Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 20 of 93
  1. #1
    Rank: Head Peon
    • Join Date: Oct 2009
    • Posts: 3,273

    Default Weekend Battles - 15/5/2011 - RESULTS


    Weekend Battles - 15/5/2011
    RESULTS

    Με αρκετά τεχνικά προβλήματα έγινε σήμερα το WB.
    Το commentary θα ανέβει σύντομα.

    Οι nioubis, captain)smoker, ezio) έγιναν ban για απουσία.
    Ο Otinanaibans γίνεται ban από τα WB γιατί για πολλοστή φορά γκρίνιαζε και έσπαγε νεύρα πριν καν ξεκινήσει το game. Αρκετά πιστεύω.

    Επιπλέον, εκτός αν βρεθεί λύση αυτή είναι η τελευταία φορά που έκανα live stream. Ο λόγος είναι ότι τουλάχιστον 2 άτομα έπαιζαν με το stream ανοιχτό.

    Map: DotA v6.71b
    Game mode: -cm
    Game length: 1:03:41
    Creator: DA-HB-12
    Observers: K[a]ne, mpella

    Sentinel
    Player [Hero] LVL K/D/A C/D/N APM
    -----------------------------------------------------------------
    n1OtHwOREAL(C) [Nevermore] 20 8/6/6 0/0/0 141
    F[a]me [Rylai] 11 1/16/6 0/0/0 87
    Steve_the_BIG [Warlock] 14 1/12/7 0/0/0 88
    Vanilia [Sven] 14 3/4/7 0/0/0 101
    OtiNanaiBans [Mirana] 13 0/5/5 49/5/6 98

    Scourge
    Player [Hero] LVL K/D/A C/D/N APM
    -----------------------------------------------------------------
    Reactor.(C) [Slark] 20 13/3/11 0/0/0 106
    n0b0dy [Jakiro] 15 3/4/13 0/0/0 97
    NinJaZz [Slardar] 21 12/2/11 0/0/0 118
    MoTiVaTeD [Admiral] 18 9/3/11 0/0/0 89
    tsioumiou- [Ogre] 16 5/3/18 0/0/0 112



    Top: F[a]me Vanilia vs. MoTiVaTeD
    Mid: n1OtHwOREAL Steve_the_BIG OtiNanaiBans vs. NinJaZz
    Bot: vs. Reactor. n0b0dy tsioumiou-


    Winner:
    ( Click to show/hide )
    Scourge


    Commentary:




    Τέλος θα πρέπει να ενημερώσω ότι τα Σ/Κ που μας έρχονται για περίπου 1 μήνα μέχρι μέσα Ιουνίου θα μου είναι πολύ δύσκολο εώς αδύνατον να κάνω live commentary γιατί είτε θα λείπω ταξίδι είτε θα βρίσκομαι σε μέρος που δε θα μπορώ να κάνω commentary.

    Δε ξέρω καν αν θα γίνουν WB. Για να πω την αλήθεια είχα σκοπώ να στήσω κάποιο poll αλλά όταν βλέπω άτομα να ακούνε από το stream την ώρα που παίζουν ή να γκρινιάζουν χωρίς λόγο και να χαλάνε ολονών τη διάθεση απογοητεύομαι και δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα.

    Θα ενημερωθείτε για το μέλλον των WB όταν πάρω κάποια απόφαση.
    Attached Files Attached Files
    Last edited by K[a]ne; 18-05-2011 at 04:24 PM.

    Quote της χρονιάς 2013:
    ( Click to show/hide )

    (Σε admin abuse report για "άκυρο ban για mh".)
    Quote Originally Posted by pondering View Post
    Pantws fyi to mh htan kleisto apo thn stigmh pou to eides kai meta. To exw mono kai mono otan eimai apolyta sigouros oti kapoios paizei me mh kai mono tote to anoigw opote min dikaiologeis ton eauto sou oti exases logw autou. Ta leme se kapoio allo game pou tha xaseis apo mena.


  2. #2

    Default

    Βασικά αυτό με το delay του Stream δεν ισχύει?Γιατί ακόμα και να παρακολουθούν εφόσον δεν έχουν εικόνα αλλά μόνο delayed ήχο πως μπορεί να τους βοηθήσει αυτό?

  3. #3
    Rank: Devotee
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 306

    Default

    Hi fans , akoma ena tromero supp apo mena xD . Perimenw ta sxolia xD
    ( Click to show/hide )

  4. #4

    Default GG Kunkka

    Epai3a kalo kunkka pisteuw to phrame dikaia to game gt apo to allo team epaizan 2-3 atoma enw emeis eixame polu kalh sunergasia kai as mhn eimastan skype gg
    Generationi Alterae

  5. #5
    Rank: Squire
    • Join Date: May 2009
    • Posts: 107

    Default

    Yeah kai ego pistevo oti emis sto scourge peksame oloi poli kala kai xaris stis igetikes kai stratigikes mou ikanotites ala fisika kai sta apsoga picks mou kataferame na paroume to game.
    Last edited by Reactor; 15-05-2011 at 08:36 PM.

  6. #6
    Rank: Board General
    • Join Date: Oct 2009
    • Posts: 2,365

    Default

    Πιστεύω πως η στρατηγική του Slardar solo mid vs SF που ακολούθησε ο Reactor, ήταν αυτή που έκρινε το game ! Πολύ καλός captain και τα picks του και το strategy που ακολούθησε ήταν οι παράγοντες που έκριναν το game.
    IRC (quakenet): #48.dota, #pros.dota


  7. #7
    Rank: Wanderer
    • Join Date: Jun 2010
    • Posts: 48

    Default

    so stronk mirana!!vlepeis enan kunkka melee sto 10 na exei 30 creep vs tripple lane,kai mia mirana sto 40 na exei 50...o warlock sto lane epaize prwth anti gia slow.... pernate dust enw o slark exei prwth kai den 8umamai kan an pirate pote gem...o jakiro epai3e kala sthn arxh alla oso pernouse o kairos xanotan,genikotera oi scourge dei3an anwterothta kai polu kalo pick jakiro apo ton leader

  8. #8
    Rank: Head Peon
    • Join Date: Oct 2009
    • Posts: 3,273

    Default

    Quote Originally Posted by omG.stoGRC View Post
    Βασικά αυτό με το delay του Stream δεν ισχύει?Γιατί ακόμα και να παρακολουθούν εφόσον δεν έχουν εικόνα αλλά μόνο delayed ήχο πως μπορεί να τους βοηθήσει αυτό?
    Στο commentary λεμε πολλά πράγματα όπως creep count, items, θέσεις των lanes, warding και 1002.
    Το delay δεν είναι τόσο μεγάλο. Μερικές φορές είναι κάτω απο 30sec.

    Edit: Έχω σκεφτεί μία λύση αλλά (πιθανώς) θα μειώσει κι άλλο τις συμμετοχές.
    Last edited by K[a]ne; 15-05-2011 at 10:33 PM.

    Quote της χρονιάς 2013:
    ( Click to show/hide )

    (Σε admin abuse report για "άκυρο ban για mh".)
    Quote Originally Posted by pondering View Post
    Pantws fyi to mh htan kleisto apo thn stigmh pou to eides kai meta. To exw mono kai mono otan eimai apolyta sigouros oti kapoios paizei me mh kai mono tote to anoigw opote min dikaiologeis ton eauto sou oti exases logw autou. Ta leme se kapoio allo game pou tha xaseis apo mena.


  9. #9
    Rank: Banned User
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 756

    Default

    Quote Originally Posted by GetLost View Post
    so stronk mirana!!vlepeis enan kunkka melee sto 10 na exei 30 creep vs tripple lane,kai mia mirana sto 40 na exei 50...o warlock sto lane epaize prwth anti gia slow.... pernate dust enw o slark exei prwth kai den 8umamai kan an pirate pote gem...o jakiro epai3e kala sthn arxh alla oso pernouse o kairos xanotan,genikotera oi scourge dei3an anwterothta kai polu kalo pick jakiro apo ton leader
    Ehh...Μήπως για αυτό δε φταίνε τα σόλο αλλά τα triple lane???Λεω μήπως...Και γενικά γκάριζα να πάω εγώ σόλο vs triple αλλά επιμένανε να πάει ο lock ο οποίος έδωσε fb στο 1 και πήρα tp να πάω κάτω να προλάβω τα τελειωμένα,όπου δεν έδωσα κανένα death και προσπάθησα όσο μπορούσα να κρατήσω μέχρι που έσκασε μύτη με dagger ο slardar και πέθανα...Ηρθαν gang απο πάνω και πέσανε και οι 2 χωρίς να φάμε κανέναν...Αν για όλα αυτά φταίει το Miranaki μου που το αγαπάω τότε πάω πάσο..

    Επίσης,είχα σκοπό να γράψω αρκετά μεγάλο κείμενο αλλά θα περιοριστώ μιας και με πρόλαβε ο k[a]ne...Λόγο λοιπόν του ότι εδώ και 1 μήνα τα wb το μόνο που μου προσφέρουν είναι σπάσιμο νεύρων + του ότι η υγεία μου ΔΕΝ μου επιτρέπει να νευριάζω/αγχώνομαι ακόμα και για ένα γαμημένο παιχνίδι,δεν θα ξαναπαίξω WB!! (θα έγραφα ότι δε ξαναπαίζω μέχρι να δώ αξιόλογο παιχνίδι αλλά μιας και ο Πέτρος πήρε την απόφασή του,είναι απόλυτα δεκτή και με βρίσκει θετικό!No prob!)


    Καταρχάς συγχαρητήρια σε αυτούς που παίζανε με ανοιχτό stream...Ξέρουν αυτοί.. (και ποιός μου λέει ότι δε ρίχνατε ματιές στο map..)

    Για ακόμα μία φορά το !resetteam !mkteam καταστρέφει τα πάντα..Οταν πασάδες μου δε διαβάζετε το κωλο thread που λέει 6 η ώρα ή δεν έχετε σκοπό να είστε on στην ώρα σας,ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΤΕ !SIGN?

    Ο υπολογισμός ισοδύναμων teams βάση WB elo είναι πολύ λάθος και σκεφτόμουνα καιρό τώρα τρόπο πρόταση για τη βελτίωση των μόνιμα unbalanced teams που είδαμε και last week..Πλέον παύω να σκέφτομαι γιατί δε με αφορά...Οταν μπαίνει ενας νέος να παίξει wb με 1000 elo και δεν εχει ΙΔΕΑ απο wb/cm ουτε καν μια εμπειρία,και θεωρείτε απο το bot καλύτερος απο αυτόν που έχει παίξει 10 wb και έχει πχ 960 elo λόγο αρνητικού συνολικού σκόρ νίκες/ήττες,τότε αυτομάτος τα η προοπτική του balance team δεν υφίσταται για καμία αιτία.

    Στα του game τώρα...

    Προσπερνάω το ότι δεν υπήρχε skype συνεπώς δεν υπήρχε συνενόηση..

    Αστεία bans/picks κατα τη γνώμη μου...(και απο τους 2)

    Αστείο το να βγάζεις linkens στον slark...Γνώμη σου βγήκε gj.

    Αστεία wards/αστεία gangs/άθλιο game play όπως είπε και ο ninjazz στο τελευταίο wb..

    Εχασα αρκετά arrows αλλά είχα αγανακτίση..

    Το σκόρ 2-30 (crystal kai warlock) νομίζω αρκούσε...

    Για να είσαι 8 lvl στο 31' θέλεις πολύ προσπάθεια..

    Το να pickaris crystal maiden ενώ ΚΑΝΕΝΑΣ δε θέλει να παίξει και τελικά ο ένας να παίρνει με το ζόρι sven και να μένει η cm στον f[a]me όπου αυτομάτος τον ακύρωσε καθώς δεν ήθελε/δεν ήξερε/βαριόταν να παίξει και ίσως σε αυτό να οφείλετε το απαίσιο παιχνίδι που έκανε..Και τι έκανες που πήρες sven??Εβγαλες phase boots και dagger Και έπεφτες 4 hit απτο slark καθώς είσουνα το str μας και είχες λιγότερο hp απο όλους..

    Και κάτι τελευταίο καθώς βαριέμαι να γράψω άλλα,ninjazz θες να μου εξηγήσεις εσύ μιας και το έγραψες,πώς ακριβώς πέρνει ο slardar το lane απο τον sf???Απλά μια λογική εξήγηση ζητάω απο εσένα που το ανέφερες...

    Gj ninjazz ωραίο game play,ΟΛΟΙ οι άλλοι παίξαν μέτρια/χάλια και απο τα 2 teams Και εγώ μαζί..

    Αυτά απο εμένα,καλά να περνάτε στα wb και στην nol/eleos γενικά μιάς και θα χαθώ για κάποιο άγνωστο χρονικό διάστημα απο τα games και πιθανόν και απο το forum καθώς η ταλαιπωρία με ένα πρόβλημα που αντιμετοπίζω αυξάνεται αντί να βελτιώνεται...

    Ευχαριστώ..Καλή σας νύχτα.

  10. #10
    Rank: Wanderer
    • Join Date: Jun 2010
    • Posts: 48

    Default

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Ehh...Μήπως για αυτό δε φταίνε τα σόλο αλλά τα triple lane???Λεω μήπως...Και γενικά γκάριζα να πάω εγώ σόλο vs triple αλλά επιμένανε να πάει ο lock ο οποίος έδωσε fb στο 1 και πήρα tp να πάω κάτω να προλάβω τα τελειωμένα,όπου δεν έδωσα κανένα death και προσπάθησα όσο μπορούσα να κρατήσω μέχρι που έσκασε μύτη με dagger ο slardar και πέθανα...Ηρθαν gang απο πάνω και πέσανε και οι 2 χωρίς να φάμε κανέναν...Αν για όλα αυτά φταίει το Miranaki μου που το αγαπάω τότε πάω πάσο..

    Επίσης,είχα σκοπό να γράψω αρκετά μεγάλο κείμενο αλλά θα περιοριστώ μιας και με πρόλαβε ο k[a]ne...Λόγο λοιπόν του ότι εδώ και 1 μήνα τα wb το μόνο που μου προσφέρουν είναι σπάσιμο νεύρων + του ότι η υγεία μου ΔΕΝ μου επιτρέπει να νευριάζω/αγχώνομαι ακόμα και για ένα γαμημένο παιχνίδι,δεν θα ξαναπαίξω WB!! (θα έγραφα ότι δε ξαναπαίζω μέχρι να δώ αξιόλογο παιχνίδι αλλά μιας και ο Πέτρος πήρε την απόφασή του,είναι απόλυτα δεκτή και με βρίσκει θετικό!No prob!)


    Καταρχάς συγχαρητήρια σε αυτούς που παίζανε με ανοιχτό stream...Ξέρουν αυτοί.. (και ποιός μου λέει ότι δε ρίχνατε ματιές στο map..)

    Για ακόμα μία φορά το !resetteam !mkteam καταστρέφει τα πάντα..Οταν πασάδες μου δε διαβάζετε το κωλο thread που λέει 6 η ώρα ή δεν έχετε σκοπό να είστε on στην ώρα σας,ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΤΕ !SIGN?

    Ο υπολογισμός ισοδύναμων teams βάση WB elo είναι πολύ λάθος και σκεφτόμουνα καιρό τώρα τρόπο πρόταση για τη βελτίωση των μόνιμα unbalanced teams που είδαμε και last week..Πλέον παύω να σκέφτομαι γιατί δε με αφορά...Οταν μπαίνει ενας νέος να παίξει wb με 1000 elo και δεν εχει ΙΔΕΑ απο wb/cm ουτε καν μια εμπειρία,και θεωρείτε απο το bot καλύτερος απο αυτόν που έχει παίξει 10 wb και έχει πχ 960 elo λόγο αρνητικού συνολικού σκόρ νίκες/ήττες,τότε αυτομάτος τα η προοπτική του balance team δεν υφίσταται για καμία αιτία.

    Στα του game τώρα...

    Προσπερνάω το ότι δεν υπήρχε skype συνεπώς δεν υπήρχε συνενόηση..

    Αστεία bans/picks κατα τη γνώμη μου...(και απο τους 2)

    Αστείο το να βγάζεις linkens στον slark...Γνώμη σου βγήκε gj.

    Αστεία wards/αστεία gangs/άθλιο game play όπως είπε και ο ninjazz στο τελευταίο wb..

    Εχασα αρκετά arrows αλλά είχα αγανακτίση..

    Το σκόρ 2-30 (crystal kai warlock) νομίζω αρκούσε...

    Για να είσαι 8 lvl στο 31' θέλεις πολύ προσπάθεια..

    Το να pickaris crystal maiden ενώ ΚΑΝΕΝΑΣ δε θέλει να παίξει και τελικά ο ένας να παίρνει με το ζόρι sven και να μένει η cm στον f[a]me όπου αυτομάτος τον ακύρωσε καθώς δεν ήθελε/δεν ήξερε/βαριόταν να παίξει και ίσως σε αυτό να οφείλετε το απαίσιο παιχνίδι που έκανε..Και τι έκανες που πήρες sven??Εβγαλες phase boots και dagger Και έπεφτες 4 hit απτο slark καθώς είσουνα το str μας και είχες λιγότερο hp απο όλους..

    Και κάτι τελευταίο καθώς βαριέμαι να γράψω άλλα,ninjazz θες να μου εξηγήσεις εσύ μιας και το έγραψες,πώς ακριβώς πέρνει ο slardar το lane απο τον sf???Απλά μια λογική εξήγηση ζητάω απο εσένα που το ανέφερες...

    Gj ninjazz ωραίο game play,ΟΛΟΙ οι άλλοι παίξαν μέτρια/χάλια και απο τα 2 teams Και εγώ μαζί..

    Αυτά απο εμένα,καλά να περνάτε στα wb και στην nol/eleos γενικά μιάς και θα χαθώ για κάποιο άγνωστο χρονικό διάστημα απο τα games και πιθανόν και απο το forum καθώς η ταλαιπωρία με ένα πρόβλημα που αντιμετοπίζω αυξάνεται αντί να βελτιώνεται...

    Ευχαριστώ..Καλή σας νύχτα.
    koita..failares asxhma...prwta ap ola oloi failaroun alla uparxei ena pragma pou legete standar apodoshs...edei3es oti exeis polu xamhla standar..dld ok eisai vs 3ple de mporeis polla kai etc..otan omws to game paizete 50min einai adianohto na exeis mono 50 creeps...eidika otan 8ewrhse semi carry-carry sto sugkekrimeno,2on den ekanes oute ena arrow apo to rune sto mid ston slardar na help ton sf...epeidi h mirana exei ena leap kai exei arketa safe game,h8eles na kaneis to kommati sou..

  11. #11
    Rank: Banned User
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 756

    Default

    Quote Originally Posted by GetLost View Post
    koita..failares asxhma...prwta ap ola oloi failaroun alla uparxei ena pragma pou legete standar apodoshs...edei3es oti exeis polu xamhla standar..dld ok eisai vs 3ple de mporeis polla kai etc..otan omws to game paizete 50min einai adianohto na exeis mono 50 creeps...eidika otan 8ewrhse semi carry-carry sto sugkekrimeno,2on den ekanes oute ena arrow apo to rune sto mid ston slardar na help ton sf...epeidi h mirana exei ena leap kai exei arketa safe game,h8eles na kaneis to kommati sou..
    Πότε πήγα στο rune? Και απο πότε το 2ο carry του game αυτού είναι η potm και όχι o sven? :S Παιχνίδι σε lane δεν έκανα ποτέ..Είμουνα 50 λεπτά σε def mode..Δεν πήρα ΟΥΤΕ ΕΝΑ gang κάτω και το μοναδικό πέθαναν και οι 2 και πήγαν να ξαναπαιθάνουν αλλά έκανα ulti

    Αλλά έχεις ένα δίκαιο..Για τα κυβικά Mirana που μπορώ να παίξω failara άσχημα.

  12. #12
    Rank: Devotee
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 306

    Default

    Prosopika an den mathaina ta creeps sto telos , tha elega pws i mirana kratise sxetika kala. Eidika se sxesi me warlock pou mas edwse to fb. Gia mena pistevw pws ontos epaiksa poli kala stin arxi kai siga siga xathika. Xathika omos gt den xreiazomoun pleon. Mono ta skills kai to meka ekana . Episis pisteuw edwsa vision se olo to map me ta wards pou evala ta opoia swsta evala pisteuw. To lathos pou vrika oti ekana einai poui argisa na agorasw dust , an kai perimena na agorasei o ogre afou pira 4 fores wards.
    ( Click to show/hide )

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Ehh...Μήπως για αυτό δε φταίνε τα σόλο αλλά τα triple lane???Λεω μήπως...Και γενικά γκάριζα να πάω εγώ σόλο vs triple αλλά επιμένανε να πάει ο lock ο οποίος έδωσε fb στο 1 και πήρα tp να πάω κάτω να προλάβω τα τελειωμένα,όπου δεν έδωσα κανένα death και προσπάθησα όσο μπορούσα να κρατήσω μέχρι που έσκασε μύτη με dagger ο slardar και πέθανα...Ηρθαν gang απο πάνω και πέσανε και οι 2 χωρίς να φάμε κανέναν...Αν για όλα αυτά φταίει το Miranaki μου που το αγαπάω τότε πάω πάσο..

    Επίσης,είχα σκοπό να γράψω αρκετά μεγάλο κείμενο αλλά θα περιοριστώ μιας και με πρόλαβε ο k[a]ne...Λόγο λοιπόν του ότι εδώ και 1 μήνα τα wb το μόνο που μου προσφέρουν είναι σπάσιμο νεύρων + του ότι η υγεία μου ΔΕΝ μου επιτρέπει να νευριάζω/αγχώνομαι ακόμα και για ένα γαμημένο παιχνίδι,δεν θα ξαναπαίξω WB!! (θα έγραφα ότι δε ξαναπαίζω μέχρι να δώ αξιόλογο παιχνίδι αλλά μιας και ο Πέτρος πήρε την απόφασή του,είναι απόλυτα δεκτή και με βρίσκει θετικό!No prob!)


    Καταρχάς συγχαρητήρια σε αυτούς που παίζανε με ανοιχτό stream...Ξέρουν αυτοί.. (και ποιός μου λέει ότι δε ρίχνατε ματιές στο map..)

    Για ακόμα μία φορά το !resetteam !mkteam καταστρέφει τα πάντα..Οταν πασάδες μου δε διαβάζετε το κωλο thread που λέει 6 η ώρα ή δεν έχετε σκοπό να είστε on στην ώρα σας,ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΤΕ !SIGN?

    Ο υπολογισμός ισοδύναμων teams βάση WB elo είναι πολύ λάθος και σκεφτόμουνα καιρό τώρα τρόπο πρόταση για τη βελτίωση των μόνιμα unbalanced teams που είδαμε και last week..Πλέον παύω να σκέφτομαι γιατί δε με αφορά...Οταν μπαίνει ενας νέος να παίξει wb με 1000 elo και δεν εχει ΙΔΕΑ απο wb/cm ουτε καν μια εμπειρία,και θεωρείτε απο το bot καλύτερος απο αυτόν που έχει παίξει 10 wb και έχει πχ 960 elo λόγο αρνητικού συνολικού σκόρ νίκες/ήττες,τότε αυτομάτος τα η προοπτική του balance team δεν υφίσταται για καμία αιτία.

    Στα του game τώρα...

    Προσπερνάω το ότι δεν υπήρχε skype συνεπώς δεν υπήρχε συνενόηση..

    Αστεία bans/picks κατα τη γνώμη μου...(και απο τους 2)

    Αστείο το να βγάζεις linkens στον slark...Γνώμη σου βγήκε gj.

    Αστεία wards/αστεία gangs/άθλιο game play όπως είπε και ο ninjazz στο τελευταίο wb..

    Εχασα αρκετά arrows αλλά είχα αγανακτίση..

    Το σκόρ 2-30 (crystal kai warlock) νομίζω αρκούσε...

    Για να είσαι 8 lvl στο 31' θέλεις πολύ προσπάθεια..

    Το να pickaris crystal maiden ενώ ΚΑΝΕΝΑΣ δε θέλει να παίξει και τελικά ο ένας να παίρνει με το ζόρι sven και να μένει η cm στον f[a]me όπου αυτομάτος τον ακύρωσε καθώς δεν ήθελε/δεν ήξερε/βαριόταν να παίξει και ίσως σε αυτό να οφείλετε το απαίσιο παιχνίδι που έκανε..Και τι έκανες που πήρες sven??Εβγαλες phase boots και dagger Και έπεφτες 4 hit απτο slark καθώς είσουνα το str μας και είχες λιγότερο hp απο όλους..

    Και κάτι τελευταίο καθώς βαριέμαι να γράψω άλλα,ninjazz θες να μου εξηγήσεις εσύ μιας και το έγραψες,πώς ακριβώς πέρνει ο slardar το lane απο τον sf???Απλά μια λογική εξήγηση ζητάω απο εσένα που το ανέφερες...

    Gj ninjazz ωραίο game play,ΟΛΟΙ οι άλλοι παίξαν μέτρια/χάλια και απο τα 2 teams Και εγώ μαζί..

    Αυτά απο εμένα,καλά να περνάτε στα wb και στην nol/eleos γενικά μιάς και θα χαθώ για κάποιο άγνωστο χρονικό διάστημα απο τα games και πιθανόν και απο το forum καθώς η ταλαιπωρία με ένα πρόβλημα που αντιμετοπίζω αυξάνεται αντί να βελτιώνεται...

    Ευχαριστώ..Καλή σας νύχτα.


    1ον:Εισαι ασχετος ....δεν γινεται να μιλας για τον sven και για τον sf και γενικα για ολους μας απο την στιγμη που ειχες στο 100' treads,belt of giant str,bottle,yasha...
    2ον ουτε εμεις ειχαμε skype
    3ον γιατι εισαι τοσο οξυθυμος και αν γελασει καποιος στο all θες να τον καταστρεψεις;
    4ον τα picks ηταν μια χαρα...
    5ον slardar>sf
    6ον τζι τζι το game μου αρεσε και θα ηθελα να συνεχιστουν ετσι τα WB εκτος απο τα "τεχνικα προβληματα"

    Καλησπερες
    Generationi Alterae

  14. #14
    Rank: Banned User
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 756

    Default

    Quote Originally Posted by MoTiVaTeD View Post
    1ον:Εισαι ασχετος ....δεν γινεται να μιλας για τον sven και για τον sf και γενικα για ολους μας απο την στιγμη που ειχες στο 100' treads,belt of giant str,bottle,yasha...
    2ον ουτε εμεις ειχαμε skype
    3ον γιατι εισαι τοσο οξυθυμος και αν γελασει καποιος στο all θες να τον καταστρεψεις;
    4ον τα picks ηταν μια χαρα...
    5ον slardar>sf
    6ον τζι τζι το game μου αρεσε και θα ηθελα να συνεχιστουν ετσι τα WB εκτος απο τα "τεχνικα προβληματα"

    Καλησπερες
    Στο 100??? παίξαμε 1 ώρα και 40 λεπτά?λέγε!!! πως περνάει η ώρα...
    Ο Sven είχε παραπάνω items απο εμένα? :\
    Εγώ θα έλεγα ninjazz> του sf..Διαφορετικά εξήγησέ μου κι εμένα που είμαι άσχετος. :/

    Και κάτι last,ειλικρινά διάβασες όλα όσα έγραψα και η 3η σου ερώτηση σου δημιουργήθηκε??Σοβαρα διάβασες όλα όσα έγραψα και με ρωτάς το 3??? Τότε κάποιο πρόβλημα υπάρχει ... :S

    Καλησπέρα σχετικέ :S

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Στο 100??? παίξαμε 1 ώρα και 40 λεπτά?λέγε!!! πως περνάει η ώρα...
    Ο Sven είχε παραπάνω items απο εμένα? :\
    Εγώ θα έλεγα ninjazz> του sf..Διαφορετικά εξήγησέ μου κι εμένα που είμαι άσχετος. :/

    Και κάτι last,ειλικρινά διάβασες όλα όσα έγραψα και η 3η σου ερώτηση σου δημιουργήθηκε??Σοβαρα διάβασες όλα όσα έγραψα και με ρωτάς το 3??? Τότε κάποιο πρόβλημα υπάρχει ... :S

    Καλησπέρα σχετικέ :S
    Νομιζω πως καταλαβαινεις οτι το 100 το λεω με λιγη υπερβολη... μπορει να μην ηταν 100 αλλα ηταν πανω απο το 35
    Ο sven δεν ξερω αν ειχε καλυτερα items απο σενα που νομιζω ειχε αλλα επαιξε καλυτερα.

    Αυτα δεν θελω να μαλωσουμε
    Generationi Alterae

  16. #16
    Rank: Banned User
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 756

    Default

    Εντάξει αν νομίζεις πως το phase boots dagger= 1300 hp gia to str του team απέναντι σε ένα θηρίο slardar-ninjazz είναι καλύτερο απο την potm που έπαιξα τότε πάω πάσο...Ούτε εγώ θέλω να μαλώσουμε και έγραψα 2 φορές ήδη,ΝΑΙ με potm για τις δυνατότητες μου failara άσχημα..Το τι δυνατότητες έχω με potm το γνωρίζουν όσοι με έχουν δει στις καλές μου...Αυτά...

    Αρκετά έγραψα εδω..I am out now.

  17. #17
    Rank: Head Peon
    • Join Date: Oct 2009
    • Posts: 3,273

    Default

    1ον το mkteams δε δουλεύει με το ELO των WB.

    2ον κι εγώ warlock θα διάλεγα για το κάτω lane με κάποιον καλύτερο ganger (πχ venge αντί για crystal). Δεν πρόλαβα να δω τι έγινε με το fb αλλά κατά τη γνώμη μου ο Steve_the_big βρέθηκε πολλές φορές εκτός θέσης και στις υπόλοιπες μάχες (δηλαδή πιστεύω ότι έφταιξε ο player όχι ο hero - από την άλλη τα ulti του συνήθως ήταν πολύ σωστά χρονικά). Με το που αλλάξατε lane δεν άλλαξε τίποτα. Καθόσουν πίσω, δε farmαρες και απλά δε πέθανες χάρη στο leap.

    3ον δε πέτυχες ούτε ένα arrow. Το μόνο που έκανες που επηρρέασε κάπως τη ροή του game υπέρ σας σε όλο το game ήταν το ulti.

    4ον γκρίνιαζες πριν καλά καλά δημιουργηθεί το game και τώρα μου λες ότι και καλά δε θες να ξαναπαίξεις; Με κοροϊδεύεις; Έσπασες σε εμένα τα νεύρα που δεν ήμουν καν στο team σου αλλά observer... φαντάσου στους συμπαίκτες σου.

    5ον η crystal κατ'εμέ έπαιξε πολύ καλά με βάση τις συνθήκες που επικρατούσαν. Το μόνο σημαντικό λάθος που έκανε ήταν ότι βρισκόταν εκτός θέσεως στις περισσότερες μάχες (έμπαινε μπροστά κλπ). Επίσης δεν έπαιξε nova απ'ό,τι κατάλαβα. Έπαιρνε dust και είχε σωστά items. Έτρωγε πάντα target από τον slardar όπως είναι φυσικό αφού είναι low hp support και γι'αυτό πέθαινε.

    6ον το linken στον slark μπορεί να μην είναι το πιο συνηθισμένο item αλλά στο συγκεκριμένο matchup δούλεψε άψογα μιας και είχατε λίγα disables.

    7ον όντως τα phase στον sven ήταν λίγο άκυρα αλλά σίγουρα δε καθόρισε αυτό το game.

    Τα υπόλοιπα τα είπα στο commentary.

    Coming soon.

    Quote της χρονιάς 2013:
    ( Click to show/hide )

    (Σε admin abuse report για "άκυρο ban για mh".)
    Quote Originally Posted by pondering View Post
    Pantws fyi to mh htan kleisto apo thn stigmh pou to eides kai meta. To exw mono kai mono otan eimai apolyta sigouros oti kapoios paizei me mh kai mono tote to anoigw opote min dikaiologeis ton eauto sou oti exases logw autou. Ta leme se kapoio allo game pou tha xaseis apo mena.


  18. #18
    Rank: Banned User
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 756

    Default

    Quote Originally Posted by K[a]ne View Post
    1ον το mkteams δε δουλεύει με το ELO των WB.

    2ον κι εγώ warlock θα διάλεγα για το κάτω lane με κάποιον καλύτερο ganger (πχ venge αντί για crystal). Δεν πρόλαβα να δω τι έγινε με το fb αλλά κατά τη γνώμη μου ο Steve_the_big βρέθηκε πολλές φορές εκτός θέσης και στις υπόλοιπες μάχες (δηλαδή πιστεύω ότι έφταιξε ο player όχι ο hero - από την άλλη τα ulti του συνήθως ήταν πολύ σωστά χρονικά). Με το που αλλάξατε lane δεν άλλαξε τίποτα. Καθόσουν πίσω, δε farmαρες και απλά δε πέθανες χάρη στο leap.

    3ον δε πέτυχες ούτε ένα arrow. Το μόνο που έκανες που επηρρέασε κάπως τη ροή του game υπέρ σας σε όλο το game ήταν το ulti.

    4ον γκρίνιαζες πριν καλά καλά δημιουργηθεί το game και τώρα μου λες ότι και καλά δε θες να ξαναπαίξεις; Με κοροϊδεύεις; Έσπασες σε εμένα τα νεύρα που δεν ήμουν καν στο team σου αλλά observer... φαντάσου στους συμπαίκτες σου.

    5ον η crystal κατ'εμέ έπαιξε πολύ καλά με βάση τις συνθήκες που επικρατούσαν. Το μόνο σημαντικό λάθος που έκανε ήταν ότι βρισκόταν εκτός θέσεως στις περισσότερες μάχες (έμπαινε μπροστά κλπ). Επίσης δεν έπαιξε nova απ'ό,τι κατάλαβα. Έπαιρνε dust και είχε σωστά items. Έτρωγε πάντα target από τον slardar όπως είναι φυσικό αφού είναι low hp support και γι'αυτό πέθαινε.

    6ον το linken στον slark μπορεί να μην είναι το πιο συνηθισμένο item αλλά στο συγκεκριμένο matchup δούλεψε άψογα μιας και είχατε λίγα disables.

    7ον όντως τα phase στον sven ήταν λίγο άκυρα αλλά σίγουρα δε καθόρισε αυτό το game.

    Τα υπόλοιπα τα είπα στο commentary.

    Coming soon.

    Δε ξέρω με τι δουλεύει το mkteams αλλά ποτέ δεν έχω δεί balanced teams εδώ και κανα μήνα..

    Δεν μιλούσα στο allies εκτός απο 2 ξεσπάσματα του τύπου "ASCFASDCS TI KANETE GAMW" αρα δεν εννόχλησα τους συμπαίκτες μου...

    Γνώμη σου για την crystal...Δεν γούσταρε να παίξει maiden ετσι κι αλλιως.

    Ναι δε θέλω να ξαναπαίξω wb θα το έγραφα ακριβώς έτσι "i am out of WB μέχρι να δώ ματς τις προκοπής και όχι τσίρκο" ..

    Δε νομίζω να μη πέτυχα κανένα arrow!

    Γνωρίζεις πως αν έτρωγα stun + pounce απο ogre+ slark δεν θα μπορούσα να φύγω ούτε με leap?? Τι ήθελες να κάνω δε μπορούσα να πλησιάσω και δεν υπήρξε gang..

    Εγραψα και ο ίδιος ότι δεν έπαιξα καλά,με έχεις δεί πολλές φορές να το παραδέχομαι..??Είμαι πολύ ήρεμος όσον αναφορά τη dota/wb τώρα..

    Δεν αμφιβάλω ότι έκραξες στο commentary άραξε.Δεν παρεξηγώ στο ξαναείπα..!!Πιθανόν αν γινόταν το σημερινό πριν ένα μήνα να έκανα thread να πώ α ού αυτό εκείνο το άλλο ban απο τα wb κτλπ...Αλλά με την πάροδο του χρόνου είμαστε εδώ για να γινόμαστε καλύτεροι όχι χειρότεροι!!!

    That's all folks!

  19. #19
    Rank: Wanderer
    • Join Date: Jan 2011
    • Posts: 41

    Default

    De tha katsw na asxolithw me to ti ekane lathos kai pios. Wp sto team mou. Mia xara game itan pisteyw. Poli kalos o ninjazz sto mid vs sf, Motivated antimetwpise to triple lane poli swsta panw, reactor poli kalos captain kai wraios slark(nai to linkens d einai kako item pistew), n0b0dy poli support mbravo sto paidi.

  20. #20

    Default

    Slardar = speed , -armor , bash , stun , high dmg , high hp

    SF = high dmg , low hp

Page 1 of 5 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •