιστο αυτο εχω διαπιστωσει.
    Έχεις γνωρίσει αρκετά παιδιά ομοφυλοφίλων και μάλιστα στην Ελλάδα (που επίσημα για την ώρα δεν προβλέπεται καν υιοθεσία από ομοφυλόφιλους); Ενδιαφέρον...

    Quote Originally Posted by dustin.go View Post
    Tα περισσοτερα προβληματα ψυχολογικα και μη που αντιμετωπιζουν οι λεχωνες ειναι λογο του μεγαλου της ηλικιας τους.
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2465548/
    Young maternal age was associated with greater risk of antenatal and postpartum depressive symptoms, largely attributable to the prevalence of financial hardship, unwanted pregnancy, and lack of a partner.
    Quote Originally Posted by dustin.go View Post
    1) Συμφωνω, παραυτα ενα παιδι το πιο πιθανο ειναι να μπερδευτει.
    Αυτό που λες είναι υποκειμενική κρίση και όχι κάτι που γίνεται στη πράξη.
    Μη ξεχνάς ότι τα περισσότερα ομοφυλόφιλα παιδιά έχουν ετεροφυλόφιλους γονείς, άρα κάτι δεν πάει καλά με όλο το συσχετισμό που κάνεις.

    Quote Originally Posted by dustin.go View Post
    Εμενα μου κακοφανηκε και δεν θα το δικαιολογησω επειδη μπορεις να το σκεφτουν και μερικα ετεροφυλα ζευγαρια.
    Χαίρομαι που παραδέχεσαι ότι κρίνεις με δυο σταθμά.

    Quote Originally Posted by dustin.go View Post
    Ενα παραδειγμα που μπορουμε παντως να οραματιστουμε οι περισσοτεροι εδω μεσα (καθως ειμαστε αντρες) ειναι να αναλογιστουμε για μια στιγμη πως θα ηταν η ζωη μας σαν παιδια αν μας μεγαλωναν 2 αντρες οι οποιοι ειχαν ερωτικη σχεση μεταξυ τους. Ισως το ποσο μπερδεμενοι θα ειμασταν και τις εικονες που θα δεχομασταν ως φυσιολογικες. Ψυχολογικα ενα αγορακι (οπως φανταζομαι και ενα κοριτσακι) δενεται με την μητερα του και δημιουργει σχεσεις μαζι της, απο οιδιπόδειες ως εξαρτησης. Στην εξισωση αυτη δε απουσιαζει και φυσικα ο δεσμος με τον πατερα.
    Ευτυχώς δόξα τω Θεώ η επιστήμη δεν λειτουργεί με τη φαντασία.


    Quote Originally Posted by dustin.go View Post
    Συνηθως ενας μονος του ανθρωπος (ασχετος φυλου) δεν μπορει να υιοθετησει καποιο παιδι, δεν θα περασει απο την επιτροπη που ελεγχει τα θεματα της υιοθεσιας. Ενα ετεροφυλο ζευγαρι εχει ομως ολες τις πιθανοτητες μαζι του, καθως μπορει να προσφερει στο παιδι καθε ειδους σχεση που χρειαζεται για να μεγαλωσει, σωστα.
    Ετσι, πιστευω οτι 2 αντρες δεν μπορουν να καλυψουν ολες τις συναισθηματικες αναγκες ενος παιδιου.
    Μαλιστα, υπαρχουν αρθρα τα οποιο αναφερουν παρα πολλα μειονεκτηματα ως προς το θεμα. Ενα που εχω συγκρατησει σε καποιο αρθρο που ειχα διαβασει πριν κανα χρονο , ηταν οτι τα παιδια που μεγαλωνουν κατω απο την στεγη ομοφυλόφιλων, εχουν μεγαλη πιθανοτητα να γινουν και αυτα ομοφυλόφιλα. Γραμμενο απο την Dr. Trayce L. Hansen (οποιος θελει το ψαχνει).
    Κι όποιος θέλει ψάχνει και τα άρθρα και τις αντίστοιχες επιστημονικές έρευνες που προτείνουν τα ακριβώς αντίθετα.
    πχ
    http://www.livescience.com/6073-chil...dies-show.html
    http://www.huffingtonpost.com/2012/0...n_1208659.html
    https://www.childwelfare.gov/adoptio...types/lgbt.cfm
    http://www.spring.org.uk/2014/02/sam...view-finds.php
    http://www.nytimes.com/2014/02/23/us...ourt.html?_r=0

    Εγώ πιστεύω ότι ένα ομοφυλόφιλο ζευγάρι είναι σε θέση να παρέχει την αγάπη και τη στήριξη που χρειάζεται ένα παιδί και ότι ο διαχωρισμός των φύλων στους γονείς μετά τη γέννηση του παιδιού είναι κοινωνικός και όχι από τη φύση. Όπως μεγαλώνουν ομοφυλόφιλα παιδιά σε ετεροφυλόφιλες οικογένειες έτσι μπορεί να γίνει και το αντίθετο. Δεν έχει υπάρξει καμία ένδειξη (ή τουλάχιστον δεν έχω δει εγώ, θα με ενδιέφερε να δω τη σχετική έρευνα και υπό ποιες συνθήκες έγινε) ότι η ανάπτυξη της σεξουαλικότητας ενός παιδιού συσχετίζεται με τη σεξουαλικότητα των γονέων. Το κατά πόσο μια ομοφυλόφιλη οικογένεια θα είναι προβληματική ή όχι δεν έχει να κάνει με την ομοφυλοφιλία κατ'εμέ.

    Quote της χρονιάς 2013:
    ( Click to show/hide )

    (Σε admin abuse report για "άκυρο ban για mh".)
    Quote Originally Posted by pondering View Post
    Pantws fyi to mh htan kleisto apo thn stigmh pou to eides kai meta. To exw mono kai mono otan eimai apolyta sigouros oti kapoios paizei me mh kai mono tote to anoigw opote min dikaiologeis ton eauto sou oti exases logw autou. Ta leme se kapoio allo game pou tha xaseis apo mena.


  11. #111
    Rank: Regular
    • Join Date: Apr 2011
    • Posts: 89

    Default

    Quote Originally Posted by leav View Post
    Καλη φαση. Ωραια αρθρα εχει. Αχαχαχαχα. Παρε τις απαντησεις πανω σε αυτα που λεει απο καποιον που εχει κ λιγη αναγνωριση λογω δουλειας και οχι λογω ρατσιστικων αρθρων.
    Hρεμησε... Δεν επιασες το γαιδαρο απο τα @@.
    Ενα απλο αρθρο ειναι. Εγω προσπαθω οταν διαβαζω κατι να κραταω οτι θεωρω λογικο συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια και δεν αποδεχομαι οτι γραφει ο καθενας. Παραυτα πιστευω οτι ενα παιδι μπορει να μπερδευτει και να επηρεαστει απο ομοφυλόφιλους που εχουν υιοθετήσει ενα παιδι.

    Εσυ απο οτι καταλαβαινω διαφωνεις. Αν μετα απο χρονια δε μπορεις να μεγαλωσεις το παιδι σου, τοτε να το δωσεις σε ομοφυλόφιλους. Αν συμβει σε μενα θα προσπαθησω να του παρεχω την δυνατοτητα να μεγαλωσει και να εχει τα προτυπα που υπαρχουν μεσα σε μια σχεση ετεροφύλων.

  12. #112
    Rank: Board General
    • Join Date: Nov 2011
    • Posts: 1,517

    Default

    Quote Originally Posted by dustin.go View Post
    Hρεμησε... Δεν επιασες το γαιδαρο απο τα @@.
    Ενα απλο αρθρο ειναι. Εγω προσπαθω οταν διαβαζω κατι να κραταω οτι θεωρω λογικο συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια και δεν αποδεχομαι οτι γραφει ο καθενας. Παραυτα πιστευω οτι ενα παιδι μπορει να μπερδευτει και να επηρεαστει απο ομοφυλόφιλους που εχουν υιοθετήσει ενα παιδι.

    Εσυ απο οτι καταλαβαινω διαφωνεις. Αν μετα απο χρονια δε μπορεις να μεγαλωσεις το παιδι σου, τοτε να το δωσεις σε ομοφυλόφιλους. Αν συμβει σε μενα θα προσπαθησω να του παρεχω την δυνατοτητα να μεγαλωσει και να εχει τα προτυπα που υπαρχουν μεσα σε μια σχεση ετεροφύλων.
    Γελαω γιατι βρηκες καποιον στο ιντερνετ και χωρις να ψαξεις τιποτα αλλο το ποσταρεις.
    Οκ και εσυ ασε τα παιδια στο ορφανοτροφειο και σε τριτοκοσμικες χωρες να πεθαινουν ενω υπαρχουν οικογονειες που θα εδιναν τα παντα για να τα μεγαλωσουν.
    Παντως ωραια ιδεα εχεις για το τι ειναι "προτυπο". Δεν σε ειδα ομως να θιγεσαι οταν η Παπαριζου και η καθε Παπαριζου πετουσε τις βυζαρες στη Eurovision και τα μικρα κοριτσακια το εβλεπαν.

  13. #113
    Rank: Devotee
    • Join Date: Feb 2010
    • Posts: 254

    Default

    Quote Originally Posted by dustin.go View Post
    Hρεμησε... Δεν επιασες το γαιδαρο απο τα @@.
    Ενα απλο αρθρο ειναι. Εγω προσπαθω οταν διαβαζω κατι να κραταω οτι θεωρω λογικο συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια και δεν αποδεχομαι οτι γραφει ο καθενας. Παραυτα πιστευω οτι ενα παιδι μπορει να μπερδευτει και να επηρεαστει απο ομοφυλόφιλους που εχουν υιοθετήσει ενα παιδι.

    Εσυ απο οτι καταλαβαινω διαφωνεις. Αν μετα απο χρονια δε μπορεις να μεγαλωσεις το παιδι σου, τοτε να το δωσεις σε ομοφυλόφιλους. Αν συμβει σε μενα θα προσπαθησω να του παρεχω την δυνατοτητα να μεγαλωσει και να εχει τα προτυπα που υπαρχουν μεσα σε μια σχεση ετεροφύλων.
    Σε παλιότερες εποχές λόγω νοημοσύνης, προτύπων, κλειστών κοινωνιών και εξαναγκασμου θα μπορούσε να αποτελέσει πρόβλημα αλλά δεν πιστεύω ότι στον 21ο αιώνα ένα παιδί δεν μπορεί να ξεχωρίσει τα συναισθήματα του,ναι μεν θα το αμφισβητήσει αλλά καταλάβει τι είναι αυτό που του ταιριάζει.
    Last edited by FrOzen_GhOst; 14-05-2014 at 12:04 PM.

  14. #114
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Jun 2012
    • Posts: 859

    Default

    Το λέω με πλήρη επίγνωση-ηρεμία. 1000 φορές να μου πει το παιδί μου ότι είναι gay παρά φασίστας(κάθε είδους)
    Ένας σκληρός καριόλης

  15. #115
    Rank: Forum Addict
    • Join Date: Jan 2011
    • Posts: 579

    Default

    Quote Originally Posted by FrOzen_GhOst View Post
    Σε παλιότερες εποχές λόγω νοημοσύνης, προτύπων, κλειστών κοινωνιών και εξαναγκασμου θα μπορούσε να αποτελέσει πρόβλημα αλλά δεν πιστεύω ότι στον 21ο αιώνα ένα παιδί δεν μπορεί να ξεχωρίσει τα συναισθήματα του,ναι μεν θα το αμφισβητήσει αλλά καταλάβει τι είναι αυτό που του ταιριάζει.
    Ουτε καν αυτό, ο καθένας μας στα παιδικά του χρόνια σαν αγόρι έχει περάσει από την φάση να σκεφτεί (όταν έμαθε για τους gay τι πραγματικά συμβαίνει με αυτούς) ρε λες να είμαι και εγώ; Και όταν σκέφτηκε μια πούτσα να μπαίνει στον κώλο του από την μια και από την άλλη τον τσουπωτό και στρογγυλό κώλο της μουνάρας συμμαθητριάς του σκέφτηκε καλύτερα να τον κόψω και να τον πετάξω στα σκυλιά παρά να γίνω gay. Οπότε όποιος θεωρεί ότι αυτό είναι επιλογή (το να είσαι gay) είναι μαλάκας simple as fuck.

    Ούτε θα επιρεαστούν τα παιδιά από τους gay τις τηλεόρασης, βλέπεις σαν παιδί κάθε μέρα μουνάρες να παρελαύνουν, βλέπεις super heros, βλέπεις μάτσο αστυνομικούς, στρατιώτες και τον τύπο που κέρδισε στην ευροβίζιον και λες να έτσι θέλω να γίνω; Την ώρα που βλέπεις τους μεγαλύτερους να τον κοιτάνε και να τον περιπαίζουν;

    Originally Posted by dustin.go View Post
    Ενα παραδειγμα που μπορουμε παντως να οραματιστουμε οι περισσοτεροι εδω μεσα (καθως ειμαστε αντρες) ειναι να αναλογιστουμε για μια στιγμη πως θα ηταν η ζωη μας σαν παιδια αν μας μεγαλωναν 2 αντρες οι οποιοι ειχαν ερωτικη σχεση μεταξυ τους. Ισως το ποσο μπερδεμενοι θα ειμασταν και τις εικονες που θα δεχομασταν ως φυσιολογικες. Ψυχολογικα ενα αγορακι (οπως φανταζομαι και ενα κοριτσακι) δενεται με την μητερα του και δημιουργει σχεσεις μαζι της, απο οιδιπόδειες ως εξαρτησης. Στην εξισωση αυτη δε απουσιαζει και φυσικα ο δεσμος με τον πατερα.
    Με την ίδια λογική ένα αγοράκι που η μητέρα του έχει πεθάνει στην γέννα ας πούμε και έχει μεγαλώσει μόνο με τον πατέρα του ο οποίος δεν ξαναπαντρεύτηκε θα έχει επίσης τέτοια θέματα ε;

    Επίσης εσύ δηλαδή θεωρείς ότι ένα παιδάκι που μεγαλώνει σε ένα ίδρυμα δεν έχει επίγνωση του ότι οι θετοί γονείς του που είναι gay και θα το πάρουν και θα το μεγαλώσουν "είναι διαφορετικοί σεξουαλικά"; Θεωρείς ότι θα πει Α ο μπαμπάς 1 γαμιέται με τον μπαμπά 2, οπότε αύριο θα πάω σχολείο και θα πω στον μικρο Γιωργάκι να τα φτιάξουμε; Wtf? Σοβαρευτείτεεεεεεεεεεεεεε ....

    Το να καβλαντίζεις είναι καθαρά ορμονικό είχα φίλο στο λύκειο που φόραγε στρινγκ και φαινότανε μεσα στην τάξη η μπροστινή μας στο μπροστά θρανίο δηλαδή και ο τύπος κάβλωνε μες την τάξη (πολλοί το χουμε πάθει) αυτό δηλαδή ας πούμε ένας gay δεν το παθαίνει επειδή ΕΠΕΛΕΞΕ να είναι gay. Ok... NC way of thinking guys high iQ.
    Last edited by DeadManWalkin; 14-05-2014 at 12:39 PM.
    Κάπου στην Ρούμελη λένε πως είσαι ακόμα, με τον Κωστούλα, τον Μπελή και τον Τζαβέλα.
    Τ'ακούς; Ακόμα σε ζητάει τούτο το χώμα, γι'αυτό σου λέω ανέβαζα στ'άλογο και έλα.

  16. #116
    Rank: Aristocrat
    • Join Date: Jun 2012
    • Posts: 1,037

    Default

    Quote Originally Posted by Rock_N_Troll View Post
    1000 φορές να μου πει το παιδί μου ότι είμαι gay
    hmmm.
    στοιχηματακι εχει?

  17. #117

    Default

    Quote Originally Posted by DeadManWalkin View Post


    Με την ίδια λογική ένα αγοράκι που η μητέρα του έχει πεθάνει στην γέννα ας πούμε και έχει μεγαλώσει μόνο με τον πατέρα του ο οποίος δεν ξαναπαντρεύτηκε θα έχει επίσης τέτοια θέματα ε;

    Επίσης εσύ δηλαδή θεωρείς ότι ένα παιδάκι που μεγαλώνει σε ένα ίδρυμα δεν έχει επίγνωση του ότι οι θετοί γονείς του που είναι gay και θα το πάρουν και θα το μεγαλώσουν "είναι διαφορετικοί σεξουαλικά"; Θεωρείς ότι θα πει Α ο μπαμπάς 1 γαμιέται με τον μπαμπά 2, οπότε αύριο θα πάω σχολείο και θα πω στον μικρο Γιωργάκι να τα φτιάξουμε; Wtf? Σοβαρευτείτεεεεεεεεεεεεεε ....

    Το να καβλαντίζεις είναι καθαρά ορμονικό είχα φίλο στο λύκειο που φόραγε στρινγκ και φαινότανε μεσα στην τάξη η μπροστινή μας στο μπροστά θρανίο δηλαδή και ο τύπος κάβλωνε μες την τάξη (πολλοί το χουμε πάθει) αυτό δηλαδή ας πούμε ένας gay δεν το παθαίνει επειδή ΕΠΕΛΕΞΕ να είναι gay. Ok... NC way of thinking guys high iQ.
    Απαντάς σε λάθος πράγμα.

  18. #118
    Rank: Forum Addict
    • Join Date: Jan 2011
    • Posts: 579

    Default

    Quote Originally Posted by EbToxX View Post
    Απαντάς σε λάθος πράγμα.
    Lol. Σε αυτούς που απαντάω, απαντάω ακριβώς σε αυτά που λένε.

    Αν απαντούσα σε αυτά που έχεις πει εσύ θα έκανα quote κάτι που έχεις πει.
    Κάπου στην Ρούμελη λένε πως είσαι ακόμα, με τον Κωστούλα, τον Μπελή και τον Τζαβέλα.
    Τ'ακούς; Ακόμα σε ζητάει τούτο το χώμα, γι'αυτό σου λέω ανέβαζα στ'άλογο και έλα.

  19. #119
    Rank: Board General
    • Join Date: Jul 2010
    • Posts: 1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Rock_N_Troll View Post
    Το λέω με πλήρη επίγνωση-ηρεμία. 1000 φορές να μου πει το παιδί μου ότι είναι gay παρά φασίστας(κάθε είδους)
    Εννοειται. Και gay να ειναι τι εγινε? Ανθρωπος θα ειναι παλι οχι πιθικος.
    ( Click to show/hide )


    ( Click to show/hide )


    ( Click to show/hide )


    ( Click to show/hide )

  20. #120

    Default

    To oti tis dwsame to prwto 12ari kai mas elege kai i love u...gelaei o kosmos...

Page 6 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •